Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    viranesinan Avatarı

Son Giriş
    23.05-2016
    Saat
    20:29
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selamlar...38 yaşındayım 21 yaşımdan beri bipolar bozukluk teşhisiyle tedavi görüyorum 2012 ömss de başarı göstererek devlet memuru oldum... son 12 aydır sağlık kurulu raporu alıyorum bir altı ay daha alacak gibiyim çünkü bir iyileşme göremiyorum kendimde
    sorum şu 18 ay rapor alınca özlük haklarım ve maaşomı alabiliyorum ikinci 18 ay da rapor verirlerse maaş alabilecekmiyim acaba...
    içinizde benim durumumda olanlar cevap yazarsanız çok makbule geçicek...

Üye
    ahmetk0661 Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    21:13
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Kardeş benim bildiğim bütün özlük hakların devam eder, fakat bazı hastalıklarda devlet memurunun rapor süresi farklı, netten araştırma yap veya bağlı bulunduğun kurumun personel müdürlüğü ile bire bir görüşün derim. Çok çok geçmiş olsun.

Üye
    DJ_BORAN Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet Ali Şahin
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:56
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    2

eğer iyileşmediğin tespit edilirse ikinci bir 18 aylık rapor verilir orada da nihai teşhis ayı lursa malulen emeklilik işlemleri başlatılır

Üye
    viranesinan Avatarı

Son Giriş
    23.05-2016
    Saat
    20:29
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar sorumu cevaplarmısınız lütfen: ikinci 18 ay rapor aldığımda maaşım ve sigortam kesilirmi...dört gözle cevabınızı bekliyorum saygılar...
    @UZAKLAR

Forum Moderatörü
    UZAKLAR Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:39
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    96
    Verilen Beğeniler
    33

@viranesinan, 657 sayılı devlet memurları kanunu madde 105 de hastalık izni çok net şekilde açıklanmıştır.
    Bu maddede
    "Memura, aylık ve özlük hakları korunarak, verilecek raporda gösterilecek lüzum üzerine, kanser, verem ve akıl hastalığı gibi uzun süreli bir tedaviye ihtiyaç gösteren hastalığı hâlinde onsekiz aya kadar, diğer hastalık hâllerin de ise oniki aya kadar izin verilir.
    Memurun, hastalığı sebebiyle yataklı tedavi kurumunda yatarak gördüğü tedavi süreleri, hastalık iznine ait sürenin hesabında dikkate alınır. Bu maddede yazılı azamî süreler kadar izin verilen memurun, bu iznin sonunda işe başlayabilmesi için, iyileştiğine dair raporu (yurtdışındaki memurlar için mahallî usûle göre verilecek raporu) ibraz etmesi zorunludur.
    İzin süresinin sonunda, hastalığının devam ettiği resmî sağlık kurulu raporu ile tespit edilen memurun izni, birinci fıkrada belirtilen süreler kadar uzatılır, bu sürenin sonunda da iyileşemeyen memur hakkında emeklilik hükümleri uygulanır."

denilmektedir
    kanun metninden de anlaşılacağı üzere, sağlık kurulu raporu ile tüm özlük haklarınız korunarak 18 aya kadar izin kullanma hakkınız var, Bu süre sonunda iyileştiğinize dair sağlık kurulu raporu almalısınız. Eğer rahatsızlığınız devam ediyorsa gene bir 18 aya kadar özlük haklarınız korunarak tekrar izin kullanırsınız, bu süre sonunda iyileştiğinize dair kurum sizden tekrar rapor isteyecek iyileşme olmazsa emekliliğe sevk ediliyorsunuz.

Üye
    polsem Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @viranesinan

uzaklar ın vermiş olduğu bilgide ki gibi hakların aynı şekilde devam eder
    burada dikkat etmen gereken şey senin hastalığın 12 ay mı 18 ay mı olarak değerlendiriliyor yani kanser verem ve akıl hastalığı gurubunda ise 18 ay yasal hakkın iyileşme olmuyorsa bir onsekiz ay daha rapor alarak her hakkın saklı olup ( maaşşın da sigortan da kesilmez ) tedavini olursun iki defa 18 ay yada iki defa 12 ay (hastakılk gurubuna göre 12*2 yada 18* 2) izin hakkın olur
    bu süreler sonucunda raporun çalışabilir olursa işe başlarsınız hastalığı çalışmasına engel olursa işyeri sizi emekliliğe sevk eder