Sayfa 6 / 11 İlkİlk ... 2345678910 ... SonSon
Toplam 161 mesajın 76-90 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    dünyam Avatarı

Gerçek Adı
    Nur
    Son Giriş
    11.09-2016
    Saat
    00:09
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    yaşım 49 bende bu yaşımda implant taktırırsam rahat edermiyim acaba denemeyede korkuyorum..

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    29
    Verilen Beğeniler
    64

ben cok aci cektim bu meretten doktorlar gene takalim deselerde bida hiiic istemiyom
    odyo olcumlerine bi bak doktor bey var burda epey bilgi verdide artik pek cevap vermiyor nede olsa mesgul adam
    odyoda baslarin yani ben gibi 125 500 1000 hertz yerine gelen seslerin kotuyse ben isitme cihazindan daha faydaLI OLAMADIGINI GORDUM kullandigim surelerde yani ses duyarsin anlama pek olmaz dudak okuyordum o kadar gayret etsemde
    bu bas sesler doktor bey mehmet aksit anlamamizi sagladigini yazdi
    ben seslerin yuksekliginden sikayet ettim hep
    isitme cihaziniz uyarsa bu yuksek seslerden sikayet olmuyor

Üye
    dünyam Avatarı

Gerçek Adı
    Nur
    Son Giriş
    11.09-2016
    Saat
    00:09
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

skuhufe nadia s v up kullananlardan memnun kalan varmı burası yeri degil ama konusu olan sayfayı bulamıyorum..

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    29
    Verilen Beğeniler
    64

nadia s olanindan 20 gun kullandim yuksek seslerden cok sikayetci oldum ustelik olur olmaz yerlerde virt diye butun sesler kesiliyor aniden carpma degilde bardagi masaya koymak bile kafayi yediriyor
    parayi kurtaramayinca s olmayanindan aldim 3 ay ugratim beter ayni s olan gibi simdi
    siemens cielo sp kullaniyorum artik pahali oldu 2 cihaz ama degdi
    koklear implant takilan kulak olu ise yaramiyor hic

Üye
    erdem-ch Avatarı

Gerçek Adı
    mert
    Son Giriş
    31.01-2016
    Saat
    23:28
    Yaşadığı Yer
    yurt disi
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar yasemin hanim benim sorunumda sizinki ile ayni sanirim . yanliz ben bi beyin ameliyatindan sonra sag kulagimi kaybettim ic kulagimi aldilar . sol kulagimda ise devamli sorun yasiyordum biraz üsütünce filan duyma zorlugu cekiyordum cok büyük para verdim isitme cihazi aldim ama su an hic bir sey duyamiyorum ayni sizin gibi . banada bu cortozon tedavisini uyguladilar ama hic bir ise yaramadi simdi bana dedikleri beklemem lazim sonra kulak ile beyin arasina bi kablo yerlestiriyorlarmis ve o zaman tlf ile insanlar ile cok rahat konusabiliyormusum bana denilen bu . bu implanta nasil o ameliyat o konuda bilgim yok acaba banadami aynisini yapicaklar diye düsünüyorum . ben yurt disinda yasiyorum isvicrede burdaki doktorlarin dedigi bendeki sorunu anlamiyorlar bi cok iyi duyuyorum bazen hic duymuyorum su an bende sizin gibi yaklasik 1 aydan fazladir hic bir sey duymuyorum . bu bende stres filan yapdi cok zor bi durum alismasi zor sizinde ayni seyleri yasadiginizi düsünüyorum öyle yada böyle bu ameliyati olmam lazim diye düsünüyorum eger sizden önce olursam size durumum hakkinda bilgi veririm burda cok bekletmezler sanirim . bakalim . size gecmis olsun dilerlerimi yolluyorum kendinize iyi bakin .. iyi geceler.

Üye
    meyan Avatarı

Son Giriş
    01.09-2013
    Saat
    22:41
    Yaşadığı Yer
    batman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb benim kızım 14 aylık iki kulağındada 90 desibel işitme kaybı var 4 ay oldu phonak naida s kullanıyor takibini hacettepede yaptırıyoruz eğitimine başlayalı 2 ay oldu egitim uzmanı 6 ay takip edilecek cihazdan verim alınmaz ise implant takılacak dedi karmaşık duygular içindeyiz cihazdan verim alacakmı ımplant iyi olacakmı faydaları zararları lütfen bilgisi olan arkadaşlar bu konuda yardımcı olursa memnun olurum.

Üye
    erdem-ch Avatarı

Gerçek Adı
    mert
    Son Giriş
    31.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    yurt disi
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sanirim yagmur hanimla benim sorunum ayni ! su an doktorlar belki normale dönerim diye bekliyorlar ama dahada kötüye gittim su an kendi sesimi bile duyamiyorum . implant icin olabilir dediler ama bunun icin hic duymaman lazimmis ve su an hic duymuyorum kendi sesimi bile. belki bu ay icinde ameliyat olurum yurt disindayim izin filan olayi var ama doktor uygun görürse olucam ins. benim görüsüm bu ameliyat herkesde basari saglamiyor yukarda bi kac olumsuz yorum yapan arkadaslar var onlarada saygi duyuyorum ama bu bizlerin son sansi bana göre bunu degerlendirmemiz lazim sonuclarini düsünmeden . doktorum bana dedigi tlf ile insanlar ile cok rahat konusabilirmisim . önemli nokda bu implant ameliyati sonrada isitme kaybi olanlarda daha cok ise yariyormus bu net bir bilgi .. herkese acil sifalar diliyorum ve bu ameliyattan sonra olursam eger fikirlerimi düsüncelerimi sizinle tekrar paylasicam arkadaslar ..

Üye
    erdem-ch Avatarı

Gerçek Adı
    mert
    Son Giriş
    31.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    yurt disi
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili samet arkadasim ! bu sene 10 ayda kismet olursa bende implant ameliyati olucam . senin güzel yorumlarindan sonra biraz daha moralim yerine geldi cok tsk ediyorum .. hic duymamakdan iyidir diye düsünüyorum. yurt disinda yasiyorum sanirim burdaki sistem biraz daha iyi türkiyeye göre. benim ameliyat cihaz da dahil tam 60 bin isvicre franki yani yaklasik 120 bin lira . neden bu kadar pahali diye düsünüyordum cihazi gördüm cok kullanisli bi seye benziyor . bu ameliyati olursam eger burdaki tüm arkadaslar ile paylasicam insallah eski sagligima ve duymama kavusurum . allah tüm engelli arkadaslarimin yardimcisi olsun iyi geceler..

shkufe sen eminmisin arkadasim implant ameliyati olduguna surda senden baska olumsuz negatif yorum yapan yok . yani sana kalsa kendimizi öldürelim . sacma sapan fikirlerini kendine saklamayi denemelisin insanlar cok büyük paralar verip umutla bu ameliyati bekliyor yada düsünüyor senin gibi sorumsuzda burda sacmalayip insanlarin aklini karistiriyor. implant herkesde ise yaramaz senin sorunun baska belli sana uymamis diye tüm arkadaslarida negatif yönde etkilemeye hakkin yok... bu ameliyati bu sene olucam ve insallah ise yaricak ve burdaki tüm arkadaslar ile paylasicam. lütfen kes artik sacmalamayi shukufe.. 

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    29
    Verilen Beğeniler
    64

shukefe kendini oldurmusmu sen ona bak isvicrede 120 bin liraymis turk parasi alti ustu bi seramik parca icinde elektrik islemleri basaracak seyler bide salyangoza tikilacak naylon parcalari disari takilacak kablo ses alici mustahzarat bi de yazilimi ammada kiymetliymis isvicre gibi bilim dunyasinda turkiye sankim kenndi uretiyoda disari para vermiyoturkiyedeki koklear implant saticilari kazanclarindan vaz gecmis her halde
    benim yasadiklarim koklear implant saticilarina samet gibi yandas arayanlara tabi sacmalik hele bi taktir koklearini bide insallah kaybedersin ben gibi koklear implantini o zaman konusalim seninle hi herkes yasadigini yazar ben bu acilari yasdamisim yazmisim iyi olanlarda iyi olduklarini yazmis ben onlara cacmaliyosun hic demedimdi insanlardan bilgi isterken sacmaladigina inaniyorsaniz okumazsiniz akliniza yatani uygularsiniz

Üye
    erdem-ch Avatarı

Gerçek Adı
    mert
    Son Giriş
    31.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    yurt disi
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

senin psikolojin iyice bozulmus arkadasim bi psikologa görün bence ! herkesin durumu farkli demekki sende ise yaramamis neden bu kadar abartip insanlarin canini SIKIYORSUN . bide utanmadan beddua ediyorsun . senin bilgin senin olsun . eger gercekden kimlerde ise yaradigini görmek istiyen youtubeden implant aktivasyonlarini izleyebilir .sen belki en kötü olana denk geldin kaldiki bu implant dünyada sadece 3 yerde üretiliyor avusturya amerika ve avusturalya . millet uzaya cikarken tr de daha türban tartisiliyor bu kadar geri kalmis bi ülkede teknolojiden bahsetmek hata olur . seni kötü kaziklamislar arkadasim . sen bana beddua ettin ama ben senin seviyene düsmicem allah acil sifalar versin yardimcin olsun .

senin psikolojin iyice bozulmus arkadasim bi psikologa görün bence ! herkesin durumu farkli demekki sende ise yaramamis neden bu kadar abartip insanlarin canini SIKIYORSUN . bide utanmadan beddua ediyorsun . senin bilgin senin olsun . eger gercekden kimlerde ise yaradigini görmek istiyen youtubeden implant aktivasyonlarini izleyebilir .sen belki en kötü olana denk geldin kaldiki bu implant dünyada sadece 3 yerde üretiliyor avusturya amerika ve avusturalya . millet uzaya cikarken tr de daha türban tartisiliyor bu kadar geri kalmis bi ülkede teknolojiden bahsetmek hata olur . &nbsp;seni kötü kaziklamislar arkadasim . sen bana beddua ettin ama ben senin seviyene düsmicem allah acil sifalar versin yardimcin olsun . <br>&nbsp;

Üye
    Gulsen44 Avatarı

Gerçek Adı
    Gülşen
    Son Giriş
    19.03-2017
    Saat
    23:54
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın Erdem,

1,5 yıl olacak implant olalı. Aynen sizin gibi kendi sesimi duyamıyordum. Şimdi hayal bile edemediğim sesleri duyuyorum. 2 haftadır telefon konuşmaları denemesi yapıyorum. Bir haftalık asker olan oğlumla ilk telefon görüşmemi yaptığım için çok mutluyum... Olumsuz yorumlara bakıp moralınızı bozmayın lütfen...

Meyan, 6 ay sonra kızınız işitme cihazlarında verim almazsa Uzmanlar uygun görürse kızınıza implant ameliyatı yaptırabilirsiniz çünkü implant erken yaşta olanlara daha iyi sonuçlar vermekte.. Çocuğuna bu ameliyatı yaptırıp zarar gören hiç bir aileyle tanışmadık tam tersine fayda gören ailelerin sayısı çoğunlukta... Başlarda 1 yaşında çocuğuna implant ameliyatı yaptırmaktan korkan iki aile tanıyorum,verdiğimiz destek sayesinde kararlarını değiştirdiler ve şimdi çok mutlular...

Her şeyin gönlünüzce olması dileklerimle...

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    29
    Verilen Beğeniler
    64

kendini oldurecek adam psikolojik delidir asil psikolog sana lazim hemde acilinden mesajimi okuyup bedduayi algilamissinda icinden gecen sonra ne anlatirsini dedigimi bile algilayamamissin bundan anlasiliyor senin normal dusunemedigin benim seviyeme inmesende olurda kendi seviyeni bi gozden gecir
    koklear hakkinda bu kadar dokuman elde edebilmissin bu kafayla afferim haydi bi taktirda dunya alem gorsun erdemcigin nasi duydugunu heee
    haydi ugurlar ola isine bak koklear implanttan sonra seni bide beyin sapi implanti bekliyoenerjin sana lazim bosa kafa yorma erdemcik

Üye
    soerol Avatarı

Gerçek Adı
    özgür süleyman erol
    Son Giriş
    27.02-2014
    Saat
    16:45
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar merhaba,
    benim 8 aylık kızım var, koklear implant yapılacak çok çok büyük ihtimalle birşey sormak istiyorum.
    Sağ taraf ile sol taraf arasında ki yapılacak kulak farkı varmı? Bilgilerinizi paylaşabilirmsiniz.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    29
    Verilen Beğeniler
    64

niye farki olsun fark olmazda
    bana kalirsa hangi kulagin isitmesi daha iyiyse ona yapilmamali eger isitme cihazi kullanilirsa faydalanabilsin birde bir aksilik filan olursa saglamca olan kurtulsun
    ama bunu tetkiklerde doktorlar odyologlar kara verebilir daha cok
    iki kulaktaki isitme kirintisida ayniysa sag tarafa yatmak daha iyi oldugundan sola takilirsa implantin ustine yatmaz buda IYIDIR
    allah sabir yardim ihsan etsin soerol ne olur kucukle cok iyi ilgilenin bu cocuklara icim yaniyor inan

Üye
    yasssmin Avatarı

Gerçek Adı
    yasemin
    Son Giriş
    28.09-2013
    Saat
    12:16
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhabalar arkadaşlar birşey öğrenmek istiyorum kardeşimin koklear implant ameliyatı olması gerekiyor. ama bu konuda hiç bilgimiz yok. kullanan arkadaşlardan deneyimlerini paylaşmasını rica ediyorum. kardeşimde biraz zeka geriliği de var, kullanabilecek mi bilemiyoruz. ameliyat ve sonrasında işitme ile ilgili deneyimlerinizi paylaşmanızı bekliyorum.

Sayfa 6 / 11 İlkİlk ... 2345678910 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 22.04-2011, 00:13
  2. 12.10-2010, 15:16