Sayfa 1 / 7 12345 ... SonSon
Toplam 94 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    perilice
    Misafir Üye
    perilice Avatarı

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben sitedeki arkadaşlardan bir konu hakkında bilgi almak istiyorum. benim yeğenimin kulakları duymuyor ve henüz 7 aylık. koklear implant ameliyatı yapacaklar. bu ameliyat hakkında bilgisi olan var mı? riskleri nelerdir?
    şu an heyete girdi karar bir ay içerisinde ameliyat olacak

bilgilendirirseniz sevinirim. sağlıcakla kalın.

Üye
    Sametmenc05 Avatarı

Gerçek Adı
    Samet Yasin
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    20:23
    Yaşadığı Yer
    Amasya-Merkez
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar bir cochlear implant kullanıcısı olarak aslında pek fazla riski yok ameliayatın. sadece gündelik yaşamda biraz dikkat etmek gerkiyor, darbelerden felan.
    duydugum sesler doğala çok yakın. acıkcası cok rahatım. olacak olan bebekte zaman ilerledikce alışacak. erken olması da cabas.ı ne kadar erken ameliyat olursa o kadar iyi çünkü

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

koklear ımplant amelıyatı bende oldum hep ıltıhap yaptı amelıyat yerı senede 2 amelıyat oldum 7 yılda
    en sonunda muthıs agrılarla ımlantın seramık ıc parcası kendı kendıne cıktı muthıs acılar cektım
    her amelıyattan sonra bır ay kadar kullanamadım ımplantı durduk yerde sessız gunlerle asab sınır kaygı ne ıstersenız
    ınsan konusmalarını dudak yuz gormeden anlamak. telefonla konusmayı anlamak. televızyonu bende herkes gıbı duyarak ızlemek. kapı zılını bende herkes gıbı obur odadan duymak ıcın olmustum ımplan amelıyatını asla bunlar olmadı
    ıste bıraz daha ıyı anladım ımplantı kullandıgım surelerde dudak okudum genede
    ımplat alınınca muthıs bır moral bozukluguyla gunlerce agladım azda olsa duyan kulagıma ısıtme cıhazı bıle takamadım artık tıkalı ımplant olan kulagım
    cok cınlıyor bazen canıma tak edıyor
    ayrıca 6 ayda bır emar cektır gel bı bakalım kolestotam olucak amelıyat olacaksın dedı doktor obur kulagınada ımplant takayım sen ısıtme cıhazından faydalanazsın demezmı butun cınlerım basımda
    koklear ımplanttan nefret edıyorum

Üye
    Sametmenc05 Avatarı

Gerçek Adı
    Samet Yasin
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Amasya-Merkez
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

shukufe;

Bu saydıkların cok nadir oluyor korkutmayalim kimseyi Bende hiçbir kötü şey olmadı cihazı taktıgım gün duydum dudak okumaksızın anladım konuşulanları telefonda konuşabilmekten tut aklına ne gelirse yapabilyorum. duyuyorum anlıyorum çünkü

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

sevgili sametmenc05
    sizin implant ameliyatiniz zannedersem yeni. yeni ameliyat oldugumda dunya banada pespembeydi ohhhh sesleri duyuyorum sirildayan fiskiye nasil ses veriyor amma guzelmis demistim kuslar serceler civil civil ottugunu okumayi ogrendikten sonra ogrenmis hicte duymamistim implanttan once onlarida implantla duymustum
    bardagima cay doldururken inan ilk sirrrrr diye ses cikardigini o zaman duymustum
    aprtmanin ikinci katindan sokaktan gecenlerin birbiriyle konustugunu anlamadanda olsa imlanti taktirdiktan sonra duymustum
    yeni ameliyatla sorunsuzca kullanip pekte guveniyorsun umarim guvenin hic bozulmaz implanta
    ben cok arastirdim cok okuudum
    okudugum makalelerde 5 10 15 sene sonra bile komplikasyonlar oldugu karsima cikti
    ayrica implanti kullandigim surelerde pekcok hastanelerde yattim pekcok kucuk cocularin imlantini aldirdigini
    bazilarinin ameliyat yerlerinden iltihap yuzunden hastanede olup tedavi gorduklerine sahit oldum
    implant ureticilerinin saticilarinin cafcafli methiyeleri kocamaaaan bi yalan bence

Üye
    romulus Avatarı

Son Giriş
    20.06-2016
    Saat
    14:28
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba,çok yersiz düşünüyorsunuz.sizin kulak yapınızla ilgili bir sorun olabilir.doktorlar buna dikkat etmeden ameliyat etmiş olabilirler.
    şimdiki implant teknolojisi bile 5 sene öncesinden bile çok farklı boyutta.
    özellikle total yada çok ileri derecedeki işitme kayıplarında tek seçenek koklear implant'tır.
    herkesin kulak yapısına farklı implante edilmektediler.herkesin de alacağı fayda farklı farklı oluyor.
    kimisi cihazın takıldığı gün duyar,kimisi uzun zaman konuşma terapisi görmektedirler.

Üye
    Sametmenc05 Avatarı

Gerçek Adı
    Samet Yasin
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Amasya-Merkez
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Herkrsin kulak yapısı farklı arkadaşım senin dikiş yerlerin iltihap kapmış olabilir ama bu başkasının da kapacak diye birsey yok implant 15 sene diyelim idare edecek 15sene bana sesleri duyuracak bu bana bir ömür gibi gelir işte. Ayrıca 15seneye sağırlık diye birşey kalmayacak kök hücre ile ben mart ayında oldum ameliyatı nisanda takıldı konuşma işlemcisi 6ay lık kullanıcıyım ama dediğim gibi yaşadığın olumsuzlukların hiç biri olmadı bende dikiş yerlerim tam kulagın dibinden estetik dikiş diye geciyyor ufacık bir kesik var dikiş aldırmadım bile kendi döküldü
    Siz hangi hastanede oldunuz ameliyatınızı?

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

can senin sametcigim insallah hep memnun olur duyar benim cektigim cileleri cekmezsin
    kok hucre diyosunda
    onun icin kulak mahvolmus;isitme sinirleri isitme yollari bozulmus tikali implant ameliyati ile sokulan elektrodlar icerde kalmis doktor beylerimizin usenipte cop kutusu gibi biraktiklari kulakla olucagi bisi degil
    kok hucre ki belirsizlik daha ise yariycagi ama hangi kulak kulagim tamamen tikali
    kucuk bi not eklemeden gecemiyim;romulus biraz nazik olamiyorsun insanlarin dusuncelerine sen karisamazsin benim cektigim cileleri sen cekmedin varsa bi bilimsel bilgin adam gibi yazarsin yoksa hop diye atlama

Üye
    Sametmenc05 Avatarı

Gerçek Adı
    Samet Yasin
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Amasya-Merkez
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Anlıyorum seni diyorum ya herkes farklı diye bi rkulagım implant yaptırdım Diger kulagımıda kök hücre için saklıyorum allah yardımcın olsun seninde zor çünkü sessizlik biliyorum

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

beni ameliyat eden doktor kucuk cocuklar icin riskli buyukler icin risk yok demisti
    kucukler kemik gelisimi tam olmadigi icin buyudukce kemik yapisina uyum saglamaz riskli ama buyukler kemik yapilarini tamamladigindan hicbir risk yok demisti sabik doktorum
    ne kadar acabalar korkularlada olsa icim rahat omur boyu guzel isitecegimi sanarak ameliyat oldum
    yani dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan oldum isitme cihaci bile takamiyorum o kulagima ameliyattan once cok azda olsa duyan kulagim gitti
    birde doktorlarin obur kulagina koklear implant takayim dedigi iyimi ikinci kulagimida implanta feda edecek akilsizligi yapmadim cok sukur
    sagir olmak o kadarda korkulacak bisi diil
    az bir sesle bile dudak okuruz
    olmadi isaret dili
    koklear implant diye dengemizi altust ederek implant saticilarina bi suru para dokerek sagligimizi riske atarak akilsizlikmi yapalim sizlerce soruyorum

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

guncell

Üye
    sethen Avatarı

Son Giriş
    13.01-2011
    Saat
    19:20
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle herkese selam
    MED-EL koklear implant 2000 yılı cihazı olan TEMPO+ kullanıcısıyım. yaklaşık 10 yıldır kullanıyorum.
    shukufe arkadaşımızın anlattıklarını YAŞAMADIK dersem yalan olur. şimdi beni tanıyan çoğu arkadaşım buna şaşıracak ama ben 3 kez amelıyat oldum 1.de sorun yoktu. şapkamı çok sıktığım için 2. amelıyatı olmak zorunda kaldım. 2. amelıyatı olurken başka bir doktor girdi ve yaptığı bir hata sonucu dış alıcımın kafama yapışmaması sorunu doğdu. yaklaşık 6 ay bu şekilde idare ettim. dile kolay ama yapışması için bant kullanıyordum. çünkü mıknatıs yapışmıyordu. sonra ilk ameliyat eden doktorum tekrar amelıyat etmek isteyince hemen kabul ettim ve 3. ameliyatı oldum(2004). o gun bu gundur rahat, saglıklı ve en verimli şekilde faydalanıyorum.
    burada sizin hatanız shukufe.nin suçu cihaza atması ya da samet kardesimin cihazı savunması. aslında bu tur cıhazlarda en önemli etken amelıyatın en az başarısızlıkla bıtmesi. başarı oranı ne kadar yuksek olursa ve program esnasında nasıl kı en ıyı skeılde ayarlatabılırsenız. verim almanız o kadar yuksek olur.

sormak istedikleriniz için bu sayfayı kullanabilirsiniz.
    uzun ve yorucu bır yazının ardından son cumleye kadar okuyan arkadaslarıma tesekkur ederım.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

basari orani
    insan sagligini kulagini kaybetmis basari orani nerde kabahat atmis demenise anlam veremedim sethen beyefendi
    ben 10 kere implant varken 3 kerede implant alindiktan sonra ameliyat oldum
    hicbir zaman savunamiyacagim implanti

Üye
    sethen Avatarı

Son Giriş
    13.01-2011
    Saat
    19:20
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

belki de kabahat doktorunuzdadır. siz bana o doktoru hala savunursanız eger o zaman gercekten bır ıs var ısın ıcınde. sızın sorununuz tamamen doktorunuzla. doktorunuz sızı yanlıs teşhıs ve yanlıs amelıyat ıle zaten bu cıhazdan verım almanıza mani olmuş..

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ben sizi hic tanimiyorum ki nerde savunmus olabilirim doktoru
    en gaiz kufurlerimi siraliyorum bilmi olun o doktora

sahi seni tanimayi cokisterdim sethencim

Sayfa 1 / 7 12345 ... SonSon