Sayfa 6 / 6 İlkİlk ... 23456
Toplam 90 mesajın 76-90 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    MügeNK Avatarı

Gerçek Adı
    Müge
    Son Giriş
    24.07-2013
    Saat
    14:38
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL / Beyoğlu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    shukufe;

senin başına gelmiş olması başkalarınında başına geleceği anlamına gelmez. Her kulak aynı değil. Her kulak yanı olsaydı ya hepimiz memnun kalırdk ya da hepimizin kulağı kötü olurdu.

Üye
    romulus Avatarı

Son Giriş
    20.06-2016
    Saat
    14:28
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

müge doğru söylüyor sistemi eleştirmek yerine çare aramak daha mantıklı olur.
    devamlı olumsuz konuşursanız kulağı bu duruma uygun adayları olumsuz düşünceye sevketmiş oluyorsunuz.bırakalım herkes kendi hür iradesiyle karar versin bu olaya.insanların gelecekleri hakkında biz önyargılı kesin konuşmayalım.
    unutmayalım herkesin kulak yapısı farklıdır.doktorlar zaten kime uygun kime değil değerlendiriyorlar.
    ben hiçbir doktorun bilerek uygun değilse bile maddi kazanç için ameliyat yapacaklarına inanmıyorum.
    hipokrat yeminini kimse çiğnemez kolay kolay.

Üye
    MügeNK Avatarı

Gerçek Adı
    Müge
    Son Giriş
    24.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL / Beyoğlu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim romulus.
    shukufenin "bir gün seninde başına gelecek" demesini kınıyorum.

Üye
    romulus Avatarı

Son Giriş
    20.06-2016
    Saat
    14:28
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

rica ederim

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

muge senin kinamanla bana bisicik olmaz sen dikkatli okusana bakimoyle ol demedimki oyle olacak dedim
    nede olsa kocaman seramik parca deri altinda ne kadar durur

Üye
    MügeNK Avatarı

Gerçek Adı
    Müge
    Son Giriş
    24.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL / Beyoğlu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

11 yıldır sapasağlam yerinde. Arada da bir kontrole giderim hiç birşeyimi aksatmam. Sen dikkat etmediysen ben ne yapayım. Elimden tek gelen buradaki arkadaşların senin zırvalarına inanmasını önlemek.

Üye
    Ledzeppelin Avatarı

Son Giriş
    14.11-2011
    Saat
    23:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Vav elinize bir silah versek acımasızca hedef seçeceksiniz birbirinizi Bu koklear implant olayını herkes kendi adına yorumluyor bir nevi hoşgörülü olmak lazım.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

gokce onu sen gordumu ameliyattan once hepsini gostermiyorlar ama benmki kendi ciktiya
    15 gun o seramik parca cikti yavas yavas oncesinden muthis bi agri o zaman ben hepsini gordum seramik elinizle arastirin o bolgeye titanyum denen sey incecik olur ama elektirik akimlarinin saglam olarakkalmasi mbunyeye elektrik kacagi yapmamasi icin o kafatasi kemigini oyup montew edilen parca seramikten
    ama iste cok teknolojikmisya sizin yeni oldugundan titanyum diyoisaniz ole olsun

Üye
    Gulsen44 Avatarı

Gerçek Adı
    Gülşen
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Ledzeppelin;

Koklear ameliyata karar verdinizmi ?

Halen beklemedemisiniz ?

Koklear ameliyatı olan arkadaşlar,sgk biyonik cihazın tüm bedelini karşılıyormu ?

Yoksa anolog ve digital işitme cihazları gibi yüzde 10 veya yüzde 20 sinimi karşılıyor ?

Bana 35 milyarlık bir biyonik kulak bedelinin 4 milyarını benim ödemem gerektiğini söyleyenler oldu bu ne kadar doğru ?

Üye
    seher35 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam Arkadaşlar...2004 yılından beri bende kullanıyorum....hiç bir şekilde duyma şansı olmayanlar için mükemmel bir alet....ben normal işitme cihalarıyla duyamadım..çünkü duyma sinirlerim tamamen ölmüş...işitmemi kaybettikten 2 yıl sonra doktorun bu cihazı taktı....bu cihazda önemli olan elektroların doğru yere konması....bende o sorun var...doktorun açıklaması cihazı yerleşrtimem gereken yerde sorun vardı...o yüzden biraz kaydırmak zorunda kaldım dedi....doğrudur herhalde çünkü ameliyatım 8 saatden fazla sürmüştü ..normalde 4 saatde bitiyormuş...cihaz ayarları yapılması esnasında çok uğraş verdiler....çünkü tüm seseleri açamadılar...bazı sesleri kapatmak zorunda kaldılar....çünkü bazı sesler açıldığında elektrik çarpıyormuş gibi...gözüm yanağım atmaya başlıyor....bunu yapan sesler kapatıldı...o yüzden ben telefonla konuşamıyorum..müzik dinleyemiyorum...tv izleyemiyorum.....yinede memnum gürültüsüz ortamda direk benimle konuşulduğunda eğer kişinin konuşması düzgün ve tanene tane konuşuyorsa anlayabiliyor duyabiliyorum....keşke bu sorunalrı yaşamayıp bende sizler gibi cihazı tam kullanabilseydim....o yüzden amelyatı yapan uzmanlar çok önemli....bunun araştırmasını yaparak doktorunuzu seçin......benim 6 ay kadar denge bozukluğum oldu ..onun dışında yağmurlu havalarda baş ağrım oluyor ama çok rahatsız edecek kadar değil...cihazdan tam faydalanamasam bile memnum...trafikte korno seslerini duyabiliyorum....zil sesi....vb sesleri duyabiliyorum....cihaz takıldıktan sonra bana destek veren doktorum çok iyiydi...ameliyatı yapan doktorum için hiç bir şey demeyecem....ama şu an bile benden desteğini esirgemeyen....aradığımız zaman hemen randevü veren ve benim için saatlerini harceyan Dr. Gül caner hanfendiye çok çok teşekkür ederim.....şimdi oda bu alaliyatları yapıyor...keşke o zaman başlasaydı ve ameliyatımıda o yapsaymış.....maddi hiç bir beklentisi olmayan sadece hastalarını en iyi şekilde duymasını isteyen bir doktor.....Doktor seçimlerinize dikkat edin arkadaşlar...gerçekten bu işe gönül vermiş kişileri bulun ve onlara emanet edin kulaklarınızı....

Üye
    Gulsen44 Avatarı

Gerçek Adı
    Gülşen
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Bu sitede shufkeden sonra koklear implanttan memnun kalmayan demeyelimde sorun yaşayan 2. kişi sanırım sizsiniz seher hanım.

Tecrübelerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim.

Size bir kaç sorum olacak : sgk biyonik cihazın tüm bedelini karşılıyormu ?

Yoksa anolog ve digital işitme cihazları gibi yüzde 10 veya yüzde 20 sinimi karşılıyor ?

Bana 35 milyarlık bir biyonik kulak bedelinin 4 milyarını benim ödemem gerektiğini söyleyenler oldu bu ne kadar doğru ?

Üye
    seher35 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bana takıldığı dönem tamamını karşılamışlardı...şu an ki durum nedir bilemiyorum...bunu doktorunuzla konuşsanız yada hastaneyle daha net bilgi alırsınız.....ben tekrar edeyim...ben taktırdığıma hiç pişman olmadım....tek pişman olduğum dönem vergi indirimi almak için başvurduğumda engel oranımı %20 olarak belirledikelrinde olmuştu...şimdi oda düzeltilmiş deniliyor....tekrar başvurdum ...bana doğru oranlarda vergi indirmi evrağını maliye gönderirse o sorunda kakmış olacak....

Üye
    Gulsen44 Avatarı

Gerçek Adı
    Gülşen
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Peki siz sonradanmı yoksa doğuştanmı işitme kayıplısınız ?

Üye
    seher35 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sonradan ..ani işitme kaybı...işitmemi kaybettikten sonra yaklaış 2 yıl sonra cihaz takıldı...

Üye
    Gulsen44 Avatarı

Gerçek Adı
    Gülşen
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Anladım teşekkür ederim.

İnşallah vergi indirimi için 2. başvurunuzda istediğiniz sonucu alırsınız..

İyi akşamlar.

Sayfa 6 / 6 İlkİlk ... 23456