Sayfa 5 / 5 İlkİlk 12345
Toplam 65 mesajın 61-65 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hakancan06 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:25
    Yaşadığı Yer
    bir önemi yok
    Alınan Beğeniler
    109
    Verilen Beğeniler
    309

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    burda bazı arkadaşlar koklear implantı övüp işitme cihazlarına karşı ön yargıyla yaklaşmışlar,bende ileri derece işitme kaybım var,ve buna ragmen cihazlarımla gayet mutluyum,ankara dışkapı hastenesinde doktorlar nerdeyse bana yalvardı,size imlant uygulayalım diye,ama sagolsun shukufeyi duyduktan sonra asla ve asla düşünmedim,tabiki imlantın ileri bir teknoloji oldugunu kabul ediyorum,cihazla verim alamıyanlar için bence çok çok uygun,ama ben cihazımla duyuyorsam,o kadar sıkıntıya,ameliyata gerek yok diye düşünüyorum,tabi birde burası türkiye,3000 tl lik cihazla duyan bir insana,sevgili doktorlarımız neden bu kadar illa size implant uygulayalım diye ısrar ediyorlar ona anlam veremiyorum,implantın maliyeti yaklaşık 14 000 yada 15 000 civarında,son olarak ihtiyacı olan tabiki yaptırsın,ama implant işitme cihazlarından daha iyi diye diye kimse kimseninde kafasını karıştırmasın...

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    170

koklear implantla telefonla bile konusup anlayabilirsiniz. sizden umit ediyorum.cunku cok akilli, dikkatli birisisiniz diyede guzel yag cekiyolar hakan
    bi taktirdik baktik hepsi yalan ciktiustelik sesleride teneke gicirtisi gibiydi bide hicbir isitme kirintisi kalmiyor o kulakta. yazik degilmi, konusma anlamasak bile ses duyma nimetinden mahrum oluyor koklear implant takilan kulak bidaha basbelasi. koleastotam ameliyatlariyla bogusuyom ben artik

Üye
    Chetuo Avatarı

Son Giriş
    27.03-2017
    Saat
    12:35
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@hullo

Sn. Hullo, herkese uygun olup olmama konusunda haklısınız ama arkadaşın benim tepki verdiğim mesajına bakarsanız neden bu kadar sivridilli hareket ettiğimi de anlayabilirsiniz. Forumlarda sırf reklam yapma amacıyla farklı seçenekleri kötüleyerek marka yazıp duranlar çok oluyor. Benim tecrübelerim ve çevremde koklear kullananlarda gördüklerim bu arkadaşın yazdıklarından çok çok farklı.

İşitme cihazı asla bir çözüm değil. Duyma yetinizi gün gün, ay ay, yıl yıl yavaşça kemirerek sizi çaresiz bırakır. Bu dediğim o yıl olacak bir şey değil ama on yıl, yirmi yıl işitme cihazı kullanınca herkesin başına gelecek olan şey budur çünkü işitme cihazı denen aletler, temelinde, kulağınızın içinde bas bas bağıran bir hoparlörlerden başka bir şey değildir...

---

Arkadaşın sonradan yazdıklarını okuyunca öğreniyorum ki kendisi koklear ile ilgili büyük bir sorun yaşamış ve bu yüzden kokleara karşı böyle düşmanca yaklaşmış ama ben bunu baştan bilemezdim. Kendisi sorun yaşamış diye başkalarını korkutmamalı bence. Sırf onun bu yazdıklarını okuyup, ameliyat olarak düzgün duyabilecek bir sürü kişi korkup ameliyattan kaçınabilir.

Benim işitme sorunum 13 yaşında başladı ve geçen 30 yılı aşkın sıkıntılı ve gittikçe herkesten koparak geçen süreçte yaşadığım en güzel şey koklear implant ameliyatı sonrası duyduğum seslerdi. Shukufe Hanım sorun yaşadı herkes yaşayacak değil. Kendisi için acı bir deneyim olmuş, geçmiş olsun diyorum ama eğer doktorlar bir hasta için ameliyat olabilir diyorlarsa duyarak bir daha iyi hayat yaşamak için risk almaya değer...

Üye
    hullo Avatarı

Gerçek Adı
    meral
    Son Giriş
    26.07-2017
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Chetuo merhaba görüşünüze saygım var ama konuşma icabınız çok farklı nasıl koklearı övüyorsanız, normal işitme cihazlarınıda sövmemenizi tavsiye ederim.. o ne demek şimdi " işitme cihazları kulak içine bas bas bağıran hoparlörlerden başka birşey değildir.. tabi ne işe yarayacaktıki sonuçta duymuyoruz buna hoparlörde diyemeyiz... sinyal diyelim, ses dalgası diyelim... ama şunu unutmaki benim 70 yaşında halam var halen cihazla duyuyor naber... zaten yıllar geçince kulak yetisini kaybedebilir bu çok normal sağlam bir insan kulağında bile gerileme var neden YAŞLANIYOR... YAŞLANIYORUZ asla kulaklığa bağlı değil... kulaklık takmasak dahada ilerler... bütün doktorlar aynı şeyi diyor takmazsan ilerler tıpkı gözlük gibi nasıl gözlük takmazsak numaralar büyür ya onun gibi sen eleştirmeden, tavsiye etmeden önce bir konuşmayı öğren çok kırıcısınız.

Üye
    sugra Avatarı

Son Giriş
    12.05-2016
    Saat
    18:17
    Yaşadığı Yer
    karaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba arkadaşlar, iki yaşında bir kızım var eylül ayında koklear implant ameliyatı oldu 6 ay sonra yani mart ayında beyin sapı implantı takıldı diğer kulağına. her iki ameliyatımızı da levent sennaroğlu yaptı. her iki cihazımızında markası neurelec. marka tercihini biz yapmadık doktorlarımız yaptı.
    bugun görüştüğümüz bir odyolog bu markayı keşke tercih etmeseydiniz diğer markalar bundan daha iyi şeklinde bir konuşma yaptı. neurelec markasının dezavantajlarının olabileceğini uzun uzun anlattı. hatta çalıştığı eğitim kurumunda bu neurelec marka kullanan hiç bir öğrencisinin olmadığından bahsetti.
    kızımın duyma ihtimali için çektiği o sıkıntılı ameliyat süreçlerinden sonra acaba bir marka tercihinden dolayı duyma ve konuşma ihtimalini sekmeye uğratacak veya diğer markalara göre kaliteli bir işitme sağlayamayacak mı soruları oluştu.
    neurelec markası kullananlar veya bu konuda bilgi sahibi olanlar görüşlerini yazarsa cok sevinirim. koklear ve beyinsapı implant cihazlarında kalite farkı bu derece fazla olabilir mi bilemedim. kaliteli implant markası konu başlığını görünce buraya yazmak uygun olur diye düşündüm

Sayfa 5 / 5 İlkİlk 12345