Sayfa 14 / 20 İlkİlk ... 4101112131415161718 ... SonSon
Toplam 294 mesajın 196-210 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    dünyam Avatarı

Gerçek Adı
    Nur
    Son Giriş
    04.08-2017
    Saat
    22:43
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Canım ya inşallah düzene girer alışır hemencik.benimde implant takılması gerek gördü dr.lar ama ben kulak arkası cihazlada olsa az duyuyorum ama daha rahat duymam için neler yapmazdım konu ameliyat olunca korkuyorum..

Üye
    ismail metem Avatarı

Son Giriş
    05.02-2014
    Saat
    11:27
    Yaşadığı Yer
    belcika
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sagol insallah dedigin gibi olur,oglumun kokleardan baska secenegi yoktu menenjit ic kulaktaki butun titresim tuylerini yok etmis ve bu tuylerin tekrar cikma sansi yokmus o yuzden mecbur kaldik ameliyata yoksa bende kulak arkasi bir cihaz tercih ederdim cinku bu ameliyatin geri donusu yok.ameliyat iyi gecti 5 saat surdu iki kulak birden yapildi.ben belcikadayim yaklasik 50.000 euro tuttu iki kulak birden ameliyat masraflari haric.ama buradaki sigortalar cok buyuk bir kismini oduyor biz sadece kulak basi 1000 euro falan odeyecez.turkiyede nasil oluyor maddi acidan?mesela siz ameliyat olsaniz ne kadar odeyeceksiniz?sigorta karsiliyormu orada da buyuk bir kismini?oglumun distaki cihazlari 8 yasina kadar her 3 yilda bir 8 yasindan sonra da her 5 yilda bir degisecek tabi hepsini karsiliyor sigorta yine biz cok az bir kismini odeyecez.esim turkiyeye kesin donus yapmak istiyor ama ben acikcasi korkuyorum,buradaki imkanlari birakip orada perisan olmak istemiyorum bir bilginiz varsa ucretler ve sigortaar hakkinda bilgilendirirseniz sevinirim simdiden tesekkurler

Üye
    pronet Avatarı

Son Giriş
    21.02-2017
    Saat
    12:29
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Türkiye'ye sakın gelmeyin. Belçika'da imkanları bulamazsınız.

Üye
    ismail metem Avatarı

Son Giriş
    05.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    belcika
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nasil yani maddi acidan mi demek istiyorsun?orada nasil yurutuliyor bu isler biraz detayli aciklarmisin zahmet olmazsa lutfen

Üye
    pronet Avatarı

Son Giriş
    21.02-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Türkiye'de sadece 1 kulak karşılanıyor. Pil başına alay eder gibi 45 kuruş ödeniyor. Geçmiş olsun.

Benim Almanya'lı bir tanıdığım var. Türkiye'ye kesin dönüş yaptığı için pişman. Anlayın artık.

ameliyattan sonra pil başına 45 kuruş, ara kabloya 38 türk lirası, pil yuvasına 180 türk lirası ödüyor. PROTEZLERİN TAMAMI ÖDENMİYOR. "ARA FARKLARI" CEBİNİZDEN SİZ KARŞILAMAYA ÇALIŞIYORSUNUZ. PARANIZ VARSA TABİİ

implant, kulak arkası cihazdan çok çok daha farklıdır. çünkü gelen sesler direkt salyangoz sinirlerini uyarır.
    keşke imkan verseler de ikinci kulağa da olunabilse.

Üye
    ismail metem Avatarı

Son Giriş
    05.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    belcika
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

valla cok zormus ne diyeyim ki.biz haftada birgun revalidatie ye gidiyoruz turkcesi neydi simdi aklima gelmedi cocuga ozel 1 saat egitim veriyorlar sesleri ve isaret dilini ogretiyorlar hafada birgun de eve ogretmen geliyor yine sesleri ogretiyor ve biz bunlara saat basi 5 euro veriyoz yani haftalik 10 euroya patliyor bize.ameliyattan sonra koca bir bavul verdiler her parcasi var icinde 12 tane pil buyuk kurutma makinesi 2 ser tane sarj cihazi degisik renklerde kulakliklar kablolar aklina ne geliyorsa artik hepsinden fazlasiyla verdiler ve hic bir ucret odemedik.ben zaten istemiyorum kesin donusu ama esim cok istiyor oyuzden detayli arastirma yapmaliyim cocugumun gelecegini riske atamam esimin hayalleri icin

yanlis anlamayin ama ara fark dedigin ne kadar asagi yukari?cihazlari ne kadar zamanla degistiriyorlar?burasi gibi 3 5 yilda bir mi nedir yani?ya da bunlarin hepsini aciklayan bir site falan varmi hepsini detayli olarak nereden ogrenebilirim

Üye
    piyanist_27 Avatarı

Son Giriş
    02.12-2014
    Saat
    11:32
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm bende işitme kaybı var küçüklüğümden beri zar oluşmammış diyorlar hangi doktora gittiysem yş geçtikçe işitme kaybım çogalıyor 2005 senesinde sonunda çihaz aldımaldıgım cihaz daha sonra yetersiz geldi sık sık sorunlar yaşadım dr gittim ama işitmemi gittikçe kaybediyorum bunun farkındaydım sr bana baha önerdi baha çihazı takılmalı dedi bu cihaz her her işitme sorunu olan kişilere takmıyorlar hava yoluyla işitme sağlanan kişilere takılıyor buda ben bunu denesim deneme amaçlı bandla yapıyorlar hoşuma gitti cok güzel ses verdi bana karar verdim taktırmaya ameliyatı oldum ama şuan daha cihaz takılması 1.5 ay sonra takılacak kafama takılan vida kemiye kaynaması gerekirmiş beklemedeyim ama merek ediyorum acaba duyum nasıl olacak ben size nasıl olacadını burdan daha sonra yazacagım arkadaşlar yüce rabbim herkese acil şifalar versin beterin bteri var unutmayın halimize şükür

Üye
    ismail metem Avatarı

Son Giriş
    05.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    belcika
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sanada gecmis olsun.bu dedigin yontemi ilk kez duydum kokleardan cok mu daha farkli

Üye
    pronet Avatarı

Son Giriş
    21.02-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

ismail bey mesela bir markanın kablosunun Türkiye'deki fiyatı 80 euro. devlet sigortasının (SGK) ödediği SADECE 38 türk lirası. 80 eurodan 38 lirayı düşün. işte o farkı siz ödüyorsunuz. belçikadaki sigorta türkiye'den daha iyiyse sakın eşinizi dinlemeyin. gerekirse kavga edin. maalesef önerim böyle. iyice araştırınca beni anlayacaksınız.

Üye
    nisanruzgarı Avatarı

Gerçek Adı
    Gülsüm
    Son Giriş
    14.05-2015
    Saat
    21:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Pronet, kavga etmelerine gerek yok Konuşup uzlaşırlar çocukları için.
    İsmail Metem, Türkiyeye dönmeyi düşünüyorsunuz ve CI İmplantlı bebeğiniz var. Avrupada çocuğunuza verilen destek ve imkanı burada bulamıyacaksınız.
    Ben Almanyada yaşamıştım ve aradaki farkı çok iyi biliyorum.
    Çocuğunuza bebeklik yaşında implant yapılması ve eğitimle desteklenmesi onun geleceği için çok iyi bir gelişme olacaktır.
    CI implant sadece bu yaşta erken devrede yapılması en iyi sonuçları vermektedir. Yetişkinler için, işitme yetisini 15 yıldır kaybetmiş olanlar için özellikle bir faydası yoktur. Asla normal duyulmuyor.

Çocuğu için CI implantı düşünen aileler; Özellikle Prof. Dr. Yahya Güldiken önerilir.

Üye
    pronet Avatarı

Son Giriş
    21.02-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

gerek yok tabii. ama gerekirse dedim çocuğun geleceği açısından

ismail bey gerekirse eşinize bu mesajları gösterin okutun. öyle ikna olursa ne ala

Üye
    ismail metem Avatarı

Son Giriş
    05.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    belcika
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gerekirse tabiki de kavga da ederim .saka bir tarafa ama hersey zaten cocuklarimiz icin.esim sadece iyi bir sigortamiz oldugunda ayni burasi gibi,bir fark yok diye tuttturdu.ama ben emin olmak istiyorum.esim diyorki ameliyat zaten oldu onemli olan oydu disindaki cihazlar o kadar pahali degildir sigorta mesela 10 binden 9 binini oder.bu onun dusuncesi ama ben arastiriyorum esimin haksiz oldugunu biliyorum ve onu ikna etmek ve inandirmak icin sizlerin bilgisine ihtiyacim var ve bunlarin hepsini okutacagim lutfen yardimci olun ben ikna edemiyorum belki sizlere inanir da vazgecer.hepinize ayri ayri tesekkur ediyorum ilgi ve alakaniz icin

Üye
    seher35 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ismail metem;

10 yıl önce amaliyat oldum..tek kulağa takılıyor burada...hiç bir ücret ödemeden ssk karşıladı...6 ay önce dış aparatını yeniledir...onada hiç bir ücret ödemedim...ama kablo ve piller yenilendiğinde çok azı karşılanıyor....onları kendi imkanlarımızla karşılamak zorundayız....burada durum bu...ssk hastanelerinde bizler için özel bölümler var...ilgileride güzel...tabiki Avrupada ki durumu bilmiyorum herhalde daha iyidir....duyma konusundada ..tabikiii normal işitme gibi olmuyor ama sesleri gerçeğe yakın duyuyorsunuz..zaman içerisinde anlamanız daha iyi oluyor....yanlız toplulukta ve gürültülü ortamda konuşanları anlamanız nerdeyse imkanlaşıyor....bire bir sesiz ortamda karşınızdaki kişide güzel ve vurgulu konuşuyor ise norma sohbet edebiliyor her şeyi anlayabiliyorsunuz...

Ben sesiz ortamda ve benim işitme engelli olduğumu bilmeyen kişileri daha iyi anladığımı itiraf edeyim... işitme engelliyim dediğim anda karşımdaki kişiler bağırarak yada farklı konuştukları için anlamam zorlaşıyor...o yüzden pek kimseye işitme engelliyim demiyorum...aile olarak sizlerinde eğitim almanız gerekiyor...çocuğunuzla nasıl konuşmanız gerektiği konusnda uzmanlardan destek almanızı tahsiye ederim... çocuğunuz ve sizler için her şeyin güzel olması dileğiyimle....

Üye
    pronet Avatarı

Son Giriş
    21.02-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

ismail bey ara farklar markadan markaya değişiyor. mesela cochlear firması dış cihazı için 12. bin istiyor, medel 15 bin istiyor. sigortanın ödediği ise 11 bin lira. yani kullandığınız markaya göre fark artabilir de artmayabilir de. bence önce şöyle yapın. belçikadaki olanakların, devletin sunduğu ücretsiz hizmetlerin listesini çıkarın. eğer bir hizmete para ödüyorsanız yanına da parantez içinde miktarı yazın. örneğin rehabilitasyon ücreti (saati 5 euro) gibi. sonra bu listeyi burada paylaşın. bu listeye bakan arkadaşlar da bu var - bu yok desin. ne dersiniz? iyi günler.

Üye
    ismail metem Avatarı

Son Giriş
    05.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    belcika
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    cok iyi fikir cok tesekkur ederim aksam esime de okuttum mesajlarinizi seslenmedi.amacim gercekten bunlari yasayanlardan bire bir duymak.herkese ayri ayri tesekkur ederim.ben en iyisi bir liste hazirlamaya baslayayim

Sayfa 14 / 20 İlkİlk ... 4101112131415161718 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 14.09-2010, 14:36
  2. 18.08-2010, 18:24