Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 90 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    MügeNK Avatarı

Gerçek Adı
    Müge
    Son Giriş
    24.07-2013
    Saat
    14:38
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL / Beyoğlu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bu konuda fazla korkulacak bir şey olduğunu düşünmüyorum röntgen veya pc tomografi çekilirken çıkartıp bi kenara koyarsınız iş bitince yine takarsınız. Manyetik alanlarda ise kapatırsınız. Terleme yağmur rutubet gibi şeylere daha çok dikkat edilmesi gerekir

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

koklearin dis parcasini cikarmak cozuum degil
    esas kafa icinde elektrik aksami zarar gorur hatta okudugma gore icerdeki parcalarin yeri bile degisebiliyormus

Üye
    MügeNK Avatarı

Gerçek Adı
    Müge
    Son Giriş
    24.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL / Beyoğlu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim 10 yıldır başıma hiç öyle bir elektrik aksamı gelmedi valla. Bilgisayar okuduğum içinde sürekli elektrik ortamındaydım. Şu anda da hastanede çalışıyorum biyomedikal cihazlarlarla iç içeyim yinede öyle bir sorunla karşılaşmadım. Benim cihaz kitapçığımda da aynı şeyler yazıyordu bence o maddeler çok dikkat edilmesini belirtmek için abartılmış biraz. Ben 10 yıldır yaşadıklarımı anlatsam şok olursunuz kaç defa bisikletten düştüm kaç defa basketbol topu yedim kafama yinede Allaha şükür birşey olmadı. Ayrıca shukufe nin yazdığı şey çok komiğime gitti silah yapışması ya benım sözlümde polis babamda polis yinede hiç silah yapışmadı kafama

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

benimki usengeclik tam yazmamak mugecim

manyetik alan elektrik kullanilan alan degil
    emar cihazina giriyorsunuz cihaz manyetik dalgalarla cekim yapiyo
    o cihaz calisirken cocuk agliyo babada guya cocugu sakinlestirip gorevliye yardim etmek icin kosuyo iceri o arda silahi cekim yapan cihaza yappisiyo anlatabildim sanirim

Üye
    MügeNK Avatarı

Gerçek Adı
    Müge
    Son Giriş
    24.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL / Beyoğlu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben son 10 yıldır kaç defa emar çektirdiğimi hatırlamıyorum ama o emar olayı hiç başıma gelmedi... korkulacak birşey olduğunu sanmıyorum. Ama yinede öyle yerlere girerken implantım olduğunu belirttim. Sorun olmuyor

Üye
    Plumeria Avatarı

Gerçek Adı
    Gül
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    3

Mrb.. biyonik kulak sanırım koklear implant.. 3,5 yıl önce sol kulağımdan işitme sinirlerimin üzerinde timör vardı aldılar sol kulakta işitme gitmişti 4 ay önce sağ kulak aynı ameliyat işitme gitti artık sadece dudak okuyorum doktorum biyonik kulak yerleştiririz dedi ama artık tırsıyorum bi ameliyata daha katlanabilir miyim acaba gibi.. Burda anlatılanlara göre işkence çeken de var ameliyatı müthiş geçen de..Tabiki ne olacağı belli olmuyo hayat..Merak ettiğim hangi şehir ve hastanede yaptırdınız ameliyatınızı memnun kalanlar da kalmayanlar da.. ve herkese acil şifalar dilerim..

Üye
    MügeNK Avatarı

Gerçek Adı
    Müge
    Son Giriş
    24.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL / Beyoğlu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Marmara üniversitesi Prof. Dr. Çağlar Batman ÇOOOOOOKK MEMNUNUM. ALLAH RAZI OLSUN KENDİSİNDEN. Tam 10 yıl oldu bir kere bile sorun yaşamadım

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

glkrnck;

ameliyat olmak aci cekmek sorun degil de ise yararsa dimyata pirince giderken evdek bulgurdan olmak olmasa duymak sahane yasam icin topluma karismak icin amasi mamasi doktor larbecerilerini sinavdan gecirenbu gibi cihazli ameliyatlar yapmaktan pek hoslansalarda onlarin yaptigi hatayi bizler omrumuzun sonuna kadar cekeriz
    modern isitme cihazlarindan ustun oldugunu gosteren kanitta yoktur genelde ayrica doktorlar isitme cihazinin teknolojide yerini kolay kolay kabul etmez bilmezler riskleride biz hastalar cekeriz onun icin siz karar vereceksiz

ben koklear ameliyati olacagim zaman butun ailemi karsima almisimdir olma ameliyat diye ama ben
    yasarsam duyarak yasarim olursem bu sagirliktan kurtulurum demistik kazin ayagi oyle degil duz yururken heryere carpiyorum kulaklarimda feci kulak cinlamalari 6 ayda bir bilgisayarli tomografi koleastotam ameliyati koklear cikarilan kulagima kulak cinlamasini bastirmak icin isitme cihazi bile takamiyorum
    karar sizin insallah hakkinizda iyi olana karar verirsiniz

Üye
    satlas Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    01:08
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

şu kokler implant takıpta işitme testine girdiğin zaman odyo testleri kç db kayıp gösteriyor.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

ses duymak isitme cihaziylede duyuyoruz simdi cok gelismis cihazlar var desibeli soruyorsan benim kokleari aldiracakta koklearla olculen odyomda 40 db di
    ama her sagir bile olsa isitme kayiplinin biraz kalintisi varmis bilimsel olarak isitme cihazlarida bu sesleri buyutup verebiliyor
    ses duymanin konusmalari anlama olmadigini sizde biliyorsunuz
    ben dudak okumadan hic anlamadim 7 yilimplant kullandigimda

Üye
    Plumeria Avatarı

Gerçek Adı
    Gül
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    3

arkadaşlar çok teşekkür ediyorum.. Tabiki ameliyat olmak istiyorum illaki de bişiy olcak zaten ha şimdi ha sonra ama ailem beklemede cuma günü ankarada doktorumda olcam bakalım randevum var 6 yıldır hastalığım var ve devamlı 3 ayda 1 ankaraya kontrole gidiyorum hayırlısı inşallah herkese çok çok geçmiş olsun acil şifalarınızı diliyorum..

Üye
    MügeNK Avatarı

Gerçek Adı
    Müge
    Son Giriş
    24.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL / Beyoğlu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Shukufe sen nerede ameliyat oldun gerçekten çok şaşırtıyosun beni. Kesinlikle istanbulda değilsindir. Ben coclear implant derneğine üyeyim. Hatta toplantılarınıda sunuyorum kimi zaman.. Ve oradakı herkesi tanıyorum. Hatta orada bulunan varsa beni tanıyor olabilirler. Herkes çok memnun bizim tavsiye edip coclearlı olanların hepsi keşke daha önce yaptırsaydık diyor. Bence ya senin ameliyat yalnış yapılmış yada cihazda bir sorun var. O denge bozukluğu bende de oldu ama yalnızca 1 hafta kadar sürdü. Sen beni gerçekten çok şaşırtıyorsun.

Üye
    pınar81 Avatarı

Gerçek Adı
    pınar
    Son Giriş
    17.11-2016
    Saat
    12:18
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

shukufe hacettepe de olmuş bi kaç kişi var onun gibi memnun olmayan
    bende eskişehirde yapıldığı halde kalkıp isyanbula çağlar batman a gittim ki eskişehirdeki doktorda onun öğrencisi
    ve çok memnunum bu ameliyatta doktor çok önemli 3 ay önce ameliyat oldum 2 aydırda dış parçayı kullanıyorum kapı çalınca arkamdan biri selenince duyuyorum bu bile yeterli ama odyoloğum daha bu başlangic daha iyi olacaksın merak etme ki çok sevindim
    ama su anda marmara üniversite hastanesi taşinıyo bi daha ki programa kadar açılmış olur umarım zira artık türkiye nin öteki ucuna taşindım...

Üye
    romulus Avatarı

Son Giriş
    20.06-2016
    Saat
    14:28
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

marmara ve hacettepe üniversiteleri bu ameliyatta oldukça uzmanlaşmış kişilerden oluşuyor.
    ameliyat kararı almak sadece sadece hastaya özgü bir şey değil odyo ve doktor işbirliğiyle titiz değerlendirmeler sonucu karar alınabiliyor.yani hastanın ben duyamıyorum kesin ameliyat olursam iyileşirim düşüncesi yanlış.belli başlı kriterler ve işitme geçmişinizi doktorunuza net ve doğru anlatmanız şart.ayrıca ameliyat sonrası uzun konuşma eğitimleri gerekebiliyor.sonra zamanla hastanın kulağı implantı kabul ettikçe sesler daha temiz ve anlaşılır gelir.ayrıca ayar kontrollerini aksatmamak gerekmekte.

Üye
    MügeNK Avatarı

Gerçek Adı
    Müge
    Son Giriş
    24.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL / Beyoğlu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    evet romulus çok haklısın ayar ve kontroller çok önemli.
    Ben 2000 yılından 2008 yılına kadar cep telefonu gibi makinesı olan implantlardan kullandım daha sonra spor klubune girince makınayla hareket edebilmem çok zorlaştı kulak arkası implanta geçtim ve hala o var kulağımda.. Aynı 2000 yılında implantın ilk takıldığı anki gibi geldi.. Sesler çok farklıydı zamanla ayarlarla düzeldi ben şuna inanıyorum yıllar geçtike seslere daha çok alışılıyor ve daha kolay anlaşılıp daha iyi duyuluyor. Yani ben hep böyle mi duycam ben hep böyle zorlanıcakmıyım diye karamsar olmamak lazım. Bana cihazı ilk taktıklarında yine duymuyorum o kadar acı çektim noldu diye ağlamıştım hep ama yazıkmış o göyaşlarıma

Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon