Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 20 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    masiva Avatarı

Gerçek Adı
    Fatma
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Artık "EVRİM TEORİSİ"ne inanıyorum, ikna oldum.. insanları annesi babası yapıyor..

http://video.izlebizi.com/8812/evrim..._[hq].html

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

butür saçmalıkları ilk okulda da ögretiyolardı evrim teorisidiye

Üye
    ergincengiz Avatarı

Gerçek Adı
    cengiz
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    18:00
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    8

bu evrim teorisine inananıyorum diyen insanlar da hiç mi mantık yok ya anlamıyorum

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:44
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    542
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

Evrim teorisine "saçmalık" diyen arkadaşlarımızın hangi eğitimi aldıklarını sormak isterim.. acaba içlerinde Biyoloji, Tıp veya benzer fen bilimlerinde eğitim almış olan var mı, yoksa öylesine ortaya laf mı sallıyorlar.

Bir bilim adamının saçma sapan ve seviyesiz bir TV programındaki konuşmalarını kırpıp aklınca komik video yaptığını düşünen bu zatın arkasında nasıl bir zihniyetin olduğu bellidir.

Ben Tıp Doktoruyum. Hacettepe İng. Tıp mezunuyum. Hem Türkiye'de, hem dünyanın çeşitli ülkelerindeki bilimsel yayınları okurum. Dünyanın bütün gelişmiş ülkelerinde Evrim Teorisi bilim adamlarının %90'ından fazlası tarafından tereddütsüz doğru olarak kabul edilir. Biyoloji bilimiyle ilgilenenler arasında bu oran %100'e yakındır. Evrim teorisi bitti diyenler ya ne dediğini bilmiyordur, ya da cehalet ve dalalet içindedir.

Bu kasıtlı videonun komik olduğunu düşünenleri kınıyorum. Komik videoları izlemeye olan merakımız kadar biraz da kitap alıp okumaya ilgi gösterelim.

"Hayatta her şey için; maddiyat için, maneviyat için en hakiki murşit ilimdir, fendir. İlim dışında mürşit aramak gaflettir, cehalettir, dalalettir."

Üye
    tekbir Avatarı

Son Giriş
    21.02-2013
    Saat
    21:37
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evrim teorisinin saçmalğına inanmak için o kadar okumama gerek yok.Bana bilimselmiş ilimselmiş onları geç en büyük ilim insanın yaradanını bilmesi .Senelerdir bu konuya gerekli platformlarda konuşmalar yapılıyor.Ben şuna inanıyorum dünyada hiç bir şey tesadüfü değildir.Herşeyin bir yaratıcısı vardır o da ALLAH cc dir.

Evrim teorisi bitti diyenler ya ne dediğini bilmiyordur, ya da cehalet ve dalalet içindedir.Bu sözünüzlede sizi kınıyorum sizin gibi evrim teorisine inanmayan insanları bu şekilde itham edemezsiniz.

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    542
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

Fikirlerini yazan arkadaşlar lütfen NE İŞ YAPTIKLARINI veya EĞİTİMLERİNİ yazsınlar da boş mu konuşuyorlar, dolu mu konuşuyorlar anlayalım...

Sonuçta bilimsel bir konudur Evrim Teorisi.. Kahve köşesi sohbeti değil...

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: tekbir Mesajı Gör
    Evrim teorisinin saçmalğına inanmak için o kadar okumama gerek yok.Bana bilimselmiş ilimselmiş onları geç en büyük ilim insanın yaradanını bilmesi .Senelerdir bu konuya gerekli platformlarda konuşmalar yapılıyor.Ben şuna inanıyorum dünyada hiç bir şey tesadüfü değildir.Herşeyin bir yaratıcısı vardır o da ALLAH cc dir.

Evrim teorisi bitti diyenler ya ne dediğini bilmiyordur, ya da cehalet ve dalalet içindedir.Bu sözünüzlede sizi kınıyorum sizin gibi evrim teorisine inanmayan insanları bu şekilde itham edemezsiniz.
    Sayın tekbir,

İstediğinize inanmakta serbestsiniz... İstediğiniz fikri söylemekte de serbestsiniz. Olmayan şeyleri olmuş gibi söylerseniz ya yalancısınızdır, ya da yanılgı içindesinizdir. Evrim teorisi bitip falan etmemiştir. Bittiğini söyleyenler bunu ispatla mükelleftir.

Üye
    Halit_54 Avatarı

Gerçek Adı
    Halit
    Son Giriş
    28.07-2015
    Saat
    23:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

metepe sana gülüyorum

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    542
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

Halit_54,

Son gülen iyi güler...

Mesleğini veya eğitim alanını yaz... biraz da biz gülelim.
    Aksi halde anlamadığın şeylere gülmen komik kaçabilir.

Üye
    hbayram42 Avatarı

Gerçek Adı
    HAYDAR
    Son Giriş
    31.03-2016
    Saat
    20:06
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

O dediğin doğru son gülen iyi güler ama tabi inançsızlar değil sapkınlık içinde olanlar değil her şeyin kendiliğinden oluştuğunu yada insanların maymundan geldiğini idda edenler değil.tabiki böyle düşünenler şu an ancak kendini kandırır.demekki tarih bilgisi zayıftır.Veya gerçekleri görmek istemez ama gerçek bu.

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    542
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

hbayram42 arkadaşım,

Dinden, imandan konuşacaksanız forumda onunla ilgili açılmış başlıklar var.

Bu konu bilimle ilgili... inançla, sapkınlıklıkla vs. ilgili değil.. Konuyla ilgili BİLGİNİZ varsa buyrun tartışalım... yoksa boş laflarla ne beni, ne de kendinizi oyalayın.

Mitokondrial DNA'nın ne olduğu hakkında bir fikriniz var mı? Veya mRNA nasıl çalışır biliyor musunuz? Neden tüm memelilerde 2 kol 2 bacak var? Yanıtlayabiliyor musunuz?

Ha, bunlara verecek yanıtlarınız yoksa düşünceniz sadece "sınırlı bilginizin" fikirsel dışavurumundan ibarettir. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak ise iyiye alamet değildir.

Üye
    matematik Avatarı

Son Giriş
    25.06-2015
    Saat
    23:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@MeTePe
    İlkoul mezunuyum.Okuma boşuna..

Videoyu izlemedim.
    Evrim konusu ise tartışmaya açık değildir.Evrim vardır.Daha önce bir konuda uzun uzadıya yazmıştık ama halkça resimlere bakmayı daha çok seviyoruz.Okumak isteyen açsın google'ı okusun.
    Evrim Teorisi ise adı üstünde bir teoridir.Mevcut veriler kimisi için kafi gelip inanacaktır, kimisi içinse kafi gelmeyecektir. Kişiye kalmıştır bu.Zira kimse İnsanın maymundan geldiğini ispatlayamaz.Ancak insanın nerden geldiği bilimsel olarak açıklanamadığı sürece de teoriler hep üretilerek gerçeğe ulaşılmaya çalışılacaktır.

Üye
    hbayram42 Avatarı

Gerçek Adı
    HAYDAR
    Son Giriş
    31.03-2016
    Saat
    20:06
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu konu sonu inanç sızlığa yani bir yaratıcının olmadığına bütün mahlukatın kendiliğinden oluştuğu yönünde gidecek bu da düpe düz sapkınlık inançsızlıktır.

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    542
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

sayın metematik,

Bilimde ispat diye bir şey olmaz. "İspat" sadece matematiğe has bir konudur. Bilimsel konular ise tez, hipotez, teori, kanun gibi sıfatlarla sınıflandırılırlar.

Sadece bir iddia düzeyindeki tezlere hipotez, hipotezlerle defalarca doğrulanmış olgulara Teori denir. Teorinin doğruluğunda şüphe duyulmadığı özel hallere ise kanun denir. Örneğin yerçekimi kanunu gibi... Ama aslında yerçekimi kanunu da evrensel çekim teorisinin özel bir halidir. Kesin doğru değildir.

Teori olarak adlandırılan tezler topluluğu ise mevcut bulguları ve verileri açıklayan, olası sonuçları önceden görebilen en iyi model olarak kabul edilir. Herhangi bir iddianın teori olduğunu söyleyebilmek için bu zorlu aşamalardan geçmiş olması gerekir.

Bir teori, yanlış olan yönleri gösterilinceye kadar DOĞRU kabul edilir. Yanlış yönlerinin düzeltilmesi teorinin yanlış olduğunu değil, eksik ve yetersiz olduğunu gösterir.

Yerçekimi örneğine dönecek olursak, varlığını ispat edemesek de, mevcut fiziksel gerçekleri açıkladığı (neden havaya uçup gitmediğimiz) ve olası sonuçları doğru olarak tahmin ettiği (5. kattan atlarsak ölürüz) için teori doğru kabul edilir.

Evrim teorisinin söz konusu diğer teorilerden hiç bir farkı yoktur. Bilimsel sınırlar ve şartlar içerisinde TEORİ sıfatını almaya HAK KAZANMIŞ bir tezler topluluğudur. Bilim dünyasının ağırlıklı kısmınca da TEREDDÜTSÜZ doğru kabul edilir.

Bunu "bilimsel olmayan" gerekçelerle "yok efendim yanlışlığı ispat edildi", "saçmalık" gibi abuk subuk görüşlerle değiştiremeyiz. İnsanların bilmedikleri konularda çevrelerindeki insanları yanıltmaya çalışmaları ise hem ayıp, hem de yanlıştır.

Doğruyu öğrenmenin yaşı yoktur. Merak edenler okur öğrenir. Bugün Mollaların yönetimindeki İran okullarında dahi evrim teorisi okutulmaktadır!

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: hbayram42 Mesajı Gör
    bu konu sonu inanç sızlığa yani bir yaratıcının olmadığına bütün mahlukatın kendiliğinden oluştuğu yönünde gidecek bu da düpe düz sapkınlık inançsızlıktır.
    Bilimi inancınıza bir tehdit olarak görüyorsanız nimetlerinden de uzak durmanızı tavsiye ederim. Örneğin hastalandığınızda doktora gitmeyi düşünmeyin bile... Hepsinin eğitimi ağırlıklı olarak evrim teorisine dayanan derslerden köken alır. Bir bakterinin antibiyotiklere neden direnç geliştirdiğini anlamanın başka yolu yoktur.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Belki "saçmalık", "evrim teorisi bitti", "mantıksızlık" dedikleri konularda bilim adamları halen neden sempozyumlar, tartışmalar yapıyorlar merak edip okumak isteyenler olur:

Buyrun linki ..... BİYOLOJİ EĞİTİMİNDE EVRİM SEMPOZYUMU

2I.YÜZYILDA EVRİMİN BİLİMDEKİ KONUMU VE UYGULAMA ALANLARI
    http://biyolojiegitim.yyu.edu.tr/ders/ev/21.pdf

EVRİM TEORİSİNDEKİ KAVRAM YANILGILARI
    http://biyolojiegitim.yyu.edu.tr/der...rimteorisi.pdf

Ne yazık ki bunlar komik video değil... bilim adamlarının görüşleri...

Üye
    dilektuba Avatarı

Son Giriş
    26.09-2016
    Saat
    12:21
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar şunu söylemeliyim ki evrim teorisinin bilim adına katedilen yolda büyük hizmetleri vardır bunu görmezden gelmek emeğe saygısızlık olur kabul etmek zorunda değilsiniz ama saygı duyulması gerekildiğine inanıyorum ben

Üye
    .mustafa. Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    13:05
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Evrim konusu açıldığında arkasından Ateizm çıkar.Yani bu meşhur akımın arkasında yine o meşhur akım Ateizm vardır.Yani Free Olmak,Özgür Olmak,Kuralsız ve Özgür Yaşam;

Sayfa 1 / 2 12 SonSon