Sayfa 5 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 77 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    pronet Avatarı

Son Giriş
    21.02-2017
    Saat
    12:29
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bu arada Ancıl arkadaşım. Olumsuz yöne çekmiyorum. Bay_Cin arkadaşımız genelgeyi ne yazık ki yanlış yorumluyor. Bunu belirtmek olumsuzluğa çekmek demekse artık bir şey demiyorum.

Üye
    Hayatin anlamı Avatarı

Son Giriş
    13.12-2012
    Saat
    09:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Olumsuz yöne çekme durumu yok, sadece yanlış anlamaya mahal verilmiş. Sorun engellinin nerde ve nasıl çalıştığı değildi. mesai saatlerinde düzenleme varmış gibi gösterildi. valiliğe niye yazalım ki? ortada kazanılmış hak yok. bir memurun çalışma süresi 8 saat, engelli memurunda öyle. bu bize 8 yerine 6 saatmış gibi gösterilince ister istemez acaba 2 saat fazla mı çalışıyoruz diye düşündüm. Kusura bakmayın ben valiliğe 8 değil 6 saat çalışmak istiyorum diye yazamam.

Üye
    pronet Avatarı

Son Giriş
    21.02-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

evet. aman arkadaşlar bunu da yanlış anlamayın: valiliğe "8 değil 6 saat çalışmak istiyorum" diye yazarsanız bir güzel uyarı alırsınız sicilinize işlenir. ))

ortada kazanılmış bir hak yok. Türkiye çapında engelliler memurlar 8 değil 6 saat çalışacak diye genelge duyarsanız haber verin lütfen.

selamlar.

Üye
    BaY_Cin Avatarı

Gerçek Adı
    DeVRim
    Son Giriş
    08.03-2015
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    Buralardan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ikinize sadece gülüyorum

anlama problemi olan benmiyim senmisin. Bu benim yayınladığım mevsim şartlarına göre alınmış bi karar değil 365 gün uygulanacak bir düzenleme. Haala anlamamakta diretiyosun ama bende çok sabırlıyım güzel güzel tane tane anlatırım anlamayana. Bu yayınladığım onay engelli memurların sadece kış mevsiminde değil 365 gün boyunca dahil olacağı bir uygulamadır.
    Ayrıca anlayamayanlar için şunuda söylim belki beyne teneffüs etme konusunda yardımı olur; Bu "öğle mesaisine çıkmadan" 08:00 - 16:00 veya 08:15 - 12:15 ile 13:15 - 17:15 saat aralıkları sadece Hatay İli içerisinde çalışan engelli memurlar içindir, yani bu saat aralığını Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü tercih etmiştir. Yazıyı dikkatli incelerseniz görürsünüz "...sayılı teklif yazılarına göre" denilmektedir. Her ilde aynı olacak diye bi kaide yok. Anılan kanunda da belirtildiği üzere çalışma saatlerini bizzahiti kurumun kendisi belirlemektedir.

Haala diyosunki kazanılmış bir hak yok. Bunu nasıl söyleyebiliyorsun. 25/02/2011 tarihli R.G.de yayınlanarak yürürlüğe giren 6111 sayılı kanuna istinaden alınmış bir onay. Sanırım okumadan konuşuyosun bak 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 100. maddesinin ikinci fıkrası bak ne diyomuş "Sakatların işe başlama ve bitiş süreleri merkezde Valilerce taşrada Kaymakamlarca farklı belirlenebilir."

Paylaştığım linklerle ne alakası var denmiş; şu alakası var, ordaki mesajları okuduysanız suç işleyen bir çok okul kurum müdürü var, engelli memuru (engelli memur sadece memur kadrosunda çalışan demek değildir hizmetlisi, memuru, şefi, şb müdürü vs hepsi aynı kadroda yer alır) usulsüz çalıştıran bir çok kurum amiri var. O arkadaşların çok işine yarayacak bu kanun çünkü çalışma süresi belirlenmiş olacak.
    Kanununda zaten çalışma süresi belli bunu herles biliyor, uygulamada kim hangi kurum müdürü buna riayet ediyo yada kaç tanesi ediyo, "yolu yordamı belli" biz o yolu yordamı çok anlattık çok izah ettik ama arkadaşlar çekindiklerinden pek yanaşmadılar yada bu işin peşini bırakmadılar.

Ayrıca; kimsenin yanlış yönlendirildiği yok, millete beni yanlış bilgilendiriyor yanlış yönlendiriyor diye lanse etmeyin. Ben sadece Hatay ilinde böyle bir uygulama yapıldığı bilgisini paylaştım. Bu paylaşımdada hiç bir yanıltma yoktur yazının kendisini paylaştım. Varsa elinde birilerinin işine yarayacak bilgi belge paylaşsın.

Üye
    pronet Avatarı

Son Giriş
    21.02-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Hey güzel Allah'ım yarabbim sen bana sabır ver. Arkadaşım Hatay'da aktardığının örnek olduğunu biliyoruz, "Hatay'a göre olduğunu" biliyoruz. Sana Kars örneğini verdik. Kar olmaz başka bir şey olur. Bilmem ne olur. 365 gün olduğunu biliyoruz. Hepsini biliyoruz. Biz diyoruz ki YENİ BİR ŞEY YOK!

YASAL ÇALIŞMA SÜRESİ OLAN 8 SAAT AZALIYOR MU? BÖYLE BİR HAK KAZANILDI MI? İŞTE SEN BUNDAN HABER VER. ONDAN SONRA "BEYNE OKSİJEN" DİYEREK LAF SOKMAYA ÇALIŞ. BU HALİNLE LAF SOKMAYA ÇALIŞIP KOMİK DURUMA DÜŞME. ACIMAYA BAŞLADIM SANA.

8 saatlik süre azalmıyor. Sadece saatler kaydırılıyor. Erkene ya da geçe alınıyor. Sadece bir ilde erken başlayan diğer ilde geç başlıyor hepsi bu. Yine 8 saat. Bunun neresini anlamıyorsun? Anlamak istemiyorsun.

Bu mesai saati koşullarının "çalışma koşullarıyla" ilgisi yok. Ah işte cevabı kendin verdin. "Günde 8 saatten fazla" çalışan arkadaşlar varsa ÇEKİNDİKLERİ İÇİN PEK YANAŞMADILAR dedin. Demek ki sorunun bu genelgeyle alakası yokmuş değil mi? Ah birşeyler anlamaya başlıyorsun, nihayet oksijen gidiyor sevindim...

Haa beni, buradaki arkadaşları kaale almıyorsan-almak istemiyorsan git amirlerine. Buradaki mesajları göster. Sana ne diyecekler bakalım. Dürüst aktar tamam mı ))

iş kanununda yasal çalışma süresi 8 SAAT diyor. Engelli - engelsiz farketmiyor. Anlamıyor musun gerçekten?
    8 saatten fazla çalışarak haksızlığa uğrayan arkadaşları bu genelgeyi beklemesine gerek yoktu ki.
    Hakları hep vardı. ÇEKİNDİKLERİ - KORKTUKLARI İÇİN YAPAMIYORLAR İŞTE.

Bu kadar basit bir konu nasıl karmaşıklaştırılır. inanılmaz birşey...

Üye
    BaY_Cin Avatarı

Gerçek Adı
    DeVRim
    Son Giriş
    08.03-2015
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    Buralardan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yazı burda isteyen emsal gösterip dilekçe yazarak kurumuna verebilir. Yada kendi çalışma bölgesinde böyle bir düzenleme yapılıp yapılmadığını sorabilir.

di VPKF - Özürlü memurun çalışma saatine yeni düzenleme

Üye
    ancıl Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    23:02
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

pronet; baycine teşekkür etmişiniz genelge için. Neden olayları büyütüyorsunuz. Baycin sizede aynı şekilde söylüyorum. İnsanlara laf sokuşturmayalım. Güzel güzel anlaşalım. Sorun varsa birbirlerimize en azından yaklaşım tarzlarımızı değiştirelim. ikinizede gülüyorum, beyne hava gitmiyor, anlama sorunun var, bu kelimeler güzel kelimeler değil. Lütfen bundan sonraki yazılarınız, daha erdemli olsun. Bizler aklı yerinde insanlarız.

Üye
    pronet Avatarı

Son Giriş
    21.02-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili arkadaşlar,
    Günlük yasal çalışma süresi 8 saattir. Engelsiz içinde engelsiz için de 8 saattir. 8 saatten fazla çalıştırmaya zorlarlarsa kabul etmeyin. Bu kanunlara aykırıdır. Örneğin bir okuldaysanız okul müdürü sizi 8 saatten fazla çalışmaya zorluyorsa müdürünüz ile konuşun. Haklarınızdan haberdar olduğunu günde 8 saatten fazla çalışmayacağınızı söyleyin. Eğer anlamamazlıktan gelirse ısrar ederse peki deyin. Odadan çıkın ve ilçe mem'deki şube müdürlerinden biri ile görüşün. Herşeyi güzelce anlatın. Şube müdürleri gerekeni yaparlar. Bunu deneyin.

Yukarıdaki konu ayrı bir konudur. Eğer bulunduğunuz bölgede çeşitli sebepler yüzünden işe gitmekte-eve ulaşmakta zorlanıyorsanız yukarıdaki gördüğünüz örnek genelge gibi bulunduğunuz ildeki genelge sayesinde mesai başlangıç-bitiş saatleriniz ayarlanabilir. Ancak bu genelge ile çalışma süreniz değişmeyecektir. Azalmayacaktır. Yine 8 saat olacaktır. Değişecek tek şey başlama-bitiş saatleri olacaktır.

Yine ayrı bir konu olarak özel ve kamu sektöründe çeşitli haksızlar yaşandığını biliyoruz. Örneğin bedensel engelli için uygun rampanın olmaması. Bunun için de hangi birimde çalışıyorsanız oradaki amirinizle güzelce konuşun. rampa istediğinizi söyleyin. Baktınız 'sözlü' olarak çabalamak, sözlü istemek bir fayda getirmiyor. O zaman işi 'yazıya' dilekçeye dökün. Dilekçeye cevap verilmek zorunda. Ve her cevap bir belge olacak. Bu belgeler de eğer açmak zorunda kalırsanız mahkemede bir kanıt olacak.

Çekinmeyin - korkmayın. Çünkü razı geldikçe, kabullendikçe daha fazlasını yaparlar. Sorunsuz iş hayat dilerim. Kolay gelsin.

Üye
    bylunatic Avatarı

Son Giriş
    15.08-2012
    Saat
    17:03
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

pronet by cini tanıyorum. MEB in özürlü memur aramasıyla alakalı onunla gereksiz yere tartışmıştım. egosu çok yüksek bir arkadaştır kendisi. Lüzümsuz yere onunla tartışıp canını sıkma

Ve By cin efendi sorum sana. Çalıştığın ili ve kurumunu yazarsan onu emsal gösterip bizlerde 9-16 çalışma isteğinde buluna biliriz? He ne dersin? Yada kafana göre oradaki denetimsizlikten ötürü mü işe 1 saat geç gidiyorsun merak ettim!!

Üye
    Gecelerin_Prensi Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    14:58
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

İiniz gücünüz kavga etmek birbirinizin kalbini kırmak başka bişey yok ayıp size ayıp...

Üye
    asimsin Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    08.02-2012
    Saat
    16:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben devlet hastanesinde taşeron işçi olarak çalışmaktayım haftada 53 saat çalışıyorum sabah 8 akşam 17 saatleri arası çalışıyorum öğlen tatilim yok fazla çalıştığım mesai parası bile alamıyom sizce doğrumu buna hakları varmı temizlik personeli olarak gözüküyom doktor yanında sekereter olarak çalışıyom hafta sonu acilde çalışıyom yönetime hafta sonu nöbetlerimi kaldırması içim baş vuru yaptım kabul etmediler yoruluyom benden yasal bir yazı istediler bu konuda bana yardımcı olurmusunuz

Üye
    pronet Avatarı

Son Giriş
    21.02-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

sgk bölge müdürlüğüne şikayet edin. selamlar

Üye
    sessiz harf Avatarı

Son Giriş
    06.09-2014
    Saat
    19:37
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mesai saatlerimde düzenleme yapılması için bilgi edinme amaçlı bağlı olduğum ankara valiliğine ve yenimahalle kaymakamlığına e mail göndermiştim. iki kurum da başvurmam halinde değerlendirmeye alınacağına dair cevap vermişlerdi bana. okulum yenimahalle kaymakamlığına bağlı. ikamet adresim de yenimahallede olduğu için kapsamlı bir dilekçe, görme ve ortopedik engelli olduğuma dair sağlık kurulu raporlarıyla 12/10/2012 tarihinde yenimahalle kaymakamlığına başvurdum. okul müdürümle görüşmüşler ve müdürüm maalesef ki kış şartları da göz önüne alınarak benim bir parça erken çıkmam yerine beni başka bir kuruma atamaları için kaymakamı ikna etmiş. verimli olduğum, fedakarlıklarımın olduğu bir okuldu çalıştığım okul. fakat mobbinge maruz kalıyordum ve kurduğum bir çalışma düzeni olduğu için aldırmadan görevime devam ediyordum. kaymakamlık da maalesef çalışma saatimde esnekliğe gidebilecekken ilçe milli eğitim müdürlüğüne bana uygun bir kurum bulmaları için yazı göndermiş. sanırım önümüzdeki hafta içinde bir cevap gelecek. üzülüyorum açıkçası. bir parça empatiyle ve ilgili yasaya bağlı kalınarak çözülebilecek çok makul bir talep acıtıcı, sinsi bir şekilde karşıma daha başka bir olumsuzluk olarak çıkartılıyor. engelli kamu personeliyle ilgili esneklikler, kolaylıklar maalesef uzun bir süreci kapsayacak uygulamaya konması için.

Üye
    serkan_1979 Avatarı

Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    18.10-2017
    Saat
    22:23
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu nıye sadece memurlara ilişkin bir düzenleme nedense işçi oldugunda hiç böle bır uygulama olmuyor bende kamuda çalışan işçiyim

Üye
    BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:22
    Yaşadığı Yer
    MEKSİKA
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    81

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    çok güzel bi uygulama

Sayfa 5 / 6 İlkİlk 123456 SonSon