Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 32 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    msbusin Avatarı

Son Giriş
    14.06-2012
    Saat
    16:55
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    en kısa zamanda koklear implant ile ilgili bildiklerimi paylaşacağım. ben bir mühendisim ve koklear implant dünyasına girdikten sonra mucizenin gerçekleştiğini bir fiil yaşadım. inanın insan vücudunda birebir işlevi geri getiren başka bir implant yok.

Şu anda Samsun'da odyoloji kongresinde bulunmaktayım. eminim bir çok koklear implant kullanıcısının odyologu burada ve dönüşte bir çok kullanıcının müteakip fittinglerini (ayarlarını) yapacaklar.

tüm bu kongre ve toplantıların kullanıcıların yararına olduğunu da lütfen unutmayın.

şimdilik saygılarımla.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

hanidir bekliyoruz msbusin
    soz vermissiniz a koklear implant hakkinda sitemizi bilgilendirmeye
    firmaniz medel diyen sirketin yuzunu agartmaya. Bekliyoruz!..

Üye
    romulus Avatarı

Son Giriş
    20.06-2016
    Saat
    14:28
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar,
    koklear implant kullanıcısıyım.diğer forumlarda ayrıntılı implant konuları açıp işitme cihazlarından fayda göremeyen arkadaşları doktorlara yönlendirmiştim.
    ilk önce ameliyattan önce doktorum çağlar batman'ın bana paylaştığı bir husus var.işitme hastasında konuşmayı anlama ve ayırt etme skoru %30 'un altında olması halinde onay verilebileceği söylenmişti.
    ayrıca kulağın ne kadar süreden beri duyamadığı veya 10 seneden fazla sürede ise tam fayda sağlaması uzun eğitimlerle mümkün olabileceği söylendi.
    ben uzun araştırmalar yaparak,defalarca heyetten ayrıntılı inceleme isteyerek karar verdim ameliyata.bera testi,kulak mr(tomografileri)beyin mr'ı çektirdim.kulak haricinde beyin içerisindede implanta zarar verecek bir rahatsızlık da olmamaması ön koşullar arasında.
    firmalara gelince,
    ben meders ve nucleus firmalarını inceledim.meders'den ameliyat olanları hastane odyolojisinde tanışıp fikirlerini aldım.firmadan memnun olmadıklarını,muhatap bulamadıklarını,çok fazla ilgi göstermediklerini söylediler.cihazları ise çok ince olduğunu.özellikle kablolarının sürekli koptuğunu söylüyorlardı.
    bende prof unvanlı odyologlar ve doktorumla görüşerek nucleus'a karar verdim.
    ameliyat olalı 2 yıl oluyor ama inanırmısınız firmaya daha 1 kere gitmedim.
    sadece rutin 6 aylık kontrol ve ayarlar için hastaneye gidiyorum.
    çok memnunum.

Üye
    Sametmenc05 Avatarı

Gerçek Adı
    Samet Yasin
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    20:23
    Yaşadığı Yer
    Amasya-Merkez
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

6aylık medel implant kullanıcısyım inanın firmaya bir kez gittim oda pil almak için hacettepe hakkındaki yorumlara katılmıyorum acıkcası bende orada oldum harika bir hastahane tabi aradan zaman gecmiş iyileşmiş ise o başka ama ilk implanttı başlatan orası Benim docentim ayarladı implantımı hacettepede yaptırdık cokda güzel yaptı acıkcası ben cok memnunum tabi kişiden kişiye değişiyor bunlar ama 10 olumlu sonucta 1 olumsuzluk herşeyi bozuyor

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

dur dur sametcigim ikiye karsi bir tek bu sitede
    meopuisin yazdiklarini okumadin sanirim
    benimde medeldi isin dusup bi muhatap ol bakalim o zaman yazarsin kablolar eskisin bir iki sene gecmeden bunlar olucak bak bakalim o zaman konusuruz sizden tonla para istemezlerse bende ben degilim ovedur medeli

Üye
    Sametmenc05 Avatarı

Gerçek Adı
    Samet Yasin
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Amasya-Merkez
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

shukufe;
    Yedekleri var o kabloların size vermedilermi acaba? Benim kutumdan 2-3tane cıktı

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

bir yedek vermislerdi ama makara ipi gibi bisi kablo hemen deforme oluyo
    ayrica pilleri herkes kurumundan alabiliyormus ben garibim saf saf ersinbeye cok gittimdi sunu emekli sandigi veriyodur diye vermiyor kendin alican demisti medelin padisahi ersinbey
    kisitli butcem cok zorlanmisti her gune 1 lira pil parasi

Üye
    nurbehiye Avatarı

Son Giriş
    22.06-2012
    Saat
    14:41
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

implantlı hastalar özellikle çocukların ameliyat sonrası komplikasyonları ağrı sızı vs rahatsızlıkları, geçirdikleri kazalar hastalıklar sebep olabilirmi? mesela implantlılara, 'çarpmalara çok dikkat edin' deniyor ama günlük hayatta bu hep mümkün olmayabilir bazen şansızlıkla kötü bir kazada geçirebilir acaba başarılı bir operasyondan sonra kötü bir kazayla her şey berbat olabilirmi?kullanıcı veya uzman arkadaşlardan cevap bekliyorum

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

merhaba nurbehiye sizde implantlimisiniz soruyorsunuz
    evet ben hastande yararken 4 5 yas arasi konyali bir kucuk kiz vardi dogma sagir hic konusamiyordu yavrucak
    annesiyle konusmustum yeni dogum yapmis kendisi o implantli cocuguda araba hafiften carpmis yaralanma filan olmamis
    ondan sonra implantli kulagi hep akmis
    doktorlarda implanti almislar 2 yil imlant kullandigi halde oyle bir konusmasi yoktu kizcagizin
    tekrardan obur kulagina implant taktiracaklardi
    ozaman kadina cok kizmistim icimden implati taktiripneden hemen bir cocuk daha yapiyorsun bu implantli cocugunla ilgilenipkonusmasina yardim etseydindiye

Üye
    Sametmenc05 Avatarı

Gerçek Adı
    Samet Yasin
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Amasya-Merkez
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

nurbehiye;
    çok hızlı darbeler mesala yumruk felan gelmeyecek o bölgeye bende bisikletten düştüm gecen fakat kafamı korudum çok az derecede sızladı ama allahtan birşey olmadı efendim....

Üye
    Muzo Avatarı

Gerçek Adı
    Muzo
    Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    22:33
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu köklear başa bela gibi.!!! korktum ben. yazılarınların tamamını okudum anladığım olay şu koklear daha tam gelişmemiştir.. SAKAT....

Üye
    Sametmenc05 Avatarı

Gerçek Adı
    Samet Yasin
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Amasya-Merkez
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Yok aslında gelişmiştir ama korkan insanların klasik cevabı gelişmemiştir oluyor...

Üye
    nuran Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    09:40
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

slm eşiminde meders marka koklear implantı var
    hatta 2000yılında ilk ameliyet olanlar arasında geçen yıl bi bozulma olayı oldu izmir ankara arası o kadar uğraştık ki anlatamam...
    kimse ilgilenmek istemedi ilgilenenlerde ha bi zahmet tavır takınarak....
    eşim moralini bozmamaya çalıştı bense sırf onun morali bozulmasın diye dişlerimi sıktım.....çok zoruma gitmişti bi ayar yapmaları bile insanı çileden çıkaracak cinstendi...sonradan yanlış dış parça verdiklerini farkettiğimizde bi özür bile dilemediler...
    neyse halden anlayan birileri olduğunu bilince insan paylaşmak istiyor....
    eşim meders kullanıyor ya eli mahkum artık ona iç parçaya ıuygun yeni parça çıkmasını bekliyor bi türlü çıkmıyor kaç yıldır her aradığımızda bi kaç ay sonra demelerinden biz bıktık onlar bıkmadı......
    marka meders cihazın tipi ne tam bilmiyorum ....
    duyduğunu anlamamak hepimizin sorunu dudak okumak bi noktaya kadar....bize yettiği kadarını duyalım gerisini boşverin diyor bazıları.....ne bilim hiç kiraz yememiş bir insan kirazı özlemez ama kirazı bilen biri arar o tadı ......insan bazen araba gürültüsünü bile özlüyor ya varsın ses olsun yeter ki.....

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

esınız ıcın uzuldum nuran sabırlar dılıyom
    sımdı ne yapıyorsunuz duyup duyup duymamak ınsanı bunalıma bıle surukler ben koklear ımplantımı aldırdıgım zaman her seyden vaz gecmıstım ısıtme cıhazı alınca yenıden dunyaya gelmıs gıbı oldum sızde umarımkı almıssınızdır
    ısıtme cıhazının ıyı kalıte olanın baya ıs goruyor bana obur kulagınada ımplant takalım dedı doktorum ama ıyıce yıldım bu ımplanttan cektıklerımden 4 yıldır ıste ısıtme cıhazıyle seslerı duyuyorum dudak okuyorum koklear ımplant yapılacak kadar ısıtme kaybı olan koklearı kullanmıs bırı ses duymadan yasaması kolay degıldır
    herne kadar dudak okuyor dıyorsunuz ama ses olmadan dudak okumak cok zordur

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sevgili nuran eger esinizin medel implanti tempo medelse
    bende 2000 yilinda taktirmistim implanti sanirim sizinde tempodur hangi parcalari bozuk eger tempoysa benim sakladigim implantin dis parcalari bozuk degilse adresinizi yazarsaniz size postalarim

2006 da cikarildi benim implantin dis parcalari o zaman hacettepede ahmet atas odymetristimizdi size birakayim lazim olanlara verirsiniz diyince kabul etmemisti ara bir icim yanarak bakiyorum dis parcalara ama bozukmu degilmi bilemiyorum
    cunku uzun zamandir kullanilmadan duruyor cope atmayada kiyamadim

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon