Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 40 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    10:05
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Araya giren görevlendirme idi ve hastalıktı derken şimdi yazıyorum: 05.12.2014 tarih itibari ile SONNET marka cihaz aldım.

Cihaz eski cihazıma oranla güzel; ancak çift mikrofon nedeni ile seslere alışmam zaman alacak. Yeterince güçlü bir cihaz.Görsel olarak eski cihazımdan farkı yok ancak işlemcisi ve kullanışı daha güçlü ve güzel...

en görevde iken ve hastalandığımda raporlu iken işlemlerle uğraşan MEDERS çalışanlarına teşekkür ederim. Sadece SGK.ya cihaz götürüp teslim ettim gerisi ile MEDERS çalışanları uğraştı. SGK ile işlemleri adıma uğraşması için Noterden vekalet çıkartıp MEDERS çalışanlarına verdim ve gerisi bitti.

SGK ile işlemler bitince Vekaletimi geri alacağım.

emanet cihaz alacak idim alamadım: hastalanınca ayar yaptırmak istemedim. Hasta halimle kulaklığa iyi ayar çekmek zor oluyordu. İyileştiğimde eleman eksikliği ile apar topar göreve gönderildim.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    111
    Verilen Beğeniler
    167

yeni sonnet cihaziniz hayirli olsun. gule gule iyi gunlerde kullaniniz. iyi seyler duyunuz insallah cok ama cok sasirdim,koklear implant kullanan biri dis cihaz olmadan nasil ise gidebiliyor nasil hayatinizi surdurebiliyorsunuz.eleman eksikliginden hasta hasta isinizde calisin diyen isverenine dahada sasirdim.demekki obur kalan kulak hayatinizi surdurmeye yetiyormusne saadet.bide kocamaaan gozunuz aydin diyorum.elektrodlar ise yariyormus

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Yok yok hayat öyle değil...
    Ben sağırlıya iyice alışmışım (sonrada sağırım, çocukluk dönemi)... Cihaz takılana kadar eşim ve çevrem beni sıkıştırmıştı bir an önce al diye...

Dediğiniz gibi sağırlığa alışık ve barışık biri olarak cihaz olmadan da hayat sürdürmeyi biliyorum (Darwin Teorisi olsa gerek-tööbe tööbe)...
    İşyerinde eleman inanılmaz derecede eksik ve yılsonu yaklaşırken hesap kapatma telaşına düşerler bilirsin işte; şster özel olsun ister kamu her yerde telaş olur.

Elektronlar başımızın tacı ne diyim. Bunu icat edenler sağolsun...

İlginiz için yine de teşekkürler.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    111
    Verilen Beğeniler
    167

ne guzel, dis aliciniz olamdan yasayabilmek. ama cok az bile olsa ses kirintisi var obur kulaginizda. bu bile insani hayata bagliyor benim gibi
    elektrodlar benimde alinmadiseamik parcayi kesip aldilarda. bu birkac sene sonra durtup cikti, naylonumsu ip gibi sey. korkumdan oldum valla. dogru levent beyin yolunu tuttum. cimbizla celip aldi 6 7 cm parcayi, bu serseri ise yaramayan elektrodlarin bazilari beynede yolcukul yaparsa diye epey tasa cektimsimdiki halde no problem ama.
    onceleri o kulaga tekrardan koklear implant takarim diye avutuyordu levent bey artik son gidislerimde obur kulaga takayim iyi duyarsin diyor. iki tane kor kulagi napayim diye kabul etmedim bende. golge etmesinler baska ihsan istemem doktorlardan

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

demekki senden sonra ben çekicem bu cefayı...

Diğer kulağım zaten ölü yine deldirmem... 110 desibel zar zor duyuyor...

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    111
    Verilen Beğeniler
    167

zar zor duysada benim icin coook degerli, konusmalari dudak okumayla yalan yanlis duyuyorum, ama cihazi takip ses duyunca biraz ondan biraz bundan insan arasinda yasayabiliyorum

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

duyabildiğine şükür.... Bence deldirme elindeki cihaz ile duyma yoluna devam et...

Meders firması 4500 lira fark alması gereken yerde benden 5500 lira senet aldı. hemde 5 aralık tarihli cihazıma rağmen..
    Firmanın 1000 lira fazla almasına birşey demiyorum ama bir dedikleri diğerini tutmuyor ona çok kızıyorum...

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    111
    Verilen Beğeniler
    167

biz ilk koklear kullanicilarindan oldugumuzdan midir bilemem, kablo, pil paralari bana agir geliyor, bunda devlet yardimi yokmu. bide illaki konusma egitimi istiyorum yol gosterin diye taa ersin beye bile cikmistim. o kadar engellemelerine ragmen az kapilarini asindirmadim. hicbir kere yardimci olmamislardimedel paraya tapar.
    koklear implanti aldiricaktada onlara gitmistim ilk. bi seye faydalari olmadidahada kimseye onermem medeli. he he hacettepede arkadaslarla konusuyoruz size dil egitimi icindiye bi parmak bal calip koklear implanttan faydalan diye salmislardi iste.

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bugün yarın onlara soracağım: Gelişmeleri yazarım...

pil parası veriyor devlet, oda günlük 1 pil olacak şekilde bir yıllık pillerin tamamı veriyor: pil başına 45 kuruş değer biçtiler. Piyasada 1 liradan ucuz pil bulmak zor.
    kabloya gelicne 135 lira değer biçtiler.. diğerlerin değer listesi var SGK tablosuna..

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Telefon açtım sordum neden fazla aldınız vs. Kırın mırın derken Fazla ödediğim paramı bugün itibari ile geri aldım.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    111
    Verilen Beğeniler
    167

cifte gozaydin Mr.No. hak birakmayan bi sagir oldugunuzdan sizi kutlar hurmetle egilirimvalla billa cok hosuma gidiyor bizim sagir takiminin hakkini koruyabilmesi telefonla konusabilmenizede sasiyorumben 7 yil kullanip bosa bi suru telefon parasi verme fedakarligina karsi hicbir zaman telefondan hicbirsey anlamamistim bu koklearla. koklear taktirmamin ilk amacida telefonla konusabilmektigerci kucuklugumdede hicbir zaman telefon kullanamamistimya.sizinle beraber sevindim implantin elektrodlari ise yarayip obur kulaginizi ziyan etmedikleri icin.tekrardan hayirli olsun sonnet.

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Yok telefonu ben etmedim, başkasına ettirdim... Hakkım varsa söylerimn yüzlerine; Hatay sokakta yerine gideceğime telefon açtırıp hakkımı sorayım dedim: maksat kısa yoldan geçmek.

Sizin gibi bende telefonla konuşabilmek amaçlı implant taktırdım: ve Çok başarılı olduğum söylenmez. Yinede eşimle telefonla konuşabiliyorum; diğerlerine gelince telefondan sesleri net anlamıyorum..
    İmplant şart değildi aslında günümüz kulak arkası cihaz yeterliydi. Bizi gaza getirdiler implant taktırdık iyi mi?

Üye
    mehmet onalan Avatarı

Son Giriş
    19.01-2016
    Saat
    09:26
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkdaşlar ben 1998 de ilk ameliyatım olmuştu bel tibi bir cihaz verdiler medel şarjli pile bir 12 sat gidiyordu ama uzun bir kaployla birlikte kullanıyorduk bu kaplo sık sık kopulyor yenisi 100 dolara alıyorduk .. daha sonra benimki işlemci bozulunca onun yerine opus 2 almamı tavsiye ettiler rpor çıkartıp alacaktım ama kafamdakiyle uyumlu olmadığı için acilen ameliyat olmam gerektiğini söylediler ben izmite kaktım direk ankaraya medel firması ersin beyin yanına gittim kendisi cihaz taktı denedi opus 2 olmadı ve onun yerine tempo markasında bir kulak arkası cihaz tak ve ben ameliyata kurtuldum derken 16 sene devam ettim bel fitığ nedeniyle emar çekmek zorunda kaldım firmada izin alarak 1.5 seanslık dedikleri cihazla çektim olan oldu 3 ay sonra cihazım tamamen bozuldu yapılan kontrolden yeniden ameliyat olmam gerekir dediler bende karar aldım okulda çalıştığım için acilen ameliyat olmam gerekirdi ve çalıştığım kocaeli üniversitesi prf.dr. mete işeri hocamızla rendavulaştık yıllık izne çıkmadan beni 31 .07.2014 tarihinde ameliayat yaptı en son çıkan cihaz sonatid100 ve diş parça çok istememe rağmen rondo alamadım onun yerine opus 2 tercih yaptım rondo çok güzel arkdaşlar yanlız ufak bir şakayla ve çalışanlar için taşınması biraz zor her an yere düşme tehlikesi var yedek bağlamak için bir şey yapmamışlar özlekle gözlük takanlara ve emklilere çok iyi gider ... opus 2 de çok net ve daha güzel duymaya başladım ama biraz ter ve nemi çabuk alıyor bunuda yetkililere iletik bundan sonra daha iyi olacak koklear implant takmayı düşünenler kim varsa bana yazsın hayatımda çok mutluyum sesleri duyduğum için... herkese acil şifalar.. saygılarımla

Üye
    Mahmutmurat Avatarı

Gerçek Adı
    Mahmutmurat
    Son Giriş
    02.04-2015
    Saat
    16:15
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayırlı olsun yeni cihazınız güle güle iyi günlerde kullanın inşaallah. bizimde medel opus 2 cihazımız bozuldu sonnet mi alalım tekrar opus 2 mi bilmiyorum

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sonnet daha iyi. alacaksanız son modeli olan sonnet alınız derim..

opus2 ve sonnet deneme sansınız varsa deneyin. İkisi arasında çok fark var.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon