Sayfa 17 / 20 İlkİlk ... 71314151617181920 SonSon
Toplam 294 mesajın 241-255 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kaan38 Avatarı

Gerçek Adı
    kaan
    Son Giriş
    08.08-2017
    Saat
    20:05
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Üye
    Plumeria Avatarı

Gerçek Adı
    Gül
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Merhabalar,

Karar verme aşamasındayım diyen arkadaşlar,
    Ameliyat oldunuz mu, nasıl sonuçlandı öğrenebilir miyim?

Officer sen de 2011 yılında düşünmüşsün ameliyat olmayı ama neye karar verdiniz ne oldu nasıl geçti bilgi istiyorum mümkünse

Teşekkürler

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    10:05
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Benimki zorunluluktu; eski cihazlardan deyimi yerindeyse kulak arkası cihazlardan artık yeterli verim alamıyordum..
    Ameliyatı sevmiyorum ama mecbur kalınca insan gidiyor o yeşil masaya...

Birkaç doktorla görüştüm: kimisi olmaz, kimisi olur deyince kafamda karıştı.

sonuç: bence gerek yoktu. eski cihazdan sonuna kadar verim alacaktık: olmadı ise yapacak birşey yok.

Tabii ki benim acımdan; ameliyata ve bu cihaza gerek yoktu...

Tekelinde kalıyorsun başka firmaya geçemiyorsun..

Üye
    erdem-ch Avatarı

Gerçek Adı
    mert
    Son Giriş
    27.09-2017
    Saat
    10:21
    Yaşadığı Yer
    yurt disi
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2012 kasim ayinda bu ameliyati oldum islemcim 12 ayda takildi yaklasik ilk 1 . ay haftada bazen 2 sonra 1 gün gittim ayar icin yaklasik 6 aydir gitmiyorum cünkü sükürler olsun cok iyi duyup anliyorum bu ameliyattan verim almak icin en önemli nokta bana göre takilan implant kalitesi ve ameliyat eden doktor ben opus 2 kullaniyorum med-el .. bu ameliyat doktorumun dedigine göre sonradan isitme kaybi olanlarda ise daha cok yariyor ben bu yüzden baya ileri derecede duyup anliyorum sanirim . herkesin sorunu ayni deil ama implant olmak isteyenleride bu kadar negatif seyler yazik korkutmak hicde güzel bi davrnais deil bana göre .. herkese saygilar ...

Üye
    strazyevsk Avatarı

Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    20:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    3

Yaklaşık 4 aydır hiçbirşey duymuyorum , bir kulak 110 öteki 100 db de , koklear implant taktırmayı şu an düşünmüyorum çünkü görüntüsünü kabullenebileceğimi zannetmiyorum .

Merak ettiğim şey şu odyometristlerin hep söylediği ne kadar uzun süre duymazsan beynin kelimeleri unutur falan olayı gerçek mi ?

Şimdi ben birkaç yıl sonra bu ımplantın ufak görünmeyen bir modeli çıkarsa o zaman ameliyat olurum diyorum ama sağır kaldıktan sonra 2-3 yıl geçince beynim sesleri unutmuş olabilir mi ?

Takılacak ımplantla gelen sesleri tanımama imkanım olabilir mi ?

Gerçi bu odyometrıste kalsa konuşmamda bozulacaktı öyle diyordu ama 4 aydır hala eskisi gibi konuşuyorum gram tekleme yok konuşmamda .

Sonradan sağır olup aradan zaman geçtikten sonra bu ameliyatı olan ve ya bilgisi olan birileri aydınlatırsa sevinirim .

Saygılar

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

@strazyevsk

takilacak imlanttan gelen sesleri tanimamak diye bi deyim olamaz. zaten senin normal duydugun gibi duyulmuyor implantta.beyninin derinlerinden gelen madeni cirtlak sesler isteama napicaksin taktirdiktan sonra kulak duvarsende ses duymak isteyince sove sove ailsmaya caliscan.
    odyometrist haltetmissankim kendi sagir olmustainsanlar hic duymasa bie dusunuyor degilmi. nasil konustuysan oyle dusunur sular seller gibi konusursun bikere konusmayi ogrendikten sonra.
    sen duymuyorum hic desende az da olsa duyuyosundur bence.eger duyup dururken hicbir ses duymasaydin insan icine bile cikmazdin. kii isitme cihazinin, koklear implantin goruntusunu bahane diye suruyosunvalla isitme cihaziyle sesleri duydugum halde konusmalari okudugum kadar kolay duyacaksam bilgisayarimi boynuma asarda hic cirkin agir demeden ohhh cok sukur duyuyorum derdim.
    genede allaha sukur azbi gerilim olsada isitme cihazimdan gelen seslerle atikce dudaK OKUYOR. ANLAMADIGIM YERLERDEDE ISI PISKINCE IDARE EDIYORUM

Üye
    strazyevsk Avatarı

Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    20:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    3

@shukufe

Bir anda sağır kalmadım yahu , şu an 25 yaşındayım 18 yaşındayken kafa üstü yere yapışmıştım o kazadan 1 yıl sonra tek kulakta 40 db kayıp vardı sensorınoral bılateral dediler di .Sonra 23 yaşımdan sağ 25 te de sol komple gitti şu an işyerinde millet kağıda yazıyor işlerle ilgili bir sıkıntı olunca , yazıp gösteriyolar .

Bende pişkinliğe vuruyorum gelip birisi konuşmaya başlayınca o iş öyle olmaz al şu kağıt kalemi yaz derdini diyorum kimse de yadırgamıyor .
    Niye bilmiyorum kabullenemiyorum işte o ımplantın görüntüsünü , Esteem ımplant diye birşey okudum kafanın içinde kalıyormuş tüm parçalar ama yalnızca abd de var diyolar .

50 bin dolardan aşağa değildir o da , hey gidi

Üye
    YUCi Avatarı

Gerçek Adı
    Yücel Gürsoy
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    11:52
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Odyometre ve BERA testi yaptırdım. Odyo sonucu sağ 83,33 dB sol 120 dB çıktı. BERA testini yapan bayan koklear implantı önerdi. Bu duyma oranında işe yarar mı koklear implant emin değilim. Yani duyma var ama duyduğumu anlayamıyorum. İnsanlarla yüz yüze konuşurken bazen dediklerini tekrar etmelerini rica ediyorum. Bazen de hiç anlamadığım için sadece gülüp geçiyorum anlamadığımı belli etmiyorum.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

odyoya gidip soyle 85 db kibi bi kaybiniz cikinca allah verdikoklear implant yapilsin diyen diyene.
    oysa sizin 83 db kaybiniz var. bide kemik yolunuz gayet iyi 33 db ile. bu kayipla iyi ayarlanilan iyi bir isitme cihaziyle gayet iyi duyabilirsiniz bence tek kulaklada olsa.
    koklear implanti daha iyi olan kulaga yapiyorlar doktorlar. sizin bu kulagi dogramalari yazik olur. obur kulaginizi begenmezlerkendilerince.yaptirmayin. yazik.

Üye
    YUCi Avatarı

Gerçek Adı
    Yücel Gürsoy
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

BERA dedikleri test Elektrofizyolojik test raporu galiba onda da bir şeyler yazıyor.

Sağ Kulak: 100dBnHL DE 5. DALGA GÖZLENMEDİ
    Sol Kulak: 100dBnHL DE 5. DALGA GÖZLENMEDİ

Bu testi yapan odyocu işitmemde ciddi kayıp olduğunu ve bu yüzden koklear implant takabileceğimi söyledi. Yarın bu raporu isteyen doktora götüreyim bakalım ne diyecek.

Shukufe işitme cihazında duymada bir sorun yok ama duyduklarımı anlayamıyorum bir de işitmem cidden biraz daha gerilemeye başladı. Cihazda bir problem oluşmuştu tamir için götürdük hazır götürmüşken ses ayarlarını da yaptık. Eskiden sesleri aşırı yüksek çıkarırdı şimdi fena değil ama dediğim gibi duyduklarımı anlayamıyorum. Senin düşündüğünü de anlıyorum, eldeki az olan işitmeyi de kaybetme ihtimali var tabii ama işte denemeden edemiyoruz.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

seni anliyorum yuciduymak konusmalari anlamak telefonla konusabilmek icin olurum bile diye kahramanlik tasliyan ben boyumun olcusunu aldigimdan yazdim

bari 120 db olan kulak icin bastir doktora bakalim nazin gecermi
    o kulaga takilirsa iki kulak duyarsin bide ileride bi sorun olunca obur kulaga taktirabilirsin koklear implanti
    3 tane kulak vermemiski allah

Üye
    YUCi Avatarı

Gerçek Adı
    Yücel Gürsoy
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

3 kulak olsaydı ben ne yapar eder o üçüncüsünü de bozardım

Üye
    pandora3103 Avatarı

Son Giriş
    02.02-2016
    Saat
    23:13
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba kardeşim 26 yaşında ve hiç duymuyor işaret dili kullanıyor...bu implant uygun mudur ve hangi doktoru tavsiye edersiniz

aranızda hiç duymayan ve büyük yaşta bu ameliyatı yaptıran var mı????

Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:35
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    68
    Verilen Beğeniler
    0

26 yaş implant için oldukça geç bir yaş. Devlet bu yaşta ameliyatı karşılamıyor.
    Kardeşiniz iyi veya kötü çevresi ile bir şekilde iletişim kurmayı başarmıştır. Olmadık umutların peşine takılması iç dünyasını daha da karmaşık hale getirecektir. Onun yöntemleri ile ona yardımcı olmak çok daha iyi bir yol.

Üye
    YUCi Avatarı

Gerçek Adı
    Yücel Gürsoy
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @pandora3103

doğuştan mı duymuyor yoksa sonradan mı duymamaya başladı? İmplantın uygun olup olmadığı odyometri-ABR dahil bir dizi testten sonra belli olur ve buna uzmanlar karar verir.

Sayfa 17 / 20 İlkİlk ... 71314151617181920 SonSon

LinkBacks (?)

1. 14.09-2010, 14:36
  2. 18.08-2010, 18:24