Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234
Toplam 51 mesajın 46-51 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    chelıx Avatarı

Gerçek Adı
    kaan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:18
    Yaşadığı Yer
    bu dünya benim memleket
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    9

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    boşverin yahuu. herkes farklı tecrübeler yaşamış demekki. herkesinde rahatsızlığı faklı sonuçta. bu arada bir arkadaşımın 2 yaşında işitme engelli oğluna Koklear İmplant yapılcaktı izmir bozyaka devlet hst. de deneyecek bakalım yararlı olursa şuracıkla 5 yıllık duyumum kaldı sonrası bende düşünürüm.

Üye
    Sametmenc05 Avatarı

Gerçek Adı
    Samet Yasin
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    20:23
    Yaşadığı Yer
    Amasya-Merkez
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Ansızın bilgilerin için teşekkür ediyorum sana. Shukufe ben sizi az çok bu forumdan tanıdıgım günden beri implantı kötülüyorsunuz ayrıca olacak insanlarıda korkutup vazgeçiriiyorsunuz. Burada konu medell yada bir başkası değil tam 3 tane implant markası var ve hangisi uygunsa o yapılıyor. Ben ikinci bir implanta gerek duymuyorum şükür bir tanesi çok güzel yetiyor. Lütfen shulufe sizden rica ediyorum artık vazgeçin bu kötüleme ve insanları kırma davasından.. Böyle yaptıkca hem inancınızı hemde karşındakinizin inancını öldürmekten başka bir işe yaramıyorsunuz. Hayat inanın herşeye rağmen güzel ve eminim doktoruzda size söylemiştir implant olduktan sonra artık o kulağınız sadece ci ile duyacak işitme cihazı taksanız bile fayda etmeyecek diye. Bence siz doktor araştırmasında bir hata yaptınız çünkü her doktor aynı değil.. Ve her ameliyatta başarılı değil..

Üye
    gamze1988 Avatarı

Son Giriş
    31.05-2013
    Saat
    16:50
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

shukufe yi çok iyi anlıyorum.. benim kulağımı ameliat edip başarısız olan dr un adını kim ansa ben de aynı tepkiyi koyuyorum aman uzak durun diye (teflon piston takıldı kuağıma ameliyat ile)... shukufe de CI nedeniyle problemler yaşamış ve hala yaşıyor bu nedenle de bu konuda hassas.. biraz anlayış gösterelim kendsine lütfen..
    sametmenc05 siz şanslıymışsınız ki bu ameliyat başarılı olmuş am abaşarız da olabilirdi o zaman emin olun CIn ço da başarılı çözümler getirmediğine inanırdınız siz de o durumda.. şuan her ne kadar o ihtimal de vardı ve ameliyatı bunu göze alarak oldum başarız olsaydı da kabul ederdim deseniz de yaşamayan bilmez.. eğer başarısız olsaydı ameliyatınız ve shukufenin yaşadıklarını yaşasaydınız siz de onunla aynı tepkileri verirdiniz.. hani bir söz vardır davulun sesi uzaktan kulağa hoş gelir diye... o misal bizler yaşamadan kendisini tam olarak anlayamayız..
    CI için araştıranlar ise tabii ki iki örneği de görmeliler.. ne shukufenin başarız olan ameliyatını örnek almalılar ne de sizin başarılı olan ameliyatınızı.. karar önce drların sonra da kişinindir... ilk olarak araştırılması gereken öyle bir durumda, istatistiklerdir.. kaç kişiye bu ameliyat yapılmış ve kaç kişide başarılı olmuş.. yüzdesi ne..100 kişiye yapılıp 70 kişi başarılı ise 30luk kısım şnassızlıktır belki de ama 100 kişide70 kişi başarısızlıksa o zaman 30 kişinin şansı bizi de vuracak diye bir kaide yok..
    rabbim herkese şifa versin.. tek temennimiz bu..

Üye
    CANSUKARA Avatarı

Gerçek Adı
    ismican
    Son Giriş
    16.11-2015
    Saat
    01:00
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese selamlar ben 5 yıldır meniere hastasıydım şükür kurtuldum.1.5 yıldır atak geçirmiyorum.Fakat her iki kulağımda zaman içersinde azalmalar oldu.işitme cihazı kullanmama rahmen hiç iyi duyamıyorum çınlamalı duyuyorum çoğu zaman konuşmaları anlayamıyorum şimdi artık telefon konuşmalarını bile duyamıyorum aleti sonuna kadar açtığım halde.işitme kaybım %80 oldu.Bursa da yaşıyorum.internetten kbb prof.araştırdım iyi bir hoca buldum.Pr.Oğuz Basüt kendisine kısaca hikayemi yazdım bana koklear İmplant olma zamanın gelmiş dedi.Beni tetirgin eden hakaten biraz da estetik tabi bu kulaküstünde bi aletmi oluyor yoksa kafanın üstündemi bi türlü kestiremedim sonra bu hortum rahatsız etmiyormu nasıl koruyosunuz olan samet bey bilgi verirse sevinirim.Ayrıca bütün arkadaşların yazılarından bilgi almış oluyorum.Herkese şifa diliyorum.

Üye
    bukalemun82 Avatarı

Gerçek Adı
    M.H.A
    Son Giriş
    07.04-2014
    Saat
    01:39
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Geçmiş olsun cansukara ımplant bir nevi operasyon yapılıyor bu karar sizin ama güçlü işitme cihazları var hiç denedinizmi kulak arkası seramik görunmlü renkli bile var baktınızmı ?

Üye
    CANSUKARA Avatarı

Gerçek Adı
    ismican
    Son Giriş
    16.11-2015
    Saat
    01:00
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Teşekkür ederim, Bukelamun kardeş şu anda oticon ıno yu kullanıyorum her iki kulağıma da ayarını da yapamadılar bir türlü şimdi de Ankara dan odyolog gelcek Dr.Mehmet Akşit dediler bana gelince haber verceklerdi 1 ay oldu hala bekliyorum gerçekten ilgi cihazları alana kadar sonra başından savmaya çalışıyorlar.2 kulağımdada %80 kayıp var.Cihaz artık yetmiyor galiba zor duyuyorum kalabalık ta ve bazı kelimeleri anlayamıyorum.K.İ kolay ameliyat değil tabi ama duyabilceksem sorunsuz olmaya razıyım.Sosyal biriydim normalde 5 yıldır iletişim zorluğu yaşıyorum. Sağlıkla kalın

Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234