Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 21 mesajın 16-21 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    vrnykl Avatarı

Gerçek Adı
    Evren
    Son Giriş
    20.09-2017
    Saat
    18:46
    Yaşadığı Yer
    Yurtdisi
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba Derene, bildigim kadari ile koklear ameliyati, isitme cihazinin yetersiz kaldigi yerde yapilir. Tahmin ediyorum ki BERA testinin sonucu burada belirleyici etken olacaktir.
    Isitme cihazinin koklear implante gore daha faydali oldugu alan dusuk rekanslardir. koklear in 250hz altindaki frekanslari alabilmesi zordur bu sebepten eger takilabiliyirsa bir kulaga implant obur kulaga isitme cihazi kullanilmasi tavsiye edilir. Dedigim gibi BERA testi sizin karar vermenize yardimci olacaktir...

Üye
    Derene Avatarı

Son Giriş
    29.03-2016
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2 yıldır cihaz kullanıyoruz, 3-4 kelimelik cümle kurmaya başladı, ama kısık sesle konuştugumuzda gürültülü ortam olursa duymuyor, sessiz ortamda küçük sesleri bile duyuyor. Doktorlar imlant olursa çok rahat ediceğini bizler gübi konuşabilicrğini söylüyor , ama ben anne olarak karar veremiyorum kafam çok karışık , yardımcı olun yaşayanlar bişey söylesin bana lütfen

Üye
    hakancan06 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:23
    Yaşadığı Yer
    bir önemi yok
    Alınan Beğeniler
    108
    Verilen Beğeniler
    307

öncelikle çok geçmiş olsun,allah çocugunuza şifa versin.implantın çok faydalı birşey oldugu malum,ama sizin çocugunuz daha çok küçük,bence farklı doktorlardan bilgi alın,iyice araştırın,her söylenene inanmayın,mesela ben cihazla gayet duyuyorum,telefonla konuşuyorum,bana bile implant teklif ettiler sürekli hastanelerde,sonuçta bir ameliyat,sıkıntıları mutlaka olur,acele karar vermemek lazım,allah yardımcınız olsun

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

@Derene

2bucuk yasindaki oglan cocuk, akranlarida bundan fazlasini yapamiyodur sanirsam. kizlar erken konusabilir ama.
    gurultulu ortamlarda koklear implantla anlasilacagini kim diyor. o kadar rahatsizlik verirdi ki implantli zamanlarimdaduymamaya razi olarak cokca gurultu olan yerlerde hemen kutuya koyup cantama kaldirirdim implanti.
    ama tek kalan kulagimla oticon chili cihazimi cikarmiyorum. gurultude anlama az olsada genede faydasi oluyor isitme cihazimin.
    koklear implant takilan bir kulak olmustur. hicbir ses duymaz. donusu yoktur.bide kirilacak biblo gibi cocugunuzun kafasini koruyacaksiniz her daim. daha koklear implantin zahmetleride var. siz olmadiginiz bir dunyada bunun ileride masraflarini cocuga yuklemek

BENCE IYI DEGIL. KABUL ETSENIZDE ETMESENIZDE ILERI ISITME KAYBI BOYLEDIR. ben 7 yil kullanabildim. hadi 10 yil, 20 yil ondan sonra isitmeyen bi kulakla kalakalmak cok aci ama koklear implantla bozdurmazsaniz kulagini isitme cihaziyle genede sesleri duyabilir, cok ilerlese bile o seslerle dudak okuyabilir konusmalari anlar. zaten konusmayi ogrenmis cocugunuz.

Üye
    rmz_akcay Avatarı

Son Giriş
    16.02-2016
    Saat
    08:54
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Derene

Merhaba, öncelikle geçmiş olsun Allah yardımcınız olsun sizin yaşadıklarınızı bizde yaşadık işitme cihazı kullanan bir çocuğun gürültülü ortamlarda kısık sesleri duymaması normal, benim 8 yaşında oğlum da sağ kulak total (hiç duymuyor), sol kulak ise %50 civarında duyuyordu. Sol kulakta da işitme kaybı da ilerledi ve işitme cihazından verim alamamaya başladı Ankara Hacettepe hastanesinde koklear implant kararı verildi maalesef bu ameliyatın geri dönüşü yok bizde ilk başlarda çok kararsız kaldık başka bir hastanede görev yapmış profesör doktora gösterdik o da gerekli olduğunu söyledi. Sağ kulağa (hiç duymayan kulağına) uygulandı 7 aydır sağ kulakta koklear implant kullanıcısıyız sol kulakta işitme cihazı kullanıyoruz şimdiden çok memnunuz derslerine çok etkisi oldu gün geçtikçe daha iyiye gidiyoruz. Ama gürültülü ortamlarda işitme cihazında olduğu gibi koklear implant ile de sesleri tam ayırt edemiyor. Umarım zamanla gürültülü ortamlardaki seslere de alışır. İyi araştırıp doğru karar verin, dediğim gibi bu ameliyatın geri dönüşü yok. Allah şifa versin...

Üye
    16Caner16 Avatarı

Gerçek Adı
    Caner
    Son Giriş
    16.10-2017
    Saat
    10:52
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba sizi anlıyorum kafanız oldukça karışıktır, bende doğma 90 95db işitme engelliyim, kulak arkası cihaz kullanıyorum, vaktiniz var ise Eskişehir Anadolu üniversitesinin içinde giriş kapısının hemen yanında içem diye bir yer var birde oraya danışın derim.90 yılından beri ailemin ve içem'in yardımları ve destekleri sayesinde bugün normal insanlar gibi konuşabiliyor duyabiliyorum bilginize

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12