Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 30 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Kerim33 Avatarı

Gerçek Adı
    Abdullah
    Son Giriş
    16.07-2016
    Saat
    23:45
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Değerli Arkadaşlar: 55 yaşındayım yılarca kulak içi cihaz kulandım .en sonunda bir ay önce KEMİK YOLU İLETİM amaliyatı oldum,amaliyatan bir ay sonra cihazı yanı (PONTO) işlemciyi Dün taktı ve kulanmaya başladım.Ancak bu sistem çok farklı sesi duyuyorum kadın erkek veya arac sesini fark ediyorum.Fakat lafı anlamıyorum.ODYOCU UZMANI bu duruma yavaş yavaş alışacan zamanla kelime anlıyacan buda bır ay sürer dedi.Merak etim benım durumumdakiler bırıyle karşılaşmadım.tekrar tecrübesi olanların bilgisine danışıyorum.Bu böylemi oliyor ?

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

amelıyatınızı olmus ıslemcınızı takmıssınız hayırlı olsun kerım
    bu yenı cıhazınıza guvenmenız uzmanınızın dedıklerıne ınanmanız moralınızı yuksek tutmanız lazım
    hayal kırıklılıgıyle bır yere varamazsınız. kolay degıl ama kendınızı motıve etmelısınız. yenı cıhazınızla nelerı anladıgınızı kaydederek. artılarını gormeye calısmalısınız bu durumda
    ısıtme kaybında zaten ne kullanırsakta oyledır. saglam duyanlar kadar duymayacagız, buna hepsı ısıtme cıhazıda orta kulak ımmlantlarıda koklear ımplantta dahıl
    az bır duzelme bıle emeklerınızın cektıgınız ezıyetlerın artıları dıye kabul etmelısınız

Üye
    muhendis3232 Avatarı

Son Giriş
    09.03-2017
    Saat
    13:01
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba hocam zamanla bencede anlarsınız cihazı yakıyoruz 1-2 saat anlamıyorsun ama sonra alıışıyor anlamaya başlıyorsun sanırım buda böyle birsey merak ettiğim bi konu var bu cihazı takmanın maliyeti nedir? herkese oluyormu bende cihaza alışamadım bundan taktırsammı şartları nedir. bu sadece kafatasına mı monte ediliyor yoksa içeriye kadar giriyormu?

Üye
    Kerim33 Avatarı

Gerçek Adı
    Abdullah
    Son Giriş
    16.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

o kadar okuyorum kendi durumumda olan bırıni okumadım.Ben KOklear İmplan amaliyatı olmadım.Kemik tipiişitme kaybı amaliyatı oldum PONTO taktılar.
    şu an kulanıyorum.Sesleri duyabiliyorum hatta sesleri ayırt edebılıyorum.Kadın;erkek Arac su sesi. fark ediyorum Ancak Lafı anlamıyorum.Odyoluk uzmanı ilk başta normaldır zamanla lafı anlşıyacan.bır ay gibi bir süre gerekır.Aceba Kokler İmplent amalıyatoylA CIHAZ<I KULANAN BÖYLEMİ OLİYOR.1-2 y sonrA Lafı anlıytorlar?? bilgisi tecrübesi olan varsa lütfen yazsınlaR.

Üye
    odyometrist Avatarı

Son Giriş
    13.09-2017
    Saat
    14:01
    Yaşadığı Yer
    s
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Abdullah Bey kaç senedir işitme kaybınız var ve bu sürede işitme cihazı kullandınız mı hiç? Konuşmanızın ne durumda olduğu ve test sonuçlarınız hakkında da bilgi verebilirmisiniz.

Üye
    muhendis3232 Avatarı

Son Giriş
    09.03-2017
    Saat
    13:01
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

odyometrist;

merhaba merak ettiğim bi konu var bu cihazı takmanın maliyeti nedir? herkese oluyormu bende cihaza alışamadım bundan taktırsammı şartları nedir. bu sadece kafatasına mı monte ediliyor yoksa içeriye kadar giriyormu?

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

kulak ıcı kullanmıssınız yıllarca buna gore ısıtmenın ne oldugunuş ısıtme cıhazının ne kadar ve nasıl fayda sagladını bılıyorsunuz.
    bıde amelıyattan once sıze bunu denıyorlar, kemık yollu ımplantların amelıyat oncesı deneme ımkanı var. koklear ımplantta oyle bır secenek yoktur kı anket yapıyo gıbı kemık yolluyla koklear ımplantı karsılastıramazsınız.
    denemede ıkna olmadıysenız bunu sız taktırmazdınız
    artık taktırıp amelıyatınızı gonulle yaptırdıgınıza gore sabırla odyologunuzu dınlıyceksınız. maharetını ayarlama bılgısını goreceksınız

Üye
    odyometrist Avatarı

Son Giriş
    13.09-2017
    Saat
    14:01
    Yaşadığı Yer
    s
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mühendis hangi hastaya hangi cihaz uygun buna öncelikle karar vermek lazım. Herkese yapılamıyor ne yazıkki. Ponto iletim ve miks tip işitme kaybı olan birde tek taraflı S/N işitme kaybı olan hastalara uygulanabiliyor bildiğim kadarıyla. iyi bir odyolog aracılığıyla taktırıp taktıramayacağına karar verebilirsin. Sonuçlarını gönderebilirsen belki bir fikir verebiliriz.

Üye
    Kerim33 Avatarı

Gerçek Adı
    Abdullah
    Son Giriş
    16.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar Tşkr.ler Yorumunuz için.SN.Odyomedrist bilgi,lerim özelikle size ve tecrübesi olanlara arzdır: 55 yaşındayım 18 yıldır evela kanal içi cıhaz kulandım yılar sonra kulak arkası hatta en güçlüsü analog cep tipide kulandım.Sol Kulağım tamamıyla kapalı zaten iş görmiyor,sonunda bu cihazlarla laf anlamaz duruma geldim, şu an Sağ kulağım hava yolu 110 db.kemik yolu 60 db.en son Uzman Dr. Kemik yolu iletişim impleantla PONTO yu uygun görüp taktılar.15 gün oldu kulanılalı bu gün odyometristime kontrole gitim.yine her yöntemle kulağımın odyusunu ses seviyesini ölçtüler.Bana şunu söyledikler Zarın ve kemıkçiklerin artık işlev görmiyor sonra gelen yani lafı anlıyan Salyangozda % 50 si çalışıyor.bu pontoyla geri kaln % 50 ilave ederek ancak bu kadar olabılıyor.Fakat umutsıuz olma zaman içerisinde belki düzelip laFI ANLARSIN ,şAYET bir müdet sonra Düzelmesen memnun kalmasan bu sefer KOKLEAR İMPLEANT şartır.ancak kulağın bu durumuna bu ses seviyesine SGK KOklear İmplanta ödeme yapmaz dediler bana.Tabi üzüldüm.moralım bozuldu.UNUN İÇİNM BİLGİ TECRÜBE VE REHBERE İHTİYACIM VAR.tŞKR.LER

DEĞERLİ şUHUFE :Arkadaşım. evet dr. beni odyoya cihazcıy6a gönderdi denemek için kafamın ceşştli yerlerinden denerken ses duyuyordum hatta sesleride fark ediyordum yalnız lafı anlamıyordum bunuda Odyocu yani cihazcıya söyledim.Cihazcı yanı odyucu tamam dedi sen bununla duyarsın lafıda anlarsın.undan sonra amalıyata karar verdım.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

konusmayı anlamıyorum dıyınce ıste sıze genede takmıslar ıkna ederek
    banada koklear ımplantı duyanlar gıbı duyacan dedılerdı. bıde telefonla konusmaya oluyordum hevesten sende telefonla bıle konusup anlıyacan demıstı doktor
    taktık baktık 7 yıl kullandık hıcbısey anlamadım telefondan. duyanlar kadar zaten olmuyo gene dudak okuyarak anladım sonrada cıktı ıste aldırdık artık basbelası
    seslerı duydugunuza sevının napcaksınız. moralınızı bozmamaya bakın. belkıde zamanen anlasılıyordur ya ben koklearla 7 yılda bu kadar anladım olmadı
    sımdı kor kulak bıtanesı ehh ses duyuyorum dudak okuyorum . bunu sızde denemek dudaklara dıkkat ederek anlamaya calısmak ıste3rsenız yapabılırsınız.

Üye
    Kerim33 Avatarı

Gerçek Adı
    Abdullah
    Son Giriş
    16.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tşkr. Suhufuke Siz yılardan bahs ediyorsunuz.durumunuz farklı sanırım.Ben normal Kulak arkası ŞU AN taksam yine duyar azda olsa lafı anlarım.Maksadım Sesleri Sözleri Net bi şekılde analamak.Durumumu kime sormuşsam 1 ay bilemedim 2-3 ayda Net olarak sözleri anlarsın.zamanla düzelirsin dediler.Amacım Kemi,ğe takılan bi r cihazın en hızlı şekılde konuşmayı anlaması için hangi yöntemler eğitimler kulandığı ve ne kadar süre içerisinde lafı net anladığıydı ? Bunu tecrübesi olanlardan öğrenmnek istedim.Odyometrist arkadaşın görüşleride merAK EDİYORUM.VE BEKLİYORUM.

Yoksa sizin düşündüğünüz gibi amalıyatn önce ilk cıhaz denerken Seslerden ziyade Lafıda anlasaydım zaten İmplanta gerek kalkmazdı ) 2.5 milyarlık gözlük tipi alıp takardım.iyi akşamlar

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

ısıtme cıhazımızdan memnun olmadıgımızdakı klasık masallara hoş gelmıssın o zaman kerım. dua et eskı cıhazına donebılecek ısıtmen duruyor.koklear ımplanta heves edıyosun ama bıl bak bu denenmıyor anlattıkları masallara ınanıp ısıtme kırıntın kalacak dedıkte kaf dagı masalını alaını bıyonmu

Üye
    Kerim33 Avatarı

Gerçek Adı
    Abdullah
    Son Giriş
    16.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sanırım evet eski durumuma yani kanal içi veya kulak arkası durumuma döner.Çünkü 2.5 ay önce iç kulağı amaliyat eden Dr.Dediki eskisinden daha iyi duyacaksın ama bıraz zaman ve sabırlı olman lazım.bir bucuk ay önce cihazı kulandım duymam çok iyidi ancak lafı anlamıyordum Undan sonra Kemik yolu İmplanta karar verdim.15 gündür bunu kulanıyorum yine tüm sesleri tanıyarak duyuyorum ama lafı tam olarak anlamıyorum.fakat gelişme var Onların dediği gibi bır bır bucuk ay sonra durumun netleşir.bizde umutlayarak bekliyoruz.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

umudunu kesme sabırr.belkı ıyı anlarsın konusmaları dıycem konusma anlamak daha cok sınırlerle ılgılı.sınırler sakatsa konsma anlasılmıyor. sesler ooooof oyle bı duyuluyorkı fazla bıle gelıyor ısıtme cıhazında
    sebat etmek en ıyısı. koklear ımplantı sgk odemıyecek dıye hıc dusunme kolay
    o gıttıgın doktora hastaneye gıtmezsın. koklear ımplant fırmasına gıdersın onlar oyle guzel senın desıbellerle oynayıp odyo kagıdı duzenleyecek doktor hastane bulurlarkı sasarsın hıııc merak etme
    ıs butun ısıtmen gıder koklear taktırınca seslerı duyarsın ama teneke gıcırtısı. o zaman anlamak zorundasın. cunku butun ısıtmen gıtmıstır

Üye
    Kerim33 Avatarı

Gerçek Adı
    Abdullah
    Son Giriş
    16.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Odyomedrist :hocam 25 yıldır işitme kaybım var 10 yıl kanal içi 10 yılda kulak arkası kulandım.yaşım 50 en son lafı anlamaz duruma geldim.sol kulak amaliyatla kapanmış zaten sağ kulak hava yolu 110 db. Kemik yolu 60 db. Ve dr
    kemik yolu iletişim ( ponto ) cihazı uygun gördü amalıyatan bır ay sonra kulanmaya başladım yaklaşık 27 gün oldu.tüm sesleri duyuyorum ayırt edebılıyorum yalnız lafı anlamakta zorlanıyorum.bılgısayar ayarı hala ilk ayardadır,laf anlama eğitimimi tv.rd.yo dinliyerek bazen sesli kıtap okuyarak alıştırıyorum.dr.ve odyo uzamanı zamanla ve sabırla düzelirsin ve 1-2 ay sürer dedi.öneriniz düşünceniz nedir doğrusu merakla bekliyorum.veya bılgısı tecrubesi olan varsa yazarsa sevinirim.sevgilerimlşe.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon