Sayfa 25 / 26 İlkİlk ... 15212223242526 SonSon
Toplam 379 mesajın 361-375 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    22:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Nakil olan arkadaşlarda son durum nedir ?

Üye
    ToprakF Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar bütün yazışmalarınızı okudum, X-cell center'ın web sitesini de detaylı inceledim. Ancak hiç bir yerde bulamadığım bir şey var.
    Cerebral Palsy tedavisinde "Kök hücrelerin minimal invaziv teknikle doğrudan beyne implantasyonu" ameliyatında ölüm riski var mıdır? Bu ameliyatı olurken hayatını kaybeden hiç kimse olmuş mudur? Bu ameliyatı olduktan sonra belli bir zaman geçmiş olmasına rağmen (günler, aylar) bu uygulamadan kaynaklanan nedenler ile hayatını kaybeden her hangi biri olmuş mudur?

Lütfen bu konuda bilgisi olanlar paylaşırsa çok memnun olurum..

Üye
    ToprakF Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Demiştim merkezin yetkilisi Gül Demircan bu konuda şöyle bir yanıt verdi. "Tedavi ile iyileşme veya başarı görmeyen hastalar var ancak tedaviden sonra hayatını kaybeden hastamız olmamıştır." tabi ne derece doğrudur bu cevap bilemiyorum sonuçta olumsuz bir tanıtım yapmak istemez bir merkezin yetkilisi...

Üye
    canfeda20 Avatarı

Gerçek Adı
    Gurbetçi
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    3

arakadşlar bakın ben daha öncedede yazmıştım ama tekrar etmekte fayda var ben 15.09.2009 tarihinde almanyada kök hücre tedavisi oldum ama aradan tam bir sene geçti hiç ve hiç bir gelişme olmadı olmiyacakta ayrıca forum içinde bahs ettiğiniz gül hanımda delinin teki ben orda hem bir misafir hem bir hasta olmama rağmen kadının bana ikide bir tekrarladığı tekşey hadi gel ödemeyi yap hatta ben o zaman caymıştım tedaviden ama babam türkiyeden aradı olmamı istemişti ben yanlız gitmiştim vize sorunu nedeniyle refakatçi yoktu yanımda sizden ricam bırakın artık bu almanya olayını boş iş hepsi para tuzağı ben 1 kuruşa muhtaçken 23 bin tl masrafımız oldu o tedaviye şuan hala o zaman aldığım borçları kapatmaya çalışıyorum tabiki şunuda söylemden geçmiyeceğim benden başka oraya gideen arkadaşlar var bu forumda bakıyorum onlar ümid verircesine konuşuyorlar içlerinden bir tanesi defne hanım lütfen biz engelliler birbirimize kazık atmıyalım bari... herkese selamlarımla

Üye
    jandarma erol Avatarı

Gerçek Adı
    BEKİR
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    41

sevgili arakadaşlarım lütfen beni iyi dinleyin. t9 seviyesi paraplaji hastasıyım. tam kesi değil yaralanmam.
    2005 yılı ekim ayında istanbulda çok ünlü bir hastanede yaklaşık 20.000 euro karşılığı kök hücre nakli oldum. bana %70-80 düzelme tahaattüt ettiler... ama sonuç nafile.
    para bi yana bütün umutlarım yıkıldı gitti. çektiğimi bir ben birde ALLAH bilir.

almanyada ki hastaneylede görüştüm, eğer ki bu hastanenin hesabına 27 euro yatırısanız sizi değerlendirmeye alıyorlar. ondan sonra operasyona karar veriyorlar.
    sizlerden tafsiyem hemen kapılmayın bu tür söylentilere! evet bu işin çözümü kök hücrede bundan şüphemiz yok ama henüz erken. ben kobay oldum sakın ha sizler aynı hataya düşmeyin. ha!
    hastaneyle de davalık oldum, mahkemem bitmek üzere.

selamlar saygılar hepimize acil şifalar versin yüce MEVLAM...

Üye
    atadan Avatarı

Son Giriş
    12.11-2011
    Saat
    19:30
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben hepimizin adına gül demircan hemşireye mail yoluyla bizi aydınlatması engelliler paltdormuna detaylı bilgi vermesi için yazdım umarım cevap alırız
    kulaktan dolma bilgilerle ugraşmaktansa bu şekilde ne oldugunu anlarız.

Üye
    barisvan Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    20:26
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar benim bir arkadaşım giti almanyaya ve ameliyat oldu hiç bir şeyin değişmediğini söyledi

Üye
    o_n_u_r Avatarı

Gerçek Adı
    Onur
    Son Giriş
    18.04-2011
    Saat
    01:44
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

barış kardeş almanyada uygulanan somatik (erişkin) kök hücre tedavisi ve almanyaya gidip kök hücre tedavisi olan çok tanıdığım var ama hiç birinde en ufak bir iyileşme olmadı. Embriyonik kök hücreyi bilmem ama somatik kök hücre OF de işe yaramıyor bence...

Üye
    DeFnEx Avatarı

Son Giriş
    19.01-2014
    Saat
    19:48
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili canfeda20;

Ben bugüne kadar hiç kimseye x-cell center'a gidin demedim.Daima soranlara karar sizin dedim.Bugüne kadar tüm mesajlarımda kök hücre naklinin deneysel aşamada olduğunu,kesin tedavi şekli olmadığını vurguladım.Hatta kök hücre naklimin sonucunda en ufak bir gelişme dahi olmadığını,kandırıldığımı söyledim.

X-cell center'la benim en ufak bir ilgim olmadığı için ben neden o kliniği övüp insanların hayalleriyle oynayıp onları hem maddi,hemde manevi yıkıma uğratayımki..

Üye
    ayhan78 Avatarı

Son Giriş
    30.05-2017
    Saat
    16:54
    Yaşadığı Yer
    stuttgart/Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaslar öncelikla Allahim herkezlere sifa versin gecmis olsun. bende c5 sevyesindeyim vucudumun tamamini hissediyorum agri sizi soguk sicak.afedersiniz tuvaletimi vs kok hucre tedavisi olup netice alamayan arkadaslar sizlerde de bu hisler varmiydi??
    Cevaplarsaniz sevinirim. kok hucre tedavisi olmayi dusunuyorum kasim ayinda koln de xcell-center da.
    sevgi ve selamlarimla

Üye
    gökhan46 Avatarı

Gerçek Adı
    gökhan
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    02:19
    Yaşadığı Yer
    kahramanmaraş
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

arkadaşlar benim emar filmini almanya gönderdik hücre tedavi mümkündediler dediler e-posta gönderdiler ordaki türk hemşire ile görüştük bize sağlığına kavuşan bir hasta gösteremedi tedavi içinde 9000€ istiyorlar kısmen sağlıklı oluyormuşun boşuna gitmekte var güvenemiyosunki ya daha kötü olursak

Üye
    mehmet2x Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    04.11-2012
    Saat
    12:58
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Türkiye de kök hücre tedavisi yapılan merkezler:
    Ankara İbni Sina Hastanesi
    Ankara GATA
    Ankara Numune Hastanesi
    İstanbul Tıp Fakültesi
    Cerrahpaşa Tıp Fakültesi
    Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi
    Antalya Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi
    Adana Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi

Üye
    ozerkaya23 Avatarı

Son Giriş
    05.03-2013
    Saat
    11:16
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

değerli arkadaşlar,
    benim eşim c-5 düzeyinde of
    almanyadaki ianı ben de gördüm,ciddi ilgilendim,türk bayanlakonuştum,ama hastayı götürmeden önce kendim gidip göreyim dedim ve kölne gittim.
    ilanda adı geçen türk bayanla hastanede görüştük,hastane orta düzeyde bir hastane,birçok bölümleri var,kök hücre ile ilgili bölümün iki odası ve bir bekleme salonu var.salonda bekleyen 4-5 hasta vardı ancak dil problemi nedeni ile görüşemedim.türk hasta danışmanı bayana hekim kadrosunu sordum,iki veya üç beyin cerrahı olduğunu ancak işlemin yapıldığı labaratuarların ve daha büyük bir merkezin olduğunu söyledi.ancak ilanda başka bir merkez adı yoktu.
    arkasında bir üniversite desteği var mı diye sordum ancak net cevap alamadım.yani sonuçta ben bu tablodan sonra hastayı götürmek için bir müddet daha beklemeyi düşündüm.moralinizi bozmak istemem ama genede bir umut kapısı. tercih sizlerin.türk hasta danışmanı bayan çok iyi sonuçlar alındığını bana söyledi ama adres ve kimlik bilgileri ile ilgili bir bilgi vermedi.hepinize geçmiş olsun

Üye
    aslıhan esin Avatarı

Gerçek Adı
    Aslıhan
    Son Giriş
    04.12-2012
    Saat
    18:00
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba gercekten umut var mı??

merhaba bende yuruyemıyorum bende bu kök hüçre hakkında ßilgi almak istiyorum bende hısediyorum .. Allahım inşllah bu kök hüçre işe yarar benı de bılgılendırır mısın bu kök hucre olayında..

gercekten mi ?

Üye
    alanya Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    00:56
    Yaşadığı Yer
    Antalya - Alanya
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    5
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar bedava yapılıyorsa kendinizi denek olarak bulursunuz, parayla yapılıyorsa kendinizi soyulmuş olarak bulursunuz. Tüm konunun özeti budur.

Sayfa 25 / 26 İlkİlk ... 15212223242526 SonSon

LinkBacks (?)

1. 18.03-2010, 07:02
  2. 22.10-2009, 23:46