Sayfa 5 / 20 İlkİlk 12345678915 ... SonSon
Toplam 294 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:19
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sultan ablam bak beraber yaptıralım ameliyatı Ankara'da boş zamanlarda tavla atarız...

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    170

secimin sana ne zarari olucakki aday degilsin herhalde bu kulakla iremcim
    allahtan basarili bir ameliyat iyi duymalar dilerim cesarettt
    ilker sanada iyi duymalar basarili bir ameliyat dilerim
    haaa ankaa hacettepede olucaksiniz bende size gecmis olsuna giderim
    ayni zamandada goz aydin ziyareti olur insallah ikinizede banada soylerseniz haberim olursa ikinizide sahsen tanimak isterim

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:19
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Teşekkürler ama daha biz adayız gerekli tethikleri yaptıralım ondan sonra Ameliyat olacağım..
    Haberleşiriz shufuke bende sizlerle tanışmak isterim..

Üye
    svedrif Avatarı

Son Giriş
    23.12-2013
    Saat
    23:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilker sendemi hayırlısı inşallahh benim hala çekincelerim var..shukufe arkadaşım gibiyim

Üye
    iremsu Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

skuhufe ilkeri tavlada yendığımde tesellı edersın ıyı olur gel...ilkercim sana dediğim gibi ben işlemleri göndereceğim sarp beyde 13 hazıranda yurt dışından döndüğünde gun alacağım.İster önce gidip benım gidip benım gibi işlemleri başlatır amelıyatı aynı tarıhe alırız istersen benım amelıyatım senın tetkıklerıne denk gelır,nasıl istersen kardeşim bana musaıt tarıhlerı belırt ona göre randevunu yapayım.İlker istersen bekle ben oluyum,sonuca bakalım bakarsın skuhufenin bu anti-koklear bayrağını elinden alır zehır zemberek yazıyor olurum.

ya napalım ne kaybedeceğizki....
    skuhufeye DİP not: bana bak skuhufe bu kulaklarla siyasetemı atılacaksın demişsin ya hemde böyle bır sitede döveriz kız senı...eşitlik var hayatım nıye atılmayacağız...hayat devam edıyor ...ha ha ha

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    170

bende oyle demistim iremsu annem babam kardeslerim butun akrabam hep ameliyat olmaa dediler
    yasarsam duyarak yasarim iyi olmazsam ameliyatta isitme ugruna olurum demistim kazin ayagi oyledgilmis hic ses duymadan yasamak oyle zormus ki
    ameliyattanda kimse olmuyormus
    gerci artik olmek istemiyorum duymamak zor ama
    su cinlamalar olmasa

Üye
    elnur Avatarı

Gerçek Adı
    elnur
    Son Giriş
    06.08-2011
    Saat
    16:49
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm yazılarınızı tamamiyle okuyorum bende korkumdan dr a bile gidemiyorum banada işitme cihazı küpeden farksız herkez sohbet ederken onların yüzüne bakmak çok zor acaba bir kelime anlarmıyım diye bide bana dönüp laf atacaklarda anlamayacagım diye ödüm patlıyor yaşayan bilir inaNılmazzzzzzz ZORR DUYMAMAK!!!!!!!!

Bendede var o çınlamalar gerçekten bazen çıldıracak gibi oluyorum

Üye
    sevgi_haktan Avatarı

Gerçek Adı
    sevgi deşat
    Son Giriş
    09.07-2011
    Saat
    11:25
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkese slm...oğlum 2,5 yaşında ve geçirdiği orta kulak iltihabı yüksek ateşten dolayı işitme kaybı yaşıyor..bugün bozyaka hastanesinde ileri derecede işitme kayb var implant takalım ama önce kulaklıkla sesleri tanımaya başlasın süreç uzun dediler yarın tomografi ve emar çekilecek ameliyat için..nası bi yol izlemeliiyim hiç duymıcakmı vs..bi ton ağır sorular var avucumda ve ben oğlum için hiçbirini ufalayamıorum yok edemiorum sorunları beynimi yicem...ben haktan dediğimde bakıo yüksek seste ama yada araba kornalarını duyuyor..anlamadım.doktorlar ileri derecede dediler iki kulaktada hemde.bana bi yol gösterin nolur!

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    170

sevgi hanim uzuntunuzu panik halinizi anliyorum ama ne olur ne olur biraz sakince dusunmeye calisin
    belki isitme cihazindan faydalanabilecek oglunuz simdi inan oyle guzel dijital cihazlar varki cocuk kucuk belki koklear implanta gerek bile kalmayabilir
    isitme kaybi o kadarda buyuk dert degil aslinda yeterki siz ilginizi sevginizi eksik etmeyiniz
    en zoru akil hastaligi olmali
    bide dusunu yuruyememek hic bir is yapamamak onlar daha zordur isitme kaybindan
    bide tek testle o kadar uzulmeyiniz belki daha iyidir isitmesi oglunuzun
    siz seslenince bakmasi cihazsis buna isaret
    sakin olmaya calisin allahin yardimiyla hersey iyie gider insallah
    simdilerde isitme kayipli olmak bu teknoloji caginda eskiden olan isitme kayiplilar acaba ne yapiyorlardir diye hep dusunurum

Üye
    pronet Avatarı

Son Giriş
    21.02-2017
    Saat
    12:29
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

sevgi hanım, ben hem dijital cihaz hem de koklear implant kullanan bir işitme engelliyim. yukarıdaki arkadaşın mesajını ciddiye almayın. deneyimlerime dayanarak şunu söyleyebilirim ki koklear implant işitme cihazı ile hiç kıyaslanamaz.

çünkü işitme cihazı "hoparlör gibi" sadece sesi yükselten bir alettir. koklear implant yapay sinir demektir. salyangozun içine konulan elektrotlar ile çok hassas tınıları bile duymaktadır. nitekim geçen pazar dijital cihazlarla hiç duyamadığım ince kuş sesi çıkaran kapı zilini duydum. ailemle birlikte çok sevindim. bir deneme yaptık. evin en ücra köşesine kadar gittim. kapının çalmasını bekledim. evet çalıyor dedim. zamanla beyin öğrenmektedir. "vrrrr" diye ses geliyordu eşime dedim neyin sesi bu. daha önce hiç duymadığım TV'inin ve buzdolabının çalışma sesiymiş. sanırım bu örnekler yeteri kadar fikir verir.

bir de şu nokta önemlidir: eğer çocuğunuzun İŞİTME KAYBI TİPİ SENSOUNEURAL İSE KAYBI İLERLEYECEKTİR. CİHAZ YETMEYECEK. SÜREKLİ CİHAZ DEĞİŞTİRECEKTİR.

ve implanta ne kadar erken başlarsa SESLERİ TANIMASI ÖĞRENMESİ de o kadar çabuk olur. çünkü implantlı çocukların daha şanslı olduğunu dijital cihaz kullanan çocukların annelerinin söylediğine bile şahit oldum.

KENDİNİZİ ÜZMEYİN. BİLİME İNANIN.

selamlar.

Bu arada desibelinizi bilmiyorum. ama her iki kulakta 100'ün üzerinde olan çok ileri derecede sensouneural işitme engelliyim.

dijital cihazlarla idare ediyordum. 5 ay önce işitme kaybım "yaştan dolayı" ilerleyince cihaz fayda etmemeye başladı. yaşadığımı kimse bilemez. bir sabah kalktım ve cihazdan az ses gelince bozuldu sandım. hiç bir şey yokmuş. odyo testi yaptım. 5 puanlık düşüş bile ciddi etkiliyor hayatı...

sınıra dayandı. ve ondan ötesi SESSİZLİK. ya sessizliği seçip gelecekteki çocuğumun sesini duyamayacaktım...

ya da implantı seçip SESLİ DÜNYAYA devam edecektim. seçtim. o seçiş...her hafta yeni bir sürprizle karşılaşıyorum...

implanttan korkmayın. sevgiler.

Üye
    sevgi_haktan Avatarı

Gerçek Adı
    sevgi deşat
    Son Giriş
    09.07-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cvplarınız için teşekkür ederim.iki kulaktada ileri işitme kaybı dediler..yüzde vermediler ama ben haktan die bağırdığımda dönüp bakıyor yada balkonda oynarken korna seslerine sıçrıyor..bulaşık yıkarken ben yere düen çatalın sesine dönüp bakıyor...anlamadım...2 senedir götürmediğimz ne şifa ne ekol ne celal bayar ne özel hastane kalmadı herkes kulak iltihabı dedi oğlum hakkını kim ödeyecek orası ayrı konu da şimdi kulaklık sesleri algılayabilmesi için takılacak sıra beklicekmişiz implant için sonra implant dendi...acaba işitme cihazı karşılıcak mı duyma kalitesini yükseltecekmi gerçi nası anlıycam onu da bilmiorum...Allahım karman çorman oldum..

okuyup araştırdıkça daha çok karışıo insanın aklı bide...

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    170

sevgi hanim ben koklear implantimi aldirdiktan son ra dijital isitme cihazimla hayqatimi surdurebiliyorum sesleri duyuiyorum konusmalara katilabiliyorum
    zaten sesleri bilityor oglunuz korkmqayin
    koklear implant icinde aceleci olmayin
    koklear implant takil;irsa o kulak koklear implant saglam durdugu kadfar ses duyuyor dis islemciyi takmazsaniz olan isitmenizde kayboluyor kulak sifir duyma oluyor

koklear imlant cikarilan kulagim artik sifir hic hic ses dymadiktan baska cok feci cinliyor

Üye
    sevgi_haktan Avatarı

Gerçek Adı
    sevgi deşat
    Son Giriş
    09.07-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

anladım ama iç kulak yani salyangozdaki tüycükler varmış onlar çalışmıo falan dedi doktorumuz ileri derecede sağır dedi peki bu kadar duymuyo madem nasıl a e i selerini babam anne anane gel yerine nel olsada söyliyebilio beynim durdu..bide çok soru soramıosun korkuosun işin yürücek terslenirde yapmazsa die...sizin sorununuz da aynımıydı ileri derecede sağırlık işitme kaybı yani bide bu salyangozun işlevsizliğimi?

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    170

evet cok ileri isitme kaybim
    testler icin olsun basdka birseyler icin olsun korkmayiniz doktorlardan siz ne zaman isterseniz koklear yaptirmak yaparlar
    acele etmeyiniz sakince isitme cihazini alin en iyisinden oglunuzla bol bol konusun anlatin konusturun belki isitme cihaziyle memnun olur
    benim komsumunda cok ileri isitme kayipli kizi var
    yillardan beri annsi hep onun uzerinde hep ilgileniyor gorseniz ne kadar ozguvenli bilgili bir kiz olarak yetisiyor
    egitiminizi ihmal etmeyin allah kolaylik versin
    bir hastane bir doktorla durmayin koklear yaptirmaya karar verirsenis doktor cok onemli hele bakalim once isitme cihazini alin
    oglunuz daha kucuk normal cok duzgun konusamamasi
    zamanla cok guzel konusacak

Üye
    sevgi_haktan Avatarı

Gerçek Adı
    sevgi deşat
    Son Giriş
    09.07-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bozyaka levent bey bu olayı ilk kullanan iyi doktorlardan dediler bize..ama bizi doktor değil odyom.ler gördü bera testimizi onlar yaptı yani dün ve hemen ileri derecede işitme kaybı implant gerekli dediler ben bu olayın hemen çıkıp çıkamayacağı konsunda tereddütte kaldım...hiç duymuosa nası sesleri ayırt edebilio..yada ne bileyim ben öle düşünmek mi istiorum acaba hani insan ne olsun isterse ona inandırır ya kendini..

Sayfa 5 / 20 İlkİlk 12345678915 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 14.09-2010, 14:36
  2. 18.08-2010, 18:24