Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 21 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Derene Avatarı

Son Giriş
    29.03-2016
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    29 Ocak 2016 Güncel: Oğlum 2.5 yaşında oldu ve biz hala konu hakkında bir karara varamadık

Bir yaşındaki bebeğimde işitme kaybı var 6 aylıkken anlaşıldı yaklaşık 7 aydır işitme cihazı kullanıyoruz bir kulak %70 diğeri%80 doktorlar implantın daha iyi bir çözüm olduğunu söylüyorlar ama kararı bize bıraktılar odyologumuz ince sesleri çok güzel aldığını burnunda konuşması için çok güzel olduğunu söyledi. Şuan köpek nerede sorusuna eliyle dışarıyı gösterip hav hav diyerek tepkiler veriyor kedi ye miya diyor, topa vurup oaaaal diyo mama baba bunları söylüyor cihazla bize göre gayet iyi durumda . Sonuçta implantın dönüşü yok , kök hücre çalışmaları da hızla devam ediyor ne yapmamız gerektiğni bilmiyoruz Bununla ilgili bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi tecrübeli ailelerin yardımına ihtiyacımız var

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

1 yasinda duyan cocuklar bile bu kadar olabilir bence sabir
    ince sesleri daha iyi duyanlara isitme cihazinin ayarlarini pek beceremiyorlar normalde. ama sizin bebek olduguna odyologlar rem cihaziyle yapiyorlardir ayarlari iyi olabilir. ben buyuk olduguma o serefe nail olamadim benimde tizler iyi
    70 db duyanlar telefonu cihazsiz bile kullanabiliyor. bosubosuna koklear implanta heveslenmeyin
    gecenlerde kbb da isim vardi hastanede 4 5 yaslarinda cin gibi birkiz koklear implantli. sevmek konusturmak istedim. hic konusamiyor. ablasi vardi yaninda ne zaman ameliyat oldu diye sorunca 2 yil oldu hic konusamiyor dedi oyle uzuldum ki
    siz sevginizle ilginizle bu kucugu konusturabilir hatta duyanlara yakin dururabilirsiniz isitme cihaziyle

Üye
    Derene Avatarı

Son Giriş
    29.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İmplantı kesinlikle istemiyoruz şuan ama doktor 4-5 yaşına kadar herşeyi öğrenir okul çağına geldiğinde öğretmen ders anlatırken arkadaşı seslenir başkası bişey der sesleri karıştırır derslerden bişey anlamaz bu yüzden en kısa yapılmalı diyor. Birde hangi hastaneye gidiyorsunuz ben Marmara Üniversitesi özel hastanesine götürdüm Academc diye bir yer pek memnun kalmadık çok bilindik bir odyologdu Hacettepe de çok yogun ilgi yok

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

doktorum ozelden. tetkikler icin gidiyorum hastaneye. ben koklear implant kullandim 7 yil sonra kendi kendine cikti ameliyatla aldilar ic parsayi artik kolestoatomla ugrasiyorum. yuz felci felc gibi seylerden korkarak hastanede kulak elletmiyorum
    marmara iyi diyorlar. sizin bebek odyologla is goreceksiniz, iciniz rahat olsun. onlara guvenin ama koklear implanti helede boyle guzel isitmesi varken dusunmeyin musterih olun koklear implant takilan kulakta hic isitme kalmamistir

Üye
    Derene Avatarı

Son Giriş
    29.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok teşekkür ederim gerçekten kullanan kişilerden bilgi almak çok önemli bizim için

Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:57
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    66
    Verilen Beğeniler
    0

Odyolog/Eğitimci Ebru Kösemihal'e danışın. Size ayrıntılı bilgi verir.
    Duysel'in Kadıköy şubesinde görevli.

Üye
    Gulsen44 Avatarı

Gerçek Adı
    Gülşen
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Gerçek kullanan yetişkin ve bebeklerin velilerinden bilgi almak istiyorsanız buyrun bu gruba katılın..

https://www.facebook.com/groups/sessizsiniz/

Üye
    asadas05 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    0

Derene;

Prof.Çağlar Batman'amı götürdünüz? O ise ne olursa olsun koklearı öneriyor
    15 sene önce kaza geçirip işitme kaybına yakalandığımda ona gittim marmara üni hastanesine bir kaç dk ilgilendi özele gelin daha detaylı bakalım dedi Academy hospitala gittik adam diyor ki; ne olursa olsun mutlaka yaptırın bu ameliyatı, evinizi satıp yaptırın diyordu

birde sizin çocuk yeni doğdu, kulak sinirleri vs. yeni yeni gelişiyor bence kokleara gerek yok. Sizin sevginiz ve ilginiz sayesinde çocuğunuz çok daha iyi olacaktır..
    ama sabır, sabır ve sabır..
    Allah şifa versin.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

tek caglar batman degil koklear implantla ilgili calisan doktorlar pekbi mucizevi biseymis gibi koklear der asadas
    helede simdilerde dahada iyi gelismeler cikarken kok hucre soylentilerinde haberler varken eldeki eski teknoloji az kanalli koklearlari el birligiyle eritmek icin seferber ilgili olan
    hatta gecen bi cihaz denemeye bir firmaya gittim. sen doktora gittinmi, koklear implant sana daha iyi siye sayiklamaya baslamazmi odyometrist sana ne oluyo cihaz begenmeye geldik diyemedim bi matah gibi goruyorlar nedense azcik bi bilgisi olan

Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:57
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    66
    Verilen Beğeniler
    0

asadas05;
    1 yaşındaki işitme kayıplı bebeği sabır, sevgi gibi belirsiz süreçlerle oyalamanın hiç de doğru olmadığını düşünüyorum.
    O doktora güvenmiyorsanız, başka bir uzmana danışabilirsiniz. Ama uzmanı olmadığınız bir konuda, "bekleyin bakalım" anlamına gelecek bir yorum yapmanızın, kimseye faydası olmadığını anlamanız gerekiyor. Belki de sizin gibi davrananlar yüzünden "Allah'ın şifası" gerçekleşmiyordur!..

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

70 80 db duyan bir kulagi dograyip isitmesini elinden almak katilliktir bence
    allahin sifasi olacagini kim bilebilir daha kac gun once gordum 2 yillik kullanici cocuk hic konusamiyor yazik. oysa azda olsa araba altinda kalmayacak ses duyar o kaybolan isitmeyle

Üye
    Gulsen44 Avatarı

Gerçek Adı
    Gülşen
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Çağlar Batmanın hastasıyım. Bana kendisi önermedi tam tersine önersin diye yol boyunca ve sıramı beklerken hep dua ettim. Keşke ben 1 yaşımdayken İmplant keşfedilmiş olsaydı..

Bebek ve çocuklarda ne kadar erken implantlanma olursa daha çok verim alınıyor.. Ayrıca sosyal güvencesi olanların koklear implant masraflarını devlet karşılıyor. Bugüne kadar evini satıp da bu ameliyatı olan tek kişi tanımıyorum..

Üye
    asadas05 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    0

shukufe;

Aynen benim gittiğim tüm işitme cihazları merkezlerinde ilk sorular hep koklear oldu. Bu koklear neymişte bizim haberimiz yokmuş. Dünyada ki gelişmeler vs. hücre nakli çalışmaları bir yana millet hala koklear derdinde. Faydasız demiyorum kimseyede karışmak istemiyorum ama blmiyorum artık koklear satıcıları ile doktorların bu işten çıkarları ne? Para değil mi ki

Mehmet bey;
    ben sadece insani duygularımı öne alarak bir öneri verdim, bebeğin ailesi beni dinleyecek değildir hocam sadece zor zamanlarında oldukları için az da olsa gönülleri ferahlar dedim.
    Allah'ın şifası olmaz bazen ama Allahtan hiç bir zaman ümit kesilmez. Ben 15 senedir Allah'tan şifa bekliyorum olmuyor ama Allaha şükür bu günlerimize.

Üye
    Gulsen44 Avatarı

Gerçek Adı
    Gülşen
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili Derene, belki bu haber sizi birazcık olsun aydınlatır...

İzmirli Kaan ile Aydınlı Ali Eren biyonik kulak ile hayata tutundu

Üye
    Derene Avatarı

Son Giriş
    29.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Teşekkür ederim yorumlarınız için yarın bera testi yapılacaklar sonuçlara göre sizden bilgi isticem yine

Sayfa 1 / 2 12 SonSon