Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 24 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hepsiyAh Avatarı

Gerçek Adı
    özkan
    Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    17:49
    Yaşadığı Yer
    ankAra
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkasasla birşey merak ediyorum.
    Ozel sektorde calisiyorum. İsitme engelliyim. Müdürüm araciligi ile isitme cihazi aldik. Su an kullaniyorum bir sorun yok.
    Bugun mudurum gorusmek istedi. Bana söylediği cihazlarimin sirketin demirbasi oldugunu zimmet yapacagini soyledi.

Peki ozel sektor engelliye yaptigi pbu yardimi devletten geri alabiliyor mu ?

Bu zimmet olayi icin imza atmalimiyim nasil bir yol izlemem gerekiyor.

Not: benim sirketimden cihaz alinmasi icin hic bir talebim olmadi. Tamamen onlarin yardim talebi uzerine yaptilar.

Ahmedkilicc
    Misafir Üye
    Ahmedkilicc Avatarı

@hepsiyAh cihazı demirbaşa alacak ve işyerinde bir bilgisayar gibi olacak yani şöyle düşün işyerinin bilgisayarı ama sen onu eve götürüyosun kullanıyosun sende kalıyo ama işyerine ait onun gibi olacak işten ayrıldığında alacak mı söyledi mi öyle bişey ? devletten bi ödeme talep edemez faturasıyla beraber belki vergiden düşürebilir

Üye
    hepsiyAh Avatarı

Gerçek Adı
    özkan
    Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankAra
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bana kullandigi kelime aynen su sekilde
    Bize yamuk yapip isten ayrilabilirsin. Demekki isten cikista bhnu geri alacaklar. Ancak bir yardim talep ediyorsun sonra bunu zimmet yapip demirbasa dönüştürüyorsun.
    Bu onur kirici birşey. Ayrica benim sirketten hicbir talebim olmadi.
    Peki ya cihazlar zarar gorurse parasini mi talep edecekleler.
    Bir yardim yapılıyor. Sonra elimize yuzumuze siviyorlar.

Ahmedkilicc
    Misafir Üye
    Ahmedkilicc Avatarı

@hepsiyAh benim anladığım o. şimdi o cihaz işyerine ait sen kullanıyosun işten ayrılırsan iş yerinde kalacak çünkü işyerinin bilgisayarı masası gibi o da işyerinin bir cihazı sana zimmetleyecekler tahminim kullanacaksın başına bişey gelirse mesela çalındığını kaybolduğunu farzedelim işyerin parasını talep edebilir dikkatli kullan belki ilerde senin olsun diyebilirler

Üye
    hepsiyAh Avatarı

Gerçek Adı
    özkan
    Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankAra
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

İstemiyorum böyle olacaksa. İmzayi henuz atmadim pazartesi ilk isim cihazlari teslim etmek olacak.

Sirket engelliligimden yararlanmak istiyor diye sikayet etsem bir dunya ceza yiyecek biliyorum. Ozel sirketler hep boyle sanirim

Ahmedkilicc
    Misafir Üye
    Ahmedkilicc Avatarı

@hepsiyAh engelinden yararlanmak olup olmadığını bilemiyorum.En iyisi imzalamadan bir sor neden bana vermiyosunuz diye işten ayrıldığın zaman sende kalıp kalmayacağını öğren veya bu imzayı neden atıyorum de zaten amaçlarının ne olduğunu anlarsın

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

ne yardimiymiso senin saglik hakkin. cok ayipliyorum gorgusuzun daniskasi sirketi sgk vardir sende. devlet 450 lira katki payi veriyor ne kadara alirsanda cihazi.
    bu sirket sana gozdagimi veriyordur. at suratlarina diyesim variyi duysunda daha cok isimize yarasin diyip bide gormemisin oglu gibi demirbasmis. insallah kendileri o cihaza muhtac olur

Ahmedkilicc
    Misafir Üye
    Ahmedkilicc Avatarı

@shukufe nin dediği gibiyse alma cihazı bu katkı payı ile kendin bir cihaz al derim

Üye
    hepsiyAh Avatarı

Gerçek Adı
    özkan
    Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankAra
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

5 yil icinde cihaz almistim. Sgk ödeme yapmayacak. Cihazin tum aparatlarinida aldilar. Cihaz sqy q90 up compilot ve tvlink dahil11000 lira odediler

Ahmedkilicc
    Misafir Üye
    Ahmedkilicc Avatarı

@hepsiyAh kullan bakalım bişey kaybetmezsin

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@hepsiyAh Açık konuşmak gerekir ise gurur yaptığınızı düşünüyorum , Şirketiniz sizin hayatınızı kolaylaştırmak için bir adım atmış kullanımınız için bir cihaz tahsis etmiş ve zimmetinize vermiş bunu sadece işyerinde kullan iş çıkışı bırak git gibi bir cümlede kullanmadığını düşünüyorum . Şirketiniz bu cihaz üzerinden herhangi bir yardım alamaz sadece gider gösterebilir amortisman ayırır tabi bunu engelli haklarına saygılıyız gibi bir propaganda aracı olarakta kullanacaklardır . Bu tarz aletlerin fiyat skalasını bilmiyorum ama bahsettiğiniz meblağ çok ucuza kaçıp kalitesiz bir şey almadıklarını anlamaya yetiyor. Kısacası size uzatılmış bir zeytin dalını kırmanız çok iyi karşılanmayacaktır

Üye
    hepsiyAh Avatarı

Gerçek Adı
    özkan
    Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankAra
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@3T3N1TY

Haklisiniz. Ancak es gecilen birsey var. Ben bunu sana aliyorum ama isten cikarsan yasa cikartirsam bunu senden alirim der gibi zimmet yapmak ve ya kaybolmasi durumunda basina birsey gelirse senden parasini tahsis ederim der gibi imza istemek. Bunun iyi tarafina neresinden bakmaliyim.
    Hergun uyandigimda sukur mu etmeliyim insallah birsey olmaz diye.

Ahmedkilicc
    Misafir Üye
    Ahmedkilicc Avatarı

@hepsiyAh katılıyorum @3T3N1TY nin dediğine bende 11bin gibi bir fiyat olduğunu bilmiyordum doğrusu işveren olarak ben olsam bende bunu demirbaşlara kaydedip zimmetle verirdim açıkcası.Ben mesela yanımda ortopedik engelli birisi çalıştırsam ve işe gidip gelmesi açısından bir araç alsam 11bin liraya gidip notere aracı onun üzerine yapmazdım bunu sen olsan sende yapmazsın.Ama ilerde belki senin davranışına göre işten ayrılırken buyur al senin olsun diyecektir sen şimdilik al sana yakışan şekilde kullanmaya başla sonuçta senin içinde iyi bişey olduğunu düşünüyorum.Teşekkür et pazartesi imzala derim

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@hepsiyAh Bile isteye zarar vermeyeceğinize göre oluşabilecek riskli konularda sorumluluk elbetteki size ait olmayacaktır imzalatmak istedikleri kağıttaki yazıları iyi okuyup konuşarak çözebileceğinize inanıyorum.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    isitme cihazi araba degildir.
    isitme cihazi duymayan insanin protezidir. takma bacak kullanan birine isten cikarsan protezini geri alirim, protezin kirilirsa odersin diyen vicdansiz varmidir acaba. ustelik arkadas onlardan cihaz alin bana diye istememis.
    valla isitme kayipli biri olarak benim gururuma dokundu

Sayfa 1 / 2 12 SonSon