Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 77 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    BaY_Cin Avatarı

Gerçek Adı
    DeVRim
    Son Giriş
    08.03-2015
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    Buralardan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Pronet;
    o eklediğin mesajımdaki "Yanlış hatırlamıyorsam" kısmınıda okuduysan sorun yok. Yukardaki yazıda "öğle mesaisine" çıkmadan diyo evet, bende diyorumki kimse sana niye çıkıyorsun demeyecek çünkü bunu diyecek kimse olmayacak.

Senin çalıştığın yerde bu yada buna benzer alınmış bir onay varmı ? varsa sen de yayınla. Ayrıca yukardaki mesajımda da belirttim "öğle mesaisine çıkmadan" kısmı Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğünün talebidir. Yine yukardaki yazıda dikkatli okursan Dörtyol kaymakamlığıda sabah işe başlama 08:15 - 12:15 öğle 13:15 - 17:15 şeklinde teklif etmiştir.
    Sanırım anlamamakta ısrar ediyorsun Kurumlar özürlü memurların çalışma saatlerini kendileri belirliyor ve valiliğe teklif edip onay alıyor. Bu belgeyi yayınlama amacımda örnek ve emsal teşkil etmesi içindir. "Okuyan da engelli memur için kolaylık getirildiğini sanıyor" demişsin, senin çalışma saatlerin nedir ? Bu kolaylık değilde nedir ?

Üye
    pronet Avatarı

Son Giriş
    21.02-2017
    Saat
    12:29
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Bu genelgede hiç bir şey yok. memurlar zaten 08:00-17.00 çalışıyor. Bu saatler ilden ile değişiyor. Hatay dörtyolda 08:15 olup 17:15 de bitiyormuş. aynı şey. selamlar.

Üye
    BaY_Cin Avatarı

Gerçek Adı
    DeVRim
    Son Giriş
    08.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Buralardan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bakış açına ve mantığına hayran kaldım . .

Her yerde aynı evet saatler 08:00 - 17:00 arasındadır. Ben sabah 09:00 - 17:00 çalışıyorum

Üye
    pronet Avatarı

Son Giriş
    21.02-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım sen boşuna heyecanlanmışsın. boşuna heyecanlanıp bizleri de, arkadaşları da yanlış sevketmeye çalışmışsın. saatlerde oynamalar yapılması çok normal. her ilde iklim-ulaşım şartları vb. aynı mı? aynı değil yasa da bu yüzden engelliler için düzenleme yapılsın diyor. ben 8'de işbaşı yapıyorsam sen 8:15'de yaparsın. ben 17:00'de çıkıyorsam sen 17:15'de çıkarsın. aynı şeydir.

sabah 9:00 akşam 17:00 yapıyorsan öğle tatili süren kaç?

Üye
    BaY_Cin Avatarı

Gerçek Adı
    DeVRim
    Son Giriş
    08.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Buralardan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben kimseyi heycanlandırmadım pronet, heycanda yapmadım, bu başlığı görünce sadece emsal teşkil edebilecek bir yazıyı paylaştım. Sanırım senin sabah 05 te geleceksin akşam 18 - 19 da çıkacaksın denilen arkadaşlardan haberin yok, asıl heycanlanması gereken onlar. Bu yazıdan sonra hiç bir kurum amiri sen sabah 05:00te geleceksin diyemez. Tuzu kuru arkadaşlar heycanlanmasada olur.

Öğle mesaisindeyim şuan birazdan çıkar yemeğimi yer gelirim oda aşağı yukarı 13:00 yada 13:30 olur.

Üye
    pronet Avatarı

Son Giriş
    21.02-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

o zaman hangi arkadaşlardan bahsettiğini baştan söyle de ona göre konuşalım.
    yasa zaten 8 saatten fazla çalışamazsın diyor. bundan ötesi fazla mesaidir diyor.
    eğer tanıdığın "hakları yenen arkadaşlar" varsa bu koyduğun genelgeyle hiç bir ilgisi yok.
    8 saatten fazla mesai çalışma yasasına aykırı bir durumdur. 8 saatten fazla çalışılacaksa fazla mesai ücreti verilmelidir.

"tuzukuru" olanın da kim olduğu belli. 9 da başlıyor, "kafana göre" öğle molası yapıyorsan...

Üye
    Hayatin anlamı Avatarı

Son Giriş
    13.12-2012
    Saat
    09:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende pronet le aynı fikirdeyim, boşuna heyecanlandırdın bizi... memur olarak 8 de işbaşı yapıp 17 de bitiriyoruz. Örnek yazıda 15 dk. geç gelen 15 dk. geç çıkar. öğle tatili yapmazsan 1 saat erken çıkarsın.. normal memurlar da bir zorunluluk olduğunda müdürüyle konuşarak uygulayabiliyorken neresi avantajlı bu durumun? sonuçta mesai saatin aynı kalıyor. sizin yazdığınızdan biz şunu anlamıştık engelli memuruz 8 saat yerine 6 saat çalışacağız.. yok böyle birşey.

Üye
    BaY_Cin Avatarı

Gerçek Adı
    DeVRim
    Son Giriş
    08.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Buralardan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Formu biraz incele çalışma ve iş hayatı başlıklarında biraz dolaş o zaman görürsün kimin ne kadar çalıştırıldığını vs, iki koltuk değneği ile yürüyebilene al bu paspası koridora paspas çek diyen okul müdürünü.

Konu başlığını ben açmadım eğer ben açsaydım ilgili arkadaşları uyaracak şekilde bi başlık yazardım, sadece açılmış bir başlıkta bilgimi paylaştım ve 3 - 4 mesajdır hiç işim değilken sana cevap veriyorum. Ben bildiğimi paylaştım evet benim tuzumkuru, olduğu halde arkadaşların işine yarayacağını düşündüğüm bir bilgiyi paylaştım kimseye oturduğum yerden ahkam kesmedim . . Varsa elinde arkadaşların işine yarayacak bir bilgi, belge sende paylaş . .

Allah gözünüzü doyursun ne diyim. Acaba engelli memurları çalıştırmasalarmı hatta kurum amirleri zahmet olmasın diye maaşlarını çekip bizzat engelli memurların evine götürüp teslim filanmı etse. Hatta bu konuda birleşip ilgili yerleri mail yağmuruna tutalım ne dersiniz

Üye
    Hayatin anlamı Avatarı

Son Giriş
    13.12-2012
    Saat
    09:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Valla benim işime yaramadı, personele koştum.. sandımki vali genelge yollayacak. ) benim gibi koşturan olmuş geriye dönük bakarsan anlarsın. neyse olan olmuş, ne yapalım?

Üye
    pronet Avatarı

Son Giriş
    21.02-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım, konuyu çarpıtmaya ve kişiselleştirmeye başladığının farkında mısın?

Gerekli bilgiyi zaten verdim: 8 SAATTEN FAZLA ÇALIŞILMAZ. ÇALIŞMAK ŞARTSA FAZLA MESAİ ÜCRETİ ÖDENMELİDİR.

Kimse bu bahsettiğin arkadaşlar, hangi kurumda çalışıyorlarsa ve kendilerini müdürleri zorluyorsa ÜST MAKAMA ÇIKSINLAR. Örneğin bir okulda okul müdürü tarafında haksızlığa uğruyorsa 8'den önce başlayıp 5'ten sonra çıkıyorsa BULUNDUKLARI İLÇENİN MEM'ine gidip anlatsınlar.

Şimdi koyduğun genelgeyle hiç bir alakası olmadığını anladın mı? Ne zaman anlayacaksın?

Üye
    buzluçay Avatarı

Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

birde özelde çalışanların sorunlarını görseler

Üye
    BaY_Cin Avatarı

Gerçek Adı
    DeVRim
    Son Giriş
    08.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Buralardan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Başlıkları tek tek sıralayayım gir incele oku bakim kimi nasıl hangi şartlarda nerelerde hangi görevlerde çalıştırıyorlar gör.

http://www.engelliler.biz/forum/kuru...r-verildi.html
    http://www.engelliler.biz/forum/kuru...-saglamak.html
    http://www.engelliler.biz/forum/kuru...anmiyorum.html
    http://www.engelliler.biz/forum/kuru...ebilir-mi.html

bunlar sadece bir kaç başlık ve başlık içerisinde onlarca mesaj, incelerseniz bu haber kim(ler) için çok önemli anlarsınız.

Üye
    pronet Avatarı

Son Giriş
    21.02-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Bunların hepsini biliyorum. Aktarmana gerek yok. Hatta biz de yaşadık. özel sektörde çalıştık. "anlama" sorununun var. sabırla anlatıyorum. anlamazsan boşver ama arkadaşları yanlış yönlendirme:

koyduğun genelgenin bu koyduğun linklerle hiç bir ilgisi yoktur. üstelik konuyu dallandırıp budaklandırıyorsun.

Koyduğun genelge mesainin "başlama-bitiş" süresiyle ilgilidir. valilikler iklim-ulaşım vb. şartlarına göre mesai saatlerinde düzenleme yapar. Örnek veriyorum Kars'ta kar vardır. Yollar genellikle kapalıdır. engelli memurlar zorlanmasın diye Kars valiliği der ki:"Engelli memurlarımız şu yasanın şu maddesine dayanarak 8 yerine 8:15'de iş başı yapabilirler 17:00 yerine 17:15'te çıkabilirler..."

Senin aktardığın linkler "haksızlık" sınıfına giriyor. ve yolunu da yordamını da söyledimi: üst makamlara çıkılacak. dava açılacak. vs. yapılacak.

Üye
    ancıl Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    23:02
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

Ya neden herşeyi olumsuz yöne çekiyosunuz. baycin sadece bildiği genelgeyi yayınlamış, yada söylemiş, kim olsa aynı şeyi yapar. teşekkür etmemiz gerekirken, meseleyi büyütüyorsunuz. Yazın güzel bir dilekçe, bulunduğunuz valiliğe gönderin. Size bu konu hakkında bilgi verirler.

Üye
    pronet Avatarı

Son Giriş
    21.02-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Örnek genelgeyi yayınladığı için Bay_Cin arkadaşa teşekkür ediyorum. Ancak boşuna heyecanlandırdığı için sitem ediyorum.

selamlar.

Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon