Sayfa 2 / 20 İlkİlk 12345612 ... SonSon
Toplam 294 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    svedrif Avatarı

Son Giriş
    23.12-2013
    Saat
    23:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    şu anda kulağımdaki cihazla ezan sesini duyabiliyorum hocanın okuduğunu anlamasamda şükür bunada şükür..

Üye
    pronet Avatarı

Son Giriş
    21.02-2017
    Saat
    12:29
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

firdevs hanım ne yazık ki siz önyargılısınız. çünkü başarılı olanları görmeden tanımadan ameliyattan uzak durun diyorsunuz kafanıza göre. bu önyargı değilse nedir?

bende de sensouneural aynı sorun var. ben de ses duyuyorum ben de sizin gibi ince sesleri alamıyorum. konuşmaları toparlayamıyorum. anlayamıyorum. sadece bir kişi ile yüzyüze konuşarak "dudak okuyarak" ve ses duyarak anlıyorum şimdi bu BİNORAL TİPTEKİ cihazdan randıman almak mı demektir? halbuki işitme cihazının dudak okumaya gerek kalmadan anlama yeteneği sağlaması lazım. biz kendi kendimizi kandırmış olmuyor muyuz? ve 2 ay önce kadar kaybım ilerledi ve sağ cihazımdan eskisi gibi verim alamamaya başladım. sessizliğe mi gömüleyim? bugün şükür diyorsunuz ama sizin de işitme kaybınız ilerleyecek. ezan sesini de duyamayacaksınız. çünkü sensouneural tiptekilerde kayıp ilerliyor. ne kadar BİNORAL TİPLİ cihaz taksanız da farketmiyor.

Üye
    svedrif Avatarı

Son Giriş
    23.12-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben engelimi seviyorum.. zaten 9 yaşımdan bu yana duymayışımda tek sorunum telefondu.. şuanda ilerleme hissetmiyorum..allah daha büyük hastalıklar vermesin temennim bu..

Üye
    pronet Avatarı

Son Giriş
    21.02-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

en güçlü kulak arkası cihazı alsanız bile kaybınız ilerleyecek. bir sabah uyandığınızda korkunç bir biçimde farkedeceksiniz. (inşallah sizin de başınıza gelmez. ancak anlamamak bile yeterince kötü zaten) şükür iyi ki bilim de var. iyi ki çareler de var diyorum.

Üye
    pronet Avatarı

Son Giriş
    21.02-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Ben engelimle barışığım, Allah kimseye engel vermesin diyorum. Ancak çareler varsa neden kullanmayalım? Başarılı olan kişileri tanımadan ameliyattan uzak durun demek son derece yanlış ve insanları yanlış yönlendirmektedir. Bırakın da başarılı - başarısız olanları kendileri araştırıp karar versinler.

Üye
    svedrif Avatarı

Son Giriş
    23.12-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

pronet.. demekki koklear ımplant kullanan bir çok arkadaş memnuniyetsizliklerini belirttiğinden site adminimizin dikkatini çekmiş ve yeni başlık açılmış...

bu foruma herkes istediğini yazmakta özgür senin kara dediğine ben ak diyorsam aklı başında kimse kimse kimseyi örnek almaz dimi? bence sizin dediğiniz gibi kişilerin kendileri karar verecektir. ama burasınında bir amacı vardır.. bilgi paylaşmak.

Üye
    pronet Avatarı

Son Giriş
    21.02-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

sadece telefon sorununuz mu var? yukarde söylediğiniz gibi diğer masadaki kişilerin ne konuştuklarını anlamadığınızı söylemişsiniz. oysa implantlı bir arkadaşım yan masadaki konuşmaları anlıyor.

Üye
    KırımTilkisi Avatarı

Gerçek Adı
    Ergül Karakoç
    Son Giriş
    29.09-2015
    Saat
    15:50
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Firdevs, işitme kaybınız kaçta? Ona göre yanıtlamak istiyorum.

Üye
    pronet Avatarı

Son Giriş
    21.02-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Firdevs hanım lütfen beni kendinizle karıştırmayın. siz o belirttiğiniz memnuniyetsiz kişilerden etkilenip sadece "kara" diyorsunuz. oysa ben bilmeden tanımadan konuşmayın diyorum. aramızdaki fark budur. selamlar.

Üye
    svedrif Avatarı

Son Giriş
    23.12-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ergüll sen beni tanıamdın dimi? eskişehirden gelin alan arkadaşım

ergül 100 ün üstünde desibel kaybım ..

pronett.. ben bir kez ameliyat oldum ve zihaza bağımlı kaldım.. aa takip etmiyormuyum ediyorum..fakat şu an için koklear ımplantın bana uygun olmadığını ki olsada bunu uygulayacak hiç bir uzamana güvenemeyeceğimi hissediyorum.. diyorum ya burası paylaşma platformu herkes istediğini yazar sen illaki koklear olsun desende..ben işte orda durup düşünmek zorunda kalıyorum..

Üye
    pronet Avatarı

Son Giriş
    21.02-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

firdevs hanım hala yapmadığım şeyi yapmışım gibi konuşuyorsunuz. rica ediyorum lütfen buna bir son verin. ben illa koklear olsun demiyorum! farklı tipteki işitme kayıplarına farklı tipteki çözümler vardır. bunu ilk mesajımda da belirttim. gözlemlerimi paylaştım: iletim tipliye BİNORAL yani kulak arkası cihaz yeterli olabiliyorken, doğuştan olanlar da çok erken yaşta olmak şartıyla sensoneurallerde koklear implant başarılı sonuç verebiliyor dedim. başarılı - başarısız kişilerle konuşun karar verin dedim. bunun neresinde illa koklear var? ayrıca seçim sizindir. seçiminize herkes saygı duymak zorunda. eleştirdiğimiz şey bilmeden tanımadan insanları yanlış yönledirmenizdir. bu arada demişsniz ki: "ben bir kez ameliyat oldum ve zihaza bağımlı kaldım." bu ne demek şimdi? neyin ameliyatını oldunuz? anlamadım?

Bu arada Firdevs hanım istanbul'da oturuyorsanız sizi implant ile başarılı olan arkadaşlarımla seve seve tanıştırırım. kendiniz konuşursunuz. En azından "kara" demezsiniz. selamlar.

Üye
    svedrif Avatarı

Son Giriş
    23.12-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bilime inancım benimde var..sizle sanırım ortak bir nokta bulamadık..

herkesin düşüncesi kendine diyorum.. ama siz hala neden karşısınız diosunuz.. ben sebeplerimi yazdım..bundan karşıyım..
    kimseyi yönlerdirmek durumunda değilim.. sizin kaybını benim kaybımla bir olamaz.. ben kendimi biliyorum ki böle yazabiliyorum.
    ameliyat olmama gelince ben 8 yaşımda kayıp ettim tek kulağımda başladı.. ilk önce bademcik burun eti geniz eti derken kulak ameliyatı yapılmassa ilerde zorluk geçer dediler.. yapıldı fakat ameliyattan çıktığımda her iki kulağımda bandaj vardı..tek kulaktan ameliyata giren ben kulağım iyileşecek die düşünen ben diğer kulağımdanda oldum.. en son çare cihaz 9 yaşımdan bu yanada cihazlı bir yaşamım var..

Üye
    KırımTilkisi Avatarı

Gerçek Adı
    Ergül Karakoç
    Son Giriş
    29.09-2015
    Saat
    15:50
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tanımaz mıyım seni arkadaşım, özeline mesaj attım.

Üye
    pronet Avatarı

Son Giriş
    21.02-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

geçmiş olsun. ancak bahsettiğiniz ameliyatın koklear implant ile hiç bir ilgisi yok. şimdi kişisel düşüncem şu: küçük yaşta geçirdiğiniz bu talihsiz ameliyat sizde bir direnç oluşturmuş. ve ondan dolayı ve "kulak" odaklı olduğu için bu ameliyata karşısınız. olabilir. benim de başıma gelse ben de küçükken yaşadığım bu talihsizlik başıma yine gelebilir diye korkup bu yüzden karşı çıkabilirdim belki de. ancak bu "kişisel kaygınızın" dışında hiç bir bilginiz yok. tartışmada "bilgi" denen bir şey vardır. ne yazık ki hiç bir bilgi sunamadınız. hayır siz bu "kişisel kaygınız- kişisel endişeniz" dışında HİÇ BİR BİLİMSEL - MANTIKLI SEBEP YAZMADINIZ. söylediğiniz tek şey "ameliyattan uzak durun". tamam uzak duralım peki neden? işte burada tıkanıyorsunuz. "şükür ezan sesini duyuyorum" deyip dağılıyorsunuz. bir başka savınız "cihazdan randıman alan ameliyat olmasın" biz de o zaman diyoruz ki işitme kaybımız ilerliyor, ne yapacağız? randıman dediğiniz şey nedir? göreceli değil midir? işte implantla başarılı olan tanıdıklarım var. tanıştırayım sizinle diyorum. sizin diğer masadaki konuşmaların "sesini duymanız" size göre randımandır ama anlamamanız - toparlayamamanız randıman mıdır? elbette randıman değildir. anlamak istemez misiniz? zaten kim anlamak istemez ki? size iyi ve sağlıklı günler.

Üye
    svedrif Avatarı

Son Giriş
    23.12-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    teşekkür ederim geçti bitti zaten.. siz kendiniz soruosunuz sorunuza cevap yazıyorum ameliyat olayım vss sonrada ımplantla ilgisi yok deyip konuyu bulandırıosunuz..bende diyorum ki cihazımın bana veremediği şeyler var evet.. ama bu gündemdeki ameliyatlarında % 100 başarılı olamayacağını siz kendiniz sölediniz şimdi burda duralımm bile bile neden kendimi ateşe atayım..kaldı ki ben şuanda işitme kaybımda ilerleme falan görmüyorum..eğer ki tehlike sınırına yaklaşıyor olsaydım..emin olun ki bir çok araştırma içine giriyor olurdum.. ben size hala kendi fikrimi sölüyorum diyorum..sizde insanları yanılttığımı ima edip duruosunuz.

bir telde konuşmayı ilerdeki masadaki arkadaşların dedikodularını anlamak istiyorumda garanti veren kim

siz bir medikalcimisiniz pronet...

Sayfa 2 / 20 İlkİlk 12345612 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 14.09-2010, 14:36
  2. 18.08-2010, 18:24