Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 37 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Gulsen44 Avatarı

Gerçek Adı
    Gülşen
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Pes shukufe pes gercekten pes!!! Bu sitede Saw disinda tek bir kisiyle tartistigimi ispatlarsan yemin ediyorum bu sitede 1 dakika bile durmam ispatlayamazsan sen bu sitede en yalanci ve iftiraci damgasini yiyeceksin. Bu sitede beni cok az kisi tanir cunku bu siteyi islerimin yogunlugundan dolayi genelde disaridan takip ederim ve isitme engellilerin konulari disinda yorum yazmamaya ozen gosteririm. Bu sitede beni taniyanlar realda de tanidigim insanlar. Senin gibi bir nickin arkasina saklanip kimligimi gizleyerek ortaligi karistirmam. Benim icin yaptigin gizli ajan suclamasinida ispatliyabilirim. Son yazdigin yorumdan hakkinda tek bi sey soyluyorum; Allah seni bildigi gibi yapsin..

Üye
    mjdat13 Avatarı

Gerçek Adı
    müjdat şaman
    Son Giriş
    31.10-2016
    Saat
    15:58
    Yaşadığı Yer
    ağrı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben 7 yıldır kullanıyorum. hiçte pişman değilim yediden doğmuş gibi oldum.okuluma kaldığım yerden devam ettim. bitti çok şükür atandım ve şuan çalışıyorum. tavsiye ediyorum düşünenlere.

Üye
    Ody Avatarı

Son Giriş
    15.08-2016
    Saat
    16:54
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili Beyzas,
    Korkularını, kararsızlıklarını, çekincelerini bizlerle paylaşırsan sana daha iyi yardımcı olabiliriz sanıyorum. Tüm koşulların koklear implant için uygunsa ve öneriliyorsa o zaman kendini buna hazırlamak ve bundan kaçmamak senin yararına olacaktır. Odyolojik, psikolojik, deneyimsel vb her açıdan sorunu yanıtlamaya hazırım.

Üye
    chelıx Avatarı

Gerçek Adı
    kaan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:29
    Yaşadığı Yer
    bu dünya benim memleket
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    8

banada öneriyorlar ama yaşım geçiyor artı bu devirde duymamak engel değil devrim anlayışı ile bakıyorum olaylara.. Koklear İmplant banada riskli geliyor ve çekiniyorum pek de ihtiyacım yok zaten tek burukluk 1 yaşındaki oğlumun baba demesini duymamak

Üye
    Ody Avatarı

Son Giriş
    15.08-2016
    Saat
    16:54
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Duyamamak engel olmayabilir belki çağımız için ama kaçırılan çok şey olacağını düşünüyorum. Aynı sizin dediğiniz "baba" sözcüğünü kaçırmak gibi @chelıx

Yasaklı Üye
    cunal54 Avatarı

Son Giriş
    27.10-2016
    Saat
    14:30
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cihazla en ufak sesi bile duyabiliyorsaniz kokler implanta hic gerek yok .. hayat kisa, keyfini cikarin. ameliyatla kafatasimi deldirip icine cip taktirmaya hic yanasmadim ben .. degmez de %100 normal olmayacaksin sonucta .. bazen sessizlik harika birsey. huzur.

Üye
    ae.ayvaz38 Avatarı

Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    16:33
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@cunal54

Kardes iyide kalabalik ortamda konusulanlari anlaymamak, sirf duyamadigin icin konusmaya dahil olamamakta var.Ben ameliyat olmadan onceki gunlerde kendimi bayagi bir dislanmis hissettim.Yasamak icin bir anlamim kalmamisti.Son careyi implantta buldum.Ilk baslarda benimde onyargilarim vardi. Suan 3.senem.Simdi de keske daha onceden olsaymisim diyorum.cunku amelyat sonrasindaki donem biraz sikintili ilk baslarda teneke sesi gibi geliyordu hersey.Ancak 4-5 sonra yeni yeni sesleri net bir sekilde anliyordum.Ondan sonrasi da artik hic birsey eskisi gibi degildi bende ortamlarda konulara dahil olabildim. Kendimi ifade edebildim. Suan da hayata daha pozitif birsekilde bakabiliyorum.Birde bu acidan degerlendir.

Üye
    muzir Avatarı

Son Giriş
    19.07-2017
    Saat
    13:38
    Yaşadığı Yer
    her yer
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

7 yıllık kullanıcısıyım. cok memnunum. net.

Üye
    twilight Avatarı

Gerçek Adı
    EsEsEsEs
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:49
    Yaşadığı Yer
    Başkent
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    5

peki bu koklear ameliyatı sonrasında çınlama ne alemde oluyor. koklear ameliyatı olmadan önce çınlaması olan varmıydı? ameliyat olduktan sonra çınlama azalıyor mu artıyor mu?

Yasaklı Üye
    cunal54 Avatarı

Son Giriş
    27.10-2016
    Saat
    14:30
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende kulak cinlamasi, migren, stres varken ameliyat asla olmam .. cihaz bana yetiyor .. sessizlik istedigim zamanlar da cihazi cikarinca huzur geliyor bana .. en gurultulu ortamda bile rahatca uyurum ama cihazla duyabiliyorken ameliyat cok gereksiz .. o kadar strese yanasamam

Üye
    ae.ayvaz38 Avatarı

Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@twilight

Benim vardi.Bende cinlama olayindan dolayi doktora gitmistim koklear implantini ilk defa o zaman duydum.Simdi nerdeyse hic yok cok sukur

Üye
    twilight Avatarı

Gerçek Adı
    EsEsEsEs
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Başkent
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    5

@cunal54 cihazdan verim alamaz isek ve bir de artık kök hücre tedavisinin en az 25 yıl içerisinde gerçekleşmeyeceğini varsayarsak koklearı ciddi ciddi düşünmeliyiz.Ben şu an kaybetsem kulaklarımı kök hücreyimi beklemeliyim?

Üye
    ae.ayvaz38 Avatarı

Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@cunal54
    Anliyorum kardes.seninki de zor bir durummus .Eger ileriki zamanlarda isitme kaybi gittikce artarsa son care olarak bunu kesinlikle dusun.Cunku implatin avantajlarindan biride isitme kaybinin olmamasi

@twilight
    Yanlis bilmiyorsam kaybettikten sonra implantta bir ise yaramiyor.cunku kulaktaki saglam olan sinirleri implanta bagliyorlar bildigim kadariyla
    Kok hucreninde cikmama ihtimalide var.

Üye
    rugu Avatarı

Son Giriş
    08.05-2017
    Saat
    16:26
    Yaşadığı Yer
    01
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

benim iki kulağımda işitme kaybı var sağ kulağım sesleri duyuyor fakat anlamlandıramıyor asıl işlevi sol kulak sağlıyor onunla iletişimimi sağlıyorum fakat ileri derece olan kulağıma koklear implant yaptırmayı düşünüyorum ne zaman bilemem fakat aklımda soru işaretleride yok değil mesela koklear implant sonrası öteki kulak işlevini yitirir mi? yani işitme kaybı daha daha ilerler mi? arkadaş ortamlarında hiç rahat değilim koklear implant ile arkadaş ortamında sesleri ayırt etmede işitme cihazına göre ne kadar verim artar sizce?

Üye
    twilight Avatarı

Gerçek Adı
    EsEsEsEs
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Başkent
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    5

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    zaten şu an lanet çınlamam gitse kulaklarım açılacakmış gibi daha net daha doğal duyacağımı hissediyorum.Kokleardan sonra ciddi bi şekilde çınlama azalacaksa bu koklear mucize gibi bişey. kafama takılan bir diğer soru da koklearı 15 yıldır totale yakın olan kulağıma mı yaptırmalıyım yoksa ileri derecede kayıp olan sağ kulağıma cihazlarında artık fayda etmediği zaman mı yaptırmalıyım.Buna karar veremedim.

iyide implantlıyken sağlam sinirler de yok olursa nolcak implanttamı işe yaramıyacak???

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon