Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 27 mesajın 16-27 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    rmz_akcay Avatarı

Son Giriş
    16.02-2016
    Saat
    08:54
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @nuran

Maalesef çocuk sesleri ayrıt edemez oldu. Sağ kulak tamamen duymadığı için doktor sağ kulağa takarız sol kulağa dokunmayız diyorlar. Bizim için çok zor bir durum ama çocuğun geleceği için başka seçenek yok gibi çok kararsız kaldık. Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.

Üye
    nuran Avatarı

Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    22:04
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

madem ki mecbursunuz kulak arkası cihazdan verim alamıyor musunuz hiç?

Üye
    mehmet onalan Avatarı

Son Giriş
    19.01-2016
    Saat
    09:26
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben 16 yılık koklear implant ameliyatı olan iki kez ameliyat geçirdim 14 yaşımda menejit hastalığı geçirdim 1998 de ist. çapada oldum 15 yıllık medel markasında zaman zaman dış parçaları değişrirerek kullandım tlf.da konuşam yapıp çevremde en iyi iştenlerdenim sanırım benim doğuşta olmadığı için böyleyim evt arkdaşlar hastanedeki odoyometri testleri sonucu çok önemli ayarları iyi yapılması ve eğitim görmek lazım hasta ameliyatan sonra bir sene konuşma testleri görerek iyi bir verim alır en son ameliyatım nedenide kanal daralması ameliyatı olmam için emar çekmem lazımdı emar çekince cihazım bozuldu 31 temmuz2014de en son ameliayatımı kocaeli üniversitesinde yaptım çok iyi duyuyorum opus2 kullanıyorum burda faydalı olsun diye yazmaya karar verdim saygılarımla mecbur kalmadıkça emar çeilmememesi lazım en son çare 1.5 toleras cihazla çekilebilir

Üye
    mehmet onalan Avatarı

Son Giriş
    19.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba evet ben 14 yaşımda menenjit sonucu sağır oldum medel markası iki kez ameliyat oldum birinci 16 yıl kullandım ve emar çekilince bozuldu sanato100 takıldı eskisnde çok daha güzel duyuyorum tabi diğer cihazla duyorsanız ameliyat olmak iyi deyil risktir herşey baktıntınız hiç ses gelmiyor onay verin bence geçmiş olsun faydalı olsun diye yazdım millete...

Üye
    zeynepebru Avatarı

Son Giriş
    18.01-2016
    Saat
    13:49
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba benim kızım iki yaşında , mayıs 2015 te ameliyat oldu yaklaşık 6 7 aydır cihazı takıyoruz iç parça sonatatı 100 dış parça opus 2. Kızım seslere tepki veriyo bu bi anne ve baba için çok mutluluk verici birşey. Eğer ileride burda okuduğum bazı sorunları yaşamasak bu ameliyatı yaptığıma hiç pişman değilim hatta başkalarınada tavdiye ederim. Umarım bu ameliyatı yapan küçük çocuklar on onbeş yıl sonra sorun yaşamazlar

Üye
    Plumeria Avatarı

Gerçek Adı
    Gül
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    3

@mehmet onalan Emar implantı bozuyor mu, ondan dolayı olduğuna emin misiniz?

Doktor bana beyin sapı implantı olur dedi.
    Ben henüz ameliyata karar veremedim
    Ama bende dolu tümör var yani en çok 9ayda bir 4 tane emar çekinmem gerekiyor. (Beyin, torokal, lomber, servikal)
    Ve doktor bana implanttan sonra emar çekinemezsin demedi

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

soylemezler plumeriacigimis koklear implanti takip kulturlu, konusmayi duzgun yapan sen gibi birine beyin sapi takip; buyuk basari ornegi diye sunacaklar.
    banada hep obur kulagina koklear implant yapalim diyorlar. oysa ayni doktor 6 ayda bir emar cekinip takip dedi koklear implant takilmasi yuzunden kazandigim kolestotama icin
    bizlere takildigi zamanlarda hepten emar cekinmek yasak tii
    simdi yeni versiyonu diye kakalananlarda bilem en dusuk olaniyle cekilebilirmisdeee. senin onca aci, kalinti isitmenin kaybi,ameliyat masalarinda surunmen onlarin derdi degildir

Üye
    mehmet onalan Avatarı

Son Giriş
    19.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkdaşlar cevaptan biraz geç kaldım bana göre emar koklear imalat sistemini bozar 1.5 sanaslık bir cihaz önermekte cihaz yeri iyi bandaj yaptıktan sonra koklear impalat firmasi oda firmanın haberi nezdinde olacak 3 senaslık cihazlarda sakın olasınızki çekmeyesiniz emar flan ölüme gidebilirsiniz çok tehlikeli ben ilk ameliyatim 1998 de olmuştum 16 sene iç kulağımdaki cihaz bozulmadı taki emar çekene kadar ondan sonra bozulmuştu hemende bozulmadı 3 ay sonrasında yani bozuldu hayırlı gunler arkadaşlar sorunuzu yazın cevaplayalım

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

emar, ronntgen cekerken koklear implant yuzunden olum oldugu bence yanlistir.
    bi zamanlar gazetede okumustum.polisin biri cocugu emara girdiginde cocuguyla ilgilenmek durumunda kalmis. silahi sak diye emar makinesine yapismismis.
    bide koklear implantin kulak arkasindaki miknatisi kayiyormus. o kayinca haliyle elektrodlarda kayar. bence sizin implantin 3 ay sonra bozulmasi birazicik muamma

Üye
    nuran Avatarı

Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

özetle implant varsa uzak durun emar dan olmadı mecbursunuz farklı bi kaç doktora danışın iyice....
    benim eşimde bozar diyor

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

emar cekilmeden omur olurmu nuran, helede simdiki zamanda sipsak muayene eden doktorlar varkenherbi hastalikta teskis icin ya emar, ya rontgen, ya ultrason diyo doktorlar.

Üye
    nuran Avatarı

Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    emar zararlı ise sonunda ölüm olmadığı sürece uzak durulacak şukufe başka da bi yolu yok....
    emar olmadan konacak teşhis artık ne şikayet varsa......
    hem eskiden emar mı vardı.....

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12