Sayfa 11 / 20 İlkİlk ... 789101112131415 ... SonSon
Toplam 294 mesajın 151-165 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    AsilUye Avatarı

Son Giriş
    08.07-2015
    Saat
    15:56
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Dört yıl önce koklear implant ameliyatı oldum. O zaman internetten erişebildiğim implant kullanıcıları üç beşi geçmiyordu. Yeterli bilgim yoktu. Sadece annemden dudak okumadan anlamayı sağlayacak bir cihaz olduğunu duymuştum.
    Şehrimize en yakın, teyzemin de ikamet ettiği üniversite hastanesine gittik. Bu hastane Türkiye'de ameliyatın yapıldığı sayılı yerlerden biriydi. Muayene oldum. İmplanta uygun olduğuma çarçabuk karar verildi. Son çare bu, işitme cihazlarından faydalanamıyor dendi. Halbuki ben orta seviyeli kayıplıyım. Çıplak kulaklarımla diksiyonu düzgün biriyle muhabbet bile edebiliyordum. İşitme cihazlarından da faydalanabiliyordum. Elbette ki faydalanmadan kastım dudak okumadan anlamak değil.
    Dört yıl geçti. Doktor bana üç aya kalmadan dudak okumadan iletişim kuracağıma dair GARANTİ verdi. Kesin bir dille belirtti. Oysa ben buna bunca yıldan sonra yaklaşamadım bile.
    Anlaşılan istatistiklere katkı olsun diye ameliyat edilmişim.
    İşitme cihazı mı implant mı derseniz elbette implant. Ama benim gibiler için değil. İşitme cihazı kullandığım zamanları da hatırlıyorum. Şu an sesi temiz alıyorum, birebir konuşmalarım cihaza kıyasla daha rahat. Ama yüze bakmadan konuşmak meselesinde yol almış değilim. İmplant benim için "hayata dönüş" de olmadı. İyi bir cihazla şu ankinden daha azını duymuyordum ben.
    Doktorlarımın ismini ifşa edeceğim ama önce dava açmayı düşünüyorum. Beni ameliyat konusunda bilgisiz bir üniversite öğrencisiyken yanlış yönlendirdikleri, geri dönüşü olmayan bir yola soktukları ve boşa ümit verdikleri için hesap soracağım.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

tuh cok yazik olmus duyan kulagina uzuldum asil uye
    ben 7 yil kullanipta dudak okumadan bisiy anlamadim sen daha dort yilda uyanmissin allahin verdigi cok az da olsa ses duymaniza yarayan kulaginiza koklear implant musibetini taktirmayin derim herkese o kulak bidaha olmustur hicbi seye yaramayan bas belasi olmustur bu boyle biline ben gibi koklear implantini aldirdiktan sonra
    6 yildir anam agliyo hastanelerde cebelleserek ilacli emarlar cektirerek koklear implanttan olusan koleastotam ameliyatlari olarak\
    sen gene da et obur kulagin duruyor bide ustelik isitme kaybin bana gore daha az anlatmana gore
    lutfen doktorunu hastanenide burda ifsa et ki devleti zarara sokan senin kulaginin kaatilini herkes bilsin

Üye
    ecarus Avatarı

Son Giriş
    01.05-2015
    Saat
    22:42
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

mrb.geçen seneden hatırında kalan arkadaşlar varsa bende çocuğuma koklear implant uygulatmayı düşünüyordum.geçen sene başarılı bir operasyonla takıldı.çok şükür duyuyor.belki benim gibi duymuyordur ama seslere dönüp bakması beni çok mutlu ediyor.arkasından söylediğim kelimeleri net olmasada çıkarmaya çalışması ve ya kendince en iyisini çıkarması çok güzel.şimdilik bi sorun yok.

Üye
    seher35 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam ..bir kaç gün önce cihazım bozulduğu için yeni cihaz alma işlemlerine başladım ama kullandığım marka hakkkında çok az bilgiye ulaşabildim...kullandığım marka Clarıon coclear imlant...2003 yılında takılmıştı...kullandığım cihazın bir üst versiyonunu vrecekelerini söyledi şirket...nasıl bir şey nette bulamadım...ve bu cahazın fiyatı hakkında bilgisi olan arkadaşlar varmı...varsa yardımcı olursanız sevinirim.....iyi günler..))

Üye
    dünyam Avatarı

Gerçek Adı
    Nur
    Son Giriş
    04.08-2017
    Saat
    22:43
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba implant hakkında pek bilgim yok,ben de artık ameliyat olup rahat duymayı çok istiyorum,bir sorum var,implant takanlar denize girince duyuyormu?bu soruyu cahilliğime verin pek bilgim yok.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

dunyam koklear implant yapilan kulak olan isitmesi feda edilmistir bunu bilerek taktirin
    hangi kulaginizda isitme kaybi daha coksa ona taktirin implanti
    cunku dis alicilari takmadiginiz zaman en kucuk ses duyamazsiniz implant takilan kulakla
    eger benim gibi implant cikarilma durumu olursa cinlamalardan cok cekiliyor
    denize girmek degil normal yasamda diyelimki implant dis parcalari takmak istemediniz isitme cihazi takmak istediniz eskisi gibien gelismis en yuksek ses veren cihazi taksaniz dahi o kulakla hicbir ses duyamazsiniz
    mesela bana obur kulaga implant takalim diyor doktorlar koklear implanta sesleri feda ettiktewn sonra olaki koklear implantin dis parcasi bozuldu
    ve ve en onemlisi gece yatarken cikaracaksiniz dis parcalari zindan gibi hic hic bir ses kirintisi duymadan yasamaya hayatmi denir

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

colde iki testi su var hangisini kirrsiniz SERAP gorundu diye cabuk gitmek icin
    tabiiki az olanini
    iki testiyide kirdin
    SERAP oldugunu anladin
    susuz kalir gucun kalmaz yolun sonuna nasil cikarsin koklear implanta pozitif bakcam diye
    testileri kirmadan oraya koyup isinmis azalmis olsada isitme cihazini degistirip o isian azalan sularla idare etmek daha iyidir bence

Üye
    dünyam Avatarı

Gerçek Adı
    Nur
    Son Giriş
    04.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ah arkadaşlar ben çok korkuyorum yaptırsam bir türlü, yaptırmasam bir türlü,kulak arkası cihaz kullanıyorum günden güne kulagım ağır duymaya başladı ,az duydugum halde implastı taktırırsam,taktırdıktan sonra vazgeçersem eskiden az duydugum kulak tamamen yok oluyormu? eski hale geri dönüş oluyormu?
    implant masrafı türk parası olarak tamamen ne kadar tutuyor?

Üye
    ecarus Avatarı

Son Giriş
    01.05-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

kesinlikle azda olsa duyan kulaklaraimplant yaptırmayın.

Üye
    dünyam Avatarı

Gerçek Adı
    Nur
    Son Giriş
    04.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

cihazla az duyuyorum daha üstün kulak arkası cihaz varmı bilmiyorum,cihazı çıkardığım zaman kulagımın dibinde düdükde çalsanız hiç duymuyorum,artık sıkıntı veriyor söylenenleri anlamayınca tekrar ettirince bazen sinirleniyorlar buda beni üzüyor..son çare implant sanırım, taktırınca sesleri duyarmıyım onu da bilmiyorum..

Üye
    ecarus Avatarı

Son Giriş
    01.05-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

dünyam1 istanbulda yaşıyorsun git bir odyoloğa o sana yol gösterir.ankara da olsaydın ibni sina hastanesi derdim.koklear implant için değilde o hastanedeki odyolog aynı zamanda işitme cihazları da pazarlıyor .her sene yeni cihazlar piyasaya sürülüyor.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

hangi isitme cihazini kullaniyorsun dunyam
    ooo bi cihazlar varki ses ayari yaparken yerinden ziplatiyo gorsen oyle ytuksek ses veriyo bilemiyorum sizin isitme kaybiniz icinde iyi cihazlar var
    oyle guzel otme engelliyorlarki hic duduk gibi otmuyo iyi kalite cihaz ama odyometrist bilgili olacak bide hemen pes etmek yok cihaz ayarlarken dikkatle odyometriste yardimci olacak duydugun sesler nasil onu dikkatle dinleyip odyometriste soyliceksin
    ee pahalica tabi iyi olanlar soyle 3500 5000 gibi olsun ses duymak icin verilir
    hi duymayinca sinirlenenlerede takma valla biz nasil zorluk cekiyoruz duymak icin onlarinda bize anlatmak icin borcu var allah katinda salla hic uzulme sora sora nasilsa duyarsin isitme cihazi iyi olunca insanin bi morali duzeliyo ki
    implant yaptirirsan ses duyarsin hemde cok yuksek ses ama geri donusu yok bide normal kulak olmayacagini kabul et mesela ben 7 yil kullanip dudak okumadan konusulanlari anlamadim telefonla konusabilirsin demisti implanti takan doktorum hicbir zaman bir kelime bile anlamadim telefondan implanti kullandigim zaman

Üye
    Muzo Avatarı

Gerçek Adı
    Muzo
    Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    22:33
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyi.. ben herşeyi duyuyorum ama niye anlamıyorum? hemde kulak ii kullanıyorum... az geliyo rişitme diyor biri... oldu kulak arkası aldım. sonuç yine aynı ses çok ama anlama sifir... ben artık umudu kestim!!!! yani her iki kulakta cihazla çok iyi duyuyor... ama anlama sifir.... şimdi koklar taksma ne takmasam ne....

Üye
    dünyam Avatarı

Gerçek Adı
    Nur
    Son Giriş
    04.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

shukufe;

phonak cihazı her iki kulakda kullanıyorum sağ kulak testlere göre ileri derece yüzde yüz agırmış cihazı takınca tiz de olsa ses alıyorum ama artık konuşmaları rahat anlaşaılmıyor.shufecim ben de telefondan hiç bir şey anlamıyorum cihazı takanlar geliyormu ses ne anladın ı zannediyorlarki bizim gibi konuşalılanları anlıcak, ses var anlama yok demekki herkesde bu sorun varmış bir tek ben anlamıyorum sanıyordum ki cihazı satıp takanlar bunu hala telden anlamıcagımızı öğrenemediler ..böyle sorunumuz olan sizin gibi insanlarla çok iyi anlaşacagımı inanıyorum saglıklı duyan insanlarla bu halimle pek anlaşamıyorum.benim gibi sorunu olan arkadaşda yok çevremde.artık buralara takılırım.
    implant takınca ilerde agır duyma özelliğide olurmu? mesela cihazı ilk taktıgımızda çok ses geliyordu şimdi zayıf tiz geliyor böyle sorun impantda olurmu ?

birde çalışır halde elimle impantın üstüne kapatınca ses diiittttttttt diye ses yaparmı?

Üye
    Muzo Avatarı

Gerçek Adı
    Muzo
    Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    22:33
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    kgokce ne haber uzun zaman oldu nasılsın? bu arada benim sorunum için gelişme var mı acaba? üstde yazmıştım...

Sayfa 11 / 20 İlkİlk ... 789101112131415 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 14.09-2010, 14:36
  2. 18.08-2010, 18:24