TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
  1. #1
    Üye
    MUHENDIS Avatarı

    Üyelik Tarihi
    15.11-2012
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:07
    Yaşadığı Yer
    GÖNLÜM ADANA DA KALDI.
    Mesaj
    170
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    5

    Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Devlet Personel Başkanlığı, Danıştay kararından sonra, engelli memurun, bir defadan fazla yer değiştirebileceğini belirtti.Söz konusu kararda, Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelik'in ek 3. maddesinde yer alan sınırlamanın Danıştay kararıyla kaldırılmasına yer verildi. Danıştay kararı için tıklayınız.İŞTE DPB GÖRÜŞÜdre1 - Engelli memurun yer değişikliği ile ilgili DPB görüşü

  2. #2
    Üye
    login Avatarı

    Üyelik Tarihi
    31.05-2009
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:56
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Mesaj
    600
    Alınan Beğeniler
    67
    Verilen Beğeniler
    65

    Zaten Değerlendirdiniz! 0
    Memurun kendisi sadece tedavi sebebiyle yer değisikliği isteyecek ve yer degistirme gerekcesi uygun bulunursa tayin olacak anlıyorum ben.Yani bulunduğu yerden memnun olmayan engelli memur değişiklik isteyemeyecek.Farklı düşünen var mı?

  3. #3
    Üye
    Daisuke Avatarı

    Üyelik Tarihi
    05.05-2015
    Son Giriş
    15.01-2020
    Saat
    09:14
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Mesaj
    91
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    9

    Zaten Değerlendirdiniz! 0
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Devlet Personel Başkanlığı, engelli memurun yer değişikliği hakkından bir defadan fazla yararlanabileceğini belirtti.


    Söz konusu kararda, Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelik'in ek 3. maddesinde yer alan sınırlamanın Danıştay kararıyla kaldırılmasına yer verildi

    Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına Dair Yönetmelik'e 2014 yılında şu hüküm eklenmiştir:

    "Ek Madde 3 - İlgili mevzuatına göre alınan sağlık kurulu raporunda en az yüzde kırk oranında engelli olduğu belirtilen memurlar ile ağır engelli raporlu eşi veya bakmakla yükümlü olduğu birinci derece kan hısımları bulunan memurlar engellilik durumundan kaynaklanan gerekçelere dayalı olarak yer değiştirme talebinde bulunabilir.

    Bu kapsamdaki talepler bu Yönetmelikte yer alan kısıtlayıcı hükümlere tabi olmaksızın kurumların kadro imkanları ve teşkilat yapıları dikkate alınarak karşılanır ve bu haktan bir defadan fazla yararlanılamaz.

    Memurun kendisinin veya birlikte yaşadığı eşi ve bakmakla yükümlü olduğu çocuklarının engellilik durumunun tedavisi sebebiyle yer değişikliğini talep etmesi halinde, yer değiştirme suretiyle atama yapılacak yerin, memurun ve bu fıkra kapsamındaki yakınlarının engellilik durumuna uygun olması esastır.

    Engellilik durumu devam ettiği sürece kurumlarca isteği dışında memurun yeri değiştirilmez. Engellilik durumu ortadan kalkan memurlar hakkında bu Yönetmelikte yer alan diğer hükümler uygulanır."

    Bir memur, bu yönetmelik hükmünde yer alan "bir defadan fazla", "en az yüzde 40 oranında", "ağır engelli raporlu", "kadro imkanları ve teşkilat yapıları dikkate alınarak" ibarelerinin iptali istemiyle dava açmıştır.
    Danıştay, maddede yer alan "bir defadan fazla" kısıtlamasının iptaline karar vermiştir.

    https://www.memurlar.net/haber/76052...rebilecek.html




Başlığın Etiketleri