Sayfa 18 / 20 İlkİlk ... 814151617181920 SonSon
Toplam 294 mesajın 256-270 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Fenerkolik Avatarı

Son Giriş
    13.06-2016
    Saat
    00:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Gorunusunu nıye takıyosunuz kafanıza onemlı olan duymak degılmı sonucta

Üye
    Ali inan Avatarı

Son Giriş
    07.03-2016
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    Yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim merak ettiğim istanbul da bu impland cihaz ameliyat maliyeti ne kadar bilgisi olan varmı bizim yozgat tan bir bayan işitme yi tamamen kaybetmiş cihaz takılmış hatta istabuk da Fulya Acıbadem özel de doktor Arif Ulubilgi tarafından memnun vatandaş devlet emekli vatandaşlardan ne kadarını karşılar

Benim her iki kulak tamamen bitti sağ kulak silah patlayan duymuyor sol kulak ta işitme cihazı sen cihaz siemens centra sp kullanıyorum inanın söylenenleri bile anlamıyorum

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

sgk varsa hic para vermazsiniz. ameliyatada cihazada.
    sgk anlasmali ozel hastanelerdede sadece ameliyat icin az bisey odersiniz. cihaz devletten.

Üye
    Ali inan Avatarı

Son Giriş
    07.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim Acıbadem Hastanesi de mi anlaşmalı emekliyim

Beni aydınlata bilecek olanlar okursa memnun olurum mümkün se 05346911616 eğer mümkün se bu ameliyat ı olan memnun olan kişilerle watcap üzerinden bilgilendirirseniz memnun olurum nerde ameliyat yapn doktorlar daha başarılı işitme hava yolu ile idi kemik yolu hiç uygulanmadi cevap vermedi şuan % 110 db her iki kulak sessiz dunya ya kapanmak istemiyorum yozgat Sarıkaya ilçesinde ikamet etmekteyim araştırma dayîm

Ben 6 yaşında kızamık hastalığından sonra kulaklarımı kaybettim % 65 lerde idi 1972 li yıllarda şimdi yaş ilerledikce kulak bitiyor yaş 50

Üye
    miyaww Avatarı

Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    13:36
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zamanında Almanyada ameliyatı olmuştum oranın sigortasiyla, 2 kulağıma cochlear takıldı. Ne yazikki 2 ay önce cihazının birini kaybettim. Şimdi diğeri arızalandı. Alnanyadan döndüğümde sgk da idim karşılanmaz demişlerdi. Şimdi memurum, sigorta karşılar mı, bilen var mı? Yeni cihaz için Almanyada 12.000 euro dediler. Buradaki fiyatları nasıl? Cihaz nucleus freedom.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

memursaniz sgk vardir. niye karsilamasin. yalniz bildigim 7 yilda dis cihaz yenileniyor.

Üye
    miyaww Avatarı

Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    13:36
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@shukufe

Memurlar emekli sandığı olarak biliyorum, bana öyle söylendi

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

hepsi ayni semsiyededaha iyiya iste emekli sandigi.
    yalniz turkiyede 2 kulagada cihaz alamazsiniz. implant tek kulak simdilik. galiba birazini siz odeyeceksiniz. implant dis parcasinin.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

@Ali inan

ben koklear implant taktirdim. 7 yil kullandim. sonra ic parca kendi kendine kulak arkasini yarip cikti. coook acilar cektip. ameliyatla aldilar. artik o kulak safdisi. birde koleastotam oldu sayesindebircok kereler koleastotam ameliyati oldum koklear yuzundenobur kulaga tekrardan koklear takalim diyor doktorlar. taktirmayacagim. allah ne verdiyse bu kalinti isitmemle isitme cihazina devam.

eger ankarada ameliyat olmak zor gelmezse LEVENT SENNAROGLU turkiye capinda, dunyanin sayili koklear implant uzmani ona olun ameliyatinizi. cok basarili bir doktor.

Üye
    Ali inan Avatarı

Son Giriş
    07.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bilğileriniz için çok teşekkür ederim

Üye
    strazyevsk Avatarı

Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    20:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    3

Bir arkadaşım yeni koklear implant yaptırdı memnun olduğunu söylüyor cihaz aktif hale geldikten sonra .
    Onun söylediğine göre tamamen sağır kaldıktan bir süre sonra beyin sesleri unutuyormuş ve konuşmayıda kaybetme ihtimali varmış .

Ben 8 aydır hiçbirşey duymuyorum ama konuşmam da bir bozukluk olmadı . Bu olay acaba kanıtlanmışmıdır ?

Yani sağır şekilde yaşamaya devam edersem ilerde konuşmaktanda mahrummu kalacağım ?
    Doğuştan işitme problemi olan çocukların konuşmasında bozukluk olmasını anlayabiliyorum ama 25 yıl duymuş bir insan konuşmayı yıllar içinde unuturmu kelimeleri unuturmu bunu anlayamadım .

Buralarda belki sonradan işitme kaybı yaşayıp kulaklarını kaybeden ve biyonik kulak kullanmayan birileri vardır diye sorayım dedim .

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

hic oyle sey olurmu arkadasnasil konusuyorsan oyle dusunuyorsun. dusunmekte dille. hic konusmaya bilmeyen acaba nasil dusunuyordur hep aklima gelir.

Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:36
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    66
    Verilen Beğeniler
    0

İşitmesini sonradan kaybeden insanların, kendi seslerini duymadıkları için konuşmaları zamanla bozulur. Bu bozulma miktarı herkeste aynı düzeyde değildir. İnsan kendi sesini duymadığından, konuşmasındaki bozulmanın farkına varamaz. Genellikle başka birinin söylemesiyle fark eder.
    ............
    "Hiç konuşmasını bilmeyen acaba nasıl düşünüyordur?" sorusu çok önemli bir soru. Eğer kişi işitme kaybı yüzünden soyut kavramları öğrenememişse, düşünme yeteneği diğerlerine göre daha geride kalıyor. Örneğin "bayram" kavramını düşünelim. Normal işiten birinin beyninde "bayram" denince bir çok bağlantı ortaya çıkar: "Yeni elbise", "şeker", "hediye", "temizlik", "Ramazan", "Atatürk", "el öpme" vb. Ama işitme kayıplı bir çocukta beyinde ortaya çıkan bu bağlantılar çok daha az sayıdadır. İşitme kayıplı çocukta kavramsal gelişme yeteri kadar sağlanamamışsa, kavramlar arasındaki bağlantı ister istemez diğerlerine göre zayıf kalmış oluyor. Aslında işitme kaybındaki asıl tehlike de budur. Bebeklik döneminde doğru uygulama yapılamazsa, kişinin düşünme yeteneği geri kalmış oluyor.

Üye
    strazyevsk Avatarı

Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    20:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    3

Valla bana 8 aydır çevremdekilerin tek söylediği ya çok yüksek konuşuyorsun ya da çok kısık konuşuyorsun .

Sesimi tam olarak duyamadığım için ortamdaki gürültüye göre de ayarlayamıyorum. Son zamanlarda kısık konuşmaya çalştığımdan çevremdeki insanlar fısıltıyla konuşuyorsun diyor .

Kitap ve ya sürekli birşeyler okumak diksiyonun bozulmamasına yardımcı olabilir belki

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @strazyevsk

hic bile bozulmaz konusmanhem sanami dert.sen meramini anlatinca.
    durmadan okuyoruz iste. duymayinca en kolay duyma sekli okumak. ahhh, bize konusmayi yaziya cviren bi aparat yapiyolarmi,ne isitme cihazi, nede implant. ohh yasardik valla.

Sayfa 18 / 20 İlkİlk ... 814151617181920 SonSon

LinkBacks (?)

1. 14.09-2010, 14:36
  2. 18.08-2010, 18:24