Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 40 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    10:05
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    12 senedir düzenli kullandığım medel marka koklear implant cihazımın işlemcisi bozuldu.
    Uğultu şeklinde sesler gelmeye başladı; düzensiz kopuk sesler...

Firmaya görüşü sordum: yenilenmesi gerek dendi. Eski işlemci artık üretilmiyor. Ellerinde de yedek işlemcisi yok. Olsa idi fiyatı 1500 TL civarında.
    Yeni cihaz 2600 lira civarında kalanı SGK ödüyor.

Doktor görüşü için hacettepeye gittim ve yenilenmesine karar verdik:
    Hacettepeden rapor çıkarttım: SGK Dışkapı şubesine gidip cihazı teslim edeceğim: SGK inceleyecek ve olur kararı verirse ; SGK OLUR'u ile yeni cihaz alacağım:

Sonraki aşamaları umarım yazarım...

Fikirleriniz ve öneriniz varsa dinlerim..

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

bunun fikri zikri yok. 12 yil cok iyi kullanabilmissiniz buna sevinmelisiniz. tabi yenilenecek.
    bir sevinmeniz gereken yerde yeni alacaginiz koklear implantin dis parcasi ictekine uyumlu ki bu cok cok onemli en sevinilecek bir olay.
    eski koklear implantlarin bazilarinin ic parcasina uyumlu dis parca uretmeyen koklear implant markalari var. bu nedemek biliyormusunuz.
    o kulak iptal, obur kulaga tekrardan ic parca ameliyati olacaklar. obur kulakta islevsiz ses kirintisi bile duymaz halde ise yaramayan olu kulak olacak.
    verdiginiz 2600 lira icinde hic acimayin. isitme cihazlarinada veriyoruz o parayu 5 yildan sonra yenilemek durumundayiz
    bir kotu yeri koklear implantinizin dis parcasi incelenmek icin orda burd gezerken kullanamamak. ehh napicaksiniz. buda kirinti isitme kalmayan bi kulakla obur kulaga ameliyat olmak onuda kaybetmekten cok cok iyidir.
    sevinmelisiniz. alin dis parcanizi sevine sevine iyi gunlerde kullaniniz. simdiden hayirli olsun.

Üye
    Plumeria Avatarı

Gerçek Adı
    Gül
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    3

Merhaba geçmiş olsun..
    Ameliyatı vs. SSK nın karşılayacağını söylediler 03.11.2014'te.
    Karşılamıyor mu? Bir de işlemcisini değiştirmeniz gerekiyor ya yeniden mi ameliyat olmanız gerekiyor yoksa dışarı takılan cihazdan mı bahsediyorsunuz?

Bana beyin sapı implantı olur denildi emarımı da çekineyim ona göre konsey toplanacak.
    Ama baya çekiniyorum ameliyata karar veremiyorum
    Ameliyat sürecinizi vs paylaşır mısınız?

http://www.engelliler.biz/forum/kokl...usleriniz.html

Bu forumu hep okuyorum ama konunun çoğu tartışma olmuş (:
    Ve beyin sapı implantı olan yok galiba

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

senin ameliyatinida beyin sapi implantinida sgk karsilar tasa etme plumericimyalniz elini cabuk tut, yeni bi kanun cikicakmis medyada haberlere gore. doktorumuz muayenehane sahibi. buda muayenehanesi olan doktorlar devletten odenek almayacakmis. hastanede calismayacakmis. iktidarin EMRI. SEN AMELIYATA KARAR VERIRSEN GUN SASIRMADAN ELINI CABUK TUTARAK ameliyatini bi an once olki levent beyden baska bu beyin sapi yapan tecrube YOK.
    tartisma diyosuntartisma yok. gavur shukufe kulaginin tekini kurbak ettigi koklear implanti dovuyo diye meydan okuyor millet ama ben olsam beyin sapi implantini kesinlikle yaptirmam. cunku sagir olmak felcli olmaktan evladir.

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

SGK ameliyat ve cihazı ödüyor buraya kadar tamam; sonra?

ameliyattan sonra 7 yıl geçti diyelim yenisi alınacak; SGK tamamını ödemiyor; belirli miktarı ödüyor kalanı siz ödüyorsunuz.

Bende o yüzden; yenisi almak yerine elimdekini idare ettim. İdare edebildiğim kadar. Daha geçen Mayısta aynı firma bana ısrarla tel açarak illede aç diyerek benden 3900 lira istemişlerdi kampanya var demişti. Haziran son gündü. gün geldi geçti. Cihaz nazara geldi... şimi verdikleri fiyat 2600 lira aşağı yukarı: (euro) Yuro.ya bağlıyız derler, şimdi yuro sabit olunca fiyat sabit derler.

Yenisini gördüm; dandik bir görünüme sahip cihaz. İyi kalite ses verecek derler buna birşey demem ama görsel olarak dandik cihaz ve mecburen alıcaz....

Üye
    Plumeria Avatarı

Gerçek Adı
    Gül
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    3

Elimi çabuk tutamam shukufecim öyle pat diye ameliyat olamam.
    Evet riskleri var ama henüz onları tam anlatmadılar önce bir ameliyat oluyor mu karar versinler ki testlere göre
    Sonucunda heyet toplanacak o zaman riskler değerlendirilecek..
    Ben sordum senin bütün sitemlerini bildiğimden
    Levent Bey de her ameliyatın riskli olduğunu ama bu hastanede koklear sonucu bir problem yaşayan olmadığını söyledi.
    Ne kadar doğru bilemiyorum.

Riskleri tabi ki kötü riski bırak tekrar bir daha ameliyat olmak da istemiyorum
    Zar zor atlattım hepsini bir daha kim çekecek bu nedenle korkuyorum istemiyorum

Ama eğer olursam ve duyarsam benim için her yönlü güzel olacak.
    İletişim açısından olsun, İş açısından olsun, bebek açısından olsun,
    Eğer güzel bir sonuç alınacaksa risk almaya değer galiba.

Bu arada benim sol kulaktan ameliyat olduğumda tümör parçası bırakılmıştı
    Şimdi eğer ameliyat olursam ameliyata Hakan Oruçkaptan da girecek ve o tümör de alınacak
    Yani zaten beyin sapı implantı olmazsam büyük ihtimalle tümörüm büyüyeceği için (inş büyümez tabi)
    Yine ameliyat olmam gerekebilir.
    E zaten o kulak açılacaksa hazır açmışken taktırayım implantı diyorum ama tümörüm büyümedi ne olur bilmiyorum

O forumdaki yorumların hiç birini beğenmedim 2-3 sayfasından sonra okuyamıyorum

Teşekkürler Erol,
    Peki bu cihazı değiştirme konusu sadece dış kısma takılan cihazdan bahsediyorsun değil mi?
    Tekrar ameliyat olunmayacak yani?

Ve geçmiş olsun

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

yapmayin kurban olayim. eski model benimde vardi bu medel. cirkinin sahiydi. kalem gibi dumduz uzuun. simdi bari isitme cihazlarina benziyo. sen sesleri guzel duyarsan ona sevinmelisin. hangi bir koklear implant oyle ceylan gibi narin hepsinin kocca yuvarlak miknatisi nefretlik. duymak icin dayaniliyor iste.
    medel parayi cok sever. onun kablolari filan butun koklear implant markalarinin en pahalisidir.
    2600 lira gozunuzde buyumesin. kulak kaybetmeden duyarsaniz.

hastansini kotuleyen doktormu olur plumeriacim.ben aboneydim hacettepeye. oyle cok gordumki. ameliyattan sonra tekrar sorunla karsilasip hastande yatanlariben derttaslarimi yillar gecsede hic unutmam. helede ucbes laf anlatan olsa. hepsini bir bir tanirim.

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Dışcihaz değişecek evet: yenisi gelirse ki uyum sağlayan cihaz üretirler inşallah...

Shukufe meslegim gereği cihazı düşürebilirim: Şantiyelerde dolaşıyorum... Kabloyu da sevmedim bunu kabul ediyorum ilide bir kopuyor: Pili de benimki dümdüz cihaz şimdiki analog cihazın en beteri...
    Düşmesin diye ekstra miknatıs taktırdım ayrıca her hafta berbere o kısımı kazıtıyorum...

Elim alıştığı için ikide bir korumaya alıyorum...

2600 lira olmuşken gidip alayım 6 taksitle ödeyeyim...

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Cihazımı Cuma Günü SGK yetkilisine Teslim ettim. SGK.dan aldığım Cihaz Teslim yazısı ile birlikte Firmaya gideceğim..

Önümde secenek var; RONDO veya SONNET ikisinden bir cihaz alacağım..

Derler ki SONNET son model
    RONDO ise ikinci verisyonu Haziran 2015 de gelecek. Şimdilik bekleyemem..

Bilen varsa görüşü yazabilir mi?

Bu öğlene kadar zamanım kaldı.

HAsta olduğum için cuma ve diğer günler siteye girip görüş yazamadım ve soramadım üzgünüm.

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

RONDO
    OPUS2
    ve
    SONNET kullanan varmı? Görüşünüz nedir? 21.11.2014 Cumaya kadar süre istedim firmadan...

Gerçi 2 ay sürem var ama kulaklarımın sessizliğe alışmaması gerekiyor. Sonnet gelene kadar Opus2 emanet almak yerine kesin karar ile bir cihaz alma taraftarıyım..

Sonnet bana aşağı yukarı 6 bin liraya mal olacak; diğer cihazlar da aşağı yukarı 2600 liraya... Gerekçeleri ise EURO kurundaki baz alınacak diyordu.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

size telefon ettiklerinde kampanya vardi bu medelde yeni cikan rondo ile diger islemciyi beraber 3900 liraya veriyorlardi hatirladigim. o zaman alsaydiniz o fiata iki dis islemci alacaktiniz galiba.
    rondo dikkatimi cekmisti. bu koca sey kafa derisine iyi yuk yapar. kafa derisini kaldimazmiki diye dusunmustum. bere filan giyince bu nasil ise yariycak demistim. kablosu yok bu iyi ama.

kokmlear implant kullanan biri icin beklemek cok zor olmali. nasil yasiyabilirsiniz ses duymadan. olu kulak oluyor koklear implant takilan kulak hicbir ses kirintisi olmadan.

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bir kaç gün daha erteledim.

Aynen shukufe banada mail atmışlar çok değil geçen mayıs 2014 de kampanya var diye 6 bin lira civari para istemişlerdi. Firmayl henüz iletişime geçmemiştim: Ne gerek vardı elimde cihaz çalışıyor iken...

Gördüğüm kadarıyla aramızda kullanan yok. Ya da görüş belirtmek istemiyorlar...

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

ben olsam, rondoyu almam. kullanisli degil. ayrica bere filan giyemezsiniz.
    yeni cikacaklar icinde hayal kurup darmadagin olmakda var. ic parcaya uyumlu almayabilir. ama eminseniz birsey demem.
    siz ne kadar suslu laflara reklamlara kansanizda eski koklear implantinizin icteki elektrodlari az kanali oldugundan o yeninin islevlerini yerine getirecegine inanmiyorum.
    eski olanlardan alin derim bana kalirsa.
    yenileri bekleyip bekleyip ayaklarin suya erince hayal kirikliligi yasamak zor.

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Aynen haklısın düşüncem bu yönde: eski cihaz ve o cihaza uyumlu işlemcisini istedim piyasada yok diyor. ya depodaki stoklari eritmek yeni gelecek cihazlara yer açmak için dediğin gibi gözlerimi süsleyip RONDO öneriyor.
    Diğer taraftan SONNET gelene kadar RONDO emanet vermeyi reddediyor. yerine OPUS2 emanet veririz, ama parayı peşin alırız, demelerine kızdım biraz.
    SONNET gelirse taksit yaparmısınız dedim. Görevli hayır deyince diğer odadan sesimizi dinleyen yetkili yardımcı oluruz diyor.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    rondoyu emanet verirse siz begenmeyince geri vereceksiniz.ondan emanet vermiyor.
    opus isine yarayacakki taksitle vermiyor. her babayigittin pesin para zor cikar. rondoyu taksitle yutturacak firmacunku kulaga asilan kancasi yok, kullanissiz, hemen dusecek, dusunce bozulacak, kafa derisine baski yapip asilacak.
    o bu degilde en gelismis diye salladiklari sonnet sizin elektrodlarla nasil bir uyum sagliyacak.
    zor iseski koklear implantlilar icin. her dis parca degistirdikte kulak ici elektrodlar ise yaramayacaksa zaten iki kulak var

Sayfa 1 / 3 123 SonSon