Sayfa 4 / 20 İlkİlk 1234567814 ... SonSon
Toplam 294 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    KırımTilkisi Avatarı

Gerçek Adı
    Ergül Karakoç
    Son Giriş
    29.09-2015
    Saat
    15:50
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Firdevs, tarafsız olan grubumuza katılabilirseniz sevinirim.

Aanmelden | Facebook

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    170

konusmayi bilen biri ne kadar isitme kaybi olsada isaret dilini bilsede niye unutsun ki konusmayi
    cevremde akrabalarimda tanidiklarimda hic isitme kayipli birey olmadigindan isaret dilinin ne oldugunu anlamadim simdiye
    doktorun oluru dogru kisiside size makbul gelmedi hadi hayirlisi

Üye
    pronet Avatarı

Son Giriş
    21.02-2017
    Saat
    12:29
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

shukufe hanım herşeye kendi çerçevenizden bakıyorsunuz. sanırım fazla işitme engelli arkadaşınız yok.
    demişsiniz "konusmayi bilen biri ne kadar isitme kaybi olsada isaret dilini bilsede niye unutsun ki konusmayi"
    ben de diyorum konuşmayı bilmeyenler bile var. işaret diline alışmış adam var. yaşı da geçmiş. şimdi implant yarar sağlar mı bu kişiye? anladınız mı?

Üye
    KırımTilkisi Avatarı

Gerçek Adı
    Ergül Karakoç
    Son Giriş
    29.09-2015
    Saat
    15:50
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Firdevs, grubumuza hala gelmedin.

Üye
    svedrif Avatarı

Son Giriş
    23.12-2013
    Saat
    23:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

k gökçe bacım..

öncelikle işitme kaybınızın artmasından dolayı üzüldüm..risklerini alıp bu ameliyatı yaptırdığınız için ve başarılı bir ameliyattan çıktığınız içinde çok şanslı olduğunuzu düşünüyor bundan sonra ımplatta inşallah sorunlar yaşamamanızı diliyorum..

bacım benim anlatmak istediğim kendime göre neden karşı olduğumdu..ben gerek görmüyorum..işitme kayıplarım lise yıllarımdan beri şu anada kadar hep aynı seviyede devam etmekte..burda yorumları yaparken kendi adıma yorum yaptığımı ısrarla söylememe rağmen ne yazıkki ifade edemedim..

kayıplar artarsaki inşallah artmaz gerçi yaşta ilerliyor önümüzdeki günler ne gösterir bilmiyorum. Allah herkese sağlık hoşluk ve sıkıntılarla boğuşmadan başarılı ımplantlar yada cihazlar dilerim..

Üye
    elnur Avatarı

Gerçek Adı
    elnur
    Son Giriş
    06.08-2011
    Saat
    16:49
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm kırım tilkisi ben hiç duymuyorum no ses işitme cihazı ile bile duymuyorum kulaklarım tamamen kapalı

Üye
    pronet Avatarı

Son Giriş
    21.02-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

gökçe hanım geçmiş olsun. inşallah sorun çıkmaz. işitme kaybım ilerlemedi diyenlere söylüyorum: işitme kaybı tipiniz sensouneural ise ilerleme olasılığı her zaman vardır. özellikle evet doğrudur yaş ile ilerliyor. "yaş" dolayısıyla gözlerin görüşünün bozulması gibi işitme kaybı (desibeli) artabiliyor. benim de lise yıllarımdan beri aynı seviyedeydi. ve iki ay önce yani tam 30 yaşıma basınca kaybım ilerledi. implantı gerek görmeyen yaptırmasın. istemeyen yaptırmasın. ama yaptırmak isteyenlere de mani olmasın. bilinçli ya da bilinçsiz milletin kafasını karıştırmasın. risk diyorsunuz 10 kere söylüyoruz. diğer ameliyatlardaki gibi cerrahi risklerdir zaten. bunu anlamayan kişiler var maalesef. bu arada Firdevs 15 mayıstaki aydos'taki piknik için implantlı iki arkadaşıma günler önceden söyledim. biri avrupa yakasında oturuyor ve arabası yok mesafe çok uzak. birinden de halen cevap bekliyorum.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    170

su riski sen alsana madem sanaldanda olsa pronet
    okumayla kimse neyin ne oldugunu bilmeas sanaldan herkesin akli var herkes hurdur kendi kararini verir riskiylede iyiligiylede
    acep ne bu paralanman ki heral iskonto aliyosun koklearcilardan

Üye
    pronet Avatarı

Son Giriş
    21.02-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

shukufe hanım "paralanma?" "iskonto?" lütfen terbiyesizlik yapmayın. iskonto lafını size iade ediyorum. burada iskonto alan varsa şerefsizdir. sadece işitme engelliyiz. bizim burda derdimiz işitme engelliliğin sorunlarının çözülmesidir. bunu normal cihazlar da çözer implant da çözer. yarın öbür gün kök hücre çıkar. cihazlara gerek kalmaz. onu da savunuruz. ihtiyaç olan bütün çözümleri savunan işitme engelliyiz. ve evet biz de aldık riski kararımızı verdik kendi iyiliğimiz için. yazdığınızdan utanacak mısınız şimdi?

Üye
    iremsu Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba , işitme kaybım sürekli artarak ilerledi ve 4. senemde total işitme kaybı mevcut imp.öneririrm ama bunu heyetle beraber kararverebiliriz dedi....
    ben kendim düşündüm ve olmaya karar verdim.Zaten işitme cihazı yaramıyor,o kulak gitse neolur gitmese ne olur dedim...

işitme cihazı bana hiç fayda etmedi!..kelımelerı işitme kaybımdaha azkenden ayırt edememeye başladım.
    Şimdi tüm yazılarınızı okudum birtek skuhufe yaptırmış ve memnun kalmamış Oda duymamaktan değil duymuş daha önceki yazılarında kendısı net bir şekilde ifade ediyor.(geçmiş senelerdeki)fakat iltihabik durum yani ekstern bir durumdan sebeb çıkarılmış.
    Onun dışında yazanlar ol-olma,olmuş-olmamış,duydum-duymadım gibi safsatalarla dolu...

Lütfen ;olupta memnun kaldığı ve memnun kalmadığı nedenleri yazarsa hem polemık yaşanmaz hemde daha somut yaşayanlardan veriler elde ederiz.Nihayetin herkes kendi hayatını yaşıyor ve karar kişiye sonuçlarıda kişiye ait.

Şu varki olumluda yazılsa olumsuzda kimse mucize beklemiyor zaten! ama karar verenlenler olumluları,kararsız olanlar olumsuzlukları BİZZAT YAŞAYANDAN DUYSUN!!!!

Üye
    umutsuz Avatarı

Son Giriş
    07.10-2015
    Saat
    09:14
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Peki iremsu sen koklear implant yaptırdıktan sonra konuşmayı ayırtetmede belirgin bir iyileşme gördün mü? Ben yaptıracaktım shukufe'nin yazdıklarından irkilerek vazgeçtim. Ayrıca yaptıran iki kişinin yakını ile görüşme imkanım oldu, hiçbiri tavsiye etmiyor. Şu anda ben işitme cihazı ile duyma sorunu yaşamıyorum ama duyduklarımın çok az bir kısmını anlayabiliyorum.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    170

iremsu ben memnun olmadigimdan degil kedi kendine buyuk bir aciyle o ameliyatla yerlestirilen seramik parca kendi kendine hicbir sey yokken cikti delik yara bile yoktu orda muthis acilar cektim doktorlarda hemen yatirip ameliyat etmedi 15 gun o aciyle kivrandim
    cokta aman aman dumadim simdi soyliyeyim gene dudak okudum dijital cihazdan biraz daha iyiydi iste anlamam

Üye
    iremsu Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

umutsuz ben ameliyat olmadım...dr.önerdi...bende olmaya karar verdim ne olacağını bilemiyorum.Ama işitme cihazından fayda görmedim.
    Bak gene aynı yanılgıdasın.Skuhufeden duydum ve ıkı kişiden dinledim diye yazmışsın...bırak taktırıp mutlu olan yada mutsuz olan yazsın ...MIŞ- Mİş .
    lemi karar veriyorsun...yada taktıranların aileleri ilemi?

skuhufe çok eski arkadaşımsın yaşadıklarını biliyorum.Ama yaptığım araştırmalarda senın yaşadığını yaşayana inankı daha rastlamadım.Çok büyük talihsizlik cidden.
    O amelıyatı sana kım yapmıştı ve sıvı geldiğinde niçin önlem alınmamıştı o konuda ayrıntı verebilirmisin.

Onun dışında taktıran 13 kişi ile konuştum bende mp3 dinliyorum diyor biri,diğeri tv de artık alt yazı aramıyorum diyor.Ama ben bunları paylaşma gereği duymuyorum çünkü kım okuyacaksa ilk ağızdan okusun akrabası -dıdısı yazmasın.KULLANAN yazsın lütfen...

Umutsuz benım bu konudakı felsefem şimdilik şu; ben duyuyormuyum duymuyorum! işitme cihazı fayda ettimi etmedi.doktor koklear dedimi dedi! NE KAYBEDECEĞİM?
    VE
    iyi olmasında kötünün iyisi olsun en azından diyorum.
    ;

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    170

aaa bizim kulturlu hossohbet sevecen iremsumuz gelmiss iremsu ama bu baska galiba dedimdihosgeldin tekrardan

anadolu universitesi hastanesinde bekir bey yapmisti 2000 yilinda benim koklear ameliyatimi o zamanlarin en populer koklear doktorudur kendisi turkiyede ilk koklear ameliyatini yapan doktordur
    cok ihtimam gosterdi cok ilgilendi o kadar olur hakkini odeyemem desemde bu yasadiklarimmmmmmm

sivi gelmesi degil o gunler berbatti kac kere ameliyat oldum sayisini unuttum kulak ameliyat dikis her ameliyattan sonra duyacamiyim diye yara iyilesene kadar akla karayi secersim sessiz gunlerde cabasi
    bana hic demedilerki dijital cihaz sana iyi gelir diye o eski analoglar yaramadi duymama ama bi dijital oldugunu soyleselerdi bu kadar uzulmeyebilirdim
    istee artik kokleari aldirdiktan beridir kac kere kolestotam ameliyati oldum tahlil emar ameliyat diye kusasim geldi doktorda degistiremiyorum
    hep levent sennaroglu ameliyatla aldi ya ona ameliyat oluyorum
    artik o0da universite hastanesinde ameliyat yapmiyor ozelden de cok pahaliya geliyor ama bu seferki koleastotam ameliyatinda artik tekrarlamayabilir dedi ona seviniyorum
    kokleari aldirsdiktan beri o kulagimda cok feci kulak cinlamasi olutyor kulak deligide tikali basdonmesi eksik degil bu basdonmeleri sebebile iki bir duserim bilegimi kirip 3 ay boyu tek elli bile oldum bu koklerin yuzunden ben sovmeyeyimde kim sovsun bu kolear

Üye
    iremsu Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    canımsın ya ,bende seni özledim skuhufecim şifremı hatırlamıyorum diye es geçtim hep.Dün Hacettepeden sarp beye muayene oldum koklear dedi ! ınt.bakıyım şuna derken benim emaktar sitemi buldum.Misafir üyenın yazısı olur şansımı denıyım dedim''tak'' iremsu olarak çıktı.Neyse işte...Şimdilerdede girmesem iyi tam seçim arifesi)))

Her işte bir hayır var skuhufe ...sabır arkadaşım ya!

ben yaptıracağım.çünkü işitme cihazı bana ancak küpe kadar etkili oldu))

Sayfa 4 / 20 İlkİlk 1234567814 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 14.09-2010, 14:36
  2. 18.08-2010, 18:24