Sayfa 3 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 77 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sb-sn Avatarı

Gerçek Adı
    SmhGwz
    Son Giriş
    20.07-2012
    Saat
    21:54
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    işçilerede warmışmı öyle bişey biz işçi kadrosundayız şimdi memur mu olmamız gerek illa

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Bugün işim bu genelgeyi aramakla geçti ama maalesef böyle bir genel yok sadece refarandumda belirtilmiş ve 657 sayılı DMK ya ekleme yapılmış bizim yapmamız gereken valiliğe müracaat ile çalışma saatlerinin belirlenmesi olacak herhalde.

Üye
    ancıl Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    23:02
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

ilker;
    Evet bende çok araştırdım. Yok öyle bir genelge. Dediğiniz gibi valiliklere bu konu hakkında yazı yazmak,

Üye
    hakanaca Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan CANTÜRK
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    21:33
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

sadece memurlar ya özel sektörde çalışanlar he yapsın 45 saat çalışmaya devam vardiyalı bir de allah yardım etsin

Üye
    BaY_Cin Avatarı

Gerçek Adı
    DeVRim
    Son Giriş
    08.03-2015
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    Buralardan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar yazı yanlış hatırlamıyorsam 10 ve ya 11. ayda çıkmıştı, genelge olarak hatırlıyordum (valilikler genelge yayınlayabilirler) ama il milli eğitim müdürlüğü çıkan yasaya istinaden özürlü memurların çalışma sürelerinin sabah 08:00 öğle mesaisine çıkmadan akşam 16:00 mesai bitimi olması yönünde valilikten onay çıkarmışlar. yanlış hatırlamıyorsam 6666 sayılı torba yasasına istinaden alınmış bir onay.

Üye
    nacar Avatarı

Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    12:12
    Yaşadığı Yer
    kalbimin attıgı yer
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

özida sayfasında şu yazıyı buldum
    7. İşyerlerinde Özürlülere Yönelik Ne Tür Düzenlemeler Yapılmaktadır?

“Özürlü, Eski Hükümlü ve Terör Mağduru İstihdamı Hakkında Yönetmelik”e göre işverenler, işyerlerini, imkânlar ölçüsünde, özürlülerin çalışmalarını kolaylaştıracak şekilde hazırlamak, sağlıkları için gerekli tedbirleri almak, mesleklerinde veya mesleklerine yakın işlerde çalıştırmak, işyerleriyle ilgili bilgi ve yeteneklerini geliştirmek, çalışmaları için gerekli araç ve gereçleri sağlamak zorundadır. Özürlüler, yapabilecekleri işler dışında sağlıklarına zarar verecek diğer işlerde çalıştırılamaz. Uygun koşulların varlığı halinde çalışma sürelerinin başlangıç ve bitiş saatleri, özürlünün durumuna göre belirlenir.” denilmektedir.
    T.C. Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı- Türkiye'nin ilk ve tek tam erişilebilir sitesi...

Üye
    Hayatin anlamı Avatarı

Son Giriş
    13.12-2012
    Saat
    09:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yani bu haber fos çıktı.. Bay cin, öğle mesaisine çıkmadan (yemek yemeden 4 te çıkmak) zaten ramazanda da uygulanırdı, onun dışında yemek yemeden nasıl çalışacaksın 4 e kadar? ben bunu hakmış gibi bulmadım.

Üye
    ancıl Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

devrim bir genelgeden bahsediyor, bizler için 1 saatin bile önemi var. 1 saat erken çıkarsın yada 2 saat bunu genelge belirler. Ramazan da dediğiniz. Geçici bir olanak sağlanmış. Bu olanak her zaman olmaz. Devrim genelgeyi siteye atınca, bunun nedemek olduğunu anlarsınız. Bende anlamış değilim halen. Herkese iyi çalışmalar.

Üye
    BaY_Cin Avatarı

Gerçek Adı
    DeVRim
    Son Giriş
    08.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Buralardan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hayatin Anlamı; haber fos değil, doğru bir haber. Öğle arası yemeğe çıkmadan kasıt 1 saatlik öğle mesaisi ki bunu kimse engellemez.

Arkadaşlar bahsettiğim yazıyı ararken örnek ve emsal teşkil etmesi adına Hatay valiliğinin almış olduğu bi kararı buldum umarım işinize yarar.

di VPKF - Özürlü memurun çalışma saatine yeni düzenleme

Üye
    ancıl Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

Başlama Ve Bitiş saatlerini düzenlendirmek için kendi kurumunamı başvurmalıyız, yoksa Valiliğimize mi?

Üye
    pronet Avatarı

Son Giriş
    21.02-2017
    Saat
    12:29
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

bu belgede öğle tatiline çıkmadan sabah 8 - akşam 4 diyor. doğru mu anladım?

Üye
    BaY_Cin Avatarı

Gerçek Adı
    DeVRim
    Son Giriş
    08.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Buralardan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selçuk;
    Hatay valiliğinin yaptığına bakarsan aslında kişinin hiç bişey yapmaması gerek. Haala araştırıyorum ve şu bilgilere ulaştım; Hatay Valiliği Yazı İşleri Müdürüğü Hatay il sınırları içerisindeki tüm kurumlara kurumlarında engelli personel olup olmadığını sormuş ve ne gibi sıkıntıları olduğu yönünde mini bi anket tarzı yazı göndermiş ve buna bağlı olarak yukardaki yazıdada belirtildiği üzere kurumlardan -Kaymakamlık, İl Milli Eğitim vs- bünyelerinde çalışan engelleri personellerin çalışma saatlerinin taraflarınca belirlenmesini istemiş ve gelen teklifler doğrultusunda makam onayı almış.

Yani aslında bu mesai saatleri belirlemesini bağlı olunan İl Milli Eğitim Müdürlüğü veya eğer ilçede çalışıyorsak Kaymakamlığın yapması gerek, bence çalıştığınız kurumun gelen evrak kayıtlarını bir inceleyin mutlaka bu veya buna benzer bir yazı gelmiş olması gerek. Sonuçta çıkan yasa kanun belli bunu sadece Hatay ilinin yapmamış olması gerek.

Not: Yukardaki yazıda bulunan "öğle arasına çıkmadan" kısmı Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğünün isteğidir. Yani İl Milli Eğitim Müdürlüğü bu şekilde istemiştir.

Ayrıca öğle mesaisi denilen kısım 1 saatlik yemek dinlenme mesaisidir. O satte kurumda zaten kimse kalmayacağı için sorun olacağını sanmıyorum.

Üye
    pronet Avatarı

Son Giriş
    21.02-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım burda öğle yemeği yemeden 8-4 diyor. nerden vardın geç başlayıp-erken çıkma kanısına?

arkadaşım yemek molasını kullanmayacaksan 4 te çıkarsın kullanıyorsan 5'te çıkarsın. onu demek istemiş.

arkadaşım yemek molasını kullanmayacaksan 4 te çıkarsın kullanıyorsan 5'te çıkarsın. onu demek istemiş.

Üye
    BaY_Cin Avatarı

Gerçek Adı
    DeVRim
    Son Giriş
    08.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Buralardan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Pronet;
    Sen nerden vardın bu kanıya "Arkadaşım burda öğle yemeği yemeden 8-4 diyor. nerden vardın geç başlayıp-erken çıkma kanısına?" böyle bir şey diyenmi oldu.

Üye
    pronet Avatarı

Son Giriş
    21.02-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: BaY_Cin Mesajı Gör
    Arkadaşlar kanuna istinaden İl Valilikleri il sınırları içerisinde bulunan bütün kurumlara engelli memurların çalışma saatlerine ilişkin genelge gönderdi. Kanunda da belirtildiği üzere engellilerin çalışma saatlerini İl Valilikleri belirliyor.
    Yanlış hatırlamıyorsam sabah işe başlama 09:00 akşam mesai bitişi 16:00 olarak ve öğle arası mesai süresinde de bir değişiklik yapıldı. Çalıştığınız kurumdan veya bir üst kurumdan bu resmi yazıyı talep edin ve çalışma saatlerinizin bu genelge çerçevesinde değiştirilmesini isteyin.

Yayınlanan ve okuduğum genelgede "Engelli Memur" denilmekte engel gruplarına göre bir ayrım yapılmamıştı. Yani engelli kadrosunda çalışan tüm memurları kapsamakta.

Grafomer;
    Engelli Kadrosuna çalışan memura mesai yaptıralamayacağı zaten kanunla sabit olduğu gibi bu kanunla birlikte de çalışma saatlerin açıkca belirtilmiştir. Yarın genelgeyi bulup yayınlamaya çalışırım.
    Arkadaşım daha önce yukardaki mesajı atmışsın. Okuyan da engelli memurlar için kolaylık getirildiğini sanıyor. Geç başlayıp (9) - erken çıktığını (4) sanıyor. Bu kanıya sadece ben varmadım. "09.00-16.00 iyiymiş. Araştıralım" diyen arkadaşlar bile var. Mesajların hepsini oku.

Genelgeyi buldun mu? diye sordum. Koyduğun genelgeyi de okudum. Şimdi kendin örnek olarak koyduğun Hatay genelgesini dikkatli okursan "...özürlü mesai saatlerinin 08.00 -16.00 arasında, öğle arası çıkış yapmadan uygulanmasını" diyor.

Demek istenilen "8-4 yapmak istiyorsan öğle yemeği molasına çıkmayacaksın." Başka açıklaması var mı?

Selamlar

Sayfa 3 / 6 İlkİlk 123456 SonSon