Sayfa 16 / 26 İlkİlk ... 6121314151617181920 ... SonSon
Toplam 379 mesajın 226-240 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hüllü Avatarı

Gerçek Adı
    Hilya
    Son Giriş
    29.01-2011
    Saat
    18:50
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Aynı şeyi defalarca anlattım ama anlamamanız benim sorunum değil,kök hücre bizim hücreleri alıp vücuda geri vermek evet ama bu kadar basit değil bu kadar basit olsa Türkiye de de omuriilik felçlilerine başlanmazdı.evet bizim hücrelerimizi alıyorlar ama sadece kemik iliğinden,ve olgunlaşmamış genç hücreleri alıyorlar,ttabiki her hücremiz hasarlı değil
    ve ben hiç bir zaman bu yolla hastalık geçer demedim,hatta Almanya daki doktorda dedi bu hastalığı tamamen ortadann kaldıramayız en geç bir sene sonra ilerlemeye başlar ama bir yıl sonra ikinciyide yaptırırsanız ilerleme çok yavaşlar diye,bunu defalarca söylememize rağmen hala aynı noktadayız.
    Bana fa yı sözlükten bakıpta anlatmayın ben hastalığımı gayet iyi tanıyorum,Türkiye de fa yı bilen Dr.sayısı belki 3 belki 4,bunu biz çok iyi biliyoruz..!

Üye
    lazuli61 Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    14.02-2014
    Saat
    18:56
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: hüllü Mesajı Gör
    kemik iliğinden,ve olgunlaşmamış genç hücreleri alıyorlar,ttabiki her hücremiz hasarlı değil
    sadece burda iki hatta var
    kemik iligindaki hucreler diger hucrelerle ayni ilermede daha genc yok
    hucreleri asarli
    farz etbi kactane hasarli degil miliyonlarca hucreleri inceleyip sagliklilari sadece enjekte ediyorlar
    vallah bravo su almanlara

bak simdi senin sinir sisteminde olu hucre var iligindan (hasarli) hucre alip nakle ediyor
    belki kendini biraz daha iyi hissedersin ama o nakletigin hucreler de olcak zaman kazanabilirsin
    ama yok olgunlanmamis yok harsarli olmayan deme

olu hucrelerin yerine yasayan hasarli ve kisa omurlu hucre ancak nakledilir
    bi fayda gorurmusun sans diyelim cunku simdiye kaddar kok hucre insanlar uzerinde pek bi ilerleme gostermemis

Üye
    fulyaa Avatarı

Son Giriş
    07.08-2016
    Saat
    00:08
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hüllü arkadaş lütfen çamur atmayın. Benim bilgim yıllardır çabaladığım araştırma-bilgilenme sonucu. Asla bana sözlükten alınmış cümlesini kullanamazsınız. İşin içinden çıkmayınca saçmaladınız. [izin sorununuz tartışma şeklinizden belli. Reklam etkinliğinizin azalmış olması endişesi saçmalamanıza neden oldu sanırım. Hücre konusunda ne kadar bilgisiz olduğunuz ortada. FA-SMA ve diğer nöromüsküler hastalıklarda bizlerin hastalığımızdan sorumlu bozuk genler tüm hücrelerimiz de bozuk. Tüm hücrelerimiz hasarlı değil demekle çok komik durumdasınız. Tüm hücrelerde bu söz konusu genler bozuk. Siz gerçekten çok bilgisizsiniz ama çok bilmişlik taslıyorsunuz. Siz cehalet içindesiniz ama reklamı üstlendiğiniz içinde bilmeden konuşuyorsunuz.

Lazuli61, Parkinson un genetik olmadığını nereden biliyorsunuz. Hem FA söz konusuzsa demek ki genetik hastalık olarak Xcell de söz konusu ediliyormuş.

STAN, evet Xcell in yaptığı bu. Sadece senin hücreni sana çoğaltıp sana satıyor.

Merhaba o_n_u_r arkadaşımız, embriyonik demeniz konuyu tabi ki ciddileştiriyor. Bizim de sma da beklediğimiz tedaviye yönelik konulardan biri embriyonik kök hücre tedavisi. Ama o zaten sinir hücresine dönüştürülmüş bu hastalık tipine uyarlanmış yöntemle olacak. Ama bakalım bu konudaki olumlu ya da olumsuz gelişmeyi 2010-11 yılındaki insana deneme sonucu gösterecek. Çünkü eksik yanlarının olduğu söyleniyor. Tabi ki insana denemelerle sonuçlar görülebilir ama, bu hülü nün reklamcılık şekliyle olmaz. Zaten FDA onaylı hiç bir çalışma böyle internet pazarlamacılığıyla hasta yönlendirmesiyle olmaz. Bu denemeler dosyalar tutulup sağlık bakanlıkları ve bilimsel kurulların gözetiminde yapılır. Öyle kobay olun demekle olmaz, o sadece yeraltı çalışmalarında olur.

Diğer şekliyle doğrudan kök hücre nakli yıllar önce Amerikan hastanesinde-Alman hastanesinde -Ankara üni-Haluk Deda tarafından yapıldı ve açıklanan olumsuz sonuçları biliyoruz kongre açıklamalarından. Ama bu gerçekleri görmek istemiyoruz.

Fulya

Üye
    a_slymn Avatarı

Son Giriş
    14.02-2015
    Saat
    13:11
    Yaşadığı Yer
    MEKANSIZ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

masallah taslayın bakalım arkadasımı ya napıyonuz sız ben tedavı olacam dıyene destek olmadıgınız gıbı utanmadan bıde kostek oluyosunuz fulyaayı ne zamandır tanıyosunuzda haklı dıyosunuz hullu bu sıtede 3 yıkdır takıp edıyoz yanılmıyosam.
    kım demıs xcell kemık ılıgınden aldıgı hucreyı cogaltıp tekrar hastaya verıyo dıyekonuyu lutfen degısık platformlara cekıp saptırmayın.
    kemık ılıgınden alınan kemık ılıgı hucrelerı laboratuvarda kok hucreye donusturulup hastaya aynı dokuya sahıp kok hucre verılıyo dedıgınız gıbı hastadan alınıp cogaltılan normal hucre deıl.
    FA yı falıdan yasamayandan baska kımse bılemez bırakın dr u fa yı bılen kac prof var fulyacm ya fa tanımın kıtapdan alıntı hayatta hıcbısey kıtapda yazıldıgı gıbı deıldır bunu bıl.
    hullıcm bı falı olarak soyledıklerınde cok haklısın bu gastalık durdddugu yerde durmuyo bunuda yasamayan bılemez ben 34 yasındayım suankı halımı soyleyem gozlerım bıtmek uzere cok az goruyorum kulaklarımda oyle yanımda bagırırlarsa duyuyorum hıs reflex hıc yok artık ıdrarıda tutmakda zorlanıyorum artk
    anlayacagınız yasayan bı olu halıne geldım suan kımseyı korkutmak ıstemem ama ımkanı olan ısteyen cıne ısteyen xcelle gıtsın oradakı drlar banada maıl yazdı gel dedıler ama bana fıyat cok geldı hem yas gecdı para yok kredı almak lazım ıyılessem 35den sonra calısıp odenır ya calısacak kadar ıyılesemezsem nolacak hullucum sen calısıyosun senın ıcın kolay o parayı bulman bıran once gıt ve dene dr lar bana senı ayaga kalddırıp tazı gıbı kosturacaz demedı hıc dedıklerı su oncelıkle hastalıgın ılerleyısını durdurup sonrasında tedavı
    sen vakıt kaybetme gıt ve gec olmadan ılerlemeyı durdur benım yasadıklarımı yasamadan

Üye
    lazuli61 Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    14.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

parkinsona genetik hastalik diyemeyiz cunku genler hic bir bozukluk yaslilikta herkesi vurabilen bi hastalik
    aslinda anlatamiyorum bi dna bir hatta dogustan beri tasidigimiz icin genetik deriz
    butun hucrelerimizbu dna hatasini tasiyor
    parkinsonda butun hucre hasta degil sanirim cunku dogustan bi bozukluk yok
    bi yerde okumustum

embryonnik kok hucre umut baglayanlar bunu bilmeli suan autolog kok hucre saf haline donusturebiliyorlar ve embriyonnik kok hucre kadar etkili oluyor

Üye
    fulyaa Avatarı

Son Giriş
    07.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yanlışınız var, bu kişiler ben yaptıracağım demesi konumuz değil, konum reklam. Bir doğru sözü onaylayıp doğru söylediğini belirtmek için kaç yıllık tanışıklık gerekiyormuş. 3 yıl katılım haklı gösterilmek için yeterliymiş. Konu kitaptaki gibi değilmiş bu zırvalarla cehalet ve çıkarcılık reklam maşalığı örtbas ediliyor. Ben ilgilendiğim konuları bilimsel yayınlardan takip ediyorum. Ama bunu doğru yayınlardan takip edebilmek için de belli bir birikim gerekli. İşte burada iddia edenlerin bu eksik yanları konuyu böyle şekillendiriyor. Bu nedenle zaten artık bu sayfada bilgisizliğe zaman ayıramayacağım.

Lauli61, parkinson genetik değildir denemez, bence bilim bazı nörodejneratif hastalıklardan sorumlu olabilecek genleri daha detaylı tanımlayamadığından neyle ilgili olabilecekleri yorumu da daha tam yapılamıyor. Aşağıda parkinson hastalığının genetiği ile ilgili bazı sayfalar var.

http://www.ndal.boun.edu.tr/posters/poster6.pdf

Üye
    STAN Avatarı

Son Giriş
    18.01-2013
    Saat
    21:59
    Yaşadığı Yer
    Axaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herşey kafa bulandırıcı...En iyisi denemek.O zaman sonucunu bizzat öğreniriz. Bir kapitalist atasözü vardır; ya zengin ol yada denerken öl.

Üye
    Engelsizbiz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ÖNDER
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    21:09
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    0

Bir kapitalist atasözü vardır; ya zengin ol yada denerken öl.
    Sen öl ki kapitalistlerin parasi anlam kazansin boylece paralarini kullana bilecekleri yeni teknolojiler olussun (Saglik ve medikal bilimler acisindan yorumluyorum)
    Buyuk balik kucuk balik misali daha cok parasi olan deneme aparatida olmaz ama kucuk baliklar olmazsa buyuk balikta olmaz malesef ! (Hiyerarsik olarak devam eder daha buyukler kendinden kucuk buyukleri yemeye baslar bi bakmisin bisey kalmamis)

Üye
    lazuli61 Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    14.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

fulya tabi ki parkinsonda bi gende sorun var ama dogdugunda parkinsonlu dogmuyorsun ondan iligindaki hucreler saglikli
    fa genetik dogustan hata var butun hucreler bu hatayi tasir
    fark orda
    butun neurologique, muskular, neuromuskular hastaliklar dogusta dogan genetik hastalik degildir

a-slym siteyi oku iyice sen nerden solediklerini soyluyon

sitelerinde anlatiyorlar

Üye
    BaCillus Avatarı

Gerçek Adı
    Erkan
    Son Giriş
    14.12-2014
    Saat
    01:20
    Yaşadığı Yer
    Düzce
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bunu kocaeliünüversitesinde açıkladılar ama şuan deneme aşamasında ve tamamen beklemenizi terci ederim kobay olursunuz yoksa hatta bi gazetede açıklamışlardı.

Üye
    fulyaa Avatarı

Son Giriş
    07.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Gerçekten genetik konusunu bilmediğiniz için anlamsız yorumlar ortaya çıkıyor. Genetik hastalıklarlar doğuştan olur diye zannetmek konuyu bilmemek demek. butun neurologique, muskular, neuromuskular hastaliklar dogusta dogan genetik hastalik degildir. demişsiniz. Genetik hastalıkların doğuştan ya da doğuştan değil yorumunun hiçbir anlamı yok. Örneğin SMA doğum anında da görülebilir, 17 yaşında da 30 yaşında da görülür. Ama %100 genetik bir hastalıktır. Ortaya çıkması ise mekanizmaya bağlıdır. Lütfen hasta olarak sorunlarla-ihtiyaçlar-beklentilerle ilgili yorum yapmalısınız. Biimsel yorumlar bilim insanlarının işidir. Yoksa böyle saçma yorumlar ortaya çıkıyor. Bende artık bu saçmalığa zaman ayıramacağım.

Üye
    lazuli61 Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    14.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

fa sma bilmem neyse dogustan olan mutasyon
    hastaliga gore hersey degisir baszi insanlar sadece tasiyici olur bazi insanlanlarda hastalik cikar digerinde cikmaz
    bazi genetik hastalarda hem annedinden hem babasindan hatayi almasi gerek hasta olmasi icin
    yani otosmik ve resesif anlamini bak
    ben genetik hastaligina dogustan gen hatasi tasiyan hastaliklara derim
    parkinson ne otosomique ne dominant
    yani anneden babadan kaynaklanan birsey degil
    anlamak istemiyorsan anlama
    dedikodulardan laf cikarmiyorum gercekleri anlatmaya calisiyorum
    ve nerde sacmaladigimi gordun
    seni aklina gore dusunsek butun hastaliklar genetik hastallik cunku bi gene bagli
    komik sadece derim

sma otosomik resesif

ayrima belki anlam vermiyosun ama dogustan bir mutasyons tasidinga butun hucrelerin o hatayi tasir
    parkinson gibi dogusta olusmayan bir hastalikta butun hucrelerin o hastaligi tasimaz

yani parkinson hastalarin iligindaki hucreler saglikli sma ve fa nin ilik hucre sma ya fa hatasini tasir

(fulya). Örneğin SMA doğum anında da görülebilir, 17 yaşında da 30 yaşında da görülür. halen guluyorum sen mi yazdin bunu
    bisey bilseydin bunu yazmazdin
    fulya sen hastamisin bana bunlari anlattan yer benim hastanem arastirma bolumunde
    hadi by gulmekten oldum varya bravo sana guldurdun beni allah senden razi olsun

Yasaklı Üye
    tekecig Avatarı

Son Giriş
    03.01-2010
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    Plüton
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar, taraf tutmak için söylemiyorum ama,fulyaa nın verdiği linkteki yazı şöyle başlıyor.

Parkinson Hastalığı (PH) dünya toplumlarında görülen
    ikinci en yaygın nörodejeneratif hastalıktır. Genel olarak
    bakıldığında PH olgularının %85’i sporadik görünmekte,
    izole olguların %10-15’i ailesellik göstermekte, %5’lik
    kısmı ise tek gene bağlı (Mendel tipi kalıtım gösteren)
    bozukluklardan kaynaklanmaktadır. Genetik geçişli PH,
    otozomal dominant ve otozomal resesif olmak üzere iki
    gruba ayrılır. Bugüne kadar genom üzerinde genetik geçişli
    PH’ya neden olan yedi gen tanımlanmıştır
    http://www.ndal.boun.edu.tr/posters/poster6.pdf

Bu yazıya göre parkinson genetik bir hastalık değildir diyemeyiz. Ama her parkinson hastası genetik geçişle hasta olmaktadır diyemeyiz.

Bir kişi genetik sebeplerden bu hastalığa yakalanmışsa,

hastalık etkeni genlerin kişinin kendisinden elde edilen kök hücredede bulunması gerekir.

Üye
    STAN Avatarı

Son Giriş
    18.01-2013
    Saat
    21:59
    Yaşadığı Yer
    Axaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Engelsizbiz Mesajı Gör
    Sen öl ki kapitalistlerin parasi anlam kazansin boylece paralarini kullana bilecekleri yeni teknolojiler olussun (Saglik ve medikal bilimler acisindan yorumluyorum)
    Buyuk balik kucuk balik misali daha cok parasi olan deneme aparatida olmaz ama kucuk baliklar olmazsa buyuk balikta olmaz malesef ! (Hiyerarsik olarak devam eder daha buyukler kendinden kucuk buyukleri yemeye baslar bi bakmisin bisey kalmamis)
    Kapitalistlerle işim olmaz kardeş..Ben misal anlamında yazdım.Zamanı geldiğinde denerim.Bundan da gocunmam.Şimdilik beklemeli...

Üye
    fulyaa Avatarı

Son Giriş
    07.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Lazuli61, ben 45 yıldır sma tip-2 hastasıyım. 34 yıldır da tekerlekli sandalyedeyim. Bu ve bu tür genetik hastalıkların gelişme dönemlerini takip ederek bu güne geldim.
    (fulya). Örneğin SMA doğum anında da görülebilir, 17 yaşında da 30 yaşında da görülür. halen guluyorum sen mi yazdin bunu
    bisey bilseydin bunu yazmazdin. fulya sen hastamisin bana bunlari anlattan yer benim hastanem arastirma bolumunde.

Bunu çok bilinçli yazdım. SMA nasılmış o zaman. Sizin araştırma hastanenizde nasıl ve hangi konuyu bilmeyen kişiler anlattı bilmiyorum. Bizede anlatsın. Neden güldüğünüzü bilgisizliğinizde açıklayın da tüm konu ile bilgisi olanlar size topluca gülsünler. Bilgisizliğinizin yanı sıra terbiyesizsiniz de.

Sayfa 16 / 26 İlkİlk ... 6121314151617181920 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 18.03-2010, 07:02
  2. 22.10-2009, 23:46