Toplam 11 mesajın 1-11 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    labsener Avatarı

Son Giriş
    31.10-2016
    Saat
    10:43
    Yaşadığı Yer
    ege
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    10 temmuz 2015 tarihinde sağlık müdürlüğüne sağlık raporum ve engelli kimlik kartımı ekleyip il içi tayin başvurusunda bulundum.bugün itibarı ile başvurum kabul olmadığını öğrendim. Şifahen il sağlık müdürlüğündeki atmada bulunan arkadaşa telefon açtım.tayinim durumunu sordum.yazımın gelmediğini söyledim.yazımın orada olduğunu,göndereceklerini söyledi.fakat olumsuz olduğunu söyledi. sebebini sordum.nisan ayında çıkan yönetmelikte "Eşinin, çocuklarının, annesinin, babasının veya kardeşlerinden birinin ağır engelli olduğunu belgelendirmesi halinde engelli yakınının ikamet ettiği yere, kendisinin engelli olduğunu belgelendirmesi halinde ise talep ettiği yere bir defaya mahsus olmak üzere atanabilir." yazıyor."atanabilir" yazıyormuş "atanır" yazmıyormuş onun için dilekçem kabul olmamış.bu keyfi uygulama sonucu moralim bozuldu.şimdi nasıl bir yol izleyebilirim.bilgisi olan arkadaşlar yol gösterirlerse sevinirim.teşekkürler..

Üye
    labsener Avatarı

Son Giriş
    31.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ege
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ekim ayında tekrar atama istedim.tekrar olumsuz cevap geldi.başka ne gibi yol izleyebilirim.bilgisi olan arkadaşlardan fikirlerini paylaşırlarsa sevinirim..

Üye
    drhergin Avatarı

Gerçek Adı
    Ergin Haskul
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tayinci
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

MEB bağlı çalışan bir arkadaş tayin olmuştu yakın zamanda adını hatırlamıyorum idari mahkemeye başvurmanız gerek mekte yasal süreyi göz önünde bulundurun

Üye
    kendihalinde Avatarı

Son Giriş
    04.03-2017
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben istedim oldum tayin sizin tamamen hakkinizi elinden almislar o madde cerceve yonetmeliginin ek 3. Maddesine istinaden hazirlandi ayrica oyle birde atanirki hicbir kisitlayici hukumlere tabi olmaksizin atanir siz direk ankarayla gorusun onlar sizin ili arasinlar

Üye
    labsener Avatarı

Son Giriş
    31.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ege
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

direk ankarada kimi arayacağım.kiminle görüşeceğim.

Üye
    Camur Avatarı

Gerçek Adı
    Yunus
    Son Giriş
    16.10-2016
    Saat
    14:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Bahcelievler
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sendika Avukatınızla irtibata geçin.
    Tayin yasal hakkınız tazminat hakkınız doğmuş 1 ayda sonuçlanır.

Üye
    fatih_123 Avatarı

Son Giriş
    09.08-2017
    Saat
    22:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

5) Eşinin, çocuklarının, annesinin, babasının veya kardeşlerinden birinin ağır engelli olduğunu belgelendirenler, engelli yakınının ikamet ettiği yere, kendisinin engelli olması halinde talep ettiği yere ataması yapılır.

@labsener kanun maddesine de baktım atanabilir yazmıyor ataması yapılır yazıyor.

tayin dilekçesini şu şekilde yazın

........... ili il sağlık müdürlüğüne

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarında Görev Yapan Sağlık Hizmetleri ve Yardımcı Sağlık Hizmetleri Sınıfı Dışı Personelin Atama ve Yer Değişikliği Yönergesi nin 11. maddesinin 5. fıkrası "(5) Eşinin, çocuklarının, annesinin, babasının veya kardeşlerinden birinin ağır engelli olduğunu
    belgelendirenler, engelli yakınının ikamet ettiği yere, kendisinin engelli olması halinde talep ettiği yere
    ataması yapılır." gereğince iliniz emrine naklen tayin istiyorum .
    gereğini bilgilerinize arz ederim.

Ek : Engelli sağlık raporu noter onaylı fotokopisi

Üye
    labsener Avatarı

Son Giriş
    31.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ege
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkürler.en sonunda zorda olsa atamam oldu..

Üye
    mahser56 Avatarı

Son Giriş
    30.03-2016
    Saat
    09:59
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar %95 ağır sağlık raporu olan kardeşimin vasisiyim. Ben memurum.kardeşimin yanına tayin istemeyi dusunuyorum. Yalnız kanun maddesi tam boyle.bu konuda yardımcı olacak arkadaş var mi
    MADDE 13- Memurun sağlık mazeretine dayanarak yer değiştirme talebinde bulunabilmesi için; kendisi, eşi, annesi, babası, bakmakla yükümlü olduğu çocukları ve yargı kararı ile vasi tayin edildiği kardeşinin hastalığının görev yaptığı yerde tedavisinin mümkün olmadığı veya mevcut görev yerinin söz konusu kişilerin sağlık durumunu tehlikeye düşüreceğini eğitim ve araştırma hastanesi veya üniversite hastanesinden alınacak sağlık kurulu raporu ile belgelendirmesi gerekir.

Benim anladığım bu maddeye gore mevcut görev yaptığın yere(yanıma) hastanin gelmesini istiyorlar. vasisi bulunduğum kardeşimin yanına gitmem için araştırma hastanesinden belge mi alma mi gerekiyor böyle bi belge alan var mi

Üye
    fatih_123 Avatarı

Son Giriş
    09.08-2017
    Saat
    22:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kardeşinizi o şehre bağlayan herhangi bir durum yoksa siz onun yanına zor gidersiniz. Örneğin devam eden bir tedavisi vardor ve çalıştığınız şehirde bu tedaviyi yapacak herhangi bir sağlık kuruluşu yoksa siz oraya tayin isteyebilirsiniz. Veya kardeşiniz soğuk ya da sıcak iklimde hasta oluyordur vs vs . ancak o durumda siz gidersiniz yoksa onu yanınıza almak durumundasınız

Üye
    mahser56 Avatarı

Son Giriş
    30.03-2016
    Saat
    09:59
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaslar kardesimin yayına gitmem için baska nasıl bir yol izliyebilirim bu konuda yardımcı olacak yok mu