Sayfa 18 / 26 İlkİlk ... 8141516171819202122 ... SonSon
Toplam 379 mesajın 256-270 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fulyaa Avatarı

Son Giriş
    07.08-2016
    Saat
    00:08
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bu linkte kök hücre alışmasına yönelik. SMA ve ALS için bu çalışmada söz konusu.

Families of Spinal Muscular Atrophy - Latest News

Genetik konusunda yazdıklarım kendi iddiamdır, şimdi nörologları neden karştırdınız. Danışmak istediğimde de konunun uzmanlığı ile ilgili yerlerle iletişim kurarım, bilgi almak için. Söylediklerimde nörologların etksi yoktur. Siz nedense nörologara hıncınızı böye çıkarıyorsunuz ve yanılıyorsunuz. Ben gerektiğinde nörolog-genetik-dahiliyeci-fzt olsun düşüncemi tartışabilirim. Siz olaya basit baktığınız için, yani bir hasta olsa olsa doktorun ağzından konuşuyordur düşüncesiyle yanılgı içerisindesiniz. Kendiniz Excell in, diğer arkadaş ta doktorun aktarımıyla konuştuğu için beni kendinizle karıştırıyorsunuz.

Üye
    hüllü Avatarı

Gerçek Adı
    Hilya
    Son Giriş
    29.01-2011
    Saat
    18:50
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selçuk arkadaşım boşver fulya hanım varken bizim ne haddimize o herşeyi araştırıyor biliyor,ben 3 yıldır burdayım kimseyle bukadar polemiğe girmedim ama bi yerde yanlışlar vardı dayanamadım huyum kurusun istediğiniz bilgiyi doktordan isteyeceğim buda son yazım zaten ama son olarak şunu iletmek istiyorum kök hücreyle ilgili araştırmalarınızı yaparken nörologlarla değil genetik uzmanlarla yada hematoloji uzmanlarıyla irtibata geçiniz daha sağlıklı bilgi alırsınız ve bildiğm kadarıyla gen tedavisinde istenilen başarı elde edilmedi ve kök hücre üzerrrinde yoğunlaşıldı bilgim bu kadar

Üye
    fulyaa Avatarı

Son Giriş
    07.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu link kök hücre çalışmasına yönelik. SMA ve ALS için bu çalışmada söz konusu.

Families of Spinal Muscular Atrophy - Latest News

Genetik konusunda yazdıklarım kendi iddiamdır, şimdi nörologları neden karştırdınız. Danışmak istediğimde de konunun uzmanlığı ile ilgili yerlerle iletişim kurarım, bilgi almak için. Söylediklerimde nörologların etksi yoktur. Siz nedense nörologara hıncınızı böye çıkarıyorsunuz ve yanılıyorsunuz. Ben gerektiğinde nörolog-genetik-dahiliyeci-fzt olsun düşüncemi tartışabilirim. Siz olaya basit baktığınız için, yani bir hasta olsa olsa doktorun ağzından konuşuyordur düşüncesiyle yanılgı içerisindesiniz. Kendiniz Excell in, diğer arkadaş ta doktorun aktarımıyla konuştuğu için beni kendinizle karıştırıyorsunuz.

Üye
    hüllü Avatarı

Gerçek Adı
    Hilya
    Son Giriş
    29.01-2011
    Saat
    18:50
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

siz kimin aktarımında bulunuyorsunuz?kasabınmı?manavınmı?benim xcell de görüştüğümde doktor,selçuğunda sizde doktordan bilgi alıyorsunuz sanırım o zaman fark nerde?

Üye
    fulyaa Avatarı

Son Giriş
    07.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Siz Excell saplantısındasınız ve burası da Excell sayfası olamadı diye çıldırdınız galiba. Bu iddialarım 1988 den beri bende oluşan bilgi birikimimdir. Bunda iletişimde olduğum bilim insanlarının payı azdır. Siz laf ebeliği yapacağınıza iddialarınızı kanıtlayın. O güvendiğiniz genetikçi buraya adı ve imzasıyla iddialarınızı onaylasın, biz de burada konuyu tartışmaya açalım. Zaten iddialarını kanıtlayacak olan ekip çalışmasını bilimsel yayınla yapar, hasta sohbetiyle değil. Buna bile aklınız kesmiyor demek ki. Sadece nakil yapıp hastayı kendi başına brakan bir ekibe kimse güvenemez, kendiniz için olsa siz de güvenemezsiniz ama bunu reklam elamanı olarak yapmanız gerekiyor. Hiçbir doğru çalışma yapan bilim insanı-araştırmacı çalışma sonuçlarında aracı hasta kullanmaz, bilimsel yayın yapar, o yayınlarda hakemli bilimsel dergilerde yayınlanır. Lütfen bu yayınları buraya aktarır mısnız ? Yoksa sadece saçmalamış olarak değerlendirilirsiniz.

Üye
    lazuli61 Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    14.02-2014
    Saat
    18:56
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

exon atlamasi sadece dmd icin demedimki dmd uzerinde arastirmaa yaparken bulundu ve bir cok genetik hastaliga care gibi gosterilio
    ama cok zaman once bulunduguna bakarsak suana kadar ir hasta iyilestirmedi SANIRIM
    pct exon atlamasi belki degil ama cok benziyorlar
    ben exon atlamasidir demedim SANIRIM dedim
    fa mutasyon non sence oldugu icin fada gecerli degildir
    herseyi herkesten iyi biliyorsunuz iyiki bu sitede varsiniz
    sanirim ilerlemis yasiniz sizi inatlastirdi
    unutmayin ki tipta bugunku gercek yarinki gercegi olmuyor bazen
    iyi gunler
    http://www.myobase.org/GEIDEFile/com...dre-guerir_PDF

ilk resim pct124
    ikinci exon atlamasi yontem farkli olabilir resmi fulya anlattir
    ama sonucu ayni
    uretilen bozuk geni duzeltiyor
    pct14 eksikligi ekleyerek
    exon atmamasinda hatali exon es gecmek
    sonucta ikisinde gen calisir hale getiriliyo

Üye
    fulyaa Avatarı

Son Giriş
    07.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cümlelerinize dikkat etmenizi rica ediyorum. Burası terbiyesizlik yeri değldir.
    Cevap veremeyince ancak bu cümlelere suçlamalara sığınıyorsunuz. Yani bilgi çaresizisiniz. Hem, hemen psikiyatr lığa da soyunmuşsunuz. İsterseniz ikimiz aynı psikiyattra rica edelim ikimizi görüp hakkımızdaki yorumu buraya yazsın. Bence bu en doğrusu.Çünkü siz psikiyatr değilsiniz. Kendinizi böyle sanıyorsanız belki psikiyatride bunun tedavisi vardır. Umud edinki bu durumunuz psikiyatriyle ilgili olsun çünkü diğer şekliyle kök cehaletin bir tedavisi var mıdır dersiniz?

Üye
    a_slymn Avatarı

Son Giriş
    14.02-2015
    Saat
    13:11
    Yaşadığı Yer
    MEKANSIZ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

emınımkı kok hucre herseye herseye care olacak bunu bılmıyorum umut edıyorum ama sız ne sızın gıbıler moral bozucular olmasa daha ıyı olacak bak fullya hanım ve destekcısı Q Z... sız bırınız sma bırınız of anlıycanız fa ya cok yapancısınız burada laf kalabalıgı etmeyın her salatayada maydanoz olmayın o yere goge sıgdıramadıgınız drlardan bısey olsaydı sımdıye kadar bellı olurdu adamlar hala turkıyede surunuyo
    gecen gun bı arkadasla msn de gorustum geecen yıl cınde kok hucre olmustu buradan bazıları elestrı sınırlarını asınca oda sıteye gırmedı sordum 6 ay sonraaaaaaaa ıyılesme basladı dedı suan nasılsın dedım her zamankınden daha ıyıyım dedı kım oldugunu tahmın etmıssınızdır sanırım hullucm bosver bunları sen gıt tedavını ol ıyı olursan hayat dunya yasam senındır
    olmazsanda kaybedecek bıseyın yok.

Üye
    fulyaa Avatarı

Son Giriş
    07.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Site yönetiminden bana yöneik bu hakaret ve küfür yazılarını dikkate almasını ricam ediyorum. Burası kendini kanıtlayamayanların küfür etme mekanı değildir. Bülent bey ve moderatörler lütfen yardımcı olur musunuz ?

Tedavi olma kervanının yürümediği açık ama siz kendi kervanınızı yürütme derdindesiniz, bunu yutturamadığınızda tek yol saldırmak-hakaret, ama bu sadece bu psikolojinin bir sonucu elinizde değil.

Üye
    a_slymn Avatarı

Son Giriş
    14.02-2015
    Saat
    13:11
    Yaşadığı Yer
    MEKANSIZ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

HMMMM uslubum bıraz sert oldu galıba kafam kızzınca ıster ıstemez herkezı ısın ıcıne kadıyor soraya koyverıyorum QEZ.. sızden ozur dılerım defnex affetın ozur dılerım tum sıtedende ayrıca lazullının yazdıklarıyla benım yazdıklarımın alakası yok ne onunkılerı bana mall edın ne benımkılerı lazullı son derece saygılı bırı hıcbı zaman kesın konusmaz soledıgı yanlıs dıyen olursa arastırır dorusunu soyler
    ben agır konusmadım konusturdular fulya hanımın bı olun demedıgı kaldı
    ya bu tedavı zaten yenı bısey yararı olmayacak dıye neyınıze guvenıpde soyluyosunuz anlamıyorum daha dogrusu anlamak ıstemıyorum belkı fulya hanım bılıyoda soyluyo ama ben umut edıyom kok hucrenın faydası olsun dıyebu vesıleyle fulya hanımdanda ozur dılerım

Üye
    serkan005 Avatarı

Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    20.06-2017
    Saat
    20:45
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar şuan için yapılan işlemlerin denemeden ibaret olduğu çok açık.bunları sanki birer tedaviymiş gibi lanse etmek çok yanlış.takdir edersinizki çoğu hasta bunlara gereğinden fazla ümit bağlıyor gerek sağlığından gereksede maddiyatından oluyorlar.yorumları yaparken daha dikkatli olmak lazım.ve saygıyı hiçbir zaman kaybetmemek gerekiyor.kullandığınız kelimeleri özenle seçin lütfen.

Üye
    o_n_u_r Avatarı

Gerçek Adı
    Onur
    Son Giriş
    18.04-2011
    Saat
    01:44
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: a_slymn Mesajı Gör
    gecen gun bı arkadasla msn de gorustum geecen yıl cınde kok hucre olmustu buradan bazıları elestrı sınırlarını asınca oda sıteye gırmedı sordum 6 ay sonraaaaaaaa ıyılesme basladı dedı suan nasılsın dedım her zamankınden daha ıyıyım dedı kım oldugunu tahmın etmıssınızdır sanırım
    Ben çok iyi tahmin ettim onu. Evet eleştiri sınırınıda aştım bugün olsa yine aşarım. Ben onu kendi şahsi sorunum için eleştirmedim hepimiz için bizleri aydınlatmadığı için eleştirdim ama ne yazıkki sen ve senin gibi sabit fikirliler anlayamıyor bunu. Bak kendi ağzınla söylüyorsun msnde görüştüm diye. Siteye girse yazsa burdaki herkeste çine gittiği için onun yazılarında bilgi edinse kötümü olur. Ama o napıyor sen ve senin gibi bir kaç kişi bulmuş msnde şahsi konuşuyor. O kız dediğinizin özelden bana yazdığı küfürleri görseniz ağzınız açık kalır. Kız dediğin biraz ağır olmalı. "((Gelmek zorundamıyım gelmiyorum. Zaten bu sitedekiler midemi bulandırıyor.))" En çokta bu lafından sonra uyuz oldum ona. Bizlere insan gözüyle bakmayana ben hayvan gözüyle bakarım o kadar. O karaktersizi bu sitede hiç kimse bana savunmasın. Savunanıda kim olursa olsun hedef olarak karşıma alırım benim için hiç problem değil. ok.......

Üye
    lazuli61 Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    14.02-2014
    Saat
    18:56
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benmi laflarima dikkat etmeliyim
    sen durmadan bizi bilgimiz yok falan filan diyon ilk sen basladin saldirmaya
    psikatrik sorun yok diyen kendisini aynada baksin burasi kendi siten degil herkes kendi tercubeleri ve fikirlerini soyler
    sana biraz karsi cikani atamazsin
    eger moderatorler bana dikkat etmemi derse ozur dilerim ama oyle sey soz konusu degil
    ayni fikiirleri paylasmamak suc degil

Üye
    fulyaa Avatarı

Son Giriş
    07.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Artık lazuli61-hüllü-a_slymn yazılarım onlara olmayacak. Zaman harcamaya gerek yok.

Ben hiçbir yazımda kök hücrenin yararı olmayacak demedim. Kök hücre daha hastaya yarar verecek durumda değil, bu eksikliklerin aşılabilmesi için zaman lazım diyor araştırmacılar. Ben kök hücreye karşı yazsam daha dün OF için ve sonrasında SMA ve ALS için Kalifornia daki açıklamayı aktarmazdım ama detaylı bakmadığınız için sadece saldırılıyor. Kök hücre tedavileri gerçek olarak uygulanabildiğinde en umutlu tedavi beklentisi benim içinde. Ama bu bir stratejiyle yürüyor, böyle de yürümeli ve sonuçlar için beklemek gerekiyor. Çünkü belli aşamalardan geçmek gerek. Benim iddiam Excell gibi sömürü yerlerine. Bizlerle ilgili gerçek kök hücre çalışmalarına değil. Ve bende illah kök hücre ile olsun diye beklentim de olamaz bu sadece aracılar için önemlidir. Ben, geni aktive edici, ekson birleştirici-ekson atlama-diğer moleküler çalışmaları n yanısıra kök hücre çalışmalarını da takip ediyorum, benim için önemli olan hangi yöntem olursa olsun sorumlu genin aktive edilebilmesidir. Amaç daha iyi hale gelmek değil mi? Sonuç olsunda hangisi olursa olsun. Anlıyorum tabii, aracı elemanlar bunu nasıl diyebilsin, sonuçta o firmaya çalışıyor.

Yasaklı Üye
    tekecig Avatarı

Son Giriş
    03.01-2010
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    Plüton
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar kök hücre tedavisinin veya diğer genetik tedavilerin önünde aşılması gereken en büyük engel hücre içi kimyasal tepkime mekanizmaların hücrenin yaşamı konusunda etkin ve belirleyici oluşudur.

Prof. Oktay Sinanoğlu 'nun Hücrenin yaşamı ve sağlığının devamı üzerinde yanlızca DNA nı etkin olmadığı, hücrenin içinde sürüp devam eden binlerce değişik protein üretim ve çevrimlerinin birbiriyle bağlantılı bir mekanizma oluşturduğunu ve hücrenin yaşamsal faliyetlerinin düzenlenmesinde DNA bilgi kadar, bu mekanizmalarında etkin olduğunu açıkladığı ''Kimyasal Tepkime Örütleri Kuramı'' olarak adlandırdığı bilimsel bir kuram var. Ve uluslararası bilim çevrelerince kabul görmüş bir kuramdır.

''Yeni bilim ufukları 3 -Hayatın Örgüsü '' Adlı kitaptan okuyabilirler.

Kitapta Prof.Sinanoğlu geniş şekilde açıklamış ben ordan sadece bir kısa yeri buraya asacam .Düşününce olayın karmaşasını daha rahat anlayacaksınız.

9) Türün bir ferdinde, yaşamının değişmez gibi görünen süresinde bir de bakıyorsunuz bünyesine bir hastalık geliyor. Çoğu kez bir dış etken var: Bir mikrop veya virüs, ya da zararlı bir kimyasal madde, hattâ çevreden mor ötesi (uv) veya diğer ışınımlar, fizikî çevre şartlarında aşırı değişme, vb.. Bu etkenlere karşı, vücut kendisini belli ölçüde koruyabiliyor, bir noktaya kadar. Ama bazı hastalıklar var ki, bazı kanserler, bağışıklık (muafiyet) dizgesinin bazı ârızâları gibi, onlarda çoğu kez müşahhas bir fizikî etken bulunamıyor. Kanserde, “değişimi” durmuş hücreler rasgele çoğalmaya başlıyor. (Bazı kanserlere belirli bir virüs, bazı kanser-yapan (“karsinojen”) kimyasal maddeler sebep oluyor ama bazılarında durum çok daha karışık). Son yıllarda bulunan bir “p53” proteini ve onu yaptıran p53 “gen”i bazı kanserlerde rol oynuyor, ama tersden: Bu proteinin, hücrelerin çoğalmaya başlamasını engelleyici bir işlergede (“mekanizma”da) yeri var [9 / B.Vogelstein, D.Lane, ve A.J. Levine, Nature, 408, 307-310 (Kasım 2000)]. O proteinin işlevinde bir aksaklık meydana gelirse, hücreler çoğalmaya başlıyor. Ancak, tedavi için o proteini tâmir etmek yetmiyor. Neden? Çünkü p53 tek başına moleküler bir etken değil, tüm işlerge (“mekanizma”) işin içinde. Tedavi için o molekülle uğraşırken, işlergenin (“mekanizma”nın) bozulmamasını sağlamak gerek (ama nasıl??).
    Yani çok çok kaba tabirle,
    hücre içi faaliyetler TV de gördüğümüz binlerce domino taşının tek bir taşın yıkılmasıyla başlayıp devam etmesi gibi, sürekli biribirni tetikleyen ve dallanarak devam eden bir yapı arzediyor..Ve geri dönüşü yok.

Sayfa 18 / 26 İlkİlk ... 8141516171819202122 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 18.03-2010, 07:02
  2. 22.10-2009, 23:46