Sayfa 5 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 90 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Ledzeppelin Avatarı

Son Giriş
    14.11-2011
    Saat
    23:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Eğitimi nasıl oluyor bunun bilgi verebilirmisiniz?

Üye
    MügeNK Avatarı

Gerçek Adı
    Müge
    Son Giriş
    24.07-2013
    Saat
    14:38
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL / Beyoğlu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Eğitim ameliyat olduğunuz yerdeki uzman doktorlar ve odyologlar tarafından başlıyor. Onlarla sesleri tanımaya konuşmaları anlamaya başlıyorsunuz. Velinize yapmanız ve uygulamanız gereken programlar veriyor. Ardından bir özel eğiitim merkezine başvurup grup eğitimlerine ve topluma karışmaya başlıyorsunuz. Eğer durumunuz varsa bir özel eğitimcinin çok faydası oluyor

Üye
    Ledzeppelin Avatarı

Son Giriş
    14.11-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

hani ben 22 yaşında engelli oldum sence ben bu ameliyatı olsam gerek varmıdır eğitime?

Üye
    MügeNK Avatarı

Gerçek Adı
    Müge
    Son Giriş
    24.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL / Beyoğlu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aa sizde mi sonradan kaybettiniz. Çok geçmiş olsun. Yoktur diyemem. En azından ameliyat olduğunuz hastaneden alın eğitiminizi.

Üye
    pınar81 Avatarı

Gerçek Adı
    pınar
    Son Giriş
    17.11-2016
    Saat
    12:18
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ledzeppelin
    seninle aynı durumdayız bende 20li yaşlarda kaybettim ve 6 ay önce koklear implant takıldı hala alışma sürecindeyim çok sonradan kaybettiğimiz için bizlere sadece aile desteği gerekiyo ki ailenin yardımı olmadan olmuyo ve sesleri bildiğin için farklı duyunca bocalayabiliyorsun ama zamanla alişabiliyorsun su anda kapı ve telefon zilini duyuyorum ve müge'nin tavsiyesi ile sesli olarak kitap okuyarak konuşmamı bayağı düzeltim (bunun için teşekkür ederim müge her ne kadar ihtiyacım yok diye düşünsemde çok faydası oldu )
    implant son çare bunu unutma eğer bunun için uygun olduğu söylerse doktor sakın korkma evet zorlukları olacak ama sonuç mükemmel

Üye
    Ledzeppelin Avatarı

Son Giriş
    14.11-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Şimdi sen böyle yazdın ya bend e hemen taktırıp kullanasım geldi.Çok tatlı anlatmışsın.Benim gibi sonradan engelli oldun bu benim için iyi bir referasn olur.Sesleri biliyorsun tanıyorsun.Farkı anlatabilirmisin.Ve tatmin edicimi.Bir gurup içine girdiğind e yada bir ortamda ne kadar fark ediyor.Bu tür detayları paylaşırsan çok memnun olurum pınar.

Üye
    Ledzeppelin Avatarı

Son Giriş
    14.11-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

mantığında temiz bir sayfa açmadan bulaşmam zaten

Üye
    Ledzeppelin Avatarı

Son Giriş
    14.11-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

zzzzz sorım bakım birde araştıralım nedir bu pil meselesi teknolojisi ne durumda deneysel bişiler varmı ona göre bir öngörü yapalım.

Üye
    romulus Avatarı

Son Giriş
    20.06-2016
    Saat
    14:28
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba zeppelin,
    implant teknolojisi şu an kullanıyorsan eğer normal işitme cihazlarından çok farklı bir sistemdir.
    insan kulak çalışma sistemini biliyorsan şöyle söyleyeyim.
    sensörinöral tipte işitme kaybın varsa eğer büyük ihtimalle kulak sinirlerin ölmüş yada hasarlı demektir.tedavisi şu an tıpta çok zor.onun yerine biyonik kulak dedikleri koklear sistemi geliştirilmiş.
    bu sistem sizin ölmüş kulak sinirlerinin arkasından geçerek beyine sesleri elektrotlar titreşim yardımıyla iletiyor.sesler size doğalmış geliyor hissi veriyor.konuşmalarda anlama,sosyal hayat işitmesi iyi insanlar gibi oluyor.tam olamasada belli bir aşama kazanıyorsunuz.
    bu ameliyatı sizin istemeniz yeterli değildir.kulak durumunuza göre doktorunuz sağlık heyeti ile birlikte karar verecektir.dış kulak üzerinde kalacak alıcısı pillerle çalışıyor evet.
    bu piller hangi marka olursa olsun ortalama 3,5 gün de 3 pil tükecetecek şeklindedir.
    sigorta bu pillerin %20 sini karşılamaktadır yıllık olarak.
    bu ameliyata girseniz bile %100 duyacaksınız diye anlam çıkmasın.kulak durumunuza göre belki yıllarca sürecek konuşma eğitimleri almak zorunda kalabilirsiniz.
    umarım açıklayıcı olmuştur size.

Üye
    al bunu Avatarı

Son Giriş
    21.04-2015
    Saat
    21:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

romulus;
    bir konuyu atlamışsın. koklear implant ameliyatı olmadan once dusunulmesi en onemli konu; arkasından gectigi kulak sinirlerinin, cihaz(iç parça) cıkarıldıkdan sonra bir daha işlev gorememesi. nedense bunu cogu doktor dile getirmez. gunumuzde konusulan kok hucre tedavisi sonuca o kadar yaklasmısken, ci kullanıcıları bu tedaviyi goremeyecekler ve belki de ancak 30 sene sonra cihazsız duyabilecekler..

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

albunu koklear implant varkende dis parcalari takmadiginizdada bisi duyulmuyor ayrica kulak cinlamasi cok feci halde implant cikarildiktan sonra
    en agir isitme kayiplida bile bilimsel olarak isitme kirintisi vardir bunu duyma anlama olmasa bile kulak cinlamasini maskelemek icin ses kalintisi lazim iste koklear implant ciktiktan sonra bu bile kalmiyor bas donmelerinden hayatiniz mafoluyor

Üye
    MügeNK Avatarı

Gerçek Adı
    Müge
    Son Giriş
    24.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL / Beyoğlu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hayatı mafolmayanlarda var (Allaha şükür). Ve bu mafolmayanlar sadece shukufeden böyle birşey duymuşlardır.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

MügeNK;

bigun seninde basina gelecek metal kulak insan kulagi degiya o zaman beni an

Üye
    romulus Avatarı

Son Giriş
    20.06-2016
    Saat
    14:28
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım yanlış yapıyorsun.lütfen böyle yapmayın.shukufe lütfen rica ediyorum.senin durumun farklı olabilir ama insanların yegane duyabilme şansı bu teknolojidir.kök hücre dediğiniz olana kadar 30 yıl sonra beklerim diyorsunuz kendinizi kandırmayın.şimdiki yaşınız 25 olsa 55 yaşına kadar bekleyecekmisin.dede olduğunda zaten yaşlılıktan yine duyamayacaksın belkide.
    insanların düşüncelerini değiştiriyorsunuz.lütfen bu işe doktorlar karar versin.
    devamlı olumsuz düşünceleriniz size tepki olarak dönecektir.
    ben mesela 4 senede bir kere implant firmasına yedek parça almaya bile gitmedim.duymamda gayet iyi.
    neden kötülüyorsunuz bu olayı devamlı.insanlar soğuyor.size olumsuz ise lütfen başka konularda yazın.

Üye
    al bunu Avatarı

Son Giriş
    21.04-2015
    Saat
    21:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    30 sene sonra cıkacak olan yeni kulak olusturma(ci lilerin ihtiyacı olan) operasyonu, kok hucre nin cıkması 5 sene alır. benim soylemek istedigim ci takıldıkdan sonra memnun kalmazsanız o kulakla işitme cihazına donulmuyor ve bunu doktorlar ameliyattan once hastalara soylemiyor. ci aslında sagırlar için mukemmel ama keske kok hucre tedavilerine engel olmasaydı..

Sayfa 5 / 6 İlkİlk 123456 SonSon