Sayfa 8 / 11 İlkİlk ... 4567891011 SonSon
Toplam 161 mesajın 106-120 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Kerim33 Avatarı

Gerçek Adı
    Abdullah
    Son Giriş
    16.07-2016
    Saat
    23:45
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Değerli Arkadaşlar her iki kulaktan çok ileri derecede işitme kaybım mevcut.15 yıldır kulandığım kulak arkası cıhazlar beni kurtarmadığından 10 gün önce (14.2.2014) TE AMALİYAT OLDUM 15 gün sonrada İşlemciyi taktıracaklar.bu cihaz Danımarka PONTO PRO son sistemdir.beni memnun edermi,Rahat duyup lafı anlarmıyım ?sık sık arıza verirmi veya en sık verilen arıza sorunlar nedir.İmplan kulanan arkadaşlar görüşleriyle beni bılgılendırırlerse memnun olurum.saygılar sevgi,ler.

Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:09
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    0

Kerim 33: Ya işitme kaybı düzeyini yanlış biliyorsun ya da takacağın cihazın adını...
    Ponto kemik yolu implanttır. Çok ileri derece işitme kayıplılarda kullanılmaz.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    29
    Verilen Beğeniler
    65

azcık ısıtme kay bınız var o zaman kerım ponto taktırdıgınıza gore
    zannederım sıze takılan cıhazı dogru bılıyorsunuzdur
    temızlıge cok dıkkat edılmesı gıbı bıseyler okumustum bu kemık yollu cıhazları kullanılırken ama
    soruyorsunuz ama bunu amelıyattan once sıze denemıslerdır ne duydugunuzu kendınız bılıyorsunuzdur eger pontoysa
    sevınmelısınız ısıtme kalıntınız duruyordur dıymı
    esas sen bızlere anlatırsın nasıl ısıttıgını
    hazırda reklamınıda yapmıs olursun otıconun

Üye
    Kerim33 Avatarı

Gerçek Adı
    Abdullah
    Son Giriş
    16.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Belkı Haklısınız Arkadaşlar Yetkiliye Sordum Benım Sorunum İletim Tipi Kayıptır.(Yani her iki kulaktan çok ileri işitme kaybı Mevcutur) artık cihazlarla ses duysamda lafı anlamıyordum.( Hava yolu108 Db.Kemik Yolu 55 dir) Kemik yoluyla / Porto cihazı taktırıyorlar Dıştan Tek parca.Ama hala takmamışlar.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    29
    Verilen Beğeniler
    65

ammada muammaymis senin isitme kaybin kerim
    108 db cok ileri isitme kaybinda senin kemik yollarini olcupte olcusunu kayda gecirebilmis odyocun

Üye
    ceremicem Avatarı

Gerçek Adı
    Betül
    Son Giriş
    17.12-2015
    Saat
    11:27
    Yaşadığı Yer
    MARMARİS
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Kerim33;

Kemik implantına uygun görülmüşsün ki Ponto takılma işlemi gerçekleşmiş.. Çok daha mutlu olacağından şüphen olmasın.. Sana bu konuya dair detaylı bilgi aktaracağım. İyice incelersin. Çok daha kötü bir durumda olsan Neurelec önerirlerdi , yani iç kulak implantı.. Yani alternatifin vardı.. Doğru bir adım attığından dolayı için rahat olsun bence.. Sana söylenilenleri yerine getirmeye dikkat et sadece şimdilik.. )) Geçmiş olsun arkadaşım, sevgiler ..

http://www.oticonmedical.com/~asset/...=14&format=web

PONTO KULLANICI KLAVUZU....

İmplantın hangisinin uygun olduğuna hekimler ve odyologlar karar veriyor zaten arkadaşlar. Sonrasında ise ne mutlu ki hep olumlu sonuçlar var. Burada yazılanlar da bunu gösteriyor. Bazı olumsuzluk yaşayan arkadaşlarımız olabilir. Mutlaka bir sebebi vardır bunun.. Yoksa gerçekten inanılmaz güzel sonuçları olmakta. Bu konuya korkarak bakmayın sakın. Cesaretli olun. Çünkü ayda yılda yapılan bir ameliyat değil.. Yıllar önce en fazla 4 - 6 yaşa kadar yapılabiliyordu. Sonra yetişkinlerde de yapılmaya başlandı. Sonuçlar harika. Hayata küsmüş , intihar etmeyi düşünen genç yaşta hastalarım vardı, ( ortalama 45 - 55 yaşlarında insanlar ) bir işitme cihazı ile duymayı zorlukla sağlıyor, anlama ise dudak okuyarak bile çok zor oluyordu. Bu hem kendilerine hem de karşısındakilere çok yorucu oluyordu. Bilgilendirdikten bir kaç ay sonra yanıma geldiler, çok çok memnun bir şekilde teşekkürlerini ilettiler. Hayata yeniden bağlandıklarını ve herşeyi çok güzel duymaya başladıklarını söylediler. Bırakın dudak okumayı, yüzüme bakmadan anlıyorlardı. Yüzlerindeki gülümseme , gözlerinin içindeki ışıltı ,görmeye değerdi. Çocukların da aynı şekilde çok kısa zamanda konuşmaya başlamaları ve evdeki mutluluk verici tabloyu da ailelerden dinlemek , yine yaşanılası değer bir olay.. Ben işitme kayıplı değilim ama kaybı yaşayanları en iyi anlayanlardan olduğumu düşünüyorum. Bu yüzden buradayım. Sizlere bunları anlatmak istedim ki, gerçekten böyle bir yaşam kalitesine ulaşabilmeniz mümkünken umutsuzluğa kapılmayın. Olumlu sonuçları yaşamış olan ve burada paylaşan arkadaşlarla iletişime geçmeniz benden daha faydalı olacaktır. Hepinize tekrar geçmiş olsun diyorum. )) Sevgiyle kalın... ( POZİTİF OLUN )

Üye
    Kerim33 Avatarı

Gerçek Adı
    Abdullah
    Son Giriş
    16.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ya Arkadaşlar Elkbeteki burada Herkes haklı doğru bıldıklerini acıklkamak zorunda.Fakat biz Yeni bu sisteme başladığımız için eksik bilgi veya yeterli bılgı aktaramıyoruz.Pr.Dr.odyo ölcülerimi defalarca aldı tetkık eti.İletim tipi Kaybın var dedi.ve beni Cihaz şirketine gönderdi Orda odyocu uzman Cihazı kafamın çeşitli yerklerine dokundurarak benimle konuşmaya başladı.tabı tüm sesleri duyuyordum.ancak Laf anlamıyordum.Tamam dedi Pontu sana uygun Geri Dr.a Gitim Dr. Tetkıkleri yaptır.10 gün sonra Amaliyata gel dedi.Tabı amaliyat oldum 20 yirmi gün oldu.25 gün önce Odyocuya (Cihazcı) Şirket.cağırdı gel dedi bide amaliyatan sıonra deniyelim.Bu seferde İmplantın yanı deriye yerleştırılen Parcaya değil ters taraftan normal kafaya dedendi. yine esleri çok rahat duydum tabıkı laf anlamıyordum vede söyledim uzmana.Uzman İyi super. Amaliyat kısmı iyice iyileşsin 10 gün sonra Gel PONTO işlemciyi takalım ve Çok Rahatca duyup konuşacaksın.Olay bu.Tabiki Cihazı Kulandığımda elbeteki sizlerle paylaşacam yen,i adaylarında bilgi sahibi olsun.Sevgiler saygılar herkese.

Evet Ponto kemik yolu İmpleantır.(Hava yolu 108 Db. Kemik yolu 55 db.) dır.Neden Kulanılmaz ? anlamadım Mehmet Bey

Evet Kemik tipi ileşim için PONTO.yu uygun gördüler ( Havayolu 108 db.Kemik yolu 55 db.) dır ancak hala takmamış amaliyat yeri tam iyileşsin diye.Burada Yoruma katılan herkese tşkr.ler.

Evet Kemik tipi ileşim için PONTO.yu uygun gördüler ( Havayolu 108 db.Kemik yolu 55 db.) dır ancak hala takmamış amaliyat yeri tam iyileşsin diye.Burada Yoruma katılan herkese tşkr.ler.

Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:09
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    0

Kerim33: İşitme kaybın hakkında ilk verdiğin bilgide kemik yollarından bahsetmemiştin. Ben de iç kulağa bağlı işitme kaybı olarak düşünmüştüm. Daha sonra iletim patolojisi de olduğu ortaya çıktı. Bu durumda Ponto kullanılabilir tabii. Kemik yolları dediğin gibi 55 dB seviyesindeyse "Power" modelini kullanmanı öneririm. Geçmiş olsun...

Üye
    abdurrahim vurguner Avatarı

Gerçek Adı
    abdurrahim vurguner
    Son Giriş
    12.03-2014
    Saat
    10:27
    Yaşadığı Yer
    yurtdisi/hollanda
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selamlar ,ogluma 21 martta ic alet takiliyor,dualarinizi ve ameliyat sonrasinda neler yapmamiz gerektigi hakkinda tecrubelerinizi anlatmanizi bekliyorum
    tesekkurler

Üye
    dociles Avatarı

Son Giriş
    29.03-2014
    Saat
    09:46
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyi günler izmirde cı olan arkadaşlar doktor rica etsem doktor önerebilirmi? birde ameliyat için her iki kulatamı işitme kaybı olması lazım yoksa tek kulakta total işitme kaybı varsa sigorta karşılıyor mu acaba?

Üye
    Kerim33 Avatarı

Gerçek Adı
    Abdullah
    Son Giriş
    16.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tşkr ederim Mehmet Bey Evet Kemik yolu 55 db.Hava yolu 110 db.dir Kemik yolu iletişim PONTO POWER taktılar 15 gün oldu takılalı.Sesleri iyi duyuyorum ayıredebiliyuorum yanlız lafı anlamakta zorlanıyorum.Uzman odyoluğum 1- 1.5 sonra lafı anlarsın bu zaman işidir.Tabi bende inanmakta zorlanıyorum tabi örnekleri duymadığım için.aceba düşünmeden edemiyorum.Benim durumumdan kimseyle karşılaşmadığım için araştırıyorum .

Tşkr.ler Ceremicem.evet Dr.PONTO POWER Taktıdı. 15 gün olkdu tüm sesleri rahatca duıyuyorum ayır edebılıyorum yanlız lafı anlamakta zorlanıyorum. Bu durumu Odyoluğuma bıldırdiğimde bana kendine zaman ver en com 1-1.5 ay sonra lafı anlarsın tlf.lada konuşursun dedıler bizde sabırla bekliyoruz.Pekisiz Ponto poser cihazı tanıyorsunuz mutlaka taktırmışsınız hastalara onlar ne dediler nasıl bır zamanla düzeldiler.

Üye
    rambo77 Avatarı

Gerçek Adı
    ramazan
    Son Giriş
    06.11-2015
    Saat
    16:59
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Burada yazılanlar insanlar için çok önemli bence. bilgi yok doğru düzgün hiçbiyerde.
    Konu rambo77 tarafından değiştirilmiştir (13.10-2015 Saat 14:04 ).

Üye
    neşenur Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    08:03
    Yaşadığı Yer
    Izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar.Pazartesi kokler implant ameliyatı oluyorum nasipse.Kaç gün yatırırlar, neler gotureyim yanımda? Beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Üye
    neşenur Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    08:03
    Yaşadığı Yer
    Izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yukarıda okuduğum ameliyat sonrası gelişmeler beni umutlandirdi. Sizlerin adina çok sevindim .Darısı başıma. ..Ancak hastane süreci hakkında bilgi verirseniz çok mutlu olucam.Teşekkürler...

Üye
    erdem-ch Avatarı

Gerçek Adı
    mert
    Son Giriş
    31.01-2016
    Saat
    23:28
    Yaşadığı Yer
    yurt disi
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    herkese selamlar arkadaslar hepinize gecmis olsun .önümüzdeki aydan itibaren implant takilali 2 sene olucak son zamanlarda pek giremedim o yüzden implant hakkinda görüslerimi yazamadim su an cok iyi bi durumdayim ALLAHA sükürler olsun implanta tamamen alistim hic bi zorluk yasamiyorum odyolog ile randevularim bitti sadece arada cihaz icin gidiyorum kontrole .. implant sonradan duyma kaybi yasayanlarda daha cok ise yariyor sanirim cünkü ben 2013 de yaklasik 5 ay hic duymadim ameliyat olana kadar biraz sikintili gecti ameliyat sonra islemci takilana kadar ama su an fikrimi sorarsaniz ben cok memnunum iyiki bu ameliyati olmusum. olumlu olumsuz herkesin düsüncesine katiliyorum cünkü herkesin sorunu ayni deil benim sorunum tinititus ile basladi sonra devam etti ve kulak gidince mecburen bu ameliyati oldum son sansimdi cünkü implant son care benim tavsiyem ile ayni doktora ameliyat olan bi tanidik var onu bu ara göremedim eger görürsem konusur fikirlerini düsüncelerini sizler ile paylasirim .. hepinize saygilar ... umut her zaman vardir arkadaslar hepinize cok gecmis olsun ...

Sayfa 8 / 11 İlkİlk ... 4567891011 SonSon

LinkBacks (?)

1. 22.04-2011, 00:13
  2. 12.10-2010, 15:16