Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 29 mesajın 16-29 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fullmoongokturk Avatarı

Gerçek Adı
    Göktürk KARAGÖZ
    Son Giriş
    03.11-2017
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Aytaç;

Buna zaten şükrediyorum. İlk kez memurluk için sınava girdim ve çok şükür kazandım.

Ayraç sen beni tanıyor musun ? İstersen biraz kendimi tanıtıyım. Sanada belki faydam olur.

Benim bir huyum vardır. Girdiğim bütün işleri pes etmeden Allah'ın izniyle başarmışımdır. Bunun sebebide çok az gayret ve şükürden geçer. Ben üniversitede bile ders çalışmazdım. Dersi dinlerdim, sınavıma 10-15 dakika çalışarak ders geçtiğimi ve akabinde okul bitirdiğimi bilirim.

Yakın tarihten örnek veriyim istersen bide. Geçen Açık öğretim finallerinde toplasan hepi topu 5-6 saat ders çalışmışımdır. Sonuca bakacak olursa önemli olan 8 dersten 7'sini vermem oldu. Tek derstende tek soruyla kalmışız ama o da işin tatlı telaşıdır diyorum artık ...

Şimdi bundan sonra ki hedefim ise tek yapmam gereken şu tek dersimi verip Ales'e girip 60-70 dolaylarında bir puan alarak mülakat aracılığıyla (ki ondada alınacak kişi sayısına göre başvuru talebi az ) iyi bir üniversitede (Daha doğrusu çalıştığım ilde ) nasip olursa yüksek lisans yapmaktır.. Bu işte o kadar büyütülecek bir iş değil.

Azim her şeyin başlangıcıdır. Şükür zaten bizde her zaman vardır.. Yükselmekten insan ne kaybeder ki. Hatta hedefim şimdi iki tane oldu. Ya Üniversitede asistanlık ya da MEB de Ankara bakanlık... Bakalım hangisi olursa. İnşallah ikisinden biri olur. Önemli olan yükselmek değil önemli olan saygı sevgi çerçevesinde kişilikten ödün vermemek. Onu bulamanda var diyorsun. Benim bu söze vereceğim cevap şudur ki.. Onu bulamayanda çok çalışıp gayret ederse bulur elbet.. Ve ben bunu tavsiye ediyorum keşke bulsun.

İmkanı yoksa? diyeceksin belki: onada çözüm var. Olmayan imkanı insan kendide temin edebilir. Böyle bir kişiliğe sahibim. İnşallah herkes bu şekilde hakkındaki başarılara ulaşır...

Üye
    filiz3441 Avatarı

Gerçek Adı
    FİLİZ
    Son Giriş
    21.07-2015
    Saat
    15:56
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

bu azminiz tükenmenesi dileğiylee ve bende bunca yıldır azmettim suan idealim olan mesleğimi yapıyorum şükürr darısı herksin basına..

Üye
    NEVZAT67 Avatarı

Gerçek Adı
    NEVZAT
    Son Giriş
    04.12-2010
    Saat
    11:15
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

o1280 bürüt en az memur maaşı net en düşük hizmetli maaşı 900

Üye
    selo46 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:00
    Yaşadığı Yer
    Yalova
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    16

ben yalova il müdürlüğünü aradım 1800 lira civarı dediler. ne kdar doğru bilmiyorum.

1280 felan çok düşük nerden öğrendiniz bilmiyorum...

Üye
    *Miray* Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:39
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Buraya yazılmış eski mesajın eski nickimle (bulut25) birlikte kaybolmuş

Maaşın azı yada çoğunu bilmem ama 5 yıl kadar özel sektörde çalışmış biri olarak söylüyorum, Kamu gibisi yok

Üye
    gursa Avatarı

Son Giriş
    22.05-2017
    Saat
    16:41
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar selo 46 dan onceki yazılar 2010 yılı oranları yanlıs anlasılma olmasın.ben meb de es çalışmıyor 2 cocuk 1961 tl net temmuz maaşı bende son sınavla gırdım önlisans.

Üye
    sevgidostu Avatarı

Gerçek Adı
    fatih sarı
    Son Giriş
    28.05-2013
    Saat
    01:17
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: gursa Mesajı Gör
    evli 2cocuk ve eşi çalışmıyorsa ne olur.cihancım onu da yazarmısın
    bEN 2 YLIILK MEB DE memurum. evli ve 1 cocuk 1874 lira (%58 vergi indirimi dahil.) alıyorum. siz benden yaklaşık 36 lira fazla alırsınız.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: fullmoongokturk Mesajı Gör
    Deniz54;
    Katılıyorum. Alımlar 7. derece idi..
    Memur 7. dereceden atanır doğru ama bu derece kadro derecesi. maaşa etki etmez. İstsnalar hariç 7. derecedende atansan lisans mezunu 9. dereceden maaş almaya başlar. Kısaca memurlukta 3 tane derece var.
    1. Maaş derecesi: Maaş ve bütün ek ödemeler ve yolluklar bu dereceye göre atanır.
    2. Emeklilik derecesi: Emekli olduğun zaman alacağın maaş ve sosyal haklar bu dereceye göre hesaplanır.
    3. Kadro Derecesi: Kadro derecesi Maaşa veya alacağın ödemelere hiç bir etkisi yoktur. Sadece Maaş derecen hiç bir zaman kadro derecesini gecemez.
    Mesela:

Ben Lisans mezunu olduğum için 9/1 maaş ve emeklilik derecesinde başladım. şu an 9/2 maaş derecesine yükseşdim.XXXXX Emeklilik derecesi olarak yine 9/1 den başladım ama özel sektörde SSK lı olarak gecirdiğim günleride işlettirdiğim için 6/2 yim. kadro derecem ise kılavuzda yazan 7. derecedir. Maaş derecesi 7 dereceye gelince kadro derecesi otomatik olarak düşer. taki 4. dereceye kadar. 3-2-1 dereceleri alabilmen için müdür olman gerek. yoksa kadro derecesi,emeklilik derecesi ve maaş derecesi 4.derecede kalır.

Üye
    aksazli Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    01.03-2013
    Saat
    11:37
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

BaY_Cin;

ek ödemeyide hesaplayın. en az sanırım 420 ila 450 arası.

Üye
    sağlam türk Avatarı

Gerçek Adı
    recep sağlam
    Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    09:03
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

hayır o kadar az değil en az 1400 olması lazım çünkü ben 1eylül 2010 tarihinde işe başladım 1154 tl alıyordum vergi indirimi ile 1205 tl almaya başladım şu anda ise 1550 tl falan alıyorum üstelik hizmetliyim yani dediğim gibi 1400-1450 arası bir para alması lazım

Üye
    dostadoğru Avatarı

Gerçek Adı
    faruk
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    14:24
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

hizmetli, eş çalışmıyor, 1 çocuk, vergi indirimi var yüzde 40, sendika üyeliği, 1773 tl eylül 2010 da başladım.

Üye
    iskocyalim Avatarı

Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Meb Memurum 2010 Atamasında atandım bekar ne çoluk var ne çocuk.
    1200 le başladık sonra yok ek ödemeye zam yok şuna zam derken geçen ay vergi indirimi içinde 1725 Tl maaş aldık bereket versin allah devletimize zeval vermesin.

Üye
    BaY_Cin Avatarı

Gerçek Adı
    DeVRim
    Son Giriş
    08.03-2015
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    Buralardan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaş herkese farklı farklımı hesaplıyorlar napıyolar anlamadım ki. Maliye bakanlığının açıkladığı maaşlara göre benim her ay 400 TL birileri tarafından yeniyo ama kim yiyo bi türlü çözemedim bimere yazıp sorcam bulsunlar kimse.
    Herkes aldığına şükretsin allahtan elimizdekini almıyolar ben ona bile şükrediyorum.

Askıda Üyelik
    erdalakbay Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal AKBAY
    Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    21:03
    Yaşadığı Yer
    MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

sonlara doğru biraz içim rahatladı istanbulda 2-3 bin lira kazancı bırakıp memuriyet hevesiyle şehir dışına çıkıp 900 liraya yaşamak bi çocukla zor sanat olurdu ben en iyisi annemi çocuğu falan götürmiyim maaş ne zaman 2000 olur o zaman artık 10 yıl soramı mezardamı bilmem ama hizmetli yazdım bide utanmadan atanınca maaşı sorup öle gitmek lazım elin memleketinde aç kalmayak bari

Üye
    ferdi öztürk Avatarı

Gerçek Adı
    ferdi öztürk
    Son Giriş
    11.10-2017
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    şimdi lisans 9/1 den başlayacak memur, eş çalışmıyor 1 çocuk 2.derece vergi indirimi eline ne geçer bilen var mı?

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12