Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 26 mesajın 16-26 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Şampiyon Avatarı

Son Giriş
    27.07-2011
    Saat
    20:35
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben hala "bunu nerden çıkardın artık kalp kası gibi kolay hastalıklar tedavi edilebiliyo sorunda olmuyoki" yazısına istinaden sorduğum sorulara yanıt alamadım.
    Burada heyecanla bekliyorum.Arkadaşım beni bir adrese,bir doktora yönlendirecek tedavim hızlanıp çabucak iyileşeceğim.Kendisi iyileşmiş ya hani kolay bir hastalıkmış ya.

Demek ki neymiş, bilmediğin konu hakkında yorum yapmayacak,insanları yanlış bilgiler ile yanıltmayacak,yanlış yerlere yönlendirmeyeceksin.

Üye
    hizal Avatarı

Gerçek Adı
    muzaffer
    Son Giriş
    13.10-2016
    Saat
    17:13
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kalp kasına kök hücre tedavisi olayı türkiyede oldu diye biliyorum ve kalp krizi geçiren hastalar içindir kas erimesi için değildir.

Üye
    o_n_u_r Avatarı

Gerçek Adı
    Onur
    Son Giriş
    18.04-2011
    Saat
    01:44
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ya şampiyon sen bu konuyu amma uzattın. Paşakızı ve ben FA lıyız. 2.5 yıldırda bu sitede olan biten şeyleri takip ediyoruz. Senin çok bilmiş tavırlarla paşakızına laf atmaya hakkın yok o bu konuda burda çıkan yazılardan dolayı öyle söyledi. Ona buna sataşağına sitenin geçmiş yazılarını araştırsan problem kalmayacak. Hatırladığım kadarıyla ege üniversite tıp fakültesi ve hacettepe tıp fakültesinde kalp kaslarının kök hücreyle tedavi edildiği haberlerini bende okumuştum. Sen bunları bilmiyorsan bu paşa kızının suçu değil. Farkındaysan ukalalığından ve çok bilmiş tavırlarından dolayı paşakızı seni muhattap alıp cevap bile yazmıyor...

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:06
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    56
    Blog Mesajları
    10

Gazi hastanesinde Ankarada kök hücrenin kalp hastalarına uygulandığını hemşire söylemişti bana ama hangi tip hastalara uygulanıyor bilmiyorum ..

Üye
    Şampiyon Avatarı

Son Giriş
    27.07-2011
    Saat
    20:35
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2 yılı aşkın bir zamandır bu rahatsızlık ile mücadele ediyorum.
    Tüm kontrollerimde,gittiğim her yeni hastanede,her yeni doktorda,duyduğum,öğrendiğim bana iletirilen her bilgide biraz daha araştırma içerisine giriyorum.(Burada iyice detaylandırmak istemiyorum ancak Ankara Tıp bünyesinde görev yapmakta olan doktorum Türkiye'deki kök hücre çalışmalarının bizzat içerisinde ve uygulamasında görev yapan ekipte önemli bir noktada)

Neden mi?
    Her gittiğim yer bana kalp naklinin kaçınılmaz olduğunu söylüyor.
    EF oranım %23 ve bu süre içerisinde en ufak bir düzelme olmadı.Şu anda yaşımdan dolayı idare edebiliyorum ancak bir süre sonra bu oranın 2-3 puan düşmesi ile yatağa mahkum olmak durumu ile karşı karşıyayım.
    Ne yapmalıydım oturum kabullenmeli mi yoksa duyduğum her haberin peşinden mi koşmalı araştırmalımıydım?
    Ben tıptaki gelişmeleri bu kadar yakından takip etmeye çalışırken bir üyenin kalkıp hastalığım hakkında en ufak bir fikri olmadan o tarz yaklaşımda bulunması beni rahatsız etti.
    Kaldı ki gerçekten benim atladığım bir hastane,bir doktor bir bilgi vardır diye merakla da yazdım zaten.
    Ama görüyorum ki Türk insanının klavye başındaki vurdumduymazlığı,umursamazlığı,kabadayılığı,kırıcı lığı her geçen gün daha da artıyor.
    Sitenin adı nedir?
    Buraya gelen insanların ruh hallerini tahmin edebilecek olgunluğa sahip olmadığınız yaptığınız yorumdan da açık bir şekilde ortaya çıkıyor.
    Bu sitede kanı sulanmaması gereken hastaya hergün bir tane aspirin alması şiddetle tavsiye edildi.
    Yine bu sitede kendi reçetelerini doktor reçetesi gibi insanlara kabul ettirmeye çalışn üyelerimiz oldu.
    Bunun ne kadar tehlikeli ne kadar vahim durumlar doğuracağını algılamanıza bırakıyorum.
    Kısaca özetlemek gerekir ise
    Hayatımın hiç bir sürecinde ukela olmadım.Benim dünya görüşüme ters en başta.
    Bana bir yorum yapılması gerekiyor ise hanımefendinin kendisinin çıkıp pardon ben rahatsızlığınızı bilmiyordum bizim rahatsızlığımdan olduğunu düşünmüştüm demesi yeterliydi.
    Israr etmemim tek sebebi insanların yapmış olduğu yanlışlardan ders çıkardığını fark edebilmeleri içindi.
    Beni muhatap almayabilirsiniz,ancak beni burada susturmaya çalışamazsınız.
    Verecek cevabınız var ise verir yok ise de susar,hele hele başkalarının avukatlığına hiç soyunmazsınız.

Sevgiler hepinize...

Üye
    paşakızı Avatarı

Son Giriş
    26.08-2016
    Saat
    01:22
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim Onurcum

şampiyon ukala biri haklısın
    cvp bile vermek istemiyorum

Üye
    Hüsmen Avatarı

Son Giriş
    09.07-2012
    Saat
    01:00
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hic biriniz birbirinize ukala diye hitap etmeyin cünkü buraya yazan hasta ve engelli insanlar hastaligi en iyi ceken bilir onun neler yasadigini bilemeyiz ben kendim engelli degilim ama "ukala" yazman cok zoruma gitti birde etkilendigini yazmis SAMPIYON hassas oldugunu belirtmis tüm engelliler böyle burasi paylasim sitesi birbirini ezme asagilama sitesi degil hepinizin duygulari var. Sampiyon kardes insallah daha iyi olursun.

Üye
    paşakızı Avatarı

Son Giriş
    26.08-2016
    Saat
    01:22
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sen duygusal yaklaşıyorsun
    tamm o halde sadece bize değil
    şampiyona da ders ver
    onu koruyo gibisin
    neden

Üye
    o_n_u_r Avatarı

Gerçek Adı
    Onur
    Son Giriş
    18.04-2011
    Saat
    01:44
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hüsmen kardeş tamam doğru söylüyosun tüm engelliler gergin oluyor ama bu engelin derecesine göre değişiyor. Şampiyon arkadaşın profiline baktım kalp yetmezliği varmış. Kalp yetmezliği yürümeye engel bir hastalık değil. Peki sizler FA nın nasıl bir hastalık olduğunu biliyormusunuz. FA ergenlik döneminde ortaya çıkan sonra hayatının en güzel yıllarını tekerlekli sandalyede geçirmene neden olan çeşitli ortopedik ameliyatlar geçirmene sebep olan en sonundada hastalığın kalbe vurmasıyla sonuçlanan (ölüm) tedavisi olmayan bir hastalık. Ben 25 yaşındayım ve 18 yaşından beri tekerlekli sandelyedeyim. Dikkat edersen hayatımın en güzel yıllarını oturarak geçiriyorum. Paşakızı ve diğer FA lı arkadarların durumuda benimle hemen hemen aynı. Hüsmen bey şimdi size soruyorum sizce sadece kalp yetmezliği olan şampiyonmu daha gergindir yoksa hayatının en güzel yılları zehir olan biz FA lılarmı daha gergindir. Şampiyonun dediği gibi bilip bilmeden konuşmamak lazımmış.
    Ayrıca sadece şampiyona iyilik dilediğin için seni kınıyorum hüsmen...

Üye
    Hüsmen Avatarı

Son Giriş
    09.07-2012
    Saat
    01:00
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Biliyorum ama kendisi zamanla daha kötüye gidebilirmis doktor demis ne olursa olsun PASAKIZI ben sampiyonu tanimam ilk defa burada okudum gördüm kim olursa olsun hassas yaklasirim bütün engellilere karsi onu ne taniyorum ne koruyorum Pasakizi sanada yazsalar öyle senide savunurum merak etme FA genetik bir hastalik ilerleyici hastaligin iyisi kötüsü yok iste

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    cidden baydı böyle haberler yasaklansın bence kök hücre bulunduğundan beri buda benim bildiğim 20 küsür yıl hala aynı haberler iyleştirmedik fare bırakmadılar insan konusunda daha denemeye bile geçilmemiş dönüyoruz dolaşıyoruz aynı yere geliyoruz kök hücre onu tedavi ediyor kök hücre bunu tedavi ediyor ortada tedavi olmuş kimse yok ne zaman insana sonuç veriyor o zaman haber yapsınlar FİKRİ kardeşim yorumunu tuttum felçli fare bırakmadılar ne üzerinde deney yapcakları meçhul kedi,köpek,maymun,at,eşek bütün hayvanları iyi ederler insana sıra gelene kadar yüzbin milyon yıl geçer hadi biz fare olmayı göze alalım bize gene bişey yapamazlar mal gibi dünyadaki tek engelli fare kalırız üstüne bide insanlığımızıda kaybetmiş oluruz

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12