Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 67 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    isitme kaybiniz olmasada empati ne gune duruyor sevgili odyolog sumy
    duymak icin cok bedeller odedim ama fosss ailmde cevremde hic isitme engelli olmadigindan dudak okudugumdan kimseyi inandiramaz hep yalanciktan dikkatsizlikten duymuyor yaftasiyle yasamisimdir
    konusamayan cevresiyle iliski kuramayan diyorsunuz gordugum isaret diliyle yasiyan sagirlar hep dusunmusumdur cok daha iyi diye benden
    korolasi hazircevap dilim durmaz olunca tartismak istemedigim yerlerde konusanin yuzune bakmayinca iste o zaman yalanci oluyoruz ama benim yuzume bakarak konusurmusunuz diyince KOCAMAAAAN kulfet
    oysa isaret diliyle konusanlar icin biii suru ayricalik var keske bende bu kadar zahmetle insan konusmalari anlayacagima isaret diliyle konussaydim derim

Üye
    sumy Avatarı

Gerçek Adı
    sami
    Son Giriş
    16.08-2013
    Saat
    15:34
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

her türlü insana test yapıyorum..her türlü engelli ne varsa hepsinden görüyorum..empati kuruyorum elbette.çevrenizin davranışları sizi de farklı davranmaya itmiş.işitme engelli olduğunuzu gizlemenize de gerek yok..sitenin başına çok güzel yazmışlar..SENİN BEDENİN SORUN ETMEYİ BIRAK ARTIK diye...size nacizane tavsiyem başka işitme engelli bireylerle faaliyetlerde bulunun.işaret dili öğrenin..türkiye de her yıl sizin gibi bir binlerce bebe işitme engelli doğuyor.bazıları var ki hiç bir risk faktörü olmadığı halde..

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

iste bu tavsiye ettiginiz olmuyor isaret diliyle konusmaya alissaydim isitme engelli cevreleden dostlarim cok oludu ama iki isitme engellinin konusup anlasmasi zor birsey kaldiki duyanlar biz isitme engellileri en son goruyor canlari sagolsun buna coktaaan alistimda

peki bu bebeklere koklear implant taktiniz baktiniz konusturdunuz olabildigince duydu diyelim AMA BEN DUDAK YUZ GORMEDEN konusmayi hic anlamadim bu kadarini isitme cihazida yapiyor
    isitme cihaziylede konusurlar koklear implanti benim gibi alindiktan sonra bu cocuklarin psikolojisi ne hale gelecek bunu HIC DUSUNEN VARMI kaybedilmis tum isitme olu bir kulak bu insan nasil yasar isaret diliyle konusmasi daha iyidir bence

Üye
    sumy Avatarı

Gerçek Adı
    sami
    Son Giriş
    16.08-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

özel eğitim merkezlerinde seslerle nesneleri öğretiyorlar.çocuğa arkasından ismini çağırdınız zaman çok rahatlıkla duyup size dönebiliyor.konuşmasında bozuklukta olmuyor.ama beyindeki işitme duyularını görme duyuları bastırdığı için çok iyi gözlemci oldukları için istemeden dudak okumayı öğreniyorlar.facebook kullanıcı ailelerin grupları var çocuklarını videolarını paylaşıyorlar bakabilirsin.çocuklar ilk sesleri cihazla birlikte duydukları için aynı zamanda eğitimle daha farklı oluyor.sonradan ve yetişkinlerde farklı oluyor elbet.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

yani koklear implantla kulagin islevi gittikten sonra ona mecbursunuz kokear implanti bi trafik kazasinda kafanizi carptikta iceride cihaz bozuldikta basinizin caresine kendiniz bakin KALAN SAGLAR BIZIMLE edebiyatindan baska bisi olmicak
    cunku koklear implant alindiktan sonra bu kulak biseye yaramiyor catre yok omurunuzun sonuna kadar aklinizi kullanip ders alip obur kulaga bidaha yaptirmayin yaptirirsaniz bilmis olun butun omrunuzce sesin kirintisi bile YOK

Üye
    sumy Avatarı

Gerçek Adı
    sami
    Son Giriş
    16.08-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bahsettiğiniz ameliyat sonrası risk çok nadir bir durum..her insaın vücut yapısı farklı..Allah yardımcınız olsun..

Üye
    muzir Avatarı

Son Giriş
    28.11-2017
    Saat
    12:26
    Yaşadığı Yer
    her yer
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    4

sana ne desen boş shukufe. haklısın ne diyelim yani. .

Üye
    sumy Avatarı

Gerçek Adı
    sami
    Son Giriş
    16.08-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herşeye rağmen yüzlerce insan ameliyat olmakta ve yüzlerce işitme kayıplı insan olacaktır..

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

yani sevgili sumy isitme cihaziyle bozuldugunda begenmediginizde degistirmek varken kulagin islevini sifira indiren oynayip kosarken dusen bogusan cocuklar kaybedebilir isitmesini kimsenin derdi degil nasil yasarlarsada olur

Üye
    sumy Avatarı

Gerçek Adı
    sami
    Son Giriş
    16.08-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu zamana kadar hiç ameliyat yaptırmak istemeyen çıkmadı..çalıştığım kurumda yüzlerce çocuk ameliyatı oldu ve olacaktır.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

tabiiki isitme kaybiyle anasi aglamis toplumun itip kakmasindan gine gelmis saf isitme engelli yeni teknoloji diye cok iyi isitecegini umarak isitmesini tamamen kaybedecegini bilmeyerek ameliyat karari alacaktir
    kucuk cocuklarin ebeveynleride isitme cihazina para vermektense devletin her kurusunu odedigi koklear implanti yaptiracaktir
    ustelikte kimse cocugu sagir demiyecek az seymidir kulak onlarin degilya

Üye
    sumy Avatarı

Gerçek Adı
    sami
    Son Giriş
    16.08-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

koklear implant hakkında aşırı derecede önyargılısınız..siz sıkıntı çektiniz diye herkes sıkıntı çekecek diye bir kural da yok..total işitme kayıplı bir bebek işitme cihazı ne kadar yardımcı olacak.işitme cihazlarını son çıkış gücü var..son ayar da çalışsa bile her sesi alamayacaktır.koklear imp tan çok memnun olacak biri sizin yazınızı okuyup vazgeçerse hakkına girmiş olursunuz.bu kul hakkıdır...koklear implatı çok iyi araştırın ameliyat olanlarla yüzyüze görüşün çocukların aileleriyle görüşün herşeyi sorun öğrenin..

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

benim koklear implant taktiran dostlarim varki tanidiklarimda var ustelik sahsen tanimadan yazistiklarimda var
    ustelik koklear implati aldirdiktan beri ondan sonra olusan koleastotam yuzunden hastaneledi doktor muayenehanelerinde cebellesiyorum o kadar hastanede yatmisligim var orda gordugum inceledigim konustugum vakalar var
    bilmesem niye boyle yazipta siz gibilerinin sinirini kabartayim burda guzel guzel konusmak varken

Üye
    sumy Avatarı

Gerçek Adı
    sami
    Son Giriş
    16.08-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sizin vücudunuzun farklılığından ameliyat sonrası vaka gelişmiş.demek istediğim herkes aynı değil..kelimelerii ayırt etmede problemi olan birine dünyanın en iyi işitme cihazını da taksak tamamen düzeltmez..işitme cihazı yeterli olmayan durumuarda KOKLEAR İMPLANT uygulaması yapılır.her önüne gelen yapılmıyor.bebeklerde ve çocuklarda ameliyat öncesinde cihaz kullanıyorlar bir süre takip ediliyorlar cihazdan fayda göremiyeceği apaçık ortada ondan sonra karar veriliyor..çalışıtğım kurumda 2009 dan beri ameliyat yapılıyor.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    iste ayni yere geldik sevgili sumy neymis kelimeyi ayirdetme seviyesine en iyi materyal duzeltmiyormus
    vucut koleastotam uretiyorduda kokler implantin alinmasini beklemis diyesim varbide isitme ileri isitme kaybina olan isitme cihazinin 146 db isitme kaybini karsiladigini biliyorum cok ileri isitme kaybinda zaten insanlar dudak okur mecburen herne kadar siz odyologlar dudak okuyanlari tembellik zannetsenizde

size bir isitme merkezinde karsilastigim isaret diliyle konusan cici bir kizi anlatayim
    benimde isitme kayipli oldugumu isaret dilini pek bilmesemde anlattim bilince oda isitme cihazinin coook feci yuksek sesler verdigini kafasini rahatsiz ettigini isaretle anlatti naptigini nettigini nasil oldugunu anlatti takmak istemediginide isaret etti benim iyi anlamadigim onun iyi anlamadigi yerleri annesi tercume etti
    odyo olcumunden cikti inceledim hic bi tane yerinde oyle 120 db den cok kaybi yoktu ama kiz hic konusamiyor yani vaktinde ilgi iyi isitme cihazi egitim alsaymis o sizin dediginiz SAVUNDUNUZ koklear implant gerekmiyormus

Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon