Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 24 mesajın 16-24 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    SABO Avatarı

Son Giriş
    05.04-2017
    Saat
    11:34
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    çalışmanda bi sorun yaşamıyorsan çalış derim.bende 1 haftaya kadar adana groseri süpermarketlerinde işe başlıcam nasip olursa.çalışma saati9 saat ücret sanırım asgari sigorta full.öğle yemeği.hafta içi bi gün izinle...

Üye
    Asmina81 Avatarı

Gerçek Adı
    Asmina
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir-Buca
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bende yıllar önce Migrosta 1 yıl boyunca part-time kasiyerlik yapmıştım, mağza ve marketçilik belki kaldırabileceğiniz bir iş olabilir ama hiç bir şekilde ne bayram ne, resmi tatil, ne yılbaşı tatili gibi hiç bir sosyal tatiliniz yok, hafta içi bir gün tatil verirler oda full seniz, ben 1 yıl boyunca ailemle bir pazar daha geçirememiştim, sosyal hayatınız sıfırlanıyor market ve mağzacılık sektöründe, eğer sosyal biri iseniz tercih etmeyin derim... Hem sizi kasiyer, reyon görevlisi vs.v.svs. diye alıp her işi yaptırabiliyorlar, yani sömürüyorlar çok fazla... ben mağzacılığı kimseye tavsiye etmiyorum...

Üye
    maylo__88 Avatarı

Gerçek Adı
    maylo
    Son Giriş
    11.04-2014
    Saat
    11:28
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşa katılıyorum bende 3 yıl Migrosta part çalıştım, mağazalık ve marketçilik işinde ilerleme yükselme şansın yok sadece sizi sömürürler yükselme ve ilerleme şu bakımdan yok çalıştınız branşta 7 senelik eleman varsa o çıkacakki sizde full eleman olasınız ve ayrıyetten tatil olayınız yok 2 gün 1.30 22:00 geleceksiniz ki 1 gün izin alacaksınız buda çok saçma 4 saat izin almak için 2 gün 10 saat mantıksız ve bayramınız, yılbaşı, v.s resmi tatil hiç bir sosyal faliyetiniz yok. Migros koçun zamanında iyiydi oda maaş yönünden. Reyon v.s v.s görevlisisiyseniz yada başka branştaysanız her işi yaptırıyorlar bunu yapmamak içinde borunuzu öttürmeniz lazım yane muhtaç oldunuzu hissetirmemeniz lazım o zaman hiç bir iş yaptıramıyorlar ve ayrıca Envaneter(sayım)olayı denen bir şey var sizi şehir şehir her yere yolluyorlar gitmek zorunda değilsiniz ama yolluyorlar açıkcası can güvenliğiniz tehlikede mi değilmi belli değil, 7 saatlik mesafe yada en fazla 8 saatlik mesafe ve yol paranız veriliyor gidiyorsun mağaza 22:30da kapanıyor sabaha kadar ürün sayıyorsun bilmediğin bi şehirdesin. Dicem şu ki devlet dairesine girdiniz girdiniz giremediniz böyle Türk insanını sömürürler. Kimse Migros iyi demesin eskiden iyiydi ben 3 yıl çalıştım. tavsiye etmiyorum...

Üye
    labrador Avatarı

Son Giriş
    11.06-2017
    Saat
    21:44
    Yaşadığı Yer
    ankara/gölbaşı
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

yerel markette çalışmış biri olarak;ulusal marketler işçi kanunlarına tam olarak uyuyor..hakkını yemiyor..o zamanlar hep ulusal marketlerde çalışmak isterdim....şuan çalışan arkadaşlarım var kadroya geçince emekli olana kadar atılma gibi bir durum yok(yüz kızartıcı suç olmadıkça)atılsan bile tazminatını kurusuna kadar veriyorlar..bence konuş kafana yatarsa çalışırsın..hayırlısı olsun.

Üye
    fevzieryilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    CADILLAC_MAN
    Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    69
    Verilen Beğeniler
    31

Azı bulamayan çoğu hiç bulamaz derler...
    ihtiyacın varsa git çalış kardeşim...

Üye
    maylo__88 Avatarı

Gerçek Adı
    maylo
    Son Giriş
    11.04-2014
    Saat
    11:28
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Size katılmıyorum ben migrosta çalıştım ve çıkarıldım o senin dediğin gibi değil bu işler işçi kanunları (Sendika) falan öle bişe yok özel sektörde Kamu İşinden hariç, sendika özel sektörde sadece görüntü, yüz kızartıcı suç işledin mi direk çıkarılırsın zaten ben normal çıkarıldım tazminatla, sendika şirkete çalıştığı için şirketten hariç bişe yapmaz ve çalışanın haklarını korumaz sadece tazminat alırsın lakin işinden olursun sendika çalışanın maaşından keser işçiyi korur gibi görünür lakin öle bişe yapmaz ben şuan aklım olsa İşçi kanunlarına (Sendikaya) üye olmazdım çünkü maaşından kesiliyor ayrıca emekli oluncaya kadar gülerim ben buna işte devlet işi değil bu özel sektör yarının ne olacağı belli değil bi el değiştirdimi satıldımı bütün işçiler çıkarılır... iyi günler..
    Konu maylo__88 tarafından değiştirilmiştir (11.04-2014 Saat 11:17 ).

Askıda Üyelik
    juliet35 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    9

6 sene mağazacılık sektöründe çalışmış biri olarak kendimce tavsiye etmem.. Bilen arkadaşların dediği gibi hizmet sektörü olduğu için bayram seyran yok birde benim dönemimde sağolsunlar 1 saat fazla çalıştırmak için ellerinden geleni yaparlardı.. Full çalışma, sabah 9 da girip akşamın 9 una kadar kaldığım günleri bilirim.. büyük marketlerde sadece kasadasınız, küçüklerde ise kasap kasa reyon önyüz.. Ah Tansaş 6 sene ne çektirdin neler öğrettin bana.. Ha bu arada küçük marketlerde güvenlik görevlisi yoktur.. Güvenliği siz sağlar hırsızları tanır köşe kapmaca oynarsınız

Üye
    SERAFİM Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    06.11-2016
    Saat
    15:14
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: officer Mesajı Gör
    Demedi deme ama carrefoursa büyük ihtimalle depoda çalışacak personel alımı yapar.. İmkanlar ise asgari üçret yemek ve servis olur...
    Aynen katılıyorum,kurumsal firmalardaçalışmak iyi bir şey değil ,çalışacaksan küçük esnaf yanında çalışacaksın ama orada da maşını zamanında alamayabiliyorsun ya da sigortanı yatırmayabiliyorlar

Üye
    labrador Avatarı

Son Giriş
    11.06-2017
    Saat
    21:44
    Yaşadığı Yer
    ankara/gölbaşı
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    yukarıdaki yorum yapan arkadaşlara sesleniyorum...Migros daki çalışma şartlarını beğenmiyorlar ama birde yerel marketlerdeki şartları bilseler..kölelik ötesi bişey ama insan yapacak bişey yok ekmek parası...

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12