Sayfa 15 / 20 İlkİlk ... 5111213141516171819 ... SonSon
Toplam 294 mesajın 211-225 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    recepkocur Avatarı

Gerçek Adı
    Recep Kocur
    Son Giriş
    28.03-2015
    Saat
    23:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Seher35;
    Hangi cihazı kullanıyorsunuz? Geçen hafta Cochlear implant cihazımı yeniledi. Tamamını SSK'dan karşılamadı. 3400tl fark ödedim...

Üye
    gurbetkusu Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    03.02-2013
    Saat
    10:47
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam site yeni uye oldum ve isitme engelliyim bana koklear implant takildi amma hic memnun deyilim kafam sisti sessiz dunyam daha iyiydi benim merak ettigim sitede bazilari memnun bazilari memnun deyil bu biyonik kulaklardanmi sorun bbizdemi sizce en iyi implant hangisi markasi hangi markayi kullaniyorsunuz bana coclear mplant takildi sizdeki farklimi

Üye
    ZAFER ÖZCAN Avatarı

Gerçek Adı
    zafer özcan
    Son Giriş
    08.02-2013
    Saat
    21:06
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    10

merhaba arkadaşlar bende işitme engelliyim menenjit rahatsızlığı geçirdim ve iki kulağımda 15.01.2011 tarihinden beri hiç duymuyor.Bu dönemden itibaren bir cochlear ımplant ameliyatı oldum 2011 kasımında fakat hiç bir fayda göremedim ameliyatım izmir de yapıldı daha sonra ankarada bir doktor buldum görüştüm beni çağırdı muayene için ve sonuçta ankara gazi hastanesine yattım eski ımplant cihazım kafatasımdan söküldü yeni ve daha tehlikeli bir ameliyat olan beyin sapı ameliyatı geçirdim tam 10 saat ameliyatım sürdü ve doktorum yaptığı bu ameliyattan çok umutlu ameliyat sırasında bana yaptığı testlere çok iyi karşılık vermişim bu ameliyatımı ekim 2013 te oldum tamamen iyiyim şu an testlerim devam ediyor ve güzel geçiyor bu süre içinde tüm maraflarımı cihaz tutarlarını ikisinide sgk ödedi bundan sonra 6-8 ay aralığında bir test dönemim olacak ki bir ayı geçti ondan sonra tam anlamıyla duyup duymayacağım belli olacak.

bu arada gurbet kuşu arkadaşım tam emin değilim ama bence tek çeşit alet var neden derseniz bana ilk takılan cochlear ımplant ile yeni takılan beyin sapı aleti bire bir aynı sanırım sadece firmalar değişiyor geri kalan değişik bir şey olduğunu düşünmüyorum.Ben ikisinede bir kuruş para ödemedim. sgk karşıladı

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

cok gecmis olsun zafer bende bir koklear implantin serrine ugrayan bireyim o cektiklerimi yeniden yasamisim gibi oldum bogazimda dumukler agliyasim var
    ben koklear implantimi aldirdigim zaman hastanede kucuk bi kiza bu beyin sapi implantini yapmisti doktorlar beraber yatmistik dogudan gelen bi aileydi
    hemen ayildiktan sonra baba dede amca hala toplastilar kiza baba anne diye ogrettiler inan hic konusma bilmeyen kiz tekrarladi
    o zaman bende isitme cihazida yoktu ama dudklarindan anladim
    sende sabirli ol insallah duyarsin
    benim obur kulaga takmak istedi doktorum ama kabul etmedim yeni cikan dijitalleredende ayni verimi aliyor bu kadar duyduguma sukrediyorum

beyin sapi koklear implant degil
    birde koklear implanttan daha riskli bir ameliyat atlatmissini

Üye
    ZAFER ÖZCAN Avatarı

Gerçek Adı
    zafer özcan
    Son Giriş
    08.02-2013
    Saat
    21:06
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    10

öncelikle çok sağol shukufe arkadaşım temennilerin için teşekkür ederim gerçekten çok zor ve tehlikleli bir dönem geçirdim ölüm riskini bile göze alarak ameliyat masasına yattım ve ALLAH'ın izni ile başarıyla ayaktayım ve gerçekten çok umutluyum 2 senedir mücadele veriyorum önümde 5-6 aylık bir test dönemi var aleti getirten firma test işlerimle uğraşıyor ve gayet iyi gidiyor bir aksilik olmazsa temmuz-ağustos gibi duyabilmeyi umuyorum ALLAH herkesin yardımcısı olsun.sevgiler.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

amin cumlemize yardim etsin allah
    allah bu donemi sabirla atlatmak saglikla dumak nasip etsin sizede

Üye
    pronet Avatarı

Son Giriş
    21.02-2017
    Saat
    12:29
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

zafer bey geçmiş olsun. inşallah duyarsınız. implant yapmaktan korkan bir arkadaşım vardı. onunla görüştükten implantın kulak arkası gibi olmadığını anlattıktan sonra ameliyat oldu. şimdi iyi ki yapmışım diyor. Allah razı olsun diyor. hiç bir şekilde kulak arkası gibi değil bu implantlar. anlamayı gerçekten artırıyor. iyi duymalar.

bu arada ben hem kulak arkası hem implant kullanıyorum. gerçekten çok fark yaratıyor implant. Allah herkese duymayı - anlamayı nasip etsin.

Üye
    pronet Avatarı

Son Giriş
    21.02-2017
    Saat
    12:29
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar, koklear implant konusunda çok yararlı bir site hizmete girdi: koklearimplant.org sitesine hoşgeldiniz | koklearimplant.org

Bilgi edinmek isteyenler için paylaşayım dedim. İnşallah faydası olur.

Üye
    kaan38 Avatarı

Gerçek Adı
    kaan
    Son Giriş
    08.08-2017
    Saat
    20:05
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

http://www.engelliler.biz/forum/o/11...ikayesi-o.html

TARİH: 01.02.2013
    ameliyatı oldum, aradan 8 ay geçti, ama kukalarımın açılmasında hiç bir ilerleme göremiyorum her 2 ayda bir ankaraya gidiyorum tedavi görüp ses eğitimi alıyorum ama hala hiç bir sesleri duymuyorum (DUYUYORUM AMA DUYDUĞUM SESLERİ ANLAMIYORUM) bütün sesler karmakarışık geliyor hiç bir ilerleme yok duyuyorum ama anlamıyorum anlamıyorum hep böyle kalacak diye korkuyorum...

ZAFER çok geçmiş olsun kardeş... yazını sonuna kadar okudum inan bana bunun aynısını bende yaşadım... menenjt hastalıgından sonra her iki kulagıma da tam işitme kaybı geldi ankara dış kapı hastanesinde ameliyat oldum ama fayda vermedi cihaz başımda 12 yıl takılı kaldı 12 yıl sonra özel bir doktora göründüm doktor beyin sapı ameliyatı olmamı söyledi 10 süren bir ameliyat ile başımda ki cihazı alıp yerine başka bir cihaz koydular bu ameliyat diger oldugum ameliyattan daha riskliydi ameliyatı oldum diger ameliyattan daha başarılı oldu şuan egitim görüyorum sesleri duyuyorum ama duydugum sesleri anlamıyorum ALLAHIM herkese ses duymayı duydugunu anlamayı nasip etsin ümit ve merak içinde bekliyorum

başım şişti diyerek sakın cihazı takmamazlık yapma o cihaza alıştır kendini ses duyuyormuşsun daha ne istiyorsun

Üye
    sumy Avatarı

Gerçek Adı
    sami
    Son Giriş
    16.08-2013
    Saat
    15:34
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

koklear implant teknoloji ile beraber yeni modelleri de çıkmıştır.herkesin işitme kaybı farklılık göstermektedir ve her insanın vücut yapısı da farklı..en güzel ameliyat yapan merkeze gidip birebir konuşmak..öncesi sonrası kafasınıza takılan herşeyi sorabilirsiniz..önyargılı olmayın..belki ameliyat olan insanlar çok memnun olabilirler.

Üye
    dünyam Avatarı

Gerçek Adı
    Nur
    Son Giriş
    04.08-2017
    Saat
    22:43
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

zafer çok geçmiş olsun Allah size herkese yardımcı olsun ,şimdiki durumunuz nasıl açıklarsanız sevinirim ,bana da implant önerdi açıkçası korku var çok şaşkınım,shukufe size takılıp çıkartılmış neden ne sebep oldu açıklarmısınız.

Üye
    osarman Avatarı

Gerçek Adı
    Onur
    Son Giriş
    31.08-2013
    Saat
    09:50
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba,

18 yaşından sonra implant ameliyat olan doğuştan işitme engelliler, dudak okumadan rahat duyabilir mi?

Gelişme bekliyorum.

Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:57
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    66
    Verilen Beğeniler
    0

Duyarlar.. Ama konuşmayı anlayama ihtimali azdır. İşitme cihazı kullanmışsa anlama ihtimali biraz daha yüksektir.
    Ama kimse, konuşulanları anlayabilecekleri garantisi veremez.

Üye
    serdaruz Avatarı

Gerçek Adı
    serdar uz
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    Bilecik
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

Bu ameliyatlar herkese uygulanabiliyor mu

Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:57
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    66
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Forumun ilk iki başlığını okumanızı öneririm. Aşağıdaki bağlantılara da tıklayabilirsiniz.

http://www.engelliler.biz/forum/kokl...-oneriler.html
    http://www.engelliler.biz/forum/kokl...uygulanir.html

Sayfa 15 / 20 İlkİlk ... 5111213141516171819 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 14.09-2010, 14:36
  2. 18.08-2010, 18:24