Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 30 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ceremicem Avatarı

Gerçek Adı
    Betül
    Son Giriş
    17.12-2015
    Saat
    11:27
    Yaşadığı Yer
    MARMARİS
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Kerim33;

Merhaba , henüz işlemci yeni takılmış, elbetteki zamanla alışacağınız bir durum var ancak unutmayın , işlemcinize yapılan program ayarı , diğer işitme cihazları gibi. Ve bu durum için kısa bir süre bekleyin, 15 gün kadar sonra gidip ponto nun ayarlarını yaptırın lütfen.. Daha iyi anlayabilmeniz için , günlük yaşantıda rastladığınız sıkıntıları bir yere not edin ( unutmamak için ) gittiğinizde bunların çözümünü bulacaksınız.. geçmiş olsun ) sevgiler..

Üye
    Kerim33 Avatarı

Gerçek Adı
    Abdullah
    Son Giriş
    16.07-2016
    Saat
    23:45
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar.50 yaşındayım yılarca kulak içi kulak arkası cihazları kulandım.en sonunda sesleri iyi duyduğum halde lafları anlamaz oldum.PR.DR.bana İletişim tipi (Kemik Yolu iletim) için PONTO cihazı taktırdı yaklaşık 40 gündür kulanıyorum.her tür sesi ayırt edebiliyorum ancak lafı anlamakta zorlanıyoyorum.Aynı zamandada Bazen Aynı tarafta yani aynı Kulakta ;İşitme cihazı da kulanıyorum her iki cihazı kulandığımda daha fazla yükek ses duyoyorum ve lafı bıraz daha iyi anlıyorum.Ancak endişem şudurki ilerde ikisiden biri kulandığımda işitmemin bozulması veya lafı anlamaması korkusunu taşıyorum.Bu konuda uzman olan tecrübei olan Arkadaşların görüşlerine bilgilerine ihtiyacım var.yazarlarsa sevınırım.Sevgiyle.

Üye
    odyometrist Avatarı

Son Giriş
    13.09-2017
    Saat
    14:01
    Yaşadığı Yer
    s
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kerim Bey Söylediğiniz eşikler çok ileri derece. Kemik yolunuz hava yoluna göre daha iyi durumda bence doğru karar vermişler size yapılabilecek en iyi şeyi yapmışlar. Sesi duyabilmeniz başarılı bence. Anlamaya gelince bunun için çabalamanız gerekiyor. Bazı kişilerde bu süre daha uzayabilir. Biraz daha sabır göstermelisiniz. Gözlerinizi ve algınızıda işin içine katarsanız kelimeleri daha rahat anlayabilirsiniz benim düşünceme göre. Geç kaldığım için kusura bakamayın.

Üye
    Kerim33 Avatarı

Gerçek Adı
    Abdullah
    Son Giriş
    16.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tşkr Ederim Hocam Aynen dediğin gibi oldu ve değin gibi işitmem gelişiyor.Bu cihazı takılalı tam 70 gün oldu.evela sesleri duymayı öğrendim.sonra sesleri kadın erkek cocuk cam su araba sesleri ayırt edebıldım daha sonra bu konuşmaları kelimeleri yani lafı 5 kelimelkik bır cümlede 2 siini anladım.sonraları 3 kelimesini anladım.şu an cümlenin tüm kelimeleri anlamaya calışıyorum.dikatlıce dinilityerek yuzune diline bakarak ama en önemlisi TV. sohbetlerini bol bol dinliyorum.en önemlisi her gün kitap okurum ama sesli kendi kendime ) yavaş yavşda olsa ağırda olsa lafları anlamaya başlıyorum.Pr.Dr. 4-6 ay içinde normale dönersin demi,şti daha 2 ayı oldu, daha 2-4 ay hakım var Tekrar tşkr ederim ilginize.sağolun.

Şunuda sorayım Değerli Hocam: Güçlü bir cep tipi işitme cihazım var Unuda ponto cihazla aynı anda kulandığım zaman ses cok daha fazla kulağa geliyor hata dahada lafları iyi anlıyorum.Uzman odyolug olarak faydasımı olur zararımı ?

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    170

gokten 3 elma dusmus biz cikalim kerevetine televizyon sohbetlerini bie dinleyebiliyorsan kim tutar seni kutluyorum oticon

Üye
    abutuns Avatarı

Son Giriş
    15.12-2015
    Saat
    16:41
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

işitmek için dişe implant yapılıyormuş. dişten duyuyormuşsun. öyle bir sistem varmı.?
    (hayal dünyam)

Üye
    Kerim33 Avatarı

Gerçek Adı
    Abdullah
    Son Giriş
    16.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu dişe takılacak sistem şu an kulak üstü kafama takılıdır kulak sinirlere tıtreşim gönderiyor.Bu parca küçülecek buyuk arka diş yerine monta edilecek.kemik yoluyla kulak sinire bu yöntemle sağlanacaktır.Türkiyede bu uygulamanın başladığını duymamışım Avrupada.üzeriner calışıyorlar deney yapıyorlar.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    170

senin PONTO kemik iletimli cihazinla soundbite cihazini kiyasliyamaszin kerim 12 000 frekan araliginda isitme sagliyan muthis bir cihazmis artisi senin gibi bicak altina yatilmayacak kulak dogranmayacak bu cihazda sen kaderine yan bu cihaz senin cihazini 100 kere satin alir
    ayrica cihaz kullanimda deneme yapiliyor diye soylemen yanlis
    tabiiki parrraaa ozel dise gecirilen kalipla kullanilacak istediginiz zamanda cikarabileceksiniz istediginiz zamanda baska isitme cihazina donebileceksiniz
    ayrica sesnki bere filan giyince otuyodur bu otmeyecek abulmentini iyi bakmazsan kafanda yara cikacak ama soundbitede boyle risk yok

Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:19
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    68
    Verilen Beğeniler
    0

Kerim33, sen shukufe'ye aldırma. Kemik yolu cihazların en iyisi bile işitmeyi, en fazla kemik yolu eşiklerinin olduğu seviyeye kadar yükseltir. Senin cihazın en güçlülerden biri. Doğru, abutmenti temiz tutman gerekiyor. Ama dişe yerleştirilen sistemlerin de pek çok zorluğu vardır muhakkak. Sen de istersen cihazını abutmentten çıkartıp, baş bandı veya taçla kullanabilirsin. Doktorun da iyi, cihazın da iyi, odyoloğun da iyi. Aldırma shukufe'ye!..

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    170

Mehbet bey dogru diyo sen aldirma shukufeye o cihazdan memnun olmadiginda gidecek bir kapin daha var.koklear implant yaptirirsin en kotu ihtimal.
    ameliyat dedinmi done dolasa kulaktan bosa ameliyat olan ben nefret ediyorum kulak ameliyatlarindan kerim.oticon chiliye sevinip unutmaya calisiyorum ameliyatlari ama
    ileride bu soundbiteler bizim ulkemizede gelecek ben gibiler kullanmasada duymayanlar kullanacak buna seviniyorum. biz faydalanamasakta duymayan insanlar icin ne guzel seyler cikacakartik herkes duyacak.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    170

Hastalar Tek Taraflı Sağırlık için soundbite ™ İşitme Sisteminin faydaları hakkında ne söyleyeceklerini dinleyin.

patient stories 6 - Kemik Yolu İpleant sonrası konuşmaları anlama sorunu..?Sarah - Doğum yana tek taraflı işitme kaybı

"Benim işitme kaybı ben doğdum beri var oldu. Benim için bir sır, ama benim işitme kaybı sağ kulakta yaklaşık% 85 sağır duruyor niye. Bilmiyorum. Herhangi diğer işitme cihazlarını kullanılan değildi Bu noktaya kadar.
    Ben New York'a gittim ve benim yüksek lisans yapmaya başladı, katlanılabilir olmuştu tüm küçük şeyler, büyük bir anlaşma oldu. Eğer bir öğrenci ne söylediğini duyamıyorum zaman öğrenci öğretmek zor. Bu sadece bir kulakta duyabiliyorum zaman etkili bir gösteri yönetmek sahneye zor.
    Sen hiç soundbite görebilirsiniz. Ah, o kadar büyülü. Bu çok daha kolay sokakta insanlar ile konuşmak, bir restorana gitmek, sinemaya gitmek gibi şeyler yapmak için yapar. Bu o küçük can sıkma kurtulur.
    Benim için önemli bir pro içeri olduğunda işitme cihaz ne kadar düşük profilli
    Bir başka önemli pro ameliyat olması kalmamasıdır. Eğer var olan tüm ağız için bir kalıp.
    Bir başka önemli pro içinde ve dışında almak ne kadar kolaydır. Sadece koyarak ya da bir hizmetkar yaptırmayı gibi. Bunu yapmak gerçekten çok kolay ve basit.
    Soundbite sizin için doğru olup olmayacağı hakkında odyolog konuşun. Kesinlikle bana yardım etti. "
    button watch video - Kemik Yolu İpleant sonrası konuşmaları anlama sorunu..?

patient stories 5 - Kemik Yolu İpleant sonrası konuşmaları anlama sorunu..?Debra - Akustik Nörom Hasta

"Tek Taraflı Sağırlık ile yaşamak beklemeyin sorunlar bir sürü sunuyor. Bunu ben kadar diğer insanlara konuşma değildi bulundu. Ölçüde benim yaşam etkiledi hissediyorum.
    Soundbite iyi için hayatımı değiştirdi.
    Soundbite ile bakmak için öylesine estetik güzel, insanlar bile ben onu giyiyorum söyleyemem ve ben bu birçok insan için büyük, büyük bir sorun olduğunu düşünüyorum. Onlar yaşlanma sözlerine ekledi bakmak istemiyorum.
    Ben bunu denemek ve sizin hayatınızda ne yapabilir bir fark görmek için kendilerine borçluyuz insanlar söylerdim. "

patient stories 3 - Kemik Yolu İpleant sonrası konuşmaları anlama sorunu..?Jim - Akustik Nörom Hasta

"Akla gelen soundbite tanımlayan ilk kelimeler, çok kaliteli, şaşırtıcı ve bir yaşam değiştirici bulunuyor. Sadece üzerinde soundbite olmadan evi terk düşünmek olmaz.
    Bu gerçekten oldukça basit. Soundbite uydurma kesinlikle ameliyat için giderek daha çok kolay oldu ... gerçekten çok basit oldu.
    Soundbite arkasında yenilik ve fikirler devrimci ve çok özgün - onlar benim için neredeyse ilham verici. Onlar gerçekten yaşayan halkları değişecek burada kapıları ve teknolojileri açtın gibi hissediyorum. "

patient stories 4 - Kemik Yolu İpleant sonrası konuşmaları anlama sorunu..?Nancy - Kranyotomi Hasta

"Ben bu soundbite cihaz var ve henüz başka bir cerrahi ile gitmek zorunda böyle kolaylıkla kullanmak ve değil muktedir edebilmek için çok, çok şanslı hissettim.
    Kullanımı kolay, kolay alışmak için: Ben soundbite düşünüyordum zaman aklıma gelen ilk kelimekolaydır.
    Soundbite giyerek hasat edilecek yararı büyük olan - bir film / televizyon / radyo-herkesin hayatının sesleri katkıda duymak, etrafınızdaki sesleri, aile üyeleri duymak. Soundbite hakkında en iyi şey, ben duyabiliyorum. "

patient stories 1 - Kemik Yolu İpleant sonrası konuşmaları anlama sorunu..?Gloria - Akustik Nörom Hasta

"Soundbite şaşırtıcı. Benim doğal işitme kurtarmak ediyorum. Ben daha güvenli hissediyorum."

Üye
    DİLEKREM Avatarı

Gerçek Adı
    Huzeyfe
    Son Giriş
    24.11-2016
    Saat
    16:58
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

slm kerım abı 50 yasındasınız yazdıklarınızın hepsını okumadım ama yıne bır sorum olacak kulak içi cıhazdan nasıl olduda implata karar verdınız kulak içi kulalnan bırının kulak arkası guclu model bır cıhazla ıhtıyacınızı karsılayamadınız mı ımplat ıle neden duyunuzun tamamını verdınız ki ?

Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    68
    Verilen Beğeniler
    0

Dişe takılan kemik yolu işitme implantı (SoundBite) iki grup hastada kullanılabiliyor:
    1- Kemik yolu eşik ortalaması 25 dB veya daha iyi olan her iki kulağında da iletim tipi işitme kaybı olanlar;
    2- Tek taraflı ileri/çok ileri derece işitme kaybı olup, diğer kulağı normal duyanlar.
    Hastanın diş yapısı (takma diş kullanması, azı dişlerini çektirmiş olması vb) cihazın uygulanmasını engelleyebiliyor.
    ................
    Kerim33,
    İşitme kaybın bu kriterlere uymadığı için zaten SoundBite'ı kullanamazdın. Kullansaydın da cihazın sana hiç bir yararı olmayacaktı.
    Konu Mehmet Akşit tarafından değiştirilmiştir (04.08-2014 Saat 08:15 ). Gerekçe: düzeltme

Üye
    Kerim33 Avatarı

Gerçek Adı
    Abdullah
    Son Giriş
    16.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hocam daha önce cok yazdım bu Kemik iletişim tipi Ponto cihaz kulanma olayımı.6 ay oldu hala net lafı anlamıyorum.ama ağırda olsa iyileşme var.bazen Koklearaı geçmeyi düşünüyorum.
    Son odyolog testim.Sol Kulak Hava yolu 110 db,Kemık yolu 60 db./ Sağ kulak Hava yolu 100 db.kemık yolu 55 db.dediler.Yine ayrıntıyla bana derdılerkı.Zar ve Kemıkcık işlevsiz Sinirler yanı salyangozda yarım çalışmaktadır.Sizce Koklear İmpland beni memnun edermı.Takarsam ne kadar sürede lafı anlarım.yaşım 50.30 yıldır bu derdi cekıyorum.

Ayrıca Kemık tipi ile kökler arasında nefark var.( Kemık tipi kemık yoluyla sinire yanı salyangoza tıtreşim gönderdığını anlatılar ama Koklearı bılmıyorum ) ? yardımcı olursanız sevınırım.

Hocam bu yazını yenı okudum.Sizin daha önce cevaben bana yazdığın şu parantez içindeki yazıyı tam anlamadım (Kemik yolu cihazların en iyisi bile işitmeyi, en fazla kemik yolu eşiklerinin olduğu seviyeye kadar yükseltir) gercı ayda bır Odyoluğa Cabber beye gidiyorum.ayar için ama ses hep düşük yanı sessler kulağıma iyi gelmiyor.bunuda hep söyliyorum.odyoloğuma.

Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    68
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Abdullah,
    Kullandığın cihaz, 100 dB'lik işitme kaybını kemik yolu eşiklerine, yani 60 dB'e getiriyor. Yani cihazı kullandığında 60 dB işitme kaybın varmış gibi oluyor. "Kemik yolu işitme cihazları işitmeyi en fazla kemik yolu eşiklerine kadar yükseltir" demek, işte budur. Bu yüzden sesleri istediğin kadar iyi duyamıyorsun.
    Koklear implanta geçme meselesini doktorunla konuşman gerekiyor. Kolay bir karar değil!

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12