Sayfa 6 / 20 İlkİlk ... 234567891016 ... SonSon
Toplam 294 mesajın 76-90 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    hayir hayir o kadar konusan kelime soyleyebilen ikibucuk yasinda cocuk velevkiu bide oglan oglan cocuklar daha gec konusur kizlardan bilimsel olarak
    siz rahat olunn
    doktorlar cok sever koklear implant ameliyati yapmasini
    siz bir an once cihaz alin bakalim daha dusunursunuiz sonra
    hemen kosmayin implanta
    zaman verin oglunuza

Üye
    pronet Avatarı

Son Giriş
    21.02-2017
    Saat
    12:29
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Gülüyorum. İşitme engellilik alanında yıllarını vermiş odyologların, doktorların söylediği bir tavsiye varken internetteki biri "pollyannacılık" yaparak illa da kulak arkası işitme cihazı diyor...

Sevgi hanım, konuştuğunuz kişi "objektif" biri değil. Arkadaşta ender görülen bir vaka olmuş. Ve implantını çıkarmak zorunda kalmış. Bunları kendisi bu sitede başka bir başlıkta anlattı. Bundan dolayı olur - olmaz her yerde implant karşıtı yazılar yazıyor. kulak arkasına yönlendirmeye çalışıyor.

Dijital işitme cihazıyla elbette ses duyulacak. Burada önemli olan çok ileri derecede ve işitme kaybı sensouneural ise o işitme cihazı bir süre sonra fayda etmeyecek. Doğrudur salyangozdaki tüycükler vardır işte onlar hasar gördüğü için çalışmaz. İmplantın iç parçasının ince uzun kablosu işte tam da salyangozun içinde kıvrılarak bu tüylerin yerini alır ve bu kablonun üzerindeki "elektrotlar" işitme görevini görür.

Doktorların, odyologların "koklear implant" önermesine karşın mesajlarınızdan içinizin rahat olmadığı çok belli. Çünkü "annesiniz". ve çocuğunuz için tereddütte kalıyor ve kaygılanıyorsunuz. en sağlıklı çözümü istiyorsunuz. en doğru kararı vermek istiyorsunuz. bunlar çok normal. bence sizin çocuğunuz gibi çocuklarına implant taktırmış "bilinçli annelerle" konuşmanız lazım. tanıdığım annelerle iletişime geçmenizi sağlayabilirim. implantlı çocukların anneleriyle konuşmanız, onlara kafanızdaki tüm soruları sormanız en azından kaygılarınızı azaltır.

"doktorlar cok sever koklear implant ameliyati yapmasini " demiş arkadaş.

size birşey diyeyim mi? bir çocuğa "implant" gerektiği halde para kazanmak için bunu söylemeyip işitme cihazı satan, satmaya çalışan odyometristler bile var. yıllardır kulak arkası kullanan biriyim ve sadece bir odyometrist bana "sana aslında implant gerekir" dedi. Yorum sizin.

Annelerle konuşmak için bana bir mesaj atmanız yeter.

Selamlar

Üye
    sevgi_haktan Avatarı

Gerçek Adı
    sevgi deşat
    Son Giriş
    09.07-2011
    Saat
    11:25
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkür ederim ama herkes farklı bişiy söylüyor anladığınız gibi bizimde kafamız karışıyor...bugün doktorumuz bize kemik ve havada işitme yok dedi ince sesleri duyabilir evet korna sesi gibi mesela ama cihazla ble diğerlerini duymayacak amacımız kulak tembelliği olmasın ve implanta alışması için kulaklık takıcaz implant için beklemeye başlıycaz dedi

Üye
    pronet Avatarı

Son Giriş
    21.02-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgi hanım doğrudur. İmplant öncesi kulak arkası cihaz veriliyor. Kulağın tembelleşmemesi sesleri unutmaması gerekiyor. Her geçen saniye bile çok değerli. Keşke aptallık etmeseydim de ortaokulda ve lisede cihaz taksaydım. "farklı göründüğüme" alay ettikleri için takmamıştım o zamanlar.

Üye
    sevgi_haktan Avatarı

Gerçek Adı
    sevgi deşat
    Son Giriş
    09.07-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Üye
    pronet Avatarı

Son Giriş
    21.02-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

bu markayı hiç duymadım. ancak ben yıllardır kulak arkası olarak oticon kullanıyorum. oticondan önce widex ve hansaton kullanıyordum.

Üye
    sevgi_haktan Avatarı

Gerçek Adı
    sevgi deşat
    Son Giriş
    09.07-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Doktorumuzada sorduk bu cihazı ama kötü de demedi övmedide.
    Özellikle tavsiye edebileceğiniz bişey varmı ? Birde pek pahalı bişey almak istemiyoruz sonuçta implant sonrası bu cihaz kullanılmayacak herhalde

Üye
    pronet Avatarı

Son Giriş
    21.02-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

sevgi hanım,cihaz satın almışsınız. implant sonrası bu cihaz atıl hale gelecek kullanılmayacak. (atıl hale gelecek bu cihazını da ihtiyacı olan birine bağışlayın. cihazları toplayıp ihtiyaç sahibine veren işitme engelliler dernekleri var) tüm bunlardan dolayı herhangi tavsiyeye gerek yok. bekleme sürecini iyi değerlendirin. rehabilitasyon merkezlerini araştırın. sizin gibi olan annelerle konuşun.

Üye
    sevgi_haktan Avatarı

Gerçek Adı
    sevgi deşat
    Son Giriş
    09.07-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim. İyi günler.

Üye
    pronet Avatarı

Son Giriş
    21.02-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

doktorların marka övmesi reklam yapması yasak. ayrıca hastane ihale ile almıyorsa implant ameliyatı öncesinde istediğiniz markayı da kendiniz seçiyorsunuz.
    implant cihazı markalarını da araştırın. yönlendirilmenize izin vermeyin. çünkü bu markalar arasında kötüsü de iyisi de var.
    İÇ PARÇA ÖMÜR BOYU KALIYOR. KULAK ARKASI GİBİ KOLAYCA MARKA DEĞİŞTİREMİYORSUNUZ.
    tabii seçtikleri markadan memnun kalmayıp başka marka için ameliyata yatanlar ve iç parçayı değiştirenler var. kulağımız yap-boz değil. en başından mutlu olacağınız karar verin.
    selamlar.

Üye
    sevgi_haktan Avatarı

Gerçek Adı
    sevgi deşat
    Son Giriş
    09.07-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Nası yani imlantta üç marka var dediler biz uygun olanı kulağa seçioruz...öğle bişey yokmu?eğer ki seçebiliosak devlet bunu karşılamıoda biz istediğimizi mi alıoruz ...ozaman neyi alıcaz bilemeyiz önerisi olan varsa yazarsa sevinirim..

Üye
    Hayatin anlamı Avatarı

Son Giriş
    13.12-2012
    Saat
    09:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar, bugün bir haber dikkatimi çekti Euro 2.400 tl yi geçmiş diye..Aklıma Mart ayında aldığım işitme cihazım geldi, 6255 euroydu ve o günkü kurla çarpıyorlardı..SGK sadece 11400 tl kabul ediyor ondanda katkı payı kesip 10800 tl geri ödeme yapıyor ya, bana düşen miktar 3000 tl ye yakındı..
    Sorun şu: Euro arttıkça bu cihazlardan alacak arkadaşların cebinden çıkacak para uçurumu büyüyor..Sağlık Uygulama Tebliğinin ne kadar yanlış kararlarla dolu olduğunu düşünmeden edemiyorum. Şu andan itibaren cihaz alacak kişilerin cebinden çıkacak para 5000 tl yi buluyor..ne yazık milletvekillerine sağlık bedava bize gelince şartlar şurtlar.. hala aklım almıyor.
    Benim düşüncem şu, (siz ne düşünüyorsunuz?) engellilere engeliyle ilgili cihaz ve hertürlü donanım, parça bedava olsun katkı payı bile ödemesin..Devlet engelliye böyle sahip çıksın, sonuçta engellere yenisini eklemenin ne anlamı var? ben işitme engelli olarak kulağımla ilgili herşeyden muaf olmalıyım (gözlükte kullanıyorum gözlüğüm için talebim yok)...gibi. bayağıda uzun oldu yazım artık yorumlarınızla devam eder..sevgiler

Üye
    umutsuz Avatarı

Son Giriş
    07.10-2015
    Saat
    09:14
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Hayatin anlamı Mesajı Gör
    Benim düşüncem şu, (siz ne düşünüyorsunuz?) engellilere engeliyle ilgili cihaz ve hertürlü donanım, parça bedava olsun katkı payı bile ödemesin..Devlet engelliye böyle sahip çıksın, sonuçta engellere yenisini eklemenin ne anlamı var? ben işitme engelli olarak kulağımla ilgili herşeyden muaf olmalıyım (gözlükte kullanıyorum gözlüğüm için talebim yok)...gibi. bayağıda uzun oldu yazım artık yorumlarınızla devam eder..sevgiler
    Senin temennin e katılamıyorum! Zira olmayacak duaya amin demeye benziyor. Biraz realiteye buyrun: Bütün bunların olabilmesi için mahkemelerde sürünmeniz gerekir

Sana şöyle böyle ödeme yaptıklarına şükretmelisin arkadaşım çünkü beni;
    - Devlet işitme engelliden saymıyor,
    - Vatandaş ise sağır muamelesi yapıyor.

ne isaya ne musaya....

Üye
    Hayatin anlamı Avatarı

Son Giriş
    13.12-2012
    Saat
    09:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

UMUTSUZ güldüm valla.. Ama fikrimizi söylemekte sakınca yok herhalde.. Anayasada herkes eşit ya sadece engelliler, gazi ve şehit aileleri ve yaşlılar ayrıcalıklı buna rağmen sayın milletvekilleri nasıl sağlıktan bedava yararlanıyorda bize gelince birsürü şart ileri sürüyorlar? Anayasaya aykırı değil mi bu? Ben tüm sağlık gideri bedava olsun demiyorum ki, şapkalarını önlerine koyup düşünsünler istiyorum tabii kavga etmekten fırsat bulurlarsa..

Üye
    dünyam Avatarı

Gerçek Adı
    Nur
    Son Giriş
    04.08-2017
    Saat
    22:43
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba yeni üye oldum işitme engelliyim 2 kulakda kulak arkası cihaz kullanıyorum. günden güne cihaz kulaklarım ağır işitmeye başladı bana daha kuvvetli hangi cihazı tavsiye ediyorsunuz?

Sayfa 6 / 20 İlkİlk ... 234567891016 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 14.09-2010, 14:36
  2. 18.08-2010, 18:24