Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 39 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Engelsiz07 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Meraba Adminlerim ve engelsiz arkadaşlarım.benimde bir sorum olacak?
    Ben evimden uzak bir şehire memur olarak atandım ve 2-3 aydır çalışıyorum; ama 3 haftada bir tedavim olduğu için 3 haftada periyodik olarak kendi şehirimdeki hastanede tedavi görüyorum.
    Amirlerim ve sevk aldığım hastanenin doktorları tedavini burada devam edelim diyorlar; ama şehir yeni gelişen bir şehir olduğu için hastanesi bile çok küçük sadece dahiliye ile ortopedi bölümü var.

Benim 3 haftada bir ışınlanmış, yıkanmış ve filtreli kan ünitesi aldığım için Onkoloji bölümünün olması gerekmekte ve kendi memleketime gidip gelmek çok yoruyor. Bunun için nasıl tedavii olduğum şehire naklimi ya da tayinimi yapabilirim.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Herkese iyi günler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Mevzuatı bilmiyorum ama, sağlık gerekçesi ile tayin ya da geçici görevlendirme talep edebilirsiniz diye düşünüyorum kurumunuzdan.

Kesin bilgisi olan arkadaşlarımız vardır..?

Üye
    Engelsiz07 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bilgisi olan arkadaşlar varsa bilgi verirseniz sevinirim...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Ben olsam bu konuda MEB'e dilekçe yazar ve mağduriyetimin giderilmesini isterim. İlla ki ama illa ki bi yolu vardır...

Üye
    karakaya Avatarı

Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    09:18
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Engelsiz07,

Öncelikle geçmiş olsun ve göreviniz hayırlı olsun.
    Tedavi gördüğünüz hastaneden "tedavinizin burada yapılması gerektiğini belirten bir heyet raporu alın",daha sonra çalıştığınız kuruma dilekçe ekine raporunuzu ekleyerek tayininizin yapılması için müracaat edin.Kuvvetle muhtemel tayininiz yapılacaktır.Sağlık nedeni söz konusu olduğundan stajer memur şartları dikkate alınmayabilir.

Forum Moderatörü
    UZAKLAR Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    12:39
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    96
    Verilen Beğeniler
    33

yukarıda arkadaşımızın bahsettiği belgelere ek olarak ve işinize en çok yarayacak durum olması hasebiyle bir tane kelli felli bir "DAYI" bulacaksınız. Normal prodosüre bırakırsanız olması zor ihtimal.

Üye
    Engelsiz07 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Karakaya ve Oturanboğa bilgileriniz için teşekkür ederim.Şimdilik tedavi olduğum hastaneden rapor almak için uğraşıyorum.Eğer durumu anlatan güzel bir rapor alabilirsem şansımı deneyecem.Olmadı artık Uzaklar'ın da dediği gibi kelli felli bir dayı arayacam.Başka yapacak bir şey yok gibi Bilgileriniz için teşekkür ederim.Umarım bütün arkadaşlarımızın dilediği gibi bir iş imkanları olur ..

Sağlıcakla

Üye
    öyküekin Avatarı

Gerçek Adı
    Öyküekin
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    :)
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tedavinizi yaşadığınız yerde karşılayacak bir kuruluş yoksa sağlık nedenlerinizi belirleyen bir rapor ile (tam teşekküllü bir hastenden alınması gerek)tayin dönemini beklemeden ya da stajerliğiniz bitmeden yer değiştirebilirsiniz... sizin yaşadığınız şehirde sağlık problemnizi gideren bir bölüm yoksa istediğiniz bir şehrede tayin isteyebilirsiniz.

Üye
    Engelsiz07 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Peki arkadaşlar çıkaracağım rapor nasıl olmalı, örnek bir rapor yok mu hiç?

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

Yönetmelik der ki:

"Sağlık Durumunun Belgelendirilmesi
    Madde 13 - A) Özür grubuna dayanarak memurun yer değiştirme isteğinde bulunabilmesi için; kendisinin veya kanunen bakmakla yükümlü olduğu kimselerden birinin bulunduğu yerde kalmasının sağlık durumunu tehlikeye koyacağı, "Devlet Memurlarının Tedavi Yardımı ve Cenaze Giderleri Yönetmeliği"ne göre tam teşekküllü Devlet Hastahanesinden alınacak sağlık kurulu raporu ile belgelendirilmesi gerekir.
    ..."

Devlet Memurlarının Tedavi Yardımı ve Cenaze Giderleri Yönetmeliği der ki:

"Madde 16 - Tedavi sonucunda düzenlenen raporlar;
    ...
    B) Sağlık kurulu tarafından verilmiş ise hastalığın esas arazının, teşhisinin, seyrinin, muhtemel akibetinin, yapılan ve tavsiye edilen tedavinin, her ihtisas dalına ait bulgularla gerekli laboratuvar muayene sonuçlarının, açıkça yazılması zorunludur,

Sağlık durumu dolayısiyle naklen tayinin gerektiñi hallerde düzenlenecek rapor :
    Madde 17 - Memurun bir yerden başka bir yere naklen tayinini gerektirecek sağlık kurulu rapor- larında 16 ncı maddenin (B) bendinde belirtilen hususlarlabirlikte, nakli gerektiren hastalık bulguları ve laboratuvar muayene sonuçlarının açıkça yazılması ve bu bulgulara göre hastanın hangi özelliklere sahip sağlık kurumu bulunan veya hangi iklim ve coğrafi şartların hakim olduğu bir yere nakli hususundaki kararın mucip sebeplerinin belirtilmesi zorunludur. "

Yukarıdaki Yönetmeliğe göre alacagınız sağlık kurulu raporuna göre karar vrilir. Yer değiştirme istginiz bu rapora gore dgerlendirilir.

Üye
    malkocoglu22 Avatarı

Son Giriş
    17.05-2011
    Saat
    16:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkads gecmıs olsun ve hayırlı olsun goreve yenı baslayan memur asaretı tastık olmadan yanı aday memurlugu bıtmeden nakıl olamaz kurum yetkılerı ıle gorus heyet raporu alabılırsın ucretsız ızıne ayrılabılırsın sız suan aday memursunuz memur degıl sızın davranıs calısma seklınıze hep puan verılıp onaylanacak nakıl ıslerınde meb en sorunlu bır kurumdur sızın yapacagınız tek sey gecıcı gorevle tedavı oldugunuz yerde calısmanız maasınızı kadronuzun oldugu yerde yaparlar gecıcı gorev ıcın basınızdakı amır ve karsı ıstedıgınız yerın amırı onaylaması gerk

Üye
    Engelsiz07 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kalem arkadaşım çok teşekkürler bilgiler için; ama şöyle bir durum var.Bu mevzuat Meb İçin geçerli sanırım.Ben Üniversitede çalışıyorum.Bizim içinde geçerli mi bu mevzuat.Peki Bunları yapabilmem için asaletimin onaylaması mı gerek.Yoksa şimdi istesem rapor çıkartıp gidebilir miyim...?

Malkoçoğlu22 arkadaşım gideceğim yerin amiri onaylamasa ne yapabilirim peki?

Üye
    Love Avatarı

Gerçek Adı
    sevgi
    Son Giriş
    19.08-2015
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    KASTAMONU
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    18

kalem arkadaşımızın dediği mevcuat tüm memurlar için geçerli meb ya da başka kurum olması durumu değiştirmez ...

DEVLET MEMURLARININ YER DEĞİŞTİRME SURETİYLE
    ATANMALARINA İLİŞKİN YÖNETMELİK'te diyor ki

Memurun İsteği Üzerine Yapılabilecek Yer Değiştirmeler
    Madde 12 - Aşağıda belirtilen özürlerin belgelendirilmesi halinde, bölgelerdeki ve/veya hizmet alanlarındaki zorunlu çalışma süreleri tamamlanmadan memurun isteği üzerine yer değiştirme suretiyle atama yapılabilir:
    A Özür Grubu: Sağlık Durumu,
    B Özür Grubu: Eş Durumu,
    Bu özür gruplarında, yukarıda belirtilen öncelik sırası esas alınır.
    Sağlık Durumunun Belgelendirilmesi
    Madde 13 - A) Özür grubuna dayanarak memurun yer değiştirme isteğinde bulunabilmesi için; kendisinin veya kanunen bakmakla yükümlü olduğu kimselerden birinin bulunduğu yerde kalmasının sağlık durumunu tehlikeye koyacağı, "Devlet Memurlarının Tedavi Yardımı ve Cenaze Giderleri Yönetmeliği"ne göre tam teşekküllü Devlet Hastahanesinden alınacak sağlık kurulu raporu ile belgelendirilmesi gerekir. Bu özür grubuna dayanarak yerleri değiştirilenler (Değişik:11/8/1999-1999/23783 B.K.K.) her yıl(4) Ocak ayında alacakları aynı nitelikteki sağlık kurulu raporu ile durumun devam ettiğini belgelendirirler. Gerekli sağlık şartlarını kazandıkları resmi sağlık kurullarınca tesbit edilenler, ayrıldıkları hizmet bölgesindeki eksik hizmetlerini tamamlamak zorundadırlar.

Benim yorumuma göre hizmet süresi şartı yok.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

Dünden beri aslında daha önceden beri şu mmurlarla ilgii yasadan tutun yönetmeliklere kadar bir küfrtmediğim kaldı Yahu mevzuat açısından mmurlarla ilgili mevzuatın tümüne benden 10 uzerinden 2 en düzenli ve tertipli mevzuat Türk silahlı Kuvvtlerine ait

Bunu söyleyim rahatlayım konuya döneyim şimdi

Aday memurların yer değiştirmeleriyle ilgili 657 sayılı Kanun'da kurum nakli yapılamaz denilior sadece. Bu Kanun çerçevesinde düzenlenen aday memurların yetiştirilmesine dair yöntmelikte ise " Bu yöntmelikte belirtilen hallerde yer değiştirme olabilir" gibisinden hatırladıgım kadarıyla bişiler soylenior. Ama o halleri askerlik dışında bulamadım. Dün mevzuatı okuya okuya anlamaz hale gelince bıraktım olayı.
    MEB öğrtmenlerle ilgili atama ve yer değiştirme için ayrı yönetmelik çıkarmış ve orada aday ögrtmenleri özür grubunda bile yer değiştirme dışında tutmuş mesela. Aday öğrtmenler adaylıgı kalkmadıkça özür grubundan bile yer dgiştiremior yönetmeliğe gore.
    Ama aday memurlarla ilgili olay, muallakta gibi Yukarıda linkini verdiğim yönetmelik mesela. Devlet mmurlarıyla ilgili ama orda da aday memurlar kapsam dışı demiş
    Şimdilik 657 sayılı Kanun'daki "kurum nakli yapılamaz" fıkrasından hareketle,
    aday memurların yetiştirilmelerine dair yönetmelikte geçen hatırladıgım kadarıyla "yer değiştirme bu yöntmelikteki hallerde olur" denmesinden hareketle
    MEB gibi bir kurumun aday ögrtmenler için "aday ögrtmenler, adaylıgı kalkmadan asla yer değiştiremez" diye ayre bir paraf açmasından harketle (demek ki ayrı bir yöntmelikte aday öğretmenleri kapsam dışında tutmak istemiş hazırladıgı ayrı bir yönetmelikle, böyle bir ihtiyaç hissetmiş yani)
    ben aday memurun durumunu belgelendirmesi kaydıyla özür grubundan yararlanarak, kurum hinlik yapmadıgı ve ayrı bir yönetmelikle (MEB te öğrtmenlerde oldugu gibi) kısıtlamadıgı sürece ayn kurum içinde yer değiştirebilir diyorum
    Vaktim az oldugundan bahsettiğim yönetmelik maddlrini sonra eklerim bu yazıma...

Üye
    malkocoglu22 Avatarı

Son Giriş
    17.05-2011
    Saat
    16:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    engelsız07 karsı tarafın amırı onaylamassa gecıcı gorevlede gıdemezsın tayınde gıdemem bunlar ıkı kurumun muhakafat vermesıne baglıdır

Sayfa 1 / 3 123 SonSon