Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123
Toplam 37 mesajın 31-37 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ae.ayvaz38 Avatarı

Son Giriş
    27.03-2017
    Saat
    17:17
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @rugu

Bendede ayni durum vardi sol kulaktan oldum. Iki kulagida devlet karsilamiyormus sanirim bize oyle dediler.Sol kulak implantli oncekine gore bayagi bir farketti.Imkanim olursa ilerde sag kulagimada yaptirmayi dusunuyorum.
    Bu arada ameliyat icinde doktorunu cok iyi sec.En onemliside burasi.Uzun uzun konusmak istersen ozelden yaz yardimci olurum.

Üye
    twilight Avatarı

Gerçek Adı
    EsEsEsEs
    Son Giriş
    28.03-2017
    Saat
    17:24
    Yaşadığı Yer
    Başkent
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    3

Biraz araştırdım.Kimler için Koklear İmplant (Biyonik Kulak) uygun değildir?

• İyi ayarlanmış bir cihaz kişiye yeterli konuşma ve anlama kapasitesi sağlıyorsa,
    • Çok uzun süredir ileri derecede işitme kaybı varsa,
    • İşitme kaybının ana nedeni koklea değilse,
    • Koklea, elektrotları alamayacak kadar kötü durumda, işitsel sinir hasarlı veya mevcut değilse,
    • Kişi anestezi ve operasyona dayanabilecek kadar sağlıklı değilse Koklear İmplant uygulaması uygun değildir.

Üye
    rugu Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:10
    Yaşadığı Yer
    01
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@ae.ayvaz38 memnun musun? koklear sonrası kelimeleri seçemeyen kulağın artık rahat seçebiliyor mu? ve öteki kulağına işitme cihazı kullanıyorsun sanırım koklear implant ile işitme cihazı beraber kullanırken dengesizlik ya da sıkıntı oluyor mu?

yabancı ülkelerde Bilateral Cochlear Implants sağlanıyor fakat bizim ülke henüz gereksiz buluyor bunu. adamın 2 kulağında sorun var sadece 1'ini karşılarım diyor tam saçmalık

Üye
    ae.ayvaz38 Avatarı

Son Giriş
    27.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@twilight

Valla hangi kulagini secersin ben bilemem senin tercihine kalmis hangisini uygun goruyorsan.Bende sol kulagimi anlamlandirmada gucluk cekiyordum. O yuzden sol kulagi uygun gordum

Yasaklı Üye
    cunal54 Avatarı

Son Giriş
    27.10-2016
    Saat
    14:30
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bizim ulkede engelliler zaten umursanmiyorlen hersey gereksiz bulunur .. 2 cihazi 2 ameliyati devlet kardilamaz bunlari luks olarak gorur .. biz de sanki ozellikle istedik bu luksu de .. ben de kalkip zaten ulkemizde eksik meksik yapilan seylerin zahmetine girmem .. bi cihazla idare ediyorum 2. cihazimi bu yuzden satiyorum bayagi maliyetle aldik .. elimde kaldi ..

@twilight ben 36 yasindayim sonradan oldu isitme kaybim. yani koklerlil bir durumu kendimde gereksiz buluyorum tek cihaz isime yariyor zaten sesleri duyuyorum ve mukemmel dudak okuma yetenegim de varken ameliyat olmam .. bas agrilari migreni olan biriyim bir de kafatasimi deldiremem .. ben alistim bu durumuma .. dedigim gibi cihazdan istifade edebiliyorlen sesleri duyuyorsan yeterli ..

Üye
    ae.ayvaz38 Avatarı

Son Giriş
    27.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@rugu
    Cok memnunum ilk bir kac ay alisma sureci sikinitiliydi sadece.cunku ilk basta sesler tenekeler konusuyormus gibiydi.2-3 ayda yavas yavas alistim.alistktan sonrada sesler de anlamli gelmeye basliyor. Onceden arkadaslarima rezil olacagim korkusuyla cafelere gidemiyorken simdi rahat rahat gidiyorum.Dengeslzlik oluyorda oda beni cok etkilemedi. Bqzen kalabalik ortamda olunca sag kulagima yakin mesafede konusyorsa solu kapatiyorum.soldan konusan icinde sagi kapatiyorum bu sekilde sorun olmuyor

@cunal54
    Kardes inan yeni yeni umursamaya basladilar. Engellilere toplu tasima araclari ucretsiz ulasimda indirim.Ekpss vs. Sadece su isitme cihazi ve koklear sorunu sikintili.Onuda halletseler iyi olurdu aslinda.

Yasaklı Üye
    cunal54 Avatarı

Son Giriş
    27.10-2016
    Saat
    14:30
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    cep telefonlari gibi isitme cihazlari da lukse giriyor 2500-8000 tl arasi cihazlar .. biz cok sıkıntı cektik alirken simdi de elimde kaldi cihazin biri .. en azindan uygun fiyata biri alir dusuncesi ile satiyorum yoksa evde kaybolup gidecek sapasaglam cihaz .. ama bu forumda cihaz saticilari var ticari amac ugruna kendi urunleri satilsin diye 2. el cihaz satan magdurlari elestirip eziyorlar cok sinir oldum ! butuuun firmalar saglik kuruslari hepsi cikarcidir ticarete bakar insan sagligina ve refahina degil

Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123