Sayfa 7 / 11 İlkİlk ... 34567891011 SonSon
Toplam 161 mesajın 91-105 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    dünyam Avatarı

Gerçek Adı
    Nur
    Son Giriş
    11.09-2016
    Saat
    00:09
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ileri yaslarda implant ameliyat olan varmı? artık sesleri cihazla algılayamıyorum çınlamada ugultuda var ameliyat olsam rahat edenler varmı rica ediyorum yardımcı olur musunuz?

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    29
    Verilen Beğeniler
    64

ah dunyam ah genemı geldın koklear dıye
    bak seslerı duyuyorsun bundan daha fazla bırsey elde edemezsın kokleardanda koklear ımplantı bı taktır seslerı begenme napcaksın kulak olu baska bıseyle duymak yok omur boyu
    ama ısıtme cıhazının sesını begenmez uyduramassın atar baska cıhaz alır seslerınden rahatsız olmadan kullanırsın
    karar senın ben hastanelede ımanım gevredı bu kokleardan
    orda yatan bebekler cocuklar hepsının hıkayesını dınlerım ıcım parca parca
    kımı azcık dusmus al ıltıhap tekrardan obur kulak dogranıyo
    kımı ıltıhaplı
    kımıde bısıycık duymuyo anlamıyo bosa kurek
    ee bazı ıyıcelerde var dısarıda programa gelen ya bu cocuklar dusmeyecekmı ufqakta olsa omur boyu bı trafık kazası gecırmeyecekmı
    ıkı kulak bırı olurse ona dersınde baska kulak yokkı
    ben kacayım cok sopa yedım bu kokleardanda
    muhterm odyolog doktor beyle aram bozulmasın

Üye
    erdem-ch Avatarı

Gerçek Adı
    mert
    Son Giriş
    31.01-2016
    Saat
    23:28
    Yaşadığı Yer
    yurt disi
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili arkadasim gecen ay implant ameliyati oldum islemci bu ayin icinde takilicak . su an icin her sey yolunda ameliyattan sonra azda olsa problem yasadim yükses seslere maruz kaldim ilk hafta ama simdi gayet normal sadece islemcinin takilmasini bekliyorum . sana tavsiyem olumsuz yorumlara bakma . bu bir umuttur sagir kalmakdan iyidir ins sana iyi haberler veririm bu ayin 12 sinde islemci takilinca ... gecmis olsun

Üye
    soerol Avatarı

Gerçek Adı
    özgür süleyman erol
    Son Giriş
    27.02-2014
    Saat
    16:45
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın mert,
    ameliyatınız hayırlı olsun. Yurt dışında ikamet ediyorsunuz ameliyatıda türkiye dışında oldunuz değil mi?

Üye
    erdem-ch Avatarı

Gerçek Adı
    mert
    Son Giriş
    31.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    yurt disi
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam tsk ederim evet isvicrede oldum burda yasiyorum yaklasik 5 aydir duymuyorum bu ameliyatta karar kildik ve gecen ayin 13 de oldum . simdi diger islemcinin takilmasi icin bu ayin 12 sini bekliyorum ameliyattan sonra biraz sorunlarim oldu ama simdi hic biri kalmadi sükür . doktor ameliyatin cok basarili gectigini ve ameliyat esnasinda test ettiklerini söyledi duyuyormusum . bakalim 12 sinde neler olucak ama biraz zamana ihtiyacim olucak 5 yada 6 ay gibi aleti ögrenmem tanimam lazim . sizin sorununuz nedir peki tam olarak bu ameliyati oldunuzmu yoksa olucakmisiniz ?

Üye
    soerol Avatarı

Gerçek Adı
    özgür süleyman erol
    Son Giriş
    27.02-2014
    Saat
    16:45
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kİ ameliyat işi 3 aydır devlet tarafından ödemesi dururuldupu için 3 aydır ameliyat yapılmıyor bekliyoruz sistemin açılmasını...........

Üye
    asadas05 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Koklear ameliyatı hiç duymayanlar için daha faydalı olur. Az da olsa duyup bu ameliyatı yaptıranlar riske girmiş olur.. Zamanında bana Dr. Armağan İncesulu demişti normal cihaz kullan bu ameliyat hiç duymanlar için yapılıyor genellikle ve zamana yayılarak kişiyi alıştırıyor cihaza. Ama sen az da olsa duyduğun için bu ameliyatı yaparsak risk olur ve komple duymayabilirsin demişti..

Koklear ameliyatı en son çare olarak düşülmeli.. Çünkü bu cihazın çok zahmeti ve alışma ve eğitim süreci var.. Hiç duymayanlar için bir sorun teşkil etmez olsada olur olmasada ilerde olur düşüncesi ile hareket edilmeli.
    Ama birazda olsa hiç cihaz takılmadan duyanlar bu ameliyatı en son seçenek olarak değerlendirip, normal cihaz ile yaşamına devam etmeli..

Üye
    erdem-ch Avatarı

Gerçek Adı
    mert
    Son Giriş
    31.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    yurt disi
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben sadece 5 aydir duyma sorunu ile yasiyorum bi ara hic duymuyordum sonra araba seslerini filan duymaya basladim ama konusmalari filan anlamiyordum doktorum duyuyor olman anormal deil ama anlamiyorsun dedi bu ay islemci takilicak merakla bekliyorum ama pozitif düsünüyorum basarili bi ameliyat gecirdim doktorum öyle söyledi islemci denenmis ameliyat esnasinda duydugumu söyledi genede kücükde olsa bi endisem var normal yani oda neler nasil olucak diye. islemci takilinca görüslerimi paylasicam . herkese iyi günler diliyorum .. saygilar.

Üye
    abdurrahim vurguner Avatarı

Gerçek Adı
    abdurrahim vurguner
    Son Giriş
    12.03-2014
    Saat
    10:27
    Yaşadığı Yer
    yurtdisi/hollanda
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selamlar.oglum 6 yasinda dogustan sol kulagi duymuyodu sag kulagi cihaz yardimiyla duyuyordu ama 2/3 hafta once duyu kaybi oldu ve implant takilcagini soyledi dr lar.
    bu durumda tanidigi olmnlar varsa tecrubelrini paylasabilirler mi?cocuk onceden duyuyordu,merak ettigim implattan sonra sesleri nasil duyacagi cok mu farkli aceba?

Üye
    muzir Avatarı

Son Giriş
    17.03-2017
    Saat
    08:35
    Yaşadığı Yer
    her yer
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

biraz farklı ama cok daha iyi duyar.

Üye

Gerçek Adı
    abdurrahim vurguner
    Son Giriş
    12.03-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    yurtdisi/hollanda
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

insallah

Üye
    erdem-ch Avatarı

Gerçek Adı
    mert
    Son Giriş
    31.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    yurt disi
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gecmis olsun abdurrahim bey . muzir arkadasimin dedigi gibi duyar ama hani normal duyma olmaz sesler biraz farkli gelir ama zamanla düzeliyor merak etmeyin benim ameliyattan bu yana 3 ay oldu her gecen gün daha iyiye gidiyorum . ALLAHA sükürler olsun . implant herkesde ise yaramayabiliyor ben sansliyim bu konuda sanirim. oglunuz kücük bu yasda takilirsa ilerde cok daha faydasini görür diye düsünüyorum özellikle kücük yasda takilan cocuklar daha kolay uyum sagliyor. tekrar gecmis olsun

Üye
    Asperia Avatarı

Gerçek Adı
    Sude
    Son Giriş
    08.02-2015
    Saat
    22:00
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Risk olarak kafaya darbe almamalı bende 13-14 yıl işitme cihazı sağ sol kullanıyorum.Geçen sene sağ kulağım tamamen gittiği için ve annem dışında diğerlerinin konuşmalarını anlamakta hep bugüne kadar sıkıntı çektiğim için bu ameliyatı oldum ve konuşmaları anlama konusunda eskisine nazaran daha iyi ve zamanla dahada gelişeceğini düşünüyorum seslere alışarak Marmara Üniversitesi Hastahanesi / Pendik.Çağlar Batman doktorumuzdu.Ameliyatı ben tavsiye ederim çünkü işitme cihazları ile s harfi gibi kuş ötmesi gibi ince sesleri çok ama çok az hatta hiç duyamadığımı fark ettim

Üye

Gerçek Adı
    abdurrahim vurguner
    Son Giriş
    12.03-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    yurtdisi/hollanda
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

biz de nasipse 11 mart ta ameliyat tarihi alacaz ,martin sonu veya nisan basi olacagini daha once soylediler,1,5 aydir randewularla ugrasiyoruz ,kulak testi mr vs..
    audiolog 6 ay falan surecegini soyledi tam duymanin,ama ameliyati yapacak profesor 2 hafta da duyar 4 .hafta da anlamaya baslar dedi bilmiyom artik gercekten zor bir donem dualariniza ihtiyacimiz var.
    hayirlisi olur insallah

Üye
    erdem-ch Avatarı

Gerçek Adı
    mert
    Son Giriş
    31.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    yurt disi
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    abdurrahim bey ben 13 kasimda oldum islemcim 17 aralikda takildi o günden bu güne kadar her sey mükemmel ilerledi ve su an kapi gicirtisi saatin seside dahil en ince sesleri bile duyuyorum sükürler olsun. her randevuda daha iyiye gidiyorum. oglunuz icin hic tereddüt etmeyin gercekden cok iyi olucakdir allahin izni ile. bu ameliyati yapan doktorda cok önemli. simdiden cok gecmis olsun .. ameliyattan sonra bizleri bilgilendirirseniz seviniriz .. iyi geceler..

Sayfa 7 / 11 İlkİlk ... 34567891011 SonSon

LinkBacks (?)

1. 22.04-2011, 00:13
  2. 12.10-2010, 15:16