Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 31 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ysrkrdmr Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @fringe

sonuçta atılan yada uzaklaştırılan memur normal kadrodan kişiler bunların içinden kaç tanesi engelli olabilirki normal memur çıkarılıyorsa bu demektir ki kamudaki memur azalıyor ozaman bizim %4 lük alımda örneğiğn 40 bin memur eksik olarak hesaplanır kadro açılır ya da tekrar atılan memurun yeri doldurulur bizim alım değişmez diye diüşünüyorum

Üye
    vlknakn57 Avatarı

Gerçek Adı
    Volkan AKIN
    Son Giriş
    27.02-2017
    Saat
    11:29
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar konu başlığı ne diyor sizler neler yazıyorsunuz...

ekpssde atandığın kurumun komisyonuna dilekçe yazarsan ki mazeretini de belirtmelisin kendi yaşadığın ilde uygun kadro ( boşluk varsa ) genelde gerçekleşiyor atama talepleri...

komisyon sana yardımcı olacaktır örnek dilekçe talepleri gibi...

HAKKIMIZDA HAYIRLISI OLSUN...

Üye
    meltem89 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:24
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tercihlerimin yanında tüm ilçeler yazıyor o yüzden en uzaktaki ilçenin çıkabilme ihtimalini düşünüyorum o şekilde de olursa en uzak ilçe bana nerden baksanız 2 saat uzaklıkta o yüzden yazmak ile 2. tercihleri beklemek arasında tereddüte düşüyorum. Ama kısa sürelerde tayin isteyebiliyorsak tercih yapmak mantıklı da olabilir çünkü daha sonraki tercihlerde yer de kalmayabilir. Tercihlerim ekonomi bakanlığı, sağlık bakanlığı, Türkiye halk sağlığı kurumu, Türkiye kamu sağlığı hastaneleri ve üniversite olarak yaptım en uzak ilçe çıksa dahi tayin isteyebileceğim yerler sanırım.

Üye
    ysrkrdmr Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

O ilde ikamet ediyorsanız zaten oturduğunuz yere yakın verirler ama gittiğiniz ille bir bağlantınız yoksa herhangi bir ilçeye verebilirler

Üye
    meltem89 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

o ile bağlı bir ilçede oturuyorum fakat tercihlerde direk olarak o il ve ilçesi olarak da tercih var o il ve tüm ilçeleri olarak da.O il ve ilçesi çıkarsa sıkıntı yok ama merak ettiğim konu tüm ilçeler yazan tercihlerden yazarsam uzak bir ilçe çıkar mı yoksa yaşadığım ilçenin ili ile tercih yaptığım için yaşadığım ilçeye yakın bir yer mi çıkar.

Üye
    ysrkrdmr Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Eğer oturduğunuz ilçede tercih ettiğiniz o kurum için ihtiyaç varsa zaten direk oraya verirler yani tüm ilçelerde yazsa o tüm ilçelerin içinde senin oturduğun ilçeye ihtiyaç varsa sıkıntı çıkmaz direk orası olur ama kurumun senin ilçede ihtiyacı yoksa en yakın ilçeye verirler

Üye
    ayazefe Avatarı

Son Giriş
    05.09-2016
    Saat
    11:07
    Yaşadığı Yer
    Nirvana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ümidinizi kırmak gibi olmasın ama her kurumda tayin dediğiniz gibi ha deyince olmuyor bakan onayı olmadan tayin olmuyor va bazı bakanlıkların bakanları da tayini onaylamıyor. neden diyeceksiniz mesela bizim kurumun 5 tane memura ihtiyacı var bunlar atandıktan sonra ben gidiyorum derse ne anlamı kalacak atamanın. çalışacağınız yeri yazmak yerine neden başkalarının hakkını gasp ediyorsunuz ve soınrada keyfi uygulamaları tercih ediyorsunuz?

Üye
    meltem89 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Başkasının hakkını gasp etmek sanırım birazcık ağır bir kelime oldu çünkü herkes bu sınava bir emek veriyor ve emeğinin karşılığını bir yere atanarak almak istiyor. Yazılabilecek olan yerlerde sınırlı olunca da yaşadığı yerdeki ilçeleri düşünebiliyor. Peki 2. tercihlere bırakırsak geçen senelerdeki tercih yapmış olan arkadaşlarıma soruyorum yerler açılıyor mu yoksa ilk tercihlerdeki yerlerde dolup tercihler daha sınırlı bir hal mi alıyor?

Üye
    Smilemisty Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:23
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    41
    Verilen Beğeniler
    3
    Blog Mesajları
    1

@meltem89

2.atamada daha az kadro açılıyo ve 2.atamada yine genel alım olucak yani oturduğunuz şehirde kadro tüm İlçeler diye açılacak yine. İlk atama candır..

Üye
    teknolojik Avatarı

Son Giriş
    19.10-2016
    Saat
    19:31
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@ayazefe

Arkadaşım normal KPSS olsa amenna ama ben şahsen 92% ortapedik engelliyim sınavdan 84.4 aldım ama tercihler bir açıklandı baktım benim şehir sadece MEB hizmetli var onu yazdım kalan 29 tercih hakkım boş kaldı. Kaldı ki o MEB Hizmetli de olmayabilirdi hiç şehrimden tercih yapamayabilirdim. Yani niye kul hakkı olsun benim talebim.

Engelliysem ve yalnız başıma hayatımı idame ettiremiyorsam zorluk çıkarmadan tayin yapılmalı. Bunun için hiç çalışma yok mu şimdiye kadar niye kesinleşmedi bilmiyorum her kafadan bir ses çıkıyor. Tayin hakkı varmı yok mu (işe direkt kendi şehrinden başlama olarak)

Üye
    ayazefe Avatarı

Son Giriş
    05.09-2016
    Saat
    11:07
    Yaşadığı Yer
    Nirvana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

size göre hep siz haklısınız ama başkaları haksız. madem tek başına yaşayamıyorsun hayatını idame ettiremiyorsun evine neresi yakınsa orasını tercih edersin. en baştan bu tayin olayını kaldırmalılar aslında o zaman düzene girer bu durum

Üye
    teknolojik Avatarı

Son Giriş
    19.10-2016
    Saat
    19:31
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@ayazefe

Yahu kafan basmıyor mu ? Kadro açılmıyor her ile her zaman. Kadro açılmayınca neyin tercihini yapacaksın. ? Bunun sınıfı yok asıl haksızlık bu. Mesela tekerlekli sandalyedeki ortapedik engelli ile normal işini yapan engelli aynı tercih hakkına sahip. Tuzu kuru konuşup durma engelin hafif heralde.

Üye
    RüzgarGülü55 Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    09:22
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1
    Blog Mesajları
    3

@teknolojik size çok çok katılıyorum.. bu sınav 3.kez yapılmasına rağmen bariz düzenlenmesi gereken şeyler var.Engellisin diye sana bi sınav yapılmış giriyosun hatta yüksek puanlar alıyosun ama kadrolar bir açıklanıyo lisans mezunu değilsen çoğu hizmetli..Engelli bi insan nasıl hizmetli olsun ki zaten sonra atanınca ona uygun bir iş ayarlamaya çalışıyo kurum ,ozamanda açtığın kadronun bi anlamı kalmıyo

Üye
    Rain_Man Avatarı

Gerçek Adı
    adem
    Son Giriş
    20.03-2017
    Saat
    14:03
    Yaşadığı Yer
    HATAY.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

zaten hizmetlilerin %95 masabaşında çalışıyor hizmet işlerini işkur,la alınanlar yapiyor çoğu kurumda.hizmetli kadrolularda daha yüksek okul bitirip tekrar sınava giriyorlar yüksek puan alıp memur kadrosu için.

Üye
    Since1905OnLyGS Avatarı

Gerçek Adı
    Nezihe
    Son Giriş
    20.02-2017
    Saat
    15:23
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1
    Blog Mesajları
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    MEB'de engelli personelin 1 sefere mahsus, istediği yeri tercih etme hakkı var ama diğer kurumları bilmiyorum. Ama istediği yer farklı ilçe veya il olmalı, onlarada görevlendirme verilebiliyor.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon