Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 55 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fsmehmet Avatarı

Gerçek Adı
    fsmehmet
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    11:03
    Yaşadığı Yer
    Yozgat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sözlerime karşı bir argüman koyamadığınız için karakterime laf ediyorsunuz. Ben hakkımı savunuyorum. Çünkü emek verdim. Sizlerde emek verin çalışın sınava girin yüksek puan alıp atanın memur olun. Ceo falan değilim ben Memur olduğuma şükür ediyorum. Ancak sizler hizmetli olmuşsunuz kazanmışsız ancak hala şükürsüzlük burun kıvırma durumundasınız. Evet niye 92 alanla 70-80 alan eşit olsun. Bu bir sınav. Herkes eşitse niye sınav var. Laflarımı çarpıtmayın.

Yasaklı Üye
    TheOrder Avatarı

Son Giriş
    10.05-2016
    Saat
    20:10
    Yaşadığı Yer
    MMMMMM
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Ya arkadaş sen benim hakkımda ne biliyorsun ki ben 93.72 puan alıp atanmış adamım..Senin gibi burada 2012 ömss de 79 puanla memur kadrosuna gecen bir arkadas var..2014 ekpss 84.41 puanla gelen hizmetliyede aynı böyle davranmaya calistida snn gibilere cevap vermek zorunda kalıyorum..Hep farkındayım esit sartlarda yarısmıyoruz diyorsun sonrada herkes esitse diyorsun..Hizmetli ile memur kadrosu arasında 150 tl fark var sanki seni gorende ogretmen doktor felan sanacak..Cogu adam kendini verilen isin agir olduğundan isyanı var.. Seninde bir katkın olsun engelli kardeşlerime eziyet edilmesin de bari...

Daha cevap vermicem artık..

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    87
    Verilen Beğeniler
    76

Şu anda zaten şehit ve gazi yakınlarına böyle bir imkan sunuluyor engellilere de uygulanır mı bilinmez engellilere böyle bir imkanın verilmesine de yine engellilerden başkası da karşı çıkmaz. Ancak işin bir başka boyutu daha var, şehit yakınlarının sınavsız olarak geçmeleri mantıklı olarak normal karşılanabilir peki gazi yakınlarına böyle bir imkan neden verilmiş, gazi hayatta ve yakını da sağlam bir kişi bu durumda olanların da normal statüye alınması gerekmez mi? Sadece beyin jimnastiği yaptım gazi yakınlarımız sakin olsun

Üye
    BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:51
    Yaşadığı Yer
    MEKSİKA
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    80

engelliye hizmetli ünvanının verilmesi hata engelli hizmetlilik yapamaz sapasaglam gazi ve şehit yakınına ve çocuk esirgeme yurdunda yetişenlere memur ünvanı veriyor engelliye gelince hizmetli yok öyle yagma saçma sapan iş devlet personel başkanlıgı kafayı yemiş

Askıda Üyelik
    royall Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    18

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: fsmehmet Mesajı Gör
    Sözlerime karşı bir argüman koyamadığınız için karakterime laf ediyorsunuz. Ben hakkımı savunuyorum. Çünkü emek verdim. Sizlerde emek verin çalışın sınava girin yüksek puan alıp atanın memur olun. Ceo falan değilim ben Memur olduğuma şükür ediyorum. Ancak sizler hizmetli olmuşsunuz kazanmışsız ancak hala şükürsüzlük burun kıvırma durumundasınız. Evet niye 92 alanla 70-80 alan eşit olsun. Bu bir sınav. Herkes eşitse niye sınav var. Laflarımı çarpıtmayın.

Anayasa MADDE 50. Kimse, yaşına, cinsiyetine ve gücüne uymayan işlerde çalıştırılamaz.Küçükler ve kadınlar ile bedenî ve ruhî yetersizliği olanlar çalışma şartları bakımından özel olarak korunurlar.

Üye
    Ali_Gs Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:57
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar sakin olun hakaret etmeyin lutfen birbirinize Özgür bir ülkede yaşıyoruz herkes düşüncesini serbest bir şekilde paylasabilir ama insanların kişiliğine hakaret etmeye kimsenin hakkı yok ben 2014 Ekpss sınavında 86 puan ile 3. Atamada Adalet Bakanlığına memur olarak atandim ancak ben yinede engelli vatandaşlara hizmetli kadrosu verilmemesi gerektiğini düşünüyorum ha neden derseniz adliyelerde hizmetli atanan arkadaşlarımıza agir işler vermiyorlar getir götür ayak işleri mubasirlik falan ama meb e atanan arkadaslarim tanıdıklarım anlattıkları kadarıyla çok zorlanıyorlar şimdi hakkı hukuku geçtim ama ortopedik engelli bir engelli kardeşimiz nasıl temizlik yapsın silsin supursun bu hem okulun müdürüne haksızlık olur çünkü ona temizlik yapacak agir is yapacak eleman lazım hemde engelli kardesimize haksızlık olur baskı altında yapamayacağı işlere zorlanacak burada Şehit ve gazi yakınlarına yapıldığı gibi engelli kardeslerimizide artık sınavlarda memur olarak almaları lazım diye düşünüyorum

Üye
    fsmehmet Avatarı

Gerçek Adı
    fsmehmet
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Yozgat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Ben kimseyi yada ünvanı küçümsemiyorum. Atamalar branşa ünvana ayrılmışken tercihlerde bizler bunlara göre karar verirken neden diyorum sınavsız memurluk hakkı veriliyor. Hayatında hiç memur olmasınlar diyen yok devlet görevde yükselme sınavını neden koymuş. O zaman da bende sınavsız sağlık kadrosuna geçmek istiyorum memurluk bana zor geliyor desem buna ne diyeceksiniz. Maaşında ünvanında değilim. Engelliler ezilmesin zor isler yapmasın hayat bizlere zaten zor birde işimiz gücümüz zor olmasın tamam Eyvallah buna bişey diyen yok. Ama bunu bile bile hizmetli yazıyorlar bende diyorum ki yapamayacağın işi yapmaktansa bırak yapabilecekler yazsın. Memurluk istiyorsanda sınava gir memur ol. Sınav Liyakat Hak Hukuk bunlar artık boş laf olarak geliyor insanlara. Kazanılmış hak yerine Dilenilip alınan hakka dönüyor herşey. Ayrıca hala karakterime uzanan diller var. Ayıp ediyorsunuz. Bende engelliyim fiziksel olarak bunu hergün yaşıyorum hergün gözler benimde üzerimde ama ben hiç bir gün kimseden hak dilenmedim kendimi aciz görüp hakkım olmayanı istemedim. Hak sınavsa sınav Hakkı devlet verecekse devlet. Benim anlatmak istediğimi neden anlamıyorsunuz ki. Sırf engelliyiz diye zaten yeterince pozitif ayrımcılık verilebiliyor bize. Azıcıkta biz gayret edip kazanalım hakkımızı. Umarım sizin dediğiniz gibi olur bu hakkı alırlar ben kötü olurum. Ama en başta dediğim gibi ben hakkımı helal etmem. Ha bu çok mu umurlarında olur? Olmaz elbette.

Üye
    pasini Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:36
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

paranoya kanka süper yazmışşsın bana göre kardeşim.şehıt yakınının ve engellının hızmetlı olması yanlış .bırı engellı dıyerı bu ülke için can vermiş.öyle etık olmayan işlerde hamallık yaptırmaları uygunsuz.lakın yurttakılere eger okuyorlarsa memurluk verılır.okumuyorsa yapcan hızmetlı zaten sınavsız gırıyorlar.en kısa sürede engellılerıde memurluk kadrosuna almaları gerekır...

Üye
    Ali_Gs Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Ya arkadasim bak sende memursun bende sen 92 puan almissin ben 86 puan aldım diyorsun ki madem hizmetli olmak istemiyor yazmasin o zaman diyorsunda adamın ekmeğe ihtiyacı olmasa neden sınava girsin evine ailesine ekmek götürmek zorunda olduğu için bu ülkede ne torpiller ne kanunsuzluklar donuyorken engelli kardeşlerimiz agir işe mantıklı bir şekilde karşı cikiyorken neden bu karşı çıkma olayı

Üye
    fsmehmet Avatarı

Gerçek Adı
    fsmehmet
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Yozgat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@Ali_Gs

kim ne derse desin ben kendi hakkımın gaspı olarak görüyorum. Etik değerlerden bahsetmiyeceğim çünkü bende bir engelliyim ve bu bir yarış. Benimde işe çok ihtiyacım vardı babam multi milyoner değil 1300-1400 tl ile koca evi geçindirdi senelerce. Benim çalışmamı istemedi oğlum ben sana ömrümün sonuna kadar bakarım dedi. Ancak ben bir erkeğim bir gururum var onurum var ana baba da olsa kimseye muhtaç olamam oturdum didindim çalıştım sınava girdim. Şimdi diyorum ki böyle olacağını bilseydim ders çalışmazdım gecemi gündüzüme katmazdım bildiklerimle girer zaten 80-85 çok rahat alırdım hizmetli olur SINAVSIZ memur olurdum ama ben ayaklarımdan engelliyim ve uzun süre ayakta kalamam hizmetli görevini hakkıyla icra edemem kimsenin hakkına girmemek için hizmetli yazmam. Ben kendi hakkımın çiğnendiğini düşünüyorum siz vicdan mantık diyorsunuz. Vicdanımda mantığımda mevcut ancak Hak bende önce gelir. Doğrudur-yanlıştır Etiktir, değildir. Benim şahsi düşüncelerim bu yönde. Bana haksızsın Mehmet diyebilirsiniz şu şu nedenle diye sayabilirsiniz. Ancak karakterime hakaret vicdanıma mantığıma söz söyletmem. Tartışmalarda bunlar söylenmez. Ortaya argümanlar konulur şahıslar birbirlerini savunur. Benim savunmam bu yönde.

Üye
    Ali_Gs Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Yok kardeş bende karşıyım karaktere kişiliğe hakaret etmeye özgür bir ülkede yaşıyoruz herkes düşüncelerini serbest bir şekilde ifade edebilir zaten edemezse problem var demektir ha ben hala diyorum senin düşüncelerine katılmıyorum sende benimkilerine katilmiyabilirsin ama hakaret etmek acizliktir sen hakaret edenleri boş ver

Üye
    BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:51
    Yaşadığı Yer
    MEKSİKA
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    80

Milli Eğitim Bakanlığı, şehit yakını ve gazi olarak Yardımcı Hizmetler sınıfında bir göreve atanan personelin, sınava girmeksizin Genel İdare Hizmetleri sınıfındaki memur kadrolarına naklen atanabilmeleri için işlem başlattı.
    Bakanlık İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü’nün yazısına göre, merkez ve taşra teşkilatında şehit yakını ve gazi olarak yardımcı hizmetler sınıfında görev yapan personelden,-en az lise ve dengi okul mezunu olanlar,-son iki yılı Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere devlet memurluğunda en az 3 yıl görev yapmış olanlar,talep etmeleri halinde görev yaptıkları il emrine memur olarak atanabilecekler.Bakanlık bu çerçevede, il emrinde şehit yakını ve gazi olarak yardımcı hizmetler sınıfında (hizmetli, aşçı, bekçi, kaloriferci, teknisyen yardımcısı, terzi ve dağıtıcı) görev yapan personelden memur olarak atanmayı talep eden ve yukarıda açıklanan şartlan taşıyanların başvurularının alınarak diplomaları ile hizmet cetvellerinin (hizmet cetvelinde şehit yakını ve gazi olarak atandığına dair ibarenin işlenerek) 09/05/2016 tarihine kadar İnsan Kaynaklan Genel Müdürlüğüne gönderilmesi gerektiğini belirtti.Bakanlığın yazısına ulaşmak için tıklayınız.

bunu YENİ GÖRDÜM BIRAKIN İLK ATAMALARINDA LİSE VE ÜSTÜ EGİTİM DÜZEYİNE MEMUR KADROSU VERMEYİ
    HİZMETLİ GÖREVE BAŞLAYANLARA SINAVSIZ MEMUR KADROSU VERİYORLAR BU ADALETMİ ENGELLİYEDE MEMUR KADROSU VERMELERİ LAZIM SINAVSIZ
    Konu BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM tarafından değiştirilmiştir (09.05-2016 Saat 21:54 ).

Üye
    sneyper Avatarı

Gerçek Adı
    süleyman
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:35
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    121

en yakın zamanda arkadaşlarımızın dediği gibi engelliler de orta öğretim mezunu iseler memur olarak atanmaları gerekmektedir

Üye
    fsmehmet Avatarı

Gerçek Adı
    fsmehmet
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Yozgat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@sneyper

kuradan atananların ne suçu var? Bir şey istiyorsunuz madem herkese isteyin. isteğiniz samimi görünsün.

Üye
    selda* Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    130
    Verilen Beğeniler
    78
    Blog Mesajları
    4

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ben hep diyorum direk müdür olarak atanalım diye... geldiniz mi şimdi sözüme

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon