Sayfa 4 / 26 İlkİlk 1234567814 ... SonSon
Toplam 379 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sahin semiz Avatarı

Son Giriş
    11.02-2009
    Saat
    17:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    SLM arkadaslar gul hanim cok yardimci oluyor ameliyat boyunca ordan ayrilmiyor. ben cok memnun kaldim. 6 ay icinde belirtiler basliycak dediler. su anda bel kizmimda cok yanmalar var. normaldir dediler. beklenen yan etkileridir. 3 gun boyuncada asiri bas agrisi uykusuzluk yasadim, simdi de fizik tedavi merkesinde tedavi gormekteyim

yuzde 60 oraninda basari elde edilecegini soylediler. devamli kontrol altinda olucagimizi biildirdiler. su an tam deneme asamasindalar. 2012 ye kadar engeli insanin kalmiycaklarini belirtiler umarim dedikleri gibi de olur. zaman diyorlar

hepinize saygilar

Not: sag taraf t6 sol taraf t3.

Üye
    DeFnEx Avatarı

Son Giriş
    19.01-2014
    Saat
    19:48
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb şahin bey.almanya'daki bu hastane hakkında biraz daha somut bilgiler verirmisiniz?kök hücre nakli gerçekleşmeden önce hastanede ne gibi aşamalardan geçtiniz?hastanede kaç gün yatırıldınız?ameliyat için ne kadar ücret ödediniz?iyileşme olmadığı görülürse ödediğiniz para geri verilecekmi (KESİN VERMEZLER)....vs gibi bilgileri paylaşırsanız ben ve benim durumumda olan arkadaşlar için fikir sahibi olmamıza yardımcı olursunuz...

Üye
    hasankoc Avatarı

Son Giriş
    14.03-2013
    Saat
    04:50
    Yaşadığı Yer
    AFYONKARAHISAR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sahin bey, gecmis olsun insallah iyi haberlerinizi bekliyoruz,belki % 60 dan daha fazla gelismeler olur umarim.vucudunuzda ne gibi gelismeler oldugunu bize yazarsaniz cok memnun olucam.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Şahin, his ve hareket açısından operasyon öncesinde ne durumdaydın, şimdi ne durumdasın, 6 ay sonra ne olmasını vaadetti doktorlar? Bunları takip edip gelişmeleri ölçebilmemiz açısından, aşağıdakine benzer şekilde durumunu yazabilir misin lütfen?

Bülent Küçükaslan
    Geçmiş:
    - 12 Mayıs 1999 günü ateşli silah yaralanması sonucu T5-6 hizasından parapleji.
    - Yaralanmayı mütakip 2 saat içinde Ankara Bayındır Tıp hastanesi beyin cerrahisinde ameliyat oldum. Ameliyat gayet başarılı ve sorunsuz olmuş. Devam eden 6 ay süresince İstanbul 70. Yıl Fizik Tedavi hastanesinde yatarak fizik tedavi gördüm. Çıktıktan sonra 1,5 yıl daha -haftada 3 gün olmak üzere- evde fizik tedavi aldım.

Sonuç (yaralanmadan 5 gün sonra ne idiysem bugün yine aynı durumdayım)

Hareket:
    - Göğüs hizamın altından itibaren hareket yok (kendi kendine kasılmaları vs. hareket olarak saymıyoruz tabii ki). Sağlıklı bir beden 10 ise, bende göğüs hizamın altındaki hareket 0 (sıfır). 0/10.
    - Ellerimi, kollarımı, omuzlarımı hiç bir kısıtlama olmadan kullanabiliyorum. Felcin arından zaten bu hareketlerimde hiç bir eksilme olmadı. 10/10.
    - Wolkır ve uzun bacak yürüme cihazı ile kol kaslarımı kullanarak "yürüyebiliyorum". Daha doğrusu, ayaklarımı salak salak peşim sıra sürükleyebiliyorum. Bunu özellikle belirtiyorumk ki, sonra biri çıkıp, his ve harekette bir gelişme olmadığı halde, "ahan yürüyor" diye dolanmasın ortalıkta! Göğüs hizamdan altını kesip onun yerine bi eşek ölüsü koysanız, kollarımla onu da aynı şekilde sürüyebilirim...

His:
    - Göğüs hizama kadar gövdemde, kol ve omuzlarda his normal. 10/10.
    - Göğüs hizamdan aşağıya indikçe yüzeysel his bel hizama kadar 1/10, ama derin his dediğim, baskı uygulandığında hissedişim 2/10. Yani -bel hizama kadar- baskı uygulandığında, "baskı var" diyorum. Onun dışında, göğüs hizamın altından istediğin yerden kör testereyle kessen, kaynar sular döksen, hiç bir şey hissetmem.

Genel sağlık durumum:
    Her hangi bir sağlık sorunum yok. Hiç yatak yaram olmadı. Mesane boşaltmak için TAK yapıyorum, dışkılama/motor hissi yok. Eşşek gibi sağlıklıyım
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ahmet_t12 Avatarı

Gerçek Adı
    Amet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:46
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

geçmiş olsun şahin
    inşallah fayda görürsün bu opereyondan
    sizdeki gelişmeler biizim içinde çok önemli
    gelişmelerde bizleri fazla merak ettirmeden paylaşırsanız mutlu oluruz

Üye
    desparado Avatarı

Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    12:47
    Yaşadığı Yer
    adana/çukurova
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

inşallah faydası olur şahin, geçmiş olsun.ameliyattan sonra yan etkileri hakkında garanti veriyorlarmı? yani herhangi bir yan etkisi yok dimi.bide kök hücreyi nasıl hasarlı bölgeye uyguluyolar? cevaplarsan sevinirin

Üye
    eftelya27 Avatarı

Son Giriş
    01.03-2011
    Saat
    00:25
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ŞAhin ne olur bize ikna edecek bişeyler söyle sağlam bir yermi...Benide bugün aradılar kararsızım ne olur yardım et.Baştan itibaren bize anlat. Geçmiş olsun umarım faydasını görürsün.Bizide aydınlatırsan sevinirim..........

Üye
    DeFnEx Avatarı

Son Giriş
    19.01-2014
    Saat
    19:48
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar,şahin bey kök hücre nakli için hastahanede 5 saat yatırılmış.tam teşekküllü ve güvenilir bir yer diye belirtti.şuan için bi gelişme olmadığını ancak 6 ay sonra belirtilerin olacağını bunun içinde %60 şansının olduğunu söyledi.kök hücre naklini için 7500 euro vermiş.inşallah şahin bey sitede aktif olurda tüm arkadaşlarımızın merak ettiği soruları yanıtlar...

Üye
    eftelya27 Avatarı

Son Giriş
    01.03-2011
    Saat
    00:25
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

desparado mrb kök hücre naklini lombar bölgeden veriyorlar..İstersen sana bana gönderdikleri mail yolu ile olan yapım aşamasını göndereyim.

Üye
    rokopi Avatarı

Son Giriş
    24.06-2010
    Saat
    22:12
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şahin abi inşallah hayırlısı olur.tüm gelişmelerden bize de haber verirsen çok seviniriz

Üye
    desparado Avatarı

Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    12:47
    Yaşadığı Yer
    adana/çukurova
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar, okan bayülgenin sade vatandaş programında kök hücre tedavisi anlatılıyor. dün akşam yayınlanmış. tam açılmazsa ntv videoya sade vatandaş yazın, kök hücre tedavisi yazan videoyu tıklayın.
    NTVMSNBC - Haber Video

bu adreste çalışmalarla alakalı HÜCRESEL TEDAVİ ve REJENERATİF TIP DERNEĞİ konferans tarihlerinide veriyor

Üye
    hayat52 Avatarı

Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    23:02
    Yaşadığı Yer
    samsun/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar almanyaya kök hücre ile bende meyl gönderdim hastalıyım hakkında bilgi yazdım .destek almadan yürüyebilirmiyim diye bana gönderdiyi cevap şu emarlar ve 10 milyar para gidiş geliş özel masraflar harıc.tek yazdığı tuvalet ihtiyacının hissedeyeceyimi yani garanti yok.

Üye
    seyithan Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:52
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa gogan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

elazığ daki doktorun telefon yada iletişim bilgilerini rica edebilirim

Üye
    garraro Avatarı

Gerçek Adı
    garraro
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

elazığdaki doktor kim ya?

Üye
    ÜmiT_68 Avatarı

Son Giriş
    10.09-2009
    Saat
    14:00
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    slm naber arkadaslar bende omurilik hastasıyım seviyem c6 tıpta ki gelişmelerdenbanada anlatın msn:leven-2009-@hotmail.com

Sayfa 4 / 26 İlkİlk 1234567814 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 18.03-2010, 07:02
  2. 22.10-2009, 23:46