Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 27 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    serkanim Avatarı

Son Giriş
    14.11-2017
    Saat
    16:20
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    slm arkadaslar,
    Benım de bır sorunum var: 16 hazıran 2005'de amliyat olucam, sağ kulağıma işitme cihazı takılacak.
    Bununla ılgılı bılgılerınıze başvurmak isterim. Ne yaptırmam gerek ve her hangi bir problemi var m?
    Hangisini uygun görüyorsunuz?

Üye
    meopius Avatarı

Son Giriş
    30.07-2010
    Saat
    15:50
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Nucleus implant(biyonik kulaklık) ameliyatı mı?
    Eğer bu ameliyatsa yardımcı olurum. Nucleus İmplant Hastasıyım: Cihazın markası ME-DEL

Üye
    semra çetindağ Avatarı

Gerçek Adı
    Semra
    Son Giriş
    06.09-2012
    Saat
    00:17
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nerede yapılacak ameliyatın ,hangi doktor yapacak yazarmısın

Üye
    serkanim Avatarı

Son Giriş
    14.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

sema celal bayar üniv.hast. Dr. asım bey 16 hazirana gun verdı sımdıden heyecanlanıyorum inşallah sağlıklı gecer ama tek sorunum cihaz?

Üye
    mimar Avatarı

Son Giriş
    05.10-2007
    Saat
    10:36
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

serkan senin bu konuyu burada tartışmaya açman anlamsız. bu konuda en doğru kararı ancak ve ancak uzmanlar yani doktorun verebilir.

Üye
    serkanim Avatarı

Son Giriş
    14.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

mimar evet haklı olabilirsin ama arkadaşlarımızın bazı fikirlerine ihtiyaç duyduğumdan dolayı bu konuyu buraya açtım ğer bir hata yapmışsam özür dilerim.... ops:

Üye
    meopius Avatarı

Son Giriş
    30.07-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mimar; bence sen hatalısın... Ameliyatın bize gerekli olup olmayacağını uzmanlar verir. Fakat hangi ve ne tür cihazın kullanmamız gerektiğine uzmanlar karar vermez: hastasına bırakır. Hangisini tercih edersen o olsun der..
    Serkanim, işte bu konudan bilgisizliğinden bunalacaktır. Bilgisi olanların tecrübesinden yararlanmalıdır, değil mi?

Mimar; Serkanım bu formda ne yapacağını bilmediğinden sorduğu soru ve girdiği başlıkların yanlış olduğunu kabul ediyorum. Fakat benim düşünceme göre bu yazışma esnasında Serkanim'a daha farklı yaklaşımda bulunabileceğimize inanıyorum. Ameliyat önerisine gelince biz burada karışmayız. Ama Ameliyat esnasında neler yapması gerektiği konusunda uyarabiliriz.
    Düşünsene bir sürü arkadaşımız ameliyat esnasında SARA ve Yüz Felçi hastalığı kapmışlar. HAstalara oranla nadir bir rakam olduğunu söylüyorum ama hiç değilse tecrübemizden biraz faydalansın. Not bu hastalık ameliyat esnasında değil ameliyat sornasında bakımsızlık ve vurdumduymazlıktan kaptıklarını öğrendim. Dikkatsizlik ve boşvermişlik bizim kanımızda çok.

Serkanim ne tür cihaz kullanacağınızı doktor söyledi mi size? Eğer söylemediyse doktordan doldurmalı ve akülü cihaz istemediğini ısrarla söylemelisin. Tavsiye etmem. Düz pille cihaz istemelisin ; en kullanışlı olan bu cihaz. Bir araştır...

MisafirN
    Misafir Üye
    MisafirN Avatarı

Ben bu amaliyata olumlu yaklaşmıyorum.İşitme cihazı ile idare etme olanağı varsa kesinlikle bu ameliyatı olmamalı.Benim yurtdışındaki Doktorlardan aldığım tavsiyede bu.Bu ameliyatı konuşamayan,konuşmasına katkıda bulunmak amacıyla,olanlara daha çok tavsiye ettiklerini biliyorum.

Üye
    meopius Avatarı

Son Giriş
    30.07-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Nisanrüzgarı yanılıyorsun. Sana uygun olmamış olabilir ama gerçek bu hayatı boyunca konuşamayan birine takmıyorlar, takmayı gereksiz görüyorlar. Bilgilerinde biraz sapma var.
    duyma yetisini kaybetmiş ve aralarında çok uzun zaman olmayan birine uygulanırsa %100 verim alınır. Yanı 20 yaşında geçirdiği kaza veya hastalık sonunda duyma yetisini kaybederse implant ameliyatı ile eski haline dönebilir. Bundan dolayı daha çok verim elde eder. Diğer yanda henüz 5 yaşını aşmamış bebeklere ve çocuklara uygulanırsa onların diğer insan ile iletişimi yavaş yavaş kazandırılır.
    Senin ve benim gibi yıllardır ses duymamış beynimize implant takılırsa ( örneğin benim gibi 5 yaşında işitme yetisini kaybetmiş ve 32 yaşında implant ameliyatı olmuş birine) ne gibi fayda olabilir bilemeyebilirler. Doktorlar o yüzden her zaman önermeyebilir.
    Bu tür uzmanca kararı bizim vermememiz gerekiyor. ancak o cihazı bizim gibilerin kullanıp kullanmayacağımıza uygun olup olmayacağımızı uzmanlar yardımı ile araştırmamız gerekiyor.

MisafirN
    Misafir Üye
    MisafirN Avatarı

Yaşamış olduğum o bunalımlı dönemden sonra kulağımı bile elletmek istemiyorum doktorlara.Anlayacağın güvenimi yitirdim.

Üye
    meopius Avatarı

Son Giriş
    30.07-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Geçmiş olsun Nisanrüzgari.... Şunu bil beceriksiz bir doktorun sakarlıkları senin psikolojini bozmamalı. Doğru doktor bulmalısın...

Üye
    nuran Avatarı

Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    22:04
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

serkan kaç yaşımda olduğunu yazmamış bu tür ameliyatları çok küçük çocuklara yapıyorlar herhalde...
    işitme cihazı daha önce hiç kullanmadıysan ameliyat olmadan takabileceğin bir cihaz yok mu?
    benim bütün doktorlara güvenim sıfır...
    ameliyatın iyi olur inşALLAH.....
    bence burada engelinle ilgili her konuda yazabilirsin...
    ameliyat haycanını anlıyorum...... :wink:

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:59
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Koklear İmplant (biyonik kulak): www.engelliler.biz/forum/viewtopic.php?t=2895
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    semra çetindağ Avatarı

Gerçek Adı
    Semra
    Son Giriş
    06.09-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

serkanım ben ameliyat olacağın hastahanenin uzmanlarıyla ilgili çok araştırma yapmanı öneririm ,alt yapısı ege den gelme ama sanki çok geniş bir nasıl desem neyse ya güven olmalı,bence araştır daha ,hemen ikna olma ağır bir ameliyat,meopius un dediği gibi sara ve yüz felçlerine sebep olan bir ameliyat ben olsam meopiusun doktorunu bulurdum çünk o yaşanmış tecrübe en doğrusu....

Üye
    semra çetindağ Avatarı

Gerçek Adı
    Semra
    Son Giriş
    06.09-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Mimar sen hiç o uzmanların elinde hırpalanmadın sanırım ,işitme cihazında bile ticarileşiyo doktorlar kendi markalarına yönlendiriyorlar ,en doğrusu yaşayanın anlattıklarınıda dinlemek .....

Sayfa 1 / 2 12 SonSon