Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
  1. #1
    Üye
    Rizikocu Avatarı

    Gerçek Adı
    Yahya İLHAN
    Üyelik Tarihi
    01.06-2011
    Son Giriş
    16.11-2016
    Saat
    14:19
    Yaşadığı Yer
    HATAY
    Mesaj
    17
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selam arkadaşlar bir kamu kurumunda ''İŞÇİ'' statüsünde çalışmaktayım.3MAYIS2013 Tarihinde çıkan ''ENGELLİLER'' yasında memurlara olduğu gibi ''İŞÇİ'' lerede ''TAYİN'' isteme hakkı verildi mi?Bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlar görüşlerini paylaşırsa memnun olurum.Herkese SAYGILAR SEVGİLER...!

  2. #2
    Üye
    gidengelmez Avatarı

    Üyelik Tarihi
    11.12-2006
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    12:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    172
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    iyi günler yahya kardeşim;
    1- 3 mayıs 2013 de Resmi Gazetede 28636 sayı ile çıkan yasa "engelli bireylere yönelik ibarelerin değiştirilmesi" kanunudur. bu yasada tayinle ilgili herhangi bir madde yoktur.

    2- 17 Mayıs 2013 de Resmi Gazetede 28650 sayı ile çıkan "Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği"13.maddenin 2.fıkrası ile Bakanlığın kendi içinde çıkardığı bir yönetmeliktir. bakanlık personelini bağlar.

    3- Sizin öğrenmek istediğiniz ; biz kamuda çalışan TÜM engelli memurları kapsayan geniş "Engelli Bireyler Hakkında Kanun Tasarısı Taslağı" dır. yasalaşmasını haziran ayı içinde dört gözle beklediğimiz yasada "kamuda çalışan engelli memura 1 defaya mahsus olmak üzere tayin hakkı "maddesi konulmuştur. Yasada daha birçok madde var. Ancak kamuda işçi statüsünde çalışan engellileri kapsıyormu onu bilmek lazım .tasarıda sadece engelli memurlar geçiyor.
    Doğrusu anayasanın eşitlik maddesine göre bence maddeye eklenmesi gerekir. ancak kanun taslağı bitmiş başbakanlığa gönderilmiş. Yalnız maddede en az YÜZDE 50 ibaresi konulmuş diye duydum. aslında bu da haksızlık olmuş .özel şartlar var mı yok mu bilmiyoruz. YASANIN ÇIKMASINI GÖRMEK LAZIM KİMSE NET BİR BİLGİYE SAHİP DEĞİL..
    KESİN OLAN ŞU YASA HAZİRAN İÇİNDE KESİNLİKLE ÇIKACAK BUNDAN EMİN OL.!