Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sessiz harf Avatarı

Son Giriş
    06.09-2014
    Saat
    19:37
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben Ankara`da Milli Eğitime bağlı bir okulda kadrolu aday memurum. 29 Ekim resmi tatilinde ve bunu takip eden haftasonu tatilinde il dışında bulunacağım ve önümüzdeki pazartesi görevimin başında olacağım. Bana idarecimiz tarafından il dışında bulunacak olmam sebebiyle izin belgesi doldurmam gerektiği söylendi ve gereken belgeyi doldurdum. Fakat beni şaşırtan ve üzen şey, resmi tatile ve haftasonuna denk gelen bu 3 günün mazeret iznimden düşeceğinin bizzat okul müdürümüz tarafından şahsıma söylenmesi. İzin belgesinde mazeret izni olarak değil,sadece haftasonunda il dışında olacağımı belirttim ve diğer izinler kısmını işaretledim.

Kurban Bayramı tatilinde de bir hafta il dışında olursam ve bunu yine aynı şekilde belirtirsem yine mazaret izni denip bütün mazeret izni hakkım dolmuş olacak. Bu yaklaşım ne derece doğru, bana denen "mazeret izni" nitelemesi doğru mu? Ben karma engelli bir memurum. Hastane kontrollerim, gerektiğinde hastalık izinlerim, mazeret izinlerim olacak koşullarım gereği. Eğer ki anlayış gösterilmeyecekse, bir haftasonu Ankarada bulunmayışım bile mazeret iznine girecekse bu çok büyük bir haksızlık. Bu sorunu nasıl çözebilirim ben?

Üye
    engin934 Avatarı

Gerçek Adı
    Engin
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:41
    Yaşadığı Yer
    İş durumundan Tekirdag
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

29 ekim zaten resmi tatil cumartesi pazarda hafta sonu tatili bence izninizden düşülmesi saçma tatilinizi şehir dışında geçireceginize dair dilekçe yazmalısınız herhangi bir olumsuzluk halinde allah göstermesin kaza durumunda saglıktan yararlanabilmek için doldurulur ama izninzden düşülmesi saçma

Üye
    sessiz harf Avatarı

Son Giriş
    06.09-2014
    Saat
    19:37
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dilekçeyi yazdım zaten en başta. dilekçeyi kabul etmeyip izin belgesi doldurmamı istedi okul müdürü. sağlık sorunları olan bizler için, böylesi sıradan bir durumda bile iznimizden düşülecekse bu dile getirilmesi ve çözülmesi gereken bir sorun.

Üye
    garraro Avatarı

Gerçek Adı
    garraro
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İkamet İzni
    Madde 44- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun Ek 20 nci maddesi uyarınca;
    a) Görevini aksatmamak kaydıyla ve özel mevzuatında yer alan ilgili hükümler dikkate alınarak memurların görev yaptığı kurum ve hizmet birimlerinin bulunduğu yerleşim merkezinin (mücavir alanlar dahil) dışında ikamet etmelerine;
    1) Merkez teşkilâtında, görevli oldukları birim amirlerince,
    2) Taşra teşkilâtında millî eğitim müdürünce,
    b) İkamet ettikleri il hudutları dışına çıkabilmelerine 15 inci maddede belirtilen amirlerce,
    izin verilebilir.
    Öğretmenlerin yasal olarak izinli sayıldıkları yarıyıl ve yaz tatillerinde ikamet edecekleri yer bakımından ayrıca izin şartı aranmaz. Ancak, bu izinlerini geçirecekleri yerlerin adresini görevli oldukları kurum müdürlüğüne bildirmeleri zorunludur.

bunu idarecinize bir okutun bakalım,nasıl yorumlayacak?